Recenzja portfela AirGap: alternatywa dla portfeli sprzętowych

W przeszłości od kilku lat kryptowaluty zadomowiły się w światowej gospodarce. Ponieważ kryptowaluty zyskują coraz większą popularność, a ich adopcja jest również znacznie zwiększona, zawsze istnieje ryzyko kradzieży środków. Najlepszym sposobem zabezpieczenia środków kryptograficznych jest użycie portfela sprzętowego (zwanego również chłodnym magazynem), w którym klucze prywatne są szyfrowane i przechowywane na urządzeniu.

Problem z portfelem sprzętowym polega na wysokim koszcie, który może wynosić od 50 do 200 USD. Nie jest również możliwe, aby użytkownicy posiadający mały fundusz kryptograficzny zakupili portfel sprzętowy za niewielką inwestycję. W tej recenzji portfela Airgap omówimy, w jaki sposób może być alternatywą dla portfeli sprzętowych.

Recenzja portfela AirGap

AirGap to rozwiązanie dla Ciebie, jeśli szukasz alternatywy dla portfela sprzętowego. Dzięki portfelowi AirGap możesz osiągnąć ten sam wysoki poziom bezpieczeństwa, co portfel sprzętowy z urządzeniami telefonii komórkowej. Zobaczmy, jak działa AirGap, aby osiągnąć tak wysoki poziom bezpieczeństwa.

Przegląd portfela AirGap: Co to jest AirGap?

AirGap to portfel kryptograficzny z dwukierunkowym podejściem, który może być używany zarówno jako urządzenie offline, jak i portfel sprzętowy dla starego smartfona. AirGap obsługuje obecnie wiele kryptowalut, takich jak Ethereum, Bitcoin i ӕternity ERC20.

Dwukierunkowe podejście AirGap

AirGap pozwala przejść całkowicie w tryb offline bez połączenia z Internetem za pośrednictwem aplikacji AirGap Vault. Możesz także użyć zwykłego portfela AirGap na swoim urządzeniu mobilnym do przechowywania kryptowalut.

1) AirGap Vault

Możesz pobrać i zainstalować aplikację AirGap Vault dla swojego zwykłego smartfona. Jest w trybie offline i nie wymaga żadnego połączenia sieciowego, a zatem jest pozbawiony przestrzeni powietrznej. W przeciwieństwie do portfela sprzętowego podłączonego przez port USB, AirGap Vault nie przechowuje żadnych kluczy prywatnych ani zapisów transakcji logowania i jest całkowicie bezpieczny. AirGap Vault można bezpiecznie pobrać na telefony z systemem Android lub iOS.

Aplikacja AirGap Vault

Kluczowe cechy:

 • Możesz zalogować się na swoim urządzeniu w trybie offline.
 • Wszystkie Twoje poufne dane, hasła i klucze prywatne są przechowywane w trybie offline.
 • Rozszerzenie przeglądarki AirGap na komputer może być używane razem z aplikacją AirGap Vault. Możesz teraz bezpiecznie dokonywać transakcji offline z przeglądarki na komputerze za pośrednictwem AirGap Vault.
 • Łatwe transakcje za pomocą kodów QR.

2) Portfel AirGap

Portfel AirGap można bezpiecznie pobrać na telefony z systemem Android lub iOS. Możesz także pobrać rozszerzenie przeglądarki portfela AirGap ze sklepu internetowego Chrome. W przeciwieństwie do AirGap Vault, AirGap Wallet korzysta z połączenia internetowego. Portfel nie ma dostępu do twoich kluczy prywatnych i informacji. Wszystkie Twoje dane publiczne są bezpiecznie przechowywane w łańcuchu bloków. Klucze prywatne są przechowywane w AirGap Vault.

aplikacja portfela airgap

Kluczowe cechy:

 • Portfel obsługuje wiele kryptowalut, takich jak Tezos, Bitcoin, Ethereum, ӕternity Minerva i ӕternity ERC20.
 • Oferuje łatwą platformę wymiany, na której możesz bezpośrednio wymieniać monety lub przesyłać środki za pośrednictwem aplikacji.
 • Piekarz tezosAirGap sprawdza poprawność monet Tezos. Możesz teraz zdobywać nagrody, weryfikując XTZ bezpośrednio przez portfel.
 • Przeglądaj swój portfel oraz najnowsze transakcje i fundusze za pomocą prostego interfejsu portfela.
 • Twórz i transmituj bezpieczne transakcje za pośrednictwem portfela.

 

Komunikacja między AirGap Vault a portfelem AirGap

Zarówno skarbiec AirGap, jak i portfel można zainstalować na tym samym urządzeniu. Komunikacja między AirGap Vault a Portfelem odbywa się za pomocą kodów QR. Jest to ruch jednokierunkowy, co oznacza, że ​​wszystkie klucze prywatne i dane są bezpiecznie przechowywane w telefonie. Przełączanie aplikacji między Vault i Wallet odbywa się za pomocą schematu adresu URL. System operacyjny piaskownicy zapewnia, że ​​w sieci nie są udostępniane żadne prywatne ani poufne informacje.

Aby osiągnąć najwyższy poziom bezpieczeństwa, możesz zainstalować AirGap Vault na osobnym smartfonie, a ustawienie tego telefonu w trybie offline oznacza, że ​​nigdy nie łączysz go z żadną siecią.

opcje portfela

Kluczowe cechy AirGap:

 • Obsługuje wiele walut, takich jak monety Bitcoin, Ethereum, Tezos.
 • Wymieniać się: Portfel Airgap jest wyposażony we wbudowaną giełdę, w której użytkownicy mogą bezproblemowo wymieniać XTZ, ETH, BTC i inne obsługiwane monety.
 • Delegacja & Pieczenie: Możesz piec XTZ za pomocą portfela Airgap z bezpośrednim delegowaniem XTZ do piekarza tezosAirGap walidator protokołu PoS Tezos.
 • Rozszerzenie przeglądarki: aby zapewnić bezpieczeństwo AirGap oferuje rozszerzenie przeglądarki oferujące bezpieczne interakcje z protokołami bezpośrednio i podpisywanie transakcji w smartfonie offline w AirGap Vault.
 • Wszystkie Twoje klucze prywatne i hasła są generowane i przechowywane na Twoim urządzeniu, do których tylko Ty masz dostęp, a nawet AirGap nie może przeniknąć do Twoich danych.

Ważne linki: