5 najlepszych portfeli kryptowalut Open Source w 2020 roku

Jeśli jesteś zainteresowany najbezpieczniejszymi portfelami kryptowalut typu open source do przechowywania Bitcoin / Ethereum (Altcoin), przeczytaj, aby dowiedzieć się, jaki jest najlepszy portfel kryptowalut typu open source dla Ciebie. Lista obejmuje portfele dla różnych platform, z różnymi funkcjami.

Portfele kryptowalut Open Source - Bitcoin - Ethereum - Altcoins

Rozwój oprogramowania typu open source, takiego jak tworzenie portfeli kryptograficznych typu open source, jest niezbędny do budowania bezpieczeństwa i zaufania do sieci blockchain. Program komputerowy każdego dużego projektu kryptowalutowego jest tworzony jako oprogramowanie typu open source. Oprogramowanie open source jest tworzone jako wysiłek społeczności, który jest udostępniany bezpłatnie i publikowany w przejrzysty sposób. te projekty są opracowywane jako produkt społeczny, więc nie ma firmy ani osoby, która je tworzy lub jest właścicielem. Jednym z największych przykładów oprogramowania open source jest sam Bitcoin. Bitcoin jest open-source, nikt nie kontroluje Bitcoin, projekt jest publiczny i każdy może wziąć w nim udział.

Jeśli więc interesują Cię bezpłatne portfele kryptowalut o otwartym kodzie źródłowym do bezpiecznego przechowywania, przeczytaj cały artykuł i dowiedz się, jaki portfel bitcoinowy typu open source jest dla Ciebie najlepszy..

Najlepsze portfele kryptowalut Open Source

Portfel Copay

5 najlepszych portfeli kryptowalut Open Source w 2020 roku 1

Copay to portfel Bitcoin o otwartym kodzie źródłowym. Jego serwer jest również open source, dzięki czemu programiści i posiadacze bitcoinów mogą mieć pełną kontrolę nad swoimi działaniami. Portfele Copay pozwalają użytkownikom na pełną kontrolę nad ich Bitcoinami zamiast korzystania z portfela innej firmy. Jest to portfel z wieloma sygnaturami, który obsługuje wiele oddzielnych portfeli w ramach tej samej aplikacji. Jest dostępny na platformy Android, Windows, Mac, Linux i iOS. Obsługuje generowanie adresów BIP32 HD, dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć kopię zapasową portfela. Portfel Copay obsługuje również kupno i sprzedaż kart podarunkowych Bitcoin i Amazon.com. Oferuje obsługę portfeli sprzętowych Trezor i Ledger.

Portfel Copay to bardzo bezpieczny, prywatny portfel z wieloma podpisami, dostępny dla wielu platform. Ale obecnie obsługuje Bitcoin (BTC) i Bitcoin Cash (BCH).

BreadWallet

portfel chlebowy

Breadwallet to portfel kryptograficzny typu open source zaprojektowany przez firmę Bread w 2015 roku. Aplikacja portfela Bread wykorzystuje prosty interfejs i bezpośrednio łączy się z łańcuchami bloków, aby przyspieszyć transakcje. Portfel chlebowy jest dostępny na platformy mobilne i obsługuje Bitcoin, Ethereum, Bread coin i Bitcoin Cash. Użytkownicy mogą go pobrać ze sklepu Android Play i Apple Store. Portfele chlebowe pozwalają również użytkownikom kupować Bitcoiny w samym portfelu.

Chociaż Breadwallet jest open source, darmowy i bezpośrednio łączy się z łańcuchem bloków Bitcoin, ale brakuje mu możliwości wielu podpisów, a także nie ma możliwości aktywowania uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Jaxx

jaxx

Jaxx to popularny portfel z wieloma kryptowalutami o otwartym kodzie źródłowym, który obsługuje wiele monet, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Zcash, tokeny ERC20 i wiele innych. Jaxx jest dostępny na platformę Windows, Linux, Chrome (wtyczka), Firefox, Android i iOS. Portfel wykorzystuje 12-wyrazowy mastering, dzięki któremu użytkownicy mogą również odzyskać ten portfel i swoje fundusze w przypadku utraty urządzenia lub awarii systemu. Jest również wyposażony w wymianę ShapeShift, dzięki czemu użytkownicy mogą wymieniać swoje kryptowaluty w samym portfelu.

Zielony adres

portfel greenaddress

GreenAdress to bezpieczny portfel kryptowalut z wieloma podpisami, oparty na długopisie, który zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki specjalnym parom zaufanych kluczy ECDSA do przesyłania środków. Portfel jest dostępny w wersji komputerowej, internetowej i mobilnej. Użytkownicy otrzymają uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla każdej transakcji z opcjami wielu podpisów: e-mail, SMS, wezwanie robota i uwierzytelniacz Google. Wykorzystuje mnemoniki BIT-39 do wysyłania, odbierania i odzyskiwania bitcoinów. Użytkownicy mogą używać kodu kreskowego do wysyłania i otrzymywania środków.

MyEthereWallet

Jak korzystać z myetherwallet

Stworzone przez Kvhnuke i Tayvano, MyEtherWallet to narzędzie online typu open source po stronie klienta do generowania portfeli Ehtereum i dokonywania transakcji. Zapewnia elastyczny interfejs sieciowy umożliwiający bezpośredni dostęp do łańcucha bloków Ethereum w celu wykonywania bezpiecznych transakcji w sieci. Obsługuje monety Ethereum i Ethereum Classic, a także tokeny ERC20 zasilane przez łańcuch bloków Ethereum.

Użytkownicy mogą łatwo utworzyć adres portfela MEW na stronie internetowej i mogą uzyskać dostęp do funduszy portfela za pomocą klucza prywatnego, plików kluczy. MyEtherWallet obsługuje również integrację z portfelami sprzętowymi, takimi jak Ledger, FINNEY, Trezor, BitBox, Secalot i Keepkey.