Różnica między: uprawą dochodową a wydobywaniem kryptowalut, obstawianiem, wydobywaniem płynności

Jednym z najgorętszych tematów cieszących się obecnie trendem na rynku kryptowalut jest „Uprawa plonów”. Ale czym jest uprawa plonów i dlaczego ostatnio gwałtownie wzrosła jej popularność? Koncepcja rolnictwa plonowego pojawiła się na początku 2020 roku i wkrótce stała się jednym z najpopularniejszych protokołów wydobywania płynności. W tym artykule dowiemy się, czym jest hodowla plonów i podkreślimy potencjalną różnicę między innymi mechanizmami wydobycia DeFi, takimi jak obstawianie lub wydobywanie płynności.

Co to jest uprawa roli

Uprawa plonów lub wydobywanie płynności jest produktem zdecentralizowany ekosystem finansowy lub DeFii opiera się na protokołach płynności bez pozwolenia lub bez zaufania, aby zdobyć nagrody kryptograficzne. Swoją popularność zawdzięcza wzrostowi złożonego tokena zarządzającego lub tokena COMP, który działa w sieci blockchain Ethereum i przyznaje swoje prawa lub zarządzanie posiadaczom tokenów.

Jak działa rolnictwo plonowe?

Hodowla plonów działa w modelu AMM (zautomatyzowanego animatora rynku), który obejmuje zarówno plon rolników i dostawców płynności lub PW.Uczestnicy uprawiający plony lub farmerzy plonują lub blokują kryptowaluty, głównie tokeny ERC-20, aby zdobyć nagrody. Z drugiej strony pula płynności jest zasilana przez dostawców płynności, a oni inwestują, pożyczają lub pożyczają fundusze w imieniu rolników w zamian za symboliczną opłatę lub nagrody cyfrowe, które są przesyłane bezpośrednio do ich portfeli cyfrowych. Jednak w tym kontekście należy pamiętać, że uprawa roli jest zjawiskiem złożonym i nie tak prostym jak obstawianie.

Większość rolników produkujących plony używa aplikacji DeFi do generowania nagród kryptograficznych. Ale są skomplikowane metody inwestycyjne, dzięki którym LP mogą maksymalizować zwrot z inwestycji. Odbywa się to poprzez pożyczki i pożyczki w pulach wydobywczych, które mogą przynieść najwyższe zyski. Większość zwrotów jest generowanych w postaci RRSO lub rocznych plonów procentowych, a ponieważ coraz więcej rolników inwestuje w pulę DeFi, wartość zwrotu rośnie. Czytać: Najlepsze monety DeFi do zainwestowania w 2021 roku

Różnica między: uprawą dochodową a wydobywaniem kryptowalut, obstawianiem, wydobywaniem płynności

Produkcja plonów kontra kopanie kryptowalut / staking / wydobywanie płynności

Dla początkujących hodowla plonów, wydobywanie kryptowalut lub obstawianie mogą wyglądać tak samo, ale wszystkie są różnymi koncepcjami i działają według całkowicie różnych złożonych algorytmów. Poszukajmy trochę dalej.

Produkcja plonów kontra kopanie kryptowalut

Podstawowa różnica między wydobywaniem kryptowalut a hodowlą zysków polega na tym, że podczas gdy ten pierwszy działa na algorytmie konsensusu Proof-of-Work, drugi opiera się na zdecentralizowanym finansowaniu lub DeFi jest znane jako „logo pieniędzy” i działa w sieci Ethereum. Hodowla plonów jest całkowicie pozbawionym pozwoleń i zdecentralizowanym protokołem wydobywczym.

Dostawcy płynności lub LP odgrywają kluczową rolę w rolnictwie, podczas gdy wydobywanie kryptowalut odbywa się głównie poprzez inwestowanie w pule wydobywcze.

Yield Farming działa na pożyczanie i pożyczanie funduszy, w przypadku których inwestorzy zarządzają tokenami. Górnicy kryptowalut zdobywają nagrody, generując nowe bloki poprzez zweryfikowane transakcje w puli wydobywczej.

Rolnictwo dochodowe kontra wydobywanie płynności

Zarówno rolnictwo dochodowe, jak i wydobywanie płynności działają w sektorze DeFi, którego celem jest maksymalizacja zwrotów z tokenów zarządzania. Podczas gdy wydobywanie płynności działa na platformie Algorytm Proof of Work lub PoW, rolnictwo plonowe działa przy użyciu różnych aplikacji DeFi, takich jak wydobywanie płynności, lewarowanie funduszy itp.

W wydobywaniu płynności górnicy zarabiają swap dywidendy w wysokości 0,3% wraz z nowo wybitymi tokenami po udanej transakcji każdego bloku. W rolnictwie dochodowym dostawcy płynności starają się maksymalizować zyski, przenosząc fundusze przez inne Platformy DeFi. Korzystają również z różnych mechanizmów DeFi, takich jak lewarowanie funduszy lub wydobywanie płynności poprzez pożyczanie i pożyczanie stabilnych monet.

Rolnictwo plonowe kontra obstawianie

Uprawa plonów jest skomplikowanym procesem w porównaniu do stakingu. Staking działa głównie w oparciu o mechanizm konsensusu Proof-of-Stake lub PoS, w którym walidator tworzy blok w procesie losowej selekcji i zdobywa nagrody wypłacane przez inwestorów platformy. Im wyższa stawka, tym większe nagrody za obstawianie. Z drugiej strony rolnictwo dochodowe blokuje swoje fundusze w pulach pożyczek, w których inni pożyczkobiorcy pożyczają środki w zamian za odsetki. Czytać: Najlepsze monety do obstawiania

Staking generalnie wiąże się z dużymi kwotami funduszy i może zająć dużo czasu, zanim środki zostaną osiągnięte w terminie zapadalności. Z drugiej strony rolnicy uprawniający do zysku mogą zdobyć wiele tokenów zarządzania w zamian za mniejsze opłaty generowane w kilku pulach płynności.