Edukacja kryptograficzna i blockchain w Australii

Technologia to główna część naszego życia. Bez Internetu i nowoczesnych urządzeń praktycznie nie sposób wyobrazić sobie współczesnego świata. Wszystko jest ze sobą mocno splecione, a mała wada w polu technologicznym może spowodować ogromne szkody dla dużych przedsiębiorstw i branż.

Kiedy kryptowaluta pojawiła się po raz pierwszy w 2009 roku, była to ogromna innowacja w świecie finansów. Perspektywa posiadania waluty, która zapewniłaby wysoki poziom anonimowości i szybkości, była bardzo atrakcyjna dla wielu ludzi. Bitcoin znacząco zmienił znaczenie finansów, które znaliśmy wcześniej.

Wraz z jej rozwojem rozpowszechniła się również technologia blockchain. Niedawno uniwersytet RMIT z Australii ogłosił dwa studia podyplomowe odpowiednio z zakresu cyberbezpieczeństwa i blockchain. 26 maja uczelnia, która koncentruje się na badaniach, ogłosił partnerstwo z IBM i dwie inne firmy w celu dostarczenia certyfikatu w zakresie blockchain i cyberbezpieczeństwa.

Programy rozpoczną się w 2020 roku w tym roku i potrwają dziewięć miesięcy.

kryptowaluta w Australii

Wysoki popyt na pracę

Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i technologii blockchain. Zawsze brakuje porządnego dewelopera i eksperta w tej dziedzinie. Według statystyk tylko co dwudziesty menedżer znajduje specjalistę w tej branży.

Cyberbezpieczeństwo i blockchain zyskują przyczółek w każdej dziedzinie. Nie możemy myśleć o żadnej branży, która nie wymaga ochrony przed cyberatakami. Przede wszystkim w Australii, która stopniowo staje się podatnym gruntem dla branży hazardowej, często pojawiają się kasyna online. Skuteczna ochrona jest jednym z kluczowych elementów, podobnie jak integracja technologii blockchain. Stopniowo automaty online na prawdziwe pieniądze a inne gry są zastępowane przez platformy oparte na Bitcoin, które wymagają przyzwoitego zrozumienia technologii blockchain. W związku z tym są gotowi zaoferować wysokie wynagrodzenie osobom doświadczonym.

Zdaniem ekspertów, kursy będą pomocne dla młodych studentów w skutecznym wdrażaniu wyrafinowanych strategii i stawaniu się zręcznymi liderami.

Brak umiejętności dla programistów blockchain

Obecnie istnieje wiele zawodów związanych z blockchain, które wymagają umiejętności marketingowych, prawnych, regulacyjnych i finansowych. Niemniej jednak są to programiści blockchain, którzy okazują się wąskim gardłem dla firm poszukujących rozwiązań opartych na rozproszonych rejestrach.

Business Insider poinformował, że firmy w Australii mają trudności ze znalezieniem talentów potrzebnych do obsadzenia kluczowych stanowisk. Mówią nawet o niedoborach na całym kontynencie azjatyckim.

W jednym z raportów stwierdzono, że deweloperzy blockchain w Indiach z pięcioletnim stażem mogą otrzymać taką samą pensję jak dyrektor generalny banku z trzyletnim stażem. Problem rozciąga się na inne centra blockchain na całym świecie. W Szwajcarii, gdzie znajduje się Crypto Valley, firmy zatrudniające programistów blockchain mogą spodziewać się zapłaty około 180 000 USD. Chociaż jest to wyższy koniec globalnej skali wynagrodzeń programistów, służy to pokazaniu, jak wymagający jest zestaw umiejętności.

Pieniądze to nie jedyny problem

Należy pamiętać, że blockchain jest wciąż stosunkowo nową technologią. Deweloperzy, którzy są w grze dłużej, prawdopodobnie zgromadzili zdrowe saldo bankowe, kupując bitcoiny i inne główne kryptowaluty na początku. Wielu z nich było zaangażowanych w swoje startupy u szczytu boomu ICO w 2017 roku.

Podczas gdy boom ICO w 2017 roku stworzył wiele szumu i krótkoterminowego bogactwa, nie stworzył zrównoważonej przyszłości dla technologii blockchain. Długoterminowa przyszłość blockchain zależy od tego, że przedsiębiorstwa zaczną z niego korzystać. Są to duże firmy technologiczne, takie jak IBM i Accenture, które opracowują rozwiązania typu blockchain dla przedsiębiorstw dla głównych graczy branżowych, takich jak Walmart. Dlatego firmy technologiczne muszą znaleźć sposób na zwabienie talentu programisty blockchain.

Opieka nad kolejnym pokoleniem programistów blockchain

Jeśli firmy nie mogą przyciągnąć doświadczonych programistów blockchain, nawet z hojnym pakietem pensji i świadczeń, talenty powinny pochodzić z innego miejsca. W związku z tym obecnie dokonuje się znacznych inwestycji w edukację opartą na technologii blockchain. Powinno to pomóc w stworzeniu nowej generacji programistów blockchain. Na przykład Ripple ogłosił w zeszłym roku, że nawiązał współpracę z wiodącymi uniwersytetami na całym świecie w celu dalszych badań, rozwoju technicznego i innowacji w zakresie łańcucha bloków, kryptowalut i płatności cyfrowych..

Niedawno wzięli udział w nowej grupie partnerów, w tym Cornell University i National University of Singapore.

Jeśli kiedykolwiek zobaczymy, że blockchain jest w pełni wykorzystany, dostępność deweloperów blockchain jest kluczowa.

Technologia potrzebuje potoku talentów, który wykracza poza ideę bycia kolejnym założycielem start-upu technologicznego jednorożca w przyszłości, w którym blockchain stanowi podstawę procesów biznesowych.