6 najlepszych audytorów inteligentnych kontraktów dla platform Blockchain

Bez wątpienia technologia blockchain jest jednym z rewolucyjnych wynalazków dekady, ale wiąże się również z ryzykiem włamań i cyberataków. Bezpieczeństwo jest jednym z najwyższych priorytetów każdego projektu blockcahin, którego nie można w ogóle podważyć. Audyty inteligentnych kontraktów mogą być przeprowadzane automatycznie lub ręcznie w celu zbadania kodów inteligentnych kontraktów w celu wykrycia luk w zabezpieczeniach i problemów z bezpieczeństwem, zanim kod zostanie użyty publicznie.

W naszym poprzednim poście omówiliśmy najlepsze platformy inteligentnych kontraktów dla aplikacji typu blockchain. Idąc o krok do przodu, w tym artykule omówimy najlepszych inteligentnych audytorów kontraktów, aby przetestować Twoją aplikację pod kątem bezpieczeństwa.

najlepsi audytorzy inteligentnych kontraktów

Kim są audytorzy inteligentnych kontraktów?

Audytorzy inteligentnych kontraktów to profesjonalni konsultanci, którzy analizują kody inteligentnych kontraktów w celu wykrycia luk w zabezpieczeniach i sprawdzenia, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa kodu. Audytorzy ci to w zasadzie zespół ekspertów cryber ze specjalizacją w dziedzinie blockchain.

Dlaczego potrzebujemy Smart Contract Auditor?

Jeśli planujesz uruchomić własne ICO, być może będziesz musiał przeprowadzić audyt swojego inteligentnego kontraktu. Ale po co zatrudniać zewnętrznego audytora, jeśli możesz samodzielnie przeprowadzić audyt kodu?

Cóż, audyt inteligentnych kontraktów nie jest łatwy. Zabezpieczenie funduszy przed hakerami wymaga wiedzy i wieloletniego doświadczenia.

Oto kilka powodów, dla których warto zatrudnić audytora inteligentnych kontraktów:

  • Są wysoce profesjonalni i zapewnią bezpieczeństwo Twoich środków.
  • Określenie, czy w kodzie są jakieś błędy i czy kod jest bezpieczny do transferu środków.
  • Aby zweryfikować adres portfela i sprawdzić, czy nie ma błędów typograficznych.
  • Wykrywanie błędów w systemie.

Było wiele przypadków, w których użytkownicy stracili wiele cennych funduszy w procesie ICO z powodu błędów w kodzie, ekstrakcji prywatnych danych przez hakerów i infiltracji. Najlepiej jest sprawdzić tożsamość przed zatrudnieniem audytora dla swojego ICO. Dobry i doświadczony audytor pomoże Ci zrozumieć proces i zadbać o bezpieczeństwo Twoich środków.

Najlepsi audytorzy inteligentnych kontraktów:

Istnieje wiele firm zajmujących się inteligentnymi kontraktami, a freelancerów jest dostępnych w domenie. Wybraliśmy kilka popularnych i zaufanych nazwisk, które mają doświadczenie w zabezpieczaniu dobrze znanych projektów blockcahin. Oto lista jednych z najlepszych audytorów inteligentnych kontraktów na rynku:

Kudelski

Kudelski ma siedzibę w Europie i Stanach Zjednoczonych i zajmuje czołowe miejsce wśród audytorów inteligentnych kontraktów i jest preferowany przez wielu ze względu na wyspecjalizowaną i terminową obsługę. Kundelski to bardzo dobrze znana nazwa, to crber security domain, która weszła również do blockchain security. Mają zespół specjalistów pracujących w Blockchain Security Center dostarczających zaufane, kompleksowe rozwiązania klasy korporacyjnej. Usługi oferowane przez Kudelski Security obejmują:

  • Audyt bezpieczeństwa, ocena i walidacja
  • Przegląd architektury bezpieczeństwa
  • Projektowanie i wdrażanie zabezpieczeń
  • Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa

Dostarczyli swoje usługi na listę popularnych projektów blockchain, w tym Solana i Elrond.

ConsenSys

ConsenSys opiera się na ekosystemie Ethereum i ma na celu dostarczanie rozwiązań blockchain dla produktów konsumenckich, osób fizycznych oraz zapewnienie bezpieczeństwa firmom. ConsenSys została założona w 2014 roku i składa się z zespołu programistów, prawników, dostawców zabezpieczeń i ekspertów z różnych dziedzin biznesu. Głównym zamysłem jest doprowadzenie do pełnej decentralizacji inteligentnych kontraktów i tworzenie aplikacji dla firm.

CertiK

Innym ważnym nazwiskiem w usłudze cyberbezpieczeństwa jest CertiK. Firma jest preferowana przez wielu liderów rynku ze względu na przejrzystość i sprawdzone narzędzia do weryfikacji silnika, które sprawiają, że platforma jest jeszcze bardziej skalowalna i bezpieczna. Jego niedawny sojusz z ekosystemem blockchain NEO wzmocnił jego niezawodność i wydajność.

CertiK jest walidowany matematycznie, co przezwycięża ograniczenia walidacji ręcznej. Niedawno ich integracja z „UP Alliance” dodatkowo uwierzytelniła platformę i zwiększyła jej wiarygodność.

Eksperymentuj

Eksperymentuj jest prowadzony przez grupę niezależnych ekspertów, którzy świadczą usługi doradcze i audytorskie w zakresie inteligentnych kontraktów. Zespół składa się z byłych profesorów MIT i pracowników Google, którzy zwiększają wiarygodność firmy. Działa na blockchainie Ethereum i jest znany z wzorowej wydajności.

Hacken 

Hacken świadczy usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa dla zdecentralizowanych firm na całym świecie. Inżynierowie Hacken świadczą usługi audytowe dla różnych platform blockchain, takich jak TRON, Ethereum, EOS itp. System weryfikuje i waliduje poprzez analizę matematyczną w celu wyeliminowania wszelkich luk w systemie.

Weryfikacja w czasie wykonywania

Weryfikacja w czasie wykonywania działa na popularnym „K-frameworku” i zapewnia usługi w zakresie ochrony, bezpieczeństwa, walidacji i weryfikacji dla firm. Runtime współpracował z czołowymi firmami, takimi jak NASA, Boeing, DARPA, Toyota i wieloma innymi znanymi nazwiskami w świecie biznesu. Jego celem jest świadczenie usług weryfikacji inteligentnych kontraktów, języków programowania, maszyn wirtualnych i protokołów konsensusu.

Wniosek

Audyt bezpieczeństwa rozwoju technologii blockchain jest bardzo wymagany, zaleca się również wybranie audytora posiadającego reputację i zaufane portfolio. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł najlepsi audytorzy inteligentnych kontraktów. Zapraszam do podzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy poniżej.