Czy Tether Gold (XAUT) uruchomi kolejną gorączkę Stablecoin?

Stablecoiny były toastem świata kryptowalut w 2018 r. I do 2019 r. Zaczęły robić prawdziwe fale, gdy rynek stał się czerwony po szczytach zimy 2017 r. Łącząc aktywa w świecie fizycznym z ich cyfrowymi korespondentami, stablecoiny były wcześniej okrzyknięte jednym z nich kluczy do powszechnej adopcji kryptowalut.

Tether Gold

Jednak ostatnio pozew Tether-Bitfinex groził podważeniem zaufania do koncepcji stablecoina i jego miejsca w branży. Mimo to ostatnie kilka tygodni upłynęło pod znakiem pojawienia się dwóch głównych historii dotyczących stabilnych monet, z których jedna dotyczyła zdobycia patentów przez bliźniaków Winklevoss na sześć projektów stablecoin, a druga wprowadzenia nowego, złotego stablecoina Tether. Aby lepiej zrozumieć, jak sytuacja wygląda z aktywami opartymi na towarach, rozmawialiśmy z Changelly giełda kryptowalut CEO i influencer kryptowalut Eric Benz.

Tether zmienia kolor na złoty

Zaczęliśmy naszą rozmowę od przyjrzenia się Tetherowi i jego decyzji o wypuszczeniu na rynek monety o złoconym rewersie, gdy na rynku jest już kilka takich monet. Benz nie był zaskoczony tym posunięciem, zauważając, że złoto jest podstawowym źródłem bogactwa już od dłuższego czasu: „Jednym z najłatwiejszych przykładów digitalizacji aktywów jest użycie towarów, a co jest lepszym surowcem niż złoto? Złoto było naszym głównym źródłem bogactwa od wieków i nawet dzisiaj jest głównym rynkiem. Głównym problemem zawsze było to, jak go przenosić lub używać? Złoto tak naprawdę nigdy nie było używane w łańcuchu wartości, ponieważ jest głównie środkiem przechowywania wartości, w przeciwieństwie do instrumentu do przenoszenia wartości. ”

Złoto w formie cyfrowej może otworzyć zupełnie nowy świat możliwości: „Możliwość digitalizacji złota sprawia, że ​​wydawanie złota i zmiana właściciela jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wierzę, że im więcej firm i ludzi zdaje sobie sprawę, jak to zwiększy popyt na złoto i pobudzi rynek jeszcze bardziej niż obecnie. Nigdy wcześniej złoto nie było bardziej płynne niż teraz. Ten trend niewątpliwie będzie się utrzymywał, ponieważ może uwolnić tak wiele uwięzionych bogactw ”.

Reszta pola

Jeśli chodzi o istniejące wcześniej stablecoiny w złocie, Benz uważa, że ​​rynek w obecnym kształcie jest niedonasycony. Powiedział, że nie jest zaniepokojony liczbą stablecoinów zabezpieczonych złotem, które są obecnie na rynku, ponieważ spodziewa się, że „na rynku pojawi się znacznie więcej”. Jednak ostrzegł, że „Jedyną rzeczą, na którą musimy uważać, jest to, kto jest faktycznym właścicielem złota. Będziemy musieli opracować jakiś rodzaj procesu weryfikacji lub audytu, aby upewnić się, że tokeny rzeczywiście reprezentują rzeczywiste ilości złota. Powodem, dla którego uważam, że jest miejsce na więcej, jest to, jak duży jest rynek oraz fakt, że więcej tokenów na rynku zwiększyłoby konkurencję, która jest zdrowa ”.

Następnie zwróciliśmy uwagę na inne stablecoiny w kosmosie i sprawdziliśmy, czy są jakieś trendy, na które każdy powinien zwrócić uwagę. Benz podkreślił, że stablecoiny otworzyły nowe drzwi w branży, łącząc elementy tradycyjnego i nowego finansowania. Zauważył: „Stablecoiny naprawdę otworzyły nasze umysły na więcej możliwości, jakie dają blockchain i kryptowaluty. Jednym z najciekawszych trendów, jakie widzimy w przypadku stablecoinów, jest możliwość uczynienia dowolnego dużego aktywa bardziej płynnym i łatwiejszym niż kiedykolwiek wcześniej. Im więcej osób zacznie rozumieć stablecoiny i znaleźć dla nich przykłady użycia, tym większa będzie ich adopcja ”.

Po wszystkich negatywnych nagłówkach, które pojawiły się wokół Tether w ciągu ostatniego roku, poruszyliśmy następnie kwestię, czy stablecoiny są aktywami godnymi zaufania. Benz podkreślił, że ogólne osądy nie sprawdzają się w takich sytuacjach i że każdy przypadek należy ważyć zgodnie z jego własnymi zaletami: „Za każdym razem, gdy patrzysz na inwestycję, musisz być naprawdę ostrożny, bez względu na to, kim jest firma lub ludzie za nią stoją. biznes. Jeśli chodzi o obsługę pieniędzy, czy to na zakup, czy na inwestycję, musisz upewnić się, że wszystko się zgadza, ponieważ ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest to, aby Twoja inwestycja zniknęła w rękach kogoś niegodnego. Ponieważ są to wciąż bardzo wczesne dni, jeśli chodzi o stablecoiny, wzywam wszystkich do dołożenia należytej staranności. Miejmy nadzieję, że wraz z dojrzewaniem rynku zobaczymy więcej stajni o lepszej jakości ”.

Dziękuję za przeczytanie! Bądź na bieżąco z dalszymi wiadomościami i dogłębną analizą branży kryptowalut. Użytkownicy mogą odnosić się TokenHell do dalszego czytania najnowszego artykułu z wiadomościami o kryptowalutach.