Boty do handlu kryptowalutami: jak poprawić swoje wyniki

Ponieważ handel kryptowalutami staje się coraz bardziej popularny i konkurencyjny, wiele osób rozważa używanie botów handlowych. Zanim zlecisz rutynowe kupowanie i sprzedawanie temu narzędziu, ważne jest, aby zrozumieć, jak to działa, i jasno określić kryteria wyboru.

bot kryptograficzny

Co to jest bot kryptowalutowy

„Bot” to krótka nazwa „robota”. Bot handlujący kryptowalutami to specjalne oprogramowanie, które łączy się z jedną lub wieloma giełdami w celu handlu zasobami cyfrowymi w Twoim imieniu. Aby znaleźć najlepszy moment na zakup lub sprzedaż monet, boty do handlu kryptowalutami stosują standardowe wskaźniki analizy technicznej.

Brzmi jak aktualizacja? To może być.

Najpierw jednak zobaczmy, jak działają te inteligentne programy i co mogą (a czego nie mogą) zrobić dla ludzkiego handlowca zajmującego się zasobami cyfrowymi.

Dlaczego handel botami przewyższa ludzkich traderów

Istnieją 3 główne powody, dla których roboty mogą być lepsze od ludzi, jeśli chodzi o handel zmiennymi aktywami, takimi jak BTC lub ETH.

Tutaj są:

 • Boty są szybsze

  Boty handlowe mogą dokonywać transakcji z dużą częstotliwością, wykorzystując szybko zmieniające się warunki rynkowe. Jak wiesz, kryptowaluta jest wysoce niestabilnym aktywem, więc możliwości zarabiania pieniędzy pojawiają się i znikają w mgnieniu oka. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby większość ludzi dostrzegła te możliwości, nie mówiąc już o ich wykorzystaniu.

 • Boty nigdy nie śpią

  Mogą pracować dla Ciebie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jakość ich wykonania nie spada z powodu zmęczenia lub braku snu. Nie potrzebują przerw na kawę, przerw ani wakacji.

 • Boty nie mają emocji

  Programy komputerowe nie mają odwagi słuchać, więc mogą podejmować sprzeczne z intuicją decyzje, które są zgodne z Twoją strategią handlową. Ponadto boty handlujące kryptowalutami nie wiedzą nic o stresie, FOMO, strachu i chciwości – 4 destrukcyjnych emocjach, które zna każdy handlowiec kryptowalut. Ludzie mogą panikować, sprzedając dobre monety lub zatrzymując złe. Bot handlujący kryptowalutami robi to, co jest słuszne i racjonalne.

Jak działa bot handlowy kryptowalut

Po pierwsze, jeśli jesteś doświadczonym programistą, możesz stworzyć własnego bota do handlu kryptowalutami. Jeśli nie, możesz skorzystać z bota dostarczonego przez niezawodnego programistę.

Aby zintegrować dowolny typ bota z wybraną platformą handlową, potrzebujesz kluczy API (interfejsu programowania aplikacji). Te klucze są wydawane przez giełdy i dostępne na ich stronach internetowych. Udostępniając je swojemu botowi handlującemu kryptowalutami, udzielasz temu oprogramowaniu dostępu do swojego konta / kont i upoważniasz je do „naciskania przycisków” za Ciebie.

Następnie konfigurujesz swojego bota zgodnie z własnymi preferencjami. Istnieje wiele parametrów do ustawienia. Odnoszą się do Twojej strategii handlowej, tolerancji ryzyka, celów finansowych i poziomu kontroli.

Mówiąc o kontroli, NIGDY nie dawaj swojemu botowi prawa do wypłaty środków za Ciebie. Jeśli jakieś oprogramowanie do automatycznego handlu zażąda tego prawa, jest to czerwona flaga.

Zalecana: Lista najlepszych botów do handlu kryptowalutami

Rzeczy, które należy wiedzieć przed rozpoczęciem korzystania z botów do handlu kryptowalutami

Potencjalnie handel kryptowalutami boty daje wiele korzyści, ale wiele zależy od rodzaju używanego oprogramowania. Aby uniknąć typowych błędów początkujących, pamiętaj, że:

 • Istnieje wiele oszustw związanych z rozwiązaniami do automatycznego handlu, zwłaszcza gdy masz do czynienia z aktywami cyfrowymi, takimi jak BTC. Więc lepiej trzymaj się z daleka od wszystkiego, co brzmi jak bezpłatna drukarka pieniędzy.
 • Na poziomie technicznym bot handlujący kryptowalutami to tylko zestaw instrukcji. Możesz postrzegać to jako doładowaną i odporną na stres wersję siebie. Statystycznie prowadzi to do zwiększenia zysków, ale nikt nie może ich zagwarantować.
 • Warunki na rynku kryptowalut zmieniają się cały czas, więc musisz monitorować wydajność swojego oprogramowania handlowego. Od czasu do czasu konieczne jest ponowne skonfigurowanie tego narzędzia do nowych realiów.
 • Użytkownicy botów do handlu kryptowalutami cały czas przechowują swoje pieniądze na scentralizowanych giełdach. Dlatego ważne jest, aby wybrać wysoce bezpieczną platformę z zerową historią udanych cyberataków.

Jak wybrać dobrego bota do handlu kryptowalutami

Na rynku jest wiele różnych botów do handlu kryptowalutami, co może Cię zdezorientować. Aby dokonać mądrego wyboru, skup się na:

Intuicyjny interfejs użytkownika

Przemyślany interfejs umożliwia szybką ocenę sytuacji. Sprawdź więc, czy jesteście kompatybilni. Monitorowanie wydajności bota z urządzenia, którego planujesz używać, powinno być łatwe.

Niezbędne funkcje i narzędzia

Twój bot handlowy powinien oferować wszystkie funkcje, których potrzebujesz, aby być konkurencyjnym na tym niestabilnym i nierównym rynku. Na przykład testowanie historyczne i możliwości handlu arbitrażowego. Backtesting pozwala traderowi przetestować wydajność swojego bota w porównaniu z danymi historycznymi zebranymi z giełdy. Handel arbitrażowy umożliwia wykorzystanie różnic cen na giełdach.

Wsparcie dla najlepszych giełd

Dobry bot do handlu kryptowalutami zwykle obsługuje wszystkie główne giełdy, w tym Binance, Kraken, Bittrex i inne giganty. Jeśli planujesz skorzystać z innej platformy, sprawdź, czy ona też jest dostępna.

Niezawodny programista

Sprawdź reputację programisty, zanim powierzysz jego robotowi swoje fundusze. W tym celu przeczytaj opinie innych użytkowników i poproś kilku ekspertów o poradę. Ta kontrola powtórzeń znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo utraty pieniędzy z powodu błędu oprogramowania. Pomaga również wykrywać i unikać oszustów.

Dodatkowe opcje

Bot handlujący kryptowalutami może zawierać wiele dodatków, które ułatwią Ci życie. Poszukaj narzędzi do śledzenia portfolio, narzędzi do analizy rynku i projektowania strategii, powiadomień, dostosowywanego trybu wyświetlania, zasobów edukacyjnych i innych przydatnych rzeczy.

Myśli końcowe

Boty do handlu kryptowalutami rozwijają się bardzo szybko. Stają się mądrzejsi, szybsi i bardziej wydajni, aby sprostać rosnącym potrzebom traderów, którzy chcą skorzystać z krótko- i długoterminowych ruchów cen.

Te rozwiązania mogą być przyszłością handlu finansowego, dlatego ważne jest, aby wykorzystać tę moc jak najwcześniej.