Przegląd grzybni – kluczowe funkcje i ograniczenia portfela

Czy portfel MyCelium jest bezpieczny? Czy to jest pytanie, które przychodzi ci do głowy. W takim razie przygotowaliśmy to Przegląd grzybni abyś odpowiedział na to pytanie, które jest jednym z najczęściej zadawanych pytań, które użytkownicy Bitcoin mogą pomyśleć przed użyciem tego portfela. W tym artykule dokonamy szybkiego przeglądu podstawowych funkcji portfela MyCelium, które mogą pomóc użytkownikom zawęzić wyszukiwanie najlepszego portfela Bitcoin.

Przegląd grzybni - przegląd portfela grzybni

MyCelium zostało uruchomione w 2018 roku jako aplikacja mobilna przez grupę inżynierów sprzętowych i obecnie jest jednym z najpopularniejszych portfeli kryptowalutowych na rynku. MyCelium zostało po raz pierwszy wprowadzone jako aplikacja na Androida, ale twórcy aplikacji szybko wypuścili również wersję na iOS. Dla wszystkich użytkowników Androida i IOS, Mycelium może być najlepszym portfelem Bitcoinów. Oprócz zabezpieczeń na poziomie korporacyjnym, portfel Mycelium ma wiele innych funkcji, które wyróżniają go spośród innych portfeli. Dlatego jest to platforma handlowa, skarbiec i przelew bankowy i nie tylko. W naszych poprzednich artykułach omówiliśmy najlepsze portfele do bezpiecznego przechowywania bitcoinów.

Ze względów bezpieczeństwa zawsze zaleca się przechowywanie BTC w portfelach sprzętowych lub portfelu papierowym. Portfele internetowe, takie jak Blockchain lub Mycelium, zapewniają użytkownikom kontrolę nad kluczem prywatnym, aby zapewnić lepszy sposób bezpiecznego przechowywania BTC. W tej recenzji portfela Mycelium szczegółowo omówimy inteligentne funkcje tego portfela.

Zalecana lektura: Portfel grzybni vs portfel Blockchain

Recenzja portfela MyCelium: 10 powodów, dla których warto przechowywać Bitcoiny

Portfel Mycelium został wyposażony w najbardziej zaawansowane funkcje dostępne w każdym innym portfelu mobilnym. Rzućmy okiem na kilka wyróżnionych funkcji wymienionych poniżej:

Przegląd grzybni 1

Przyjazny interfejs 

Jedną z unikalnych cech tej aplikacji jest jej interfejs. Jest łatwa w nawigacji i zapewnia użytkownikom wszystkie informacje za pomocą jednego kliknięcia. Oto kilka funkcji interfejsu.

 • Łatwy do zeskanowania kod QR, który pomoże Ci odbierać i wysyłać bitcoiny. Możesz również dodać adresy płatności do swojej książki adresowej, skanując nowe kody QR.
 • Możesz zachować kopię zapasową kluczy prywatnych na wypadek utraty portfela.
 • Książka adresowa i historia transakcji, aby przejrzeć wszystkie poprzednie transakcje.

 

Łatwo dostępny

Kod QR pomaga wysyłać i odbierać środki z dowolnego miejsca na świecie. Jest podłączony do wbudowanej kamery, co ułatwia zeskanowanie kodu. Możesz także użyć lampy aparatu, aby zeskanować kod na wypadek, gdyby w pokoju było ciemno. Portfel pokaże swoim użytkownikom pobliski rynek wymiany bitcoinów, kursy oraz lokalnych kupujących i sprzedających.

Bezpieczeństwo 

MyCelium to bardzo bezpieczny portfel. Niektóre z jego funkcji bezpieczeństwa obejmują:

 • Ochrona kodem PIN.
 • Jest to portfel hierarchiczny deterministyczny lub HD i generuje 12-frazowy kod źródłowy, którego można użyć do przywrócenia portfela w przypadku utraty lub kradzieży.
 • Posiada funkcję „tylko obserwuj”, która pozwala użytkownikom pozostać w trybie offline i nadal monitorować salda w innych adresach. W ten sposób klucze prywatne nie zostaną ujawnione.

Hierarchiczny deterministyczny portfel

Portfel grzybni to hierarchiczny, deterministyczny portfel, który wykorzystuje 12 lub 24-wyrazową frazę zwaną „głównym ziarnem” lub „mnemonicznym ziarnem”, który może z powodzeniem przywrócić portfel i środki w przypadku utraty portfela lub telefonu komórkowego. Innymi słowy, odzyskanie środków jest możliwe w portfelu Mycelium, jeśli masz frazę seed.

Konta z jednym adresem

Ten typ kont portfeli umożliwia użytkownikom usunięcie klucza prywatnego z urządzenia w celu zablokowania środków, co powoduje, że portfel staje się niedostępny. Gdy użytkownik zdecyduje się odzyskać i odzyskać dostęp do swojego portfela i funduszy, może po prostu zaimportować swój klucz prywatny z powrotem do urządzenia mobilnego.

Integracja portfela sprzętowego

MyCelium jest zintegrowane z zaufanymi portfelami sprzętowymi na rynku kryptowalut, takimi jak Ledger, Trezor i Keepkey. Oto niektóre z wiodących nazw na rynku, a integracja to zdecydowanie dobra wiadomość dla kupujących bitcoiny.

Kolejną cechą wartą odnotowania jest to, że portfel MyCelium jest zintegrowany z giełdą. Tak więc za każdym razem, gdy użytkownik chce dokonać transakcji, może nie potrzebować konwersji swoich bitcoinów na walutę fiducjarną. Zostanie to zrobione automatycznie przez portfel. Jest to zabezpieczenie portfela MyCelium.

Przegląd portfela grzybni 2

Uwierzytelnianie Bit ID

Portfel grzybni obsługuje protokół Bit-ID. Jest to protokół uwierzytelniania typu open source. Zamiast korzystać z tradycyjnego procesu uwierzytelniania za pomocą hasła, umożliwia użytkownikom bezpieczne uwierzytelnianie za pomocą protokołu Bit-ID.

Prywatność 

Jedną z najważniejszych cech MyCelium jest to, że zachowuje prywatność i anonimowość swoich użytkowników. Wszystkie czaty, transakcje i dane są bezpiecznie szyfrowane i nie ma szans na włamanie lub infiltrację. MyCelium ma dostęp tylko do ogólnych informacji, takich jak historia transakcji, sygnatury czasowe transakcji, pseudonimy, lokalizacja i adresy.

Konta „Tylko do oglądania”

Portfel grzybni pozwala użytkownikom obserwować tylko konto, na którym mogą przechowywać tylko portfel lub przeglądać swoje portfolio. Ten typ konta portfela ma tylko adres Bitcoin bez odpowiedniego klucza prywatnego, więc nikt nie może dokonać transakcji środków za pomocą portfela.

Opłaty

Portfel jest całkowicie darmowy. Istnieją jednak opłaty transakcyjne (opłata sieciowa), które zależą od kwoty transakcji i mogą wynosić od 0,25 do 7 USD.

Ograniczenia portfela MyCelium

Jak każdy inny portfel, MyCelium również ma pewne wady, które wymieniono poniżej:

 • MyCelium to portfel tylko na urządzenia mobilne i nie ma wersji na komputery stacjonarne. Niektórzy ludzie wolą portfel biurkowy po prostu ze względu na jego funkcje bezpieczeństwa.
 • Wersja portfela na Androida jest znacznie bardziej wyrafinowana niż iOS. Wersja na iOS nie jest tak rozbudowana i brakuje jej kilku ważnych funkcji.
 • Portfel nie jest dobrym wyborem dla początkujących użytkowników. Interfejs może być trochę trudny w obsłudze dla początkujących.
 • Obecnie obsługuje tylko Bitcoin, chociaż istnieje wiele najwyższej klasy portfeli kryptograficznych, w których użytkownicy mogą przechowywać wszystkie swoje monety w jednym miejscu.

Jak skonfigurować mój portfel MyCelium?

Kroki tworzenia portfela:

 • Pobierz i zainstaluj aplikację z oficjalnego Witryna MyCelium lub sklep z aplikacjami
 • Po zainstalowaniu należy przejść do ekranu głównego i otworzyć aplikację.
 • Otwórz portfel i naciśnij klawisz „Kopia zapasowa”.
 • Teraz zostanie wygenerowany 12-frazowy kod dostępu.
 • Zrób zrzut ekranu lub zapisz (zalecane) kod bezpiecznie do wykorzystania w przyszłości.
 • Portfel jest gotowy do użycia w dowolnym momencie, ale przed użyciem można go bezpiecznie zabezpieczyć.

Bezpieczny portfel:

 • Znajdź opcję ustawienia
 • Kliknij „ustaw kod PIN”
 • Na koniec ustaw kod PIN i nie należy go zapominać
 • Osoba fizyczna nie może wydać bitcoinów bez tego kodu PIN.
 • Po zapisaniu kodu PIN należy wykonać jego kopię zapasową.

Otrzymuj płatności:

 • Aby otrzymać płatność, należy przejść do zakładki Saldo i Arkusza i kliknąć „Odbierz”
 • Osoby fizyczne muszą poprosić o kwotę, klikając ikonę klawiatury pod „Kwota opcjonalna”
 • Muszą udostępnić swój adres bitcoin nadawcy.
 • Muszą poczekać, aż nadawca przekaże kwotę.
 • Mogą również sprawdzić kwotę, przechodząc przez kartę „Transakcja”

Wniosek

Grzybnia to również portfel polecany przez Bitcoin.org. To najlepszy portfel funkcji oceniany przez wielu specjalistów w tej dziedzinie. Osoba fizyczna może oglądać tylko swoje konto, przelew portfela papierowego. Wraz z tym innym udogodnieniem, takim jak zabezpieczenie HD; Dostępna jest również rozbudowana opcja tworzenia kopii zapasowych. W przypadku należytej niezawodności zabezpieczenia HD zapewniają użytkownikowi odzyskanie swoich kluczy prywatnych w sytuacji niepowodzenia zaniedbania. Trzeba więc pamiętać, że grzybnia to jeden z najlepszych portfeli. Ceni Twoje pieniądze i Twój czas. Mają też najlepszych klientów, którzy poprowadzą Cię przez Twoją drogę. Mam nadzieję, że to Recenzja portfela grzybni będą pomocne dla naszych czytelników. Podziel się z nami swoją opinią i doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej.