Regulacja Bitcoin: 2020

Rok 2020 prawie na pewno zapowiada się jako rok regulacji bitcoinów – coś, z czego entuzjaści kryptowalut nie są zbyt zadowoleni. Podczas gdy koncepcja bitcoina sięga początków XXI wieku, organy regulacyjne dopiero teraz zaczynają zwracać uwagę na niesławną kryptowalutę i jej znaczenie dla ich infrastruktury finansowej..

Bitcoin Regulation 2020 Crypto

Bitcoin był pierwszym systemem płatności peer-to-peer, który został w pełni zdecentralizowany po debiucie. Oznacza to, że istnieje poza regulacjami rządowymi, a raczej istniało. Wraz z nadejściem nowej dekady rządy na całym świecie zaczynają rozumieć potencjalne problemy, które może spowodować bitcoin. Z tego powodu rządy na całym świecie zaczynają rozprawiać się z platformami handlowymi bitcoinów, takimi jak najlepsza platforma dla wszystkich nowicjuszy na rynku. https://bitvavo.com/en/, i finanse bitcoinowe.

Bez centralnego organu lub pośrednika rządy zastanawiają się, jak trudne może być regulowanie bitcoinów. Zwłaszcza jeśli jest przedmiotem swobodnego obrotu. Obawiamy się, że waluta może zostać wykorzystana do obejścia płatności podatkowych lub obowiązkowych przepisów dotyczących raportowania dochodów. A może nawet bardziej przerażające – mogłoby zostać wykorzystane do destabilizacji lub podważenia autorytetu banków centralnych.

Prawdziwe obawy przed przyjęciem bitcoinów

Podczas gdy wiele organów regulacyjnych uwielbia krążyć ostrzegawcze opowieści o tym, w jaki sposób waluta internetowa może zostać wykorzystana do nielegalnych działań, takich jak pranie pieniędzy, handel ludźmi lub finansowanie terroryzmu – rzeczywistość jest taka, że ​​jeśli bitcoin zostanie szeroko przyjęty i używany, może całkowicie obejść znane fiat wszechświat.

Problemy, jakie może to stanowić dla gospodarek, jakie znamy, są praktycznie nieograniczone. Rządy używają systemów fiducjarnych, aby tworzyć lub niszczyć pieniądze, niezbędne do utrzymania prosperującej gospodarki. Sztucznie zawyżają i obniżają ceny towarów i usług, gdy zajdzie taka potrzeba. Ta polityka pieniężna jest prowadzona przez banki centralne w celu wpływania na gospodarkę. Bez scentralizowanej bankowości ta ścisła kontrola jest całkowicie utracona.

Nowy regulamin na 2020 rok

Dla wielu krajów znalezienie wygodnej równowagi między stratami a zyskami na rynkach bitcoinów jest chwiejnym zboczem. Z jednej strony rządy mogą zacząć czerpać korzyści z akceptacji bitcoinów, pobudzając konkurencyjność gospodarczą i czerpiąc korzyści z marginalnych technologii i rynków. Z drugiej strony – zbyt duża wolność i ludzie mogą zacząć tracić wiarę w dekret.

Z powodu tego mocnego zestawienia kraje wkroczyły w rok 2020 z bardzo różnymi reakcjami na bitcoin i proponowaną regulację. W krajach takich jak Stany Zjednoczone federalne regulacje dotyczące kryptowalut są dość rozluźnione, pozostawiając poszczególnym stanom wybór sposobu obsługi bitcoinów, a jedynie ściśle określając obowiązkowe raporty i schematy podatkowe. Wymaganie, aby udziały bitcoinów były zgłaszane jako zyski kapitałowe do IRS i aby były opodatkowane jako majątek.

Europa dość amatorsko podchodziła do bitcoina i związanych z nim technologii, ponieważ moneta wydaje się być prawie stworzona specjalnie, aby zbiegać się z najnowszymi przepisami dotyczącymi przejrzystości w zakresie informacji i technologii współdzielonej.. Blockchain wspaniale łączy się ze scentralizowanymi systemami bankowymi do tego stopnia, że ​​Parlament Europejski tworzy własną zdecentralizowaną księgę w celu monitorowania bieżących wydarzeń. Wydaje się, że Unia Europejska wydaje więcej czasu i pieniędzy na przyjęcie bitcoina niż na jego potępienie, pozostawiając poszczególnym krajom decyzję o tym, jak najlepiej regulować to w ich granicach.

Azja jest jednak trochę gniazdem szerszeni, jeśli chodzi o nowe regulacje dotyczące bitcoinów. Z reakcjami i regulacjami od korzystnych i kwitnących po całkowicie nielegalne z surowymi konsekwencjami. Po beztroskiej adopcji i intensywnym handlu i wydobyciu, chińscy urzędnicy rządowi to zrobili zejść z bitcoina w tym roku po obawach, ile dochodów opuszczało kraj za pośrednictwem kryptowalut. Narzucanie surowych i nagłych przepisów, które wciąż powodują, że inwestorzy się chwieją.

Co to oznacza dla inwestorów Bitcoin

Dla inwestorów najbezpieczniejszym sposobem na handel bitcoinami, przy jednoczesnym zachowaniu pewności legalności, jest korzystanie z niezawodnej platformy do handlu bitcoinami. Platformy te, takie jak Bitvavo, umożliwiają handlowcom tworzenie portfeli i dokonywanie transakcji na bitcoinach wyłącznie zgodnie z przepisami obowiązującymi w ich kraju. Takich jak zintegrowana weryfikacja tożsamości podczas zakładania konta w USA, która automatycznie daje agencjom raportującym, takim jak IRS, wiedzę, że rzeczywiście posiadasz bitcoiny.

Platformy te uniemożliwiają również handlowcom tworzenie kont pochodzących z krajów, w których bitcoin jest teraz nielegalny. Każda platforma dostosowuje swoje usługi, aby pozostawały w ramach prawnych każdego kraju, z którego uzyskuje się dostęp do witryny. Oznacza to, że ułatwiają ci pozostanie w łaskach twojego rządu, jednocześnie ciesząc się dreszczem dobrze wykonanego handlu.