Co oznacza ekonomia uwagi w świecie kryptowalut?

Wraz z wykładniczym wzrostem ilości informacji, na które możemy zwrócić uwagę tylko na tyle, co doprowadziło do epoki ekonomii uwagi. Teoria głosi, że ludzka uwaga jest obecnie rzadkim towarem i zasobem, który inni mogą gromadzić.

Kryptowaluty coraz częściej biorą udział w tym zjawisku, ponieważ liczba altcoinów wzrosła do tego stopnia, że ​​uwaga inwestorów jest obecnie rzadkim towarem w przypadku większości nowych projektów.

Tam, gdzie Bitcoin posiadał ponad 95% całkowita kapitalizacja rynkowa w 2013 r. i jeszcze na początku 2017 r. stanowił ponad 85% całkowitej kapitalizacji rynkowej, obecnie spadł do nieco ponad 50% całkowitej kapitalizacji rynkowej. A głównym powodem są tysiące altcoinów, które obecnie istnieją jako konkurencja.

Konkurencja o inwestowanie dolarów i konkurencja o uwagę każdego inwestora.

Hype i FOMO

Bitcoin był jedyną kryptowalutą przez 2 lata, dopóki nie została wydana Namecoin, zdecentralizowany system DNS utrudniający cenzurowanie internetu w kwietniu 2011 r. Niedługo potem, w październiku tego samego roku, otrzymaliśmy Litecoin. Do początku 2017 roku liczba altcoinów, czyli monet niebędących bitcoinami, miała wzrosła do 717. Nadal jednak nie było trudno śledzić rynek. Bitcoin miał kapitalizację rynkową przekraczającą 13 miliardów dolarów, a najbliższą konkurencją był Ethereum z kapitalizacją rynkową wynoszącą 868 milionów dolarów. Około 25% altcoinów w tamtym czasie nie miało kapitalizacji rynkowej.

Do końca 2017 roku liczba altcoinów prawie się podwoiła do 1373, ale największą zmianą dla inwestorów był szum, który pojawił się w kosmosie, gdy pierwsze oferty monet (ICO) osiągnęły gorączkowy poziom. Tam, gdzie w 2016 roku ICO odnotowano 100 milionów dolarów, w 2017 roku ICO zebrano 6,6 miliarda dolarów. Z tymi wszystkimi pieniędzmi nadeszła fala szumu i ogromny strach przed przegapieniem (FOMO).

Ten szum i FOMO wprowadziły kryptowaluty do gospodarki uwagi, ponieważ śledzenie wszystkich nowych projektów i ICO stało się teraz prawie niemożliwe. Szum posłużył do „wydobycia” ograniczonej uwagi inwestorów, a FOMO było naturalnym przedłużeniem, ponieważ inwestorzy martwili się o to, czego brakuje ich ograniczonym okresom uwagi.

W 2018 roku widzieliśmy już prawie 22 miliardy dolarów zebranych w ICO – co prowadzi do zwiększonego zainteresowania regulatorów, z których niektórzy zaczynają rozprawiać się z ICO.

Do akcji wkraczają organy regulacyjne

Pod koniec 2017 roku Komisja Papierów Wartościowych i Giełd utworzyła jednostkę ds. Cyberprzestrzeni, która ma badać i ścigać oszukańcze i oszukańcze ICO. Zwiększyło to uwagę poświęconą ICO i sprawiło, że towar, na który zwracają uwagę inwestorzy, stał się bardziej wartościowy. Zwiększył również jakość nowych projektów.

Pod koniec 2018 roku regulatorzy zwiększają presję na ICO, starając się zapewnić ich przestrzeganie federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Inwestorzy czerpią korzyści z ochrony, którą w przestrzeni kosmicznej wnosi wzmożona kontrola regulatorów, ale może nie tyle z powiększenia szumu związanego z największymi projektami.

Skoncentruj się na wielkich historiach

Wraz z końcem 2019 r. I rozpoczęciem 2020 r. Inwestorzy będą musieli zdecydować, na czym skupić swoją uwagę. Szum będzie tylko się nasilał, ale najlepsze projekty wyjdą poza szum i będą tworzyć fascynujące historie dla swojego projektu i marki.

To kolejny etap ewolucji w gospodarce uwagi. Gdy zespoły zdają sobie sprawę, że szum nie wystarczy już, aby przyciągnąć ograniczoną uwagę inwestorów do projektów kryptowalut, będą szukać nowych sposobów na zwrócenie uwagi. Szybko zobaczą, że najlepszym sposobem jest przeglądanie historii.

Wspaniałe historie będą punktem zwrotnym dla kryptowalut w 2019 roku i później.

Inwestorzy powinni zwrócić uwagę na historie kryjące się za projektami. Te historie mogą łatwo stać się nowym „szumem”, który wysyła ICO i istniejące projekty blockchain „na Księżyc”.

Na zakończenie

W miarę jak branża kryptowalut rosła i dojrzewała, nieuchronnie stała się częścią gospodarki uwagi. Teraz, gdy tak się stało, a rynek jest zapchany nowymi i istniejącymi projektami blockchain, z których wszystkie walczą o uwagę, z pewnością pojawi się nowa metoda przyciągania ograniczonej uwagi inwestorów..

Najlepsze projekty w przyszłości to te, które mają świetny produkt, świetną historię i przyciągają uwagę w przestrzeni. Będą to liderzy w gospodarce kryptowalutowej. Widzieliście to już wcześniej w technologiach takich jak Apple i Google – obie nie były pierwszymi firmami technologicznymi ani pierwszymi wyszukiwarkami. Teraz zobaczysz, jak skrzyżowanie produktu i historii tworzy nowy paradygmat przyciągania uwagi inwestorów w nowej gospodarce kryptowalutowej.