7 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę wchodząc na rynek Bitcoin

Jak dużo wiesz o bitcoinie? Prawdopodobnie zastanawiają Cię teorie bitcoin z opowieści i informacji w internecie, ale żadna nie wydaje się wyczerpująca. Może jesteś inwestorem i nie wiesz, czy inwestować w bitcoiny, czy nie. Cóż, bitcoin to cyfrowa waluta wymyślona przez nieznanego założyciela w 2009 roku. Żaden agent publiczny ani bank nie zarządza swoimi operacjami. Możesz tego nie rozumieć, ale jest zarządzany przez system sieciowy, który rejestruje wszystkie transakcje do publikacji – łańcuch bloków. Jednak dołączenie do strony internetowej z walutami bitcoin nie jest złą myślą. Proces wymiany jest szybki i łatwiejszy, a dokonywanie transakcji nie wiąże się z żadnymi opłatami. Mamy kilka rzeczy do zapamiętania, jeśli chcesz zainwestować swoje pieniądze na rynku bitcoinów. Ten artykuł informuje o siedmiu rzeczach, które powinieneś wiedzieć, zanim zaangażujesz się w bitcoin. Zobaczmy.

Rzeczy do rozważenia przy wejściu do Bitcoin

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o bitcoinie

Nikt nie zna założyciela

Jedyną znaną rzeczą dotyczącą źródła bitcoina jest nazwa użytkownika o nazwie Satoshi Nakamoto. Entuzjasta kryptografii i programista powiedział o tym za pośrednictwem listy mailingowej kryptografii. Zaczął od stworzenia sieci. Jego uruchomienie miało miejsce w 2009 roku i wydobył blok Genesis – pierwsze 50 krypt. Potem zniknął, a nikt nie śledził jego miejsca pobytu, aby ujawnić jego tożsamość. Nawet reporterzy i detektywi próbowali, ale na próżno. Do tej pory nie jest jeszcze znany twórca tak udanej waluty bitcoin.

Bitcoiny nie są ubezpieczone

Musisz zrozumieć, że nikt ani agencja nie są gotowi do ochrony Twoich transakcji na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Wirtualna waluta jest nieodwracalna. W żaden sposób nie można odwołać transakcji związanej z pieniędzmi w systemie sieciowym. Czy kiedykolwiek słyszałeś lub widziałeś w wiadomościach, że haker używający twojego komputera może przenieść twój portfel bitcoin w inne miejsce? To gorsze, niż nie możesz nic zrobić. Możesz mieć portfel bitcoin na swoim laptopie i zdecydować się zabezpieczyć go, angażując stronę trzecią. Może to pomóc odzyskać część wartości tej waluty. Dobrym przykładem jest najnowsza usługa hostingu portfela bitcoin, która została zhakowana. Został zamknięty w odpowiedzi na atak i zwrócił pieniądze klientom, którzy mieli maksymalnie 50 bitcoinów w walucie.

To już nie jest gorączka złota

Możesz wydobywać bitcoiny. Aby wejść na ten rynek, nie musisz koniecznie inwestować swoimi pieniędzmi. Wydobywanie może działać doskonale, wykorzystując komputer do łamania kodu w sieci. Jeśli masz szczęście, nie omieszkasz zdobyć około 25 kryptowalut. Chcesz zrozumieć pracę? Cóż, wolontariusze instalujący i uruchamiający bitcoiny klientów na swoich komputerach osobistych są nagradzani partiami bitcoinów. Przed udostępnieniem publicznie za pośrednictwem sieci, następuje udostępnienie złożonych wyzwań matematycznych za pośrednictwem mocy obliczeniowej GPU i procesora.

Upewnij się, że problem nie jest łatwy do rozwiązania blokady transakcji, ale jeśli to zrobisz, nagrodę otrzymasz natychmiast po weryfikacji przez innych klientów. To bardzo krytyczna wiedza dotycząca zrozumienia. Dlatego większość osób określa to jako wydobywanie bitcoinów. Ale co, jeśli kopalnie bitcoinów spadną lub zatrzymają się? Oznaczałoby to łatwiejsze wydobycie skutkujące dużą konkurencją, a tym samym utrudniające. Nawet dzisiaj nie myśl, że zarobisz bitcoiny poprzez wydobycie, być może jeśli wejdziesz do puli lub firmy. Będziesz bezpieczny tylko wtedy, gdy kupisz bitcoiny na giełdzie.

Bardzo niewielu sprzedawców detalicznych akceptuje Bitcoiny

Większość przedsiębiorców i inwestorów nadal używa wspólnej waluty, chociaż pożyczkodawcy, tacy jak GM Creditz, informować osoby, jak handlować bitcoinami. Dlatego jeśli przekonasz się do kupna bitcoinów i zechcesz kupić akcje na giełdzie, będziesz musiał to zrobić gdzie indziej. Na razie nowa waluta jest młoda, ale z czasem będzie się rozwijać i coraz więcej sprzedawców będzie subskrybować ten pomysł. Głównie chodzi o internet. Z tego powodu możesz z łatwością używać go na WordPress, Reddit lub mega, ale te inne sklepy internetowe i fizyczne mogą stanowić wyzwanie. Starają się to wdrażać stopniowo – potrzebują więcej czasu.

Zalecany artykuł: 

Dostępność wcześniej nieudanych walut wirtualnych

Czy uważasz, że Bitcoin to pierwsza wirtualna waluta? Chociaż możemy obecnie myśleć, że Bitcoin odnosi sukcesy i przejmuje inicjatywę, nie jest to pierwsza wirtualna waluta na rynku. Wcześniej wiele osób próbowało budować cyfrowe monitory, w tym e-gold, kredyty Facebooka i Beenz, ale nic. Nie udało im się z różnych powodów, takich jak zamknięcie przez władze za oszustwa lub pranie brudnych pieniędzy i inne. Może bitcoin może odnieść sukces i zostać dłużej. Jednak fakt, że nikt nim nie prowadzi, oznacza, że ​​może potencjalnie zniknąć z powodu braku zainteresowania. Zagrożeniem mogą być również hakerzy. Ponownie pomyśl o zmieniających się wartościach. Prawdopodobnie zarobią dziś miliardy i każdego dnia sprawią, że będziesz biedny.

Wirtualna waluta może zniknąć

Brak odpowiedniej kopii zapasowej komputera może zepsuć, jakiego jeszcze nie było. Saldo Twojego konta może zostać wyczyszczone z powodu braku centralnego agenta lub magazynu dla Twoich danych. Gorzej, gdy masz ujawnione prywatne hasła lub klucze do portfela bitcoin, ponieważ rozumiemy, jak ważne są one. Przykładem mogą być hakerzy podszywający się pod Twoje konto i proszący o przesłanie informacji na inne urządzenie, umożliwiając im dostęp do wirtualnych pieniędzy. Odzyskanie go będzie bardzo trudne. Oprócz korzystania z silnych haseł, zalecamy skontaktowanie się z firmą o ugruntowanej pozycji i utworzenie kopii zapasowej konta.

Bitcoin jest uważany za własność, a nie walutę

The International Revenue Service, IRS w USA, traktuje walutę cyfrową jako własność. Jest to poparte przepisami i regulacjami podatkowymi dotyczącymi nieruchomości. Nalega na prowadzenie szeroko zakrojonej ewidencji i nakładanie surowych kar na opodatkowanie wirtualnej waluty. Zachęca się do prowadzenia dokumentacji, zwłaszcza w przypadku bardziej znaczących i podlegających opodatkowaniu transakcji. Gdyby uchwalono lepsze prawo, nawet mniejsze zakupy byłyby łatwo opłacane za pomocą bitcoinów. W związku z tym używa się więcej kryptowalut.

Podsumowanie

Działalność Bitcoina jest niezależna od banku centralnego lub jakiejkolwiek innej agencji publicznej. Chociaż jego cena stale rośnie od czasu wprowadzenia go na rynek w 2009 r., Wartość wciąż się waha. Może być bardziej niebezpieczne, jeśli w pełni polegasz na nim przy inwestycjach. Zachowaj ostrożność, korzystając z portfela bitcoin. Na przykład zainwestuj w firmę o solidnych podstawach, twórz kopie zapasowe konta w portfelu i używaj silnych haseł bez narażania się na ataki hakerów. Jako inwestor powinieneś zrozumieć, jak działa bitcoin. Poznaj obszary, które akceptują jego użycie, i te, które tego nie robią. Najlepiej byłoby, gdybyś zrozumiał zalety i wady wirtualnej waluty, rozważyć, czy jest to korzystne, zanim włożysz do niej swoje pieniądze. Więcej informacji można znaleźć w powyższym tekście.