Najlepszy sposób na akceptowanie płatności w Bitcoin w 2020 roku

Istnieje ogromna lista firm online i offline, które akceptują płatności w Bitcoin. Jesteś właścicielem sklepu lub strony internetowej? Czy chcesz dodać płatności Bitcoin do swojej witryny lub sklepu, ale nie wiesz, jak zacząć akceptować płatności Bitcoin? W przypadku każdej firmy (zwłaszcza biznesowej związanej z handlem) transakcje płatnicze są istotnymi aspektami, ponieważ firmy zwykle obejmują następujące dwie ważne strategie:

  • Dokonywanie płatności za zakup towarów lub usług niezbędnych do prowadzenia działalności
  • Przyjmowanie lub otrzymywanie płatności za sprzedaż produktów lub usług kupcom.

Aby takie transakcje mogły być dokonywane, wprowadzono innowacyjną kryptowalutę o nazwie bitcoin (BTC). Bitcoin jest najważniejszą kryptowalutą używaną przez większość firm i handlowców ze względu na swoją znajomość i charakterystyczne zastosowania.

Przeczytaj: Lista 17 bramek płatności kryptograficznych do akceptowania płatności kryptowalutowych

Jak akceptować płatności w kryptowalucie Bitcoin

Unikalne cechy i zastosowania Bitcoinów:

  • Bitcoin jest walutą akceptowaną na całym świecie i łatwą w użyciu.
  • Opłaty transakcyjne Bitcoin są stosunkowo niższe niż opłaty transakcyjne innych kryptowalut.
  • Transakcje dokonywane za pośrednictwem bitcoinów są zwykle bezpieczne i szybsze.

Jak akceptować płatności w Bitcoin?

Poniższe kroki przybliżą nam sposób przetwarzania płatności bitcoinowych przez osoby prowadzące działalność gospodarczą (sprzedawcy internetowi lub restauratorzy):

Tworzenie adresu Bitcoin:

Jeśli użytkownik chce zainicjować płatności bitcoin w swojej firmie, najpierw musi to zrobić utwórz adres bitcoin, który jest niczym innym jak portfelem używanym do przechowywania bitcoinów. Klienci będą korzystać z takich portfeli bitcoin, aby przesyłać pieniądze do sprzedawców detalicznych.

Ponadto pieniądze dostępne w portfelach bitcoin muszą być okresowo czyszczone, aby przezwyciężyć problemy związane z bezpieczeństwem. Oznacza to, że na koniec dnia roboczego pieniądze na ten konkretny dzień powinny zostać wyrzucone z portfela i przechowane w innym miejscu (konto bankowe). Zaleca się również, aby w portfelu trzymać tylko znaczną ilość środków. Reszta środków zostanie przelana w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Użytkownicy mogą wykorzystać pieniądze dostępne w swoich portfelach na zaspokojenie codziennych potrzeb biznesowych. Poza tworzeniem i utrzymywaniem portfeli bitcoin, użytkownicy muszą również uważać przy zabezpieczaniu swoich portfeli.

Podmiot obsługujący płatności do akceptowania płatności w Bitcoin

W niektórych przypadkach biznesowych (szczególnie związanych z procesami sprzedaży) dokonywanie płatności bezpośrednio do portfeli bitcoin będzie nieco skomplikowane. W takich przypadkach użytkownicy bitcoinów muszą skorzystać z procesora płatności, który w rzeczywistości sprawia, że ​​transakcje są proste i wydajne. Wcześniej opublikowaliśmy szczegółowy artykuł na temat 11 najlepszych bramek płatności kryptowalutowych. Do najlepszych procesorów płatniczych dostępnych obecnie na rynku należą:

Użytkownicy mogą również skorzystać z procesora płatności w przypadku dokonywania wielu transakcji w określonych odstępach czasu.

Użytkownicy mogą korzystać z nieograniczonych usług oferowanych przez podmioty przetwarzające płatności, płacąc określone opłaty. Oznacza to, że za korzystanie z procesorów płatności pobierana jest znaczna opłata, która nie jest dostępna bezpłatnie. Chociaż nie jest to usługa bezpłatna, opłaty są stosunkowo tańsze niż jakiekolwiek inne opcje płatności, takie jak płatności Paypal lub płatności kartą kredytową i tak dalej.

Wyraźną zaletą procesorów płatności jest to, że można ich również używać do natychmiastowego przeliczania pieniędzy na różne rodzaje walut fiducjarnych dostępnych na rynku.

Niektóre inne dodatkowe zastosowania procesorów płatności obejmują:

  • Przesyłanie faktur pocztą elektroniczną
  • Wstawianie wtyczek koszyka na zakupy do sklepów detalicznych online
  • Konfiguracje POS w przypadku kawiarni lub restauracji.

Reklama akceptacji bitcoinów:

Każdy, kto zachęca do płatności w bitcoinach, powinien skorzystać z opcji o nazwie „Bitcoin Accepted Here”, aby klienci byli świadomi faktu, że dany sprzedawca akceptuje płatności w bitcoinach, czy nie. Oczywiście jest to doskonałe wskazanie wykorzystania bitcoinów w biznesie.

Zarządzanie podatkami i dokumentacją:

Firmy muszą przechowywać lub śledzić zapisy (szczegóły) związane z transakcjami płatniczymi, zwłaszcza transakcjami bitcoinowymi. Takie zapisy są zwykle prowadzone w celu przezwyciężenia problemów księgowych, co z pewnością wyeliminuje problemy finansowe w przyszłości.

Oprócz kwestii księgowych użytkownicy muszą również skupić się na kwestiach podatkowych, ponieważ podatki odgrywają ważną rolę w rozwoju biznesu. Skuteczny biznes opiera się na efektywnym zarządzaniu podatkami. Jeśli podatki nie są odpowiednio zarządzane, firma z pewnością napotka wiele problemów po stronie finansowej.