Czy stablecoiny są zagrożeniem dla bitcoinów?

Stablecoiny to skomputeryzowane zasoby, które mają naśladować podstawowe standardy monetarne, takie jak dolar lub euro. Pozwalają klientom niedrogo i szybko przenosić zachęty na całym świecie, jednocześnie utrzymując siłę ich wartości.

Czy stablecoiny są zagrożeniem dla bitcoinów

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Litecoin i Ethereum, słyną z nieprzewidywalności, gdy są wyceniane w stosunku do fiat. Nie jest to niezwykłe, ponieważ innowacje w zakresie technologii blockchain są wciąż nowe, a rynki walut cyfrowych są generalnie małe. Sposób, w jaki szacowanie waluty cyfrowej nie jest powiązane z żadnymi innymi walutami, jest intrygujący z punktu widzenia wolnego rynku, jednak wydaje się być niewygodny ze względu na łatwość użycia. Jako sposoby handlu kryptowaluty są genialne z mechanicznej postawy. Niezależnie od tego różnice w ich wartości ostatecznie doprowadziły do ​​powstania wyjątkowo niebezpiecznych inwestycji i nie są idealne do dokonywania płatności. Kiedy wymiana się ustabilizuje, monety mogą być w sumie warte znacznie więcej niż były w momencie ich wysłania.

Jednak stablecoiny nie mają takiego problemu. Zasoby te dostrzegają nieznaczny rozwój wartości i uważnie śledzą szacunki ukrytych zasobów lub pieniędzy fiducjarnych, które kopiują. W tym charakterze pełnią one rolę bezpiecznej przystani pośród nieprzewidywalnych sektorów biznesu, tak jak postrzegane jest złoto. Bezpieczeństwo stablecoina można utrzymać na wiele sposobów.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy elastyczność stablecoinów rozwijała się w fenomenalnym tempie, a ogólna liczba stablecoinów będzie rosła w kolejnych miesiącach, szczególnie w przypadku pojawienia się nowych kryptowalut, takich jak Libra. Istnieje duża szansa, że ​​stablecoiny przełamają lody, aby waluty cyfrowe stały się standardem. W dodatku z kolosalną populacją osób nie posiadających i niedbankowych na całym świecie. Ponadto osoby i organizacje poszukujące szybszych, prostszych i tańszych metod wysyłania płatności międzynarodowych, stablecoiny mają ogromny potencjał rozwoju..

Niegdyś uważany za bezpieczny magazyn wartości i atrakcyjny środek płatniczy, Bitcoin i inne wczesne waluty cyfrowe nie powiodły się. Szeroko przyjęta kryptograficzna forma pieniądza powiązanego z zasobami lub stablecoinów, z których jednym jest Libra, szybko staje się zagrożeniem dla polityki fiskalnej, konkurencji i stabilności finansowej. Waluta powiązana z aktywami może przyciągnąć uniwersalną publiczność i mieć krytyczny, nieprzyjazny wpływ na obecne ramy monetarne. Jednocześnie bardziej popularne waluty cyfrowe, takie jak bitcoin, doświadczyły głęboko niestabilnych cen, punktów odcięcia dla wszechstronności, zawiłych interfejsów użytkownika oraz problemów z administracją i wytycznymi, wśród różnych trudności. Chociaż stablecoiny mogą oferować szybsze, tańsze i bardziej kompleksowe raty, można je przyznać tylko wtedy, gdy skłania się ku ogromnym niebezpieczeństwom..

W ostatnich latach rośnie entuzjazm dla blockchain jako innowacja w zakresie wymiany informacji i rozpoznawalności inwestycji stale się rozwija. Ponadto nastąpił wzrost liczby oferowanych oryginalnych monet, rodzaj podwyższenia kapitału w oparciu o zasoby cyfrowe, z ponad 20,6 miliardów dolarów zebranych w bieżącym roku. Trudno przeoczyć, że pierwszą aplikacją do innowacji blockchain był Bitcoin, zwłaszcza w przypadku kilku przypadków użycia konkurujących na rynkach o uwagę.

Bitcoin stał się głęboko nieprzewidywalnym zasobem. Nie ma banku narodowego działającego dla Bitcoina, który utrzymywałby jego wartość na umiarkowanie stałym poziomie, a na początku 2017 r. Wartość jednego Bitcoina spadła z poniżej 1000 USD, aw grudniu osiągnęła prawie 20000 USD, po czym spadła z powrotem do około 6500 USD w obecnej wartości. Ciągła nieprzewidywalność Bitcoinów i różnych walut cyfrowych znacznie utrudniła ich efektywne wykorzystanie jako narzędzie płatnicze. Ze względu na duże wahania cen bitcoinów wielu użytkowników kup Bitcoin Rzuć okiem i sprzedając go ze stratą. Trudno wyobrazić sobie takie nieregularne zasoby wykorzystywane do płacenia wynagrodzeń pracowników, zakupu produktów lub rat leasingowych. rosną odsetki za zupełnie nowe rodzaje płatności. Poniżej znajdują się trzy główne typy stablecoinów i sposób ich działania.

Trzy główne typy stablecoinów

Stabilne monety zabezpieczone aktywami

Pierwszy i jak dotąd najbardziej popularny rodzaj stablecoinów jest wspierany przez zwykłe zasoby, takie jak złoto i fiat. Jeśli moneta jest powiązana z dolarem amerykańskim, w tym momencie za każdą wydaną monetę 1 dolar jest utrzymywany w bilansie finansowym lub z drugiej strony, w przypadku gdy moneta jest powiązana z kosztem złota, za każdą wydaną monetę, w skarbcu przechowywana jest pewna miara złota.

Generalnie tworzenie i zrozumienie tego typu monet stabilnych jest proste. Niebezpieczeństwa związane z tradycyjną monetą wspieraną zasobami są identyfikowane z zaufaniem i centralizacją. Aby stablecoin zachował swoją wartość, rynek musi zaakceptować fakt, że całkowita liczba monet w emisji jest w 100% wspierana przez zwykłe zasoby. To wymaga zaufania do instytucji wspierających monetę i pozostawiania jej bezbronnej przed wymuszeniami ze strony tej instytucji lub przeciwko niej. Ponadto rynek musi wierzyć, że w tragicznym wyniku, jaki można sobie wyobrazić, stabilni posiadacze monet mogą wymieniać swoje stablecoiny na aktywa konwencjonalne.

Crypto Asset-Backed

Ten rodzaj stablecoinów jest dodatkowo uzależniony od wsparcia innego zasobu, jednak w takiej sytuacji ubezpieczeniem są waluty cyfrowe takie jak Bitcoin lub Ether. Jest mniej skoncentrowany niż konwencjonalna moneta obsługiwana aktywami, ponieważ zasoby kryptowalut przechowywane jako zabezpieczenie można zaoszczędzić w umowach z wyprzedzeniem. Te zasoby kryptograficzne nie są zależne od podobnych słabości jak tradycyjne ubezpieczenia aktywów. Niemniej jednak zasoby kryptowalut są głęboko niestabilne, więc stablecoin potrzebuje podejścia, aby utrzymać swoje aktywa, a tym samym swoją stabilność w każdym przypadku, w czasach, gdy wartość ukrytych zasobów drastycznie spada.

Stablecoiny oparte na algorytmach

Ten ostatni rodzaj stablecoina utrzymuje swoją siłę głównie dzięki wdzięcznej koordynacji z popytem. Są to kłopotliwe instrumenty pieniężne, zwłaszcza w przypadku zmniejszania podaży, jeśli cena monety zaczyna spadać.