Blockchain vs Mycelium: Jaki jest najlepszy portfel Bitcoin?

Blockchain vs Mycelium, którą wybrać, aby przechowywać moje Bitcoiny przez długi czas? To było pytanie, które zawsze przychodziło mi do głowy, kiedy decydowałem się przenieść swoją kryptowalutę z giełdy. Przeprowadziłem swoje badania i ostatecznie zdecydowałem się na wybór między tymi dwoma. Jeśli zauważysz, Grzybnia jest jednym z polecanych przez społeczność Bitcoin portfeli, podczas gdy z drugiej strony Blockchain twierdzi, że ma dużą liczbę użytkowników Bitcoin. Porozmawiajmy o kilku faktach dotyczących tych dwóch portfeli, zanim postawisz swój Bitcoin.

Blockchain vs Mycelium Wallet

Blockchain vs portfel grzybni

Portfel Blockchain

Blockchain szczyci się tym, że jest jednym z najpopularniejszych i prawdopodobnie najstarszych programów do przechowywania kryptowalut na świecie. Portfel Blockchain to cyfrowy portfel opracowany przez luksemburską firmę programistyczną o nazwie Blockchain. Portfel jest dostępny zarówno na urządzeniach internetowych, jak i mobilnych.

Portfel ma bardzo prosty interfejs użytkownika, który ułatwia dostęp nawet nowicjuszom. Co więcej, portfel jest bezpłatny, z wyjątkiem niewielkiej opłaty transakcyjnej, która jest odejmowana za każdym razem, gdy kryptowaluty są przesyłane do Twojego portfela. Opłata jest bezpośrednio potrącana z Twoich środków. Możesz również określić własną opłatę za bitcoiny w ustawieniu „Dostosuj opłatę”.

portfel blockchain

Jakie waluty obsługują Blockchain Wallet Store?

Portfele Blockchain przechowują zarówno bitcoiny (BTC), jak i Ether (ETH), stellar (XLM) i USD PAX (PAX). Platforma jest kompatybilna z iOS, Androidem i internetem.

Jak dodać walutę do portfela blockchain?

Dodawanie walut do portfela blockchain jest bardzo proste. Zarejestruj darmowe konto w portfelu na stronie blockchain.info. Wpisz swój adres e-mail i aktywuj swoje konto. Możesz wybrać monety ETH lub BTC. Tak czy inaczej, każda waluta ma swój własny adres. Jeśli wyślesz kryptowaluty na zły adres portfela, Twoje środki zostaną trwale utracone.

Jak dokonywać płatności za pomocą portfela blockchain?

Dokonywanie płatności jest łatwe. Wystarczy kliknąć przycisk wysyłania i wybrać walutę. Następnie wprowadź adres portfela odbiorcy, skanując kod QR i wprowadź kwotę płatności.

Możesz również dostosować proces płatności, wybierając poziom priorytetu, co przyspieszy proces. Dostosuj opłaty transakcyjne w ustawieniach i zakończ proces.

Bezpieczeństwo w portfelu Blockchain

Portfel Blockchain jest bardzo bezpieczny, a różne warstwy ochrony są opcjonalne. Proces weryfikacji adresu e-mail jest obowiązkowy, aby utworzyć konto w portfelu. Wygenerowane zostanie hasło, które będzie potrzebne do przywrócenia konta w przypadku utraty hasła.

 • W przypadku portfela na telefon komórkowy możesz wybrać dwuetapowy proces weryfikacji, który powiadomi Cię za każdym razem, gdy logujesz się na swoje konto.
 • Block Tor to potężne narzędzie, za pomocą którego użytkownicy mogą blokować dostęp do swoich kont anonimowym adresom IP.

Plusy

 • Intuicyjny i łatwy interfejs nawet dla początkujących.
 • Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa z procesem uwierzytelniania 2FA.
 • Zobacz saldo po każdej transakcji.
 • Blockchain generuje nowy adres portfela po każdej transakcji, zapewniając w ten sposób prywatność Twojego portfela.
 • Kupuj i sprzedawaj kryptowaluty bezpośrednio z portfela.
 • Obsługuje platformy mobilne i internetowe.
 • Obsługuje monety ETH i BTC.

Cons

 • Blockchain to portfel internetowy i jest bardziej podatny na złośliwe działania.
 • Obsługuje tylko Bitcoin i Ethereum.
 • Użytkownicy nie mogą kupować kryptowalut za pieniądze fiducjarne.

Portfel grzybni

Portfel Mycelium jest stosunkowo nowy na rynku, ale w ostatnich latach stał się dość popularny. Założona w 2008 roku Mycelium to firma programistyczna, która wypuściła swój nowy cyfrowy portfel mobilny. Portfel grzybni jest wysoce wyspecjalizowany i może być używany do przechowywania i handlu bitcoinami.

Jedną z podstawowych różnic między portfelem Mycelium a Blockchain jest to, że Mycelium obsługuje wiele typów kont.

W Grzybni jest 5 typów kont.

 • HD
 • Identyfikator bitu (protokół otwarty)
 • Konta z jednym adresem
 • Konta „Tylko do oglądania”
 • Konta sprzętu

Chociaż Mycelium jest tylko portfelem mobilnym, w 2014 roku został wyróżniony tytułem „Najlepszego portfela mobilnego” przez samo blockchain.info. Grzybnia obsługuje zarówno Androida, jak i iPhone’y, chociaż plik APK jest dostępny tylko dla Androida.

Podobnie jak portfel Blockchain, korzystanie z grzybni jest całkowicie bezpłatne. Jednak Mycelium pobiera niewielką opłatę transakcyjną w zależności od wielkości transakcji i poziomu priorytetu transakcji. Dla niskiego priorytetu opłaty wynoszą 0,08 mBTC / kb *, a dla wysokiego priorytetu 1 mBTC / kb *.

portfel na grzybnię

Jakie waluty mają sklep grzybni?

Obecnie Mycelium obsługuje tylko bitcoiny, ale umożliwia wymianę z innymi walutami fiducjarnymi, w tym dolarami amerykańskimi i euro.

Jak dodać walutę do portfela grzybni?

W 2016 roku Mycelium dodało nową funkcję, w której możesz bezpośrednio kupować bitcoiny za pośrednictwem portfela mobilnego, integrując się za pośrednictwem firm bitcoinowych Cashila i Glidera.

Grzybnia pozwala kupować i sprzedawać walutę fiducjarną za bitcoiny.

Jak dokonywać płatności za pośrednictwem Mycelium Wallet?

Otrzymywanie płatności w Grzybni jest naprawdę łatwe. Wystarczy ustawić kod PIN i zacząć otrzymywać bitcoiny.

Przejdź do zakładki „Saldo” i naciśnij odbierz lub wyślij i udostępnij adres bitcoin nadawcy lub odbiorcy i gotowe.

Skąd wziąć mój portfel grzybni?

Portfel grzybni można łatwo pobrać na Androida lub iPhone’a ze strony internetowej firmy. Możesz go również pobrać z Google Play lub iTunes.

Jak bezpieczny jest portfel grzybni?

Grzybnia jest zabezpieczona wysokiej klasy funkcją bezpieczeństwa HD wraz z opcjami kopii zapasowej na wypadek utraty hasła.

Po rejestracji otrzymasz kod PIN i 12-wyrazowe hasło, które będzie potrzebne w przypadku utraty urządzenia lub konieczności wykonania kopii zapasowej konta.

Plusy

 • Portfel open source.
 • Zdecydowanie zalecane przez ekspertów branżowych.
 • Zintegrowany z innymi portfelami sprzętowymi, takimi jak TREZOR i Ledger.
 • Oferuje wiele typów kont.
 • Stosunkowo szybszy niż portfel Blockchain.

Cons

 • Ma tylko interfejs mobilny i nie obsługuje pulpitu.
 • Interfejs może być trudny dla początkujących.
 • Nie można podpisać wiadomości.
 • Obsługuje tylko bitcoiny.

Jaki jest wniosek?

Jaki jest więc wniosek dotyczący Blockchain vs Mycelium? Ponieważ omawialiśmy podstawową różnicę między portfelami Blochcain i Mycelium, trudno powiedzieć, kto jest zwycięzcą. Oba portfele zapewniają bezpieczeństwo środków i są łatwe w użyciu. Grzybnia jest bardziej niezawodna niż blockchain wspierane przez społeczność przydatna jest również integracja grzybni z Trezorem.

którego używasz? Zapraszam do podzielenia się swoją opinią na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.