Czy powinieneś akceptować kryptowalutę w swojej firmie?

Jeśli prowadzisz biznes, to jest duża szansa, że ​​prawdopodobnie słyszałeś o kryptowalutach. Dziś handlowcy używają tej formy wirtualnej waluty do przeprowadzania transakcji. Jest to cyfrowa waluta zawierająca kilka unikalnych funkcji, z których możesz korzystać w swojej firmie. Konsumenci szukają również różnych sposobów wykorzystania kryptowaluty do zakupu towarów i usług.

Czy powinieneś akceptować kryptowalutę w swojej firmie?

Chociaż eksperci uważają, że jest to waluta przyszłości, jej użycie jest przedmiotem kontrowersji. Prowadząc firmę, musisz rozważyć możliwość zaakceptowania kryptowaluty jako jednej z opcji płatności. Musisz jednak wziąć pod uwagę swoje potrzeby biznesowe, aby zdecydować, czy jest to właściwy krok. Chociaż kryptowaluta ma wiele zalet, nie jest idealna dla wszystkich firm. Pomożemy Ci zdecydować, czy kryptowaluta jest dla Ciebie, omawiając jej zalety i wady. Dowiedz się więcej!

Zalecana lektura: Jak akceptować płatności kryptograficzne w Twojej firmie.

W jaki sposób kryptowaluta pomaga firmom?

Zanim zaczniesz akceptować tę metodę płatności w swojej firmie, musisz dowiedzieć się, jak ona działa i jakie może przynieść Ci korzyści. Kryptowaluta to cyfrowa waluta, która zależy od technologii szyfrowania transferu środków przez Internet. Nie opiera się na konwencjonalnych strukturach działalności bankowej, ale zamiast tego działa niezależnie. Oznacza to, że waluta cyfrowa eliminuje wszelkie osoby trzecie.

Kryptowaluta jest jedną z najnowszych technologii, które przyjęło wiele krajów. Właściciele firm uważają, że zastosowanie tej technologii może pomóc im wyróżnić się na tle konkurencji. Dlatego większość sprzedawców akceptuje bitcoiny jako popularną formę kryptowaluty z następujących powodów.

  • To jest niedrogie

Ponieważ kryptowaluta jest zdecentralizowana, bank nie musi weryfikować każdej dokonanej transakcji. Dzięki temu Twoja firma nie ponosi dużych opłat bankowych. Zaakceptowanie kryptowaluty może zatem zaoszczędzić Twojej firmie do 5% na każdej transakcji. Kiedy nie dzielisz się przychodami ze swojej firmy z takimi instytucjami finansowymi, oszczędzasz więcej i bardziej pomysłowo wykorzystujesz swoje pieniądze. Należy jednak pamiętać, że portfele handlowców są objęte stałą opłatą, którą musisz zapłacić za korzystanie z kryptowaluty.

  • Szybkie przetwarzanie transakcji

Dzisiaj wielu ludzi lubi natychmiastową gratyfikację. Prowadząc firmę, możesz uniknąć frustracji związanych z czekaniem na pieniądze na koncie, akceptując kryptowalutę. Ta waluta ułatwia natychmiastowe transakcje, ułatwiając to właścicielom firm. Korzystając z konwencjonalnych metod płatności, od czasu do czasu masz do czynienia z opóźnieniami, ponieważ banki mają tendencję do spowalniania procesów płatności.

  • Jest to waluta międzynarodowa

Jeśli obsługujesz transakcje transgraniczne, przyjęcie kryptowaluty byłoby mądrym posunięciem dla Twojej firmy. Pozwala to z łatwością przeprowadzać transakcje w różnych częściach świata bez pośrednictwa. Akceptując kryptowalutę, ułatwiasz klientom na całym świecie wygodniejsze kupowanie towarów i usług w Twoim sklepie internetowym. Badania pokazują, że w porównaniu z płatnościami czekowymi i przelewami, kryptowaluta oferuje bezproblemowy proces dokonywania płatności w ciągu kilku minut. Możesz także uniknąć kosztownych kursów wymiany i opłat za transakcje zagraniczne.

  • Kryptowaluta zapobiega obciążeniom zwrotnym i oszustwom

Podobnie jak gotówka, w tej cyfrowej walucie albo masz pieniądze, albo nie. Transakcje kryptowalutowe są również ostateczne, ponieważ są dodawane do łańcucha bloków poprzez wydobywanie. Ponieważ system musi zweryfikować środki, nie możesz wydać więcej pieniędzy niż posiadasz. Kiedy akceptujesz kryptowalutę jako jedną z opcji płatności, zarówno Ty, jak i klient musicie zatwierdzić transakcję. W związku z tym minimalizuje wszelkie obciążenia zwrotne i spory wynikające z korzystania z innych form płatności.

  • Możesz zyskać nowych klientów

Każdego dnia coraz więcej osób docenia przydatność kryptowaluty. Ponieważ klienci nadal korzystają z tej waluty, możesz przyciągnąć więcej klientów, akceptując ją jako jedną z metod płatności w swoim sklepie. Badanie pokazuje, że sprzedawcy, którzy akceptują kryptowaluty, takie jak bitcoin, mają szerszą bazę klientów w porównaniu z tymi, którzy tego nie robią. Oprócz przyjęcia w swojej firmie formy płatności, możesz nawet poszerzyć swoją wiedzę na ten temat jak zarabiać na kryptowalutach i zyskujesz więcej.

Wady akceptacji kryptowaluty

Pomimo wielu zalet kryptowaluta ma pewne istotne wady, które należy wziąć pod uwagę, zanim zastosuje się ją w swoim biznesie. Oto niektóre z nich.

  • Zmienność

Niektórzy kupcy wahają się przed akceptacją kryptowalut w swoich biznesach ze względu na ich zmienność. Większość kryptowalut charakteryzuje się miesięczną zmiennością wynoszącą około 60%. Zmienny charakter tej waluty cyfrowej stanowi poważne wyzwanie dla niektórych firm.

  • Hakerstwo

Korzystanie z kryptowaluty może być również ryzykowne, ponieważ giełdy kryptowalut nie są zbyt bezpieczne. Statystyki pokazują, że z powodu włamań co roku tracone są miliardy dolarów. Problem z giełdami kryptowalut polega na tym, że nie pokrywają one strat, jak robią to tradycyjne banki. Dlatego niektóre firmy tracą zyski z kryptowaluty.

Ponadto, gdy akceptujesz kryptowalutę w swojej firmie, musisz przechowywać swoje środki kryptograficzne w portfelu cyfrowym. Klucze do takiego portfela mogą zostać skradzione lub zgubione, co uniemożliwi odzyskanie środków. Ponieważ kryptowaluta promuje anonimowość, może prowadzić do nielegalnych transakcji.

  • Krzywa uczenia się

W przeciwieństwie do tradycyjnej waluty kryptowaluty mają rozszerzenie krzywa uczenia się. Musisz nauczyć się, jak działa technologia blockchain i jak korzystać z cyfrowych portfeli. Niektórzy uważają, że ta technologia jest nieco zagmatwana i trudna do opanowania. Przepisy dotyczące kryptowalut są również dla wielu skomplikowane. Kupcy muszą wcześniej zapoznać się z nowymi przepisami podatkowymi. Musisz także poznać proces przyjmowania płatności w kryptowalutach.

Zalecana lektura: Lista 17 bramek płatności kryptowalutowych do akceptowania płatności kryptograficznych 

Wniosek: właściwy ruch

Teraz, gdy rozumiesz, na czym polega kryptowaluta, możesz podjąć świadomą decyzję, biorąc pod uwagę jej mocne i słabe strony w odniesieniu do Twojej firmy. Większość firm, zarówno małych, jak i dużych, może skorzystać na włączeniu kryptowaluty jako opcji płatności. Może pomóc w osiągnięciu wzrostu przychodów firmy. Chociaż kryptowaluta ma pewne wady, może uczynić Twoją firmę bardziej konkurencyjną i uprościć sposób przeprowadzania transakcji.