Jak epidemia koronawirusa wpłynie na górnictwo w Chinach i przemysł bitcoinów

Koronawirus (COVID-19) stale przemieszcza się po całej planecie, rozprzestrzeniając się na nowe kraje. Ma negatywny wpływ na światową gospodarkę.

Główne moce wydobywcze nadal koncentrują się w Chinach, gdzie wybuch COVID-19 rozpoczął się pod koniec grudnia 2019 r. W związku z epidemią zaczęły się poważne problemy w różnych sektorach przemysłu – zostały zakłócone logistyka i łańcuchy dostaw oraz operacje eksportowe i importowe. są skomplikowane. Jednocześnie spada aktywność biznesowa w zakresie gastronomii, turystyki, sprzedaży detalicznej, a także przemysłu wytwórczego.

Wiele firm jest zagrożonych upadłością z powodu niewystarczających przepływów pieniężnych, wyczerpujących się rezerw, trudności w udzielaniu kredytów i restrukturyzacji zadłużenia. Niektórym firmom, w tym kopalniom, grozi zamknięcie.

Wiele osób w społeczności kryptowalut ma uzasadnione pytanie: jak to wszystko wpłynie na branżę i globalną gospodarkę jako całość? Odpowiedź można znaleźć w naszym artykule.

Widoczny wpływ wirusa koronowego na kryptowalutę

Wpływ koronawirusa na rynek kryptowalut i branżę wydobywczą

Dramatyczne wydarzenia rozgrywają się także w chińskim przemyśle wydobywczym. W ten sposób w styczniu najwyższe kierownictwo Canaan opuściło kraj. Ze względu na kwarantannę lokalnych biur i fabryk wszyscy producenci górników ASIC zmienili warunki wysyłki.

„Logistyka krajowa w kraju jest prawie całkowicie sparaliżowana, priorytetowe znaczenie mają ładunki strategiczne do walki z wirusem i produktami spożywczymi. Ponieważ chodzenie do pracy jest zabronione, a policja dokładnie to sprawdza, dostawa i instalacja nowych ASIC są prawie niemożliwe. Oczywiście jest mało prawdopodobne, aby Bitcoin podwoił swój rozmiar w okresie poprzedzającym zmniejszenie o połowę, więc jakiekolwiek spowolnienie w uruchamianiu nowego sprzętu pomoże branży pozostać w rentownej strefie. Nawet tak straszne i dramatyczne wydarzenie, jak epidemia koronawirusa, może zawierać trochę pozytywów ”- Zodd Zverev CTO z puli wydobywczej 1Thash&58COIN.

Sergey Arrestov, współzałożyciel BitCluster, jest przekonany, że po prawdopodobnym spadku złożoności produkcja bitcoinów stanie się bardziej opłacalna dla firm spoza Chin. Wpłynie to pozytywnie na decentralizację sieci pierwszej kryptowaluty.

Hipo Young, dyrektor generalny i założyciel CoinEx CryptoBirch powiedział, że działalność biznesowa jego firmy znacznie spadła z powodu epidemii. W szczególności musiał zrezygnować z udziału w konferencjach międzynarodowych, a niektórzy jego pracownicy pracują z domu.

„Niemniej jednak działalność operacyjna firmy jest stabilna. Utrzymaliśmy wystarczające przepływy pieniężne z ostatniej hossy. Teraz główne procesy są usprawnione, nie ma planów zwolnienia ”- powiedział Yang.

Wiele firm na całym świecie opracowało już plany na wypadek pogorszenia się epidemii koronawirusa. Najbardziej pesymistyczny scenariusz amerykańskiego Coinbase zakłada pełne przeniesienie pracowników do pracy zdalnej. Ale i tak nadal jest możliwa wymiana Bitcoin na PayPal USD.

Jeśli chodzi o cenę Bitcoina, społeczność kryptowalut ma szeroki zakres opinii. Niektórzy uważają, że zastrzyk płynności przez bank centralny i środki kwarantanny w stosunku do banknotów to pozytywny sygnał dla BTC, który nie ma istotnego wykonania.

Wnioski.

Koronawirus szybko rozprzestrzenia się na całym świecie, szokując rynki. Niewykluczone, że epidemia nie tylko spowolni tempo wzrostu światowej gospodarki, ale także przybliży początek nowego światowego kryzysu gospodarczego. W panice spadają nawet największe akcje, inwestorzy uciekają do aktywów ochronnych – złota i amerykańskich obligacji rządowych, a także do zwiększania pozycji w walucie fiducjarnej.

Jeśli w przeszłości korelacja bitcoina ze złotem była głównie dodatnia, a na giełdzie ujemna, to na początku 2020 roku wszystko zmieniło się diametralnie. W miarę rozprzestrzeniania się wirusa pierwsza kryptowaluta spada wraz z zapasami, podczas gdy złoto nadal rośnie i osiągnęło już znak 2013 r..

W związku z tym trudno jest już udzielić jednoznacznej odpowiedzi, czy Bitcoin jest aktywem ochronnym podczas globalnych zawirowań. Możemy tylko powiedzieć z całą pewnością, że BTC ma słabą korelację z tradycyjnym rynkiem jako całością i dlatego nadaje się do dywersyfikacji portfela inwestycyjnego.