10+ najlepszych portfeli Tezos | Lista najlepszych portfeli XTZ [edycja z 2021 r.]

Tezos to inteligentna platforma kontraktowa, która została zaprojektowana w celu obniżenia kosztów, zaoszczędzenia czasu i ułatwienia transakcji. Tezos jest pomysłem Arthura i Kathleen Brietmanów, młodej pary, która zebrała ogromną sumę 232 milionów dolarów właśnie w swojej pierwszej ofercie monet w 2017 roku. Głównym zamysłem Tezos było opracowanie platformy, na której wszyscy posiadacze tokenów będą mogli decyzje dotyczące up-gradacji i ulepszenia bazy kodu kryptowaluty.

Przyjęto unikalny system głosowania, w którym ogólny konsensus osiągany jest poprzez głosy posiadaczy tokenów, a programiści wprowadzają niezbędne zmiany i ulepszenia protokołu. Istnieje również system nagród dla wyborców.

Polecany post: Lista ICO (sprzedaż tokenów) obsługiwana przez Tezos

najlepszy portfel Tezos - portfele XTZ

Jak działa Tezos?

Zanim przejdziemy do listy najlepszych portfeli Tezos, przyjrzyjmy się, jak działa. Tezos ma na celu rozwiązanie niektórych problemów, z którymi boryka się Blockchain na platformie Ethereum. Jest bardzo podobny do Ethereum, ale ma kilka cech wyróżniających. Tezos bierze pod uwagę protokół „konsensusu społeczności”, w którym decyzje są podejmowane na podstawie głosów posiadaczy bez zakłócania funkcjonowania sieci.

Tezos wprowadził mechanizm „zarządzania łańcuchem”, w ramach którego następuje demokratyczne podejmowanie decyzji i wprowadzanie zmian. Mechanizm zarządzania w łańcuchu Tezos koncentruje się głównie na zmianach protokołów w systemie. Tutaj posiadacze przedstawiają propozycje zmian w protokołach. Następnie posiadacze Tezo głosują nad protokołem. Jeśli propozycja zostanie zaakceptowana, zostaje zaimplementowana w systemie. Deweloperzy w zamian otrzymują wynagrodzenie za przyjęcie ich propozycji.

Inną cechą Tezo jest algorytm konsensusu Proof of Stake, w którym posiadacze tokenów uczestniczą w sieci i otrzymują za to wynagrodzenie. Prosty system weryfikacji formalnej sprawia, że ​​Tezo jest bezpieczniejsze i łatwiejsze w użyciu. Tezo wprowadziło język inteligentnych kontraktów zwany Michelson, bardzo prosty język programowania, który jest łatwy do zrozumienia i może być łatwo używany przez interesariuszy.

 • Tezos jest zbudowany jako niezależny Blockchain i nie jest produktem Ethereum ani żadnego innego Blockchain.
 • Tezos jest oparty na protokole trójwarstwowym; sieć, konsensus i transakcja.
 • Algorytm konsensusu Proof of Stake, w którym interesariusze mogą głosować i wprowadzać zmiany lub ulepszać sieć.
 • Język funkcjonalny Michelson sprawia, że ​​inteligentne kontrakty są bezpieczniejsze i wolne od błędów.
 • Motywacyjny program nagród dla programistów w celu rozwijania nowych funkcji i zwiększania bezpieczeństwa systemu.
 • System konsensusu społecznego zapewnia większe zaangażowanie interesariuszy i istnieje możliwość ciągłego doskonalenia kształtu i struktury Tezos.

Jak kupić Tezos (XTZ)?

Możesz również użyć portfeli wymiany, aby umieścić swoje tokeny Tezos. Są podobne do internetowych portfeli internetowych. Możesz również wymienić swoje Tezos na inne kryptowaluty na następujących giełdach:

 • Binance Exchange
 • Coinbase Exchange
 • Gate.io Exchange
 • Bitfinex Exchange
 • Giełda HitBTC

Najlepsze portfele Tezos (XTZ)

Istnieje lista portfeli obsługujących monety XTZ. Niewiele portfeli przeszło co najmniej jeden niezależny zewnętrzny audyt bezpieczeństwa i zostało wymienionych na oficjalnej stronie Tezos. Te portfele to portfele sprzętowe, Tezbox, Galleon, Kukai i CLI Wallet. Poniżej znajduje się pełna i zaktualizowana lista Portfel Tezos:

Atomic Wallet (mobilny / stacjonarny)

portfel atomowy

Atomic Wallet to nowe rozwiązanie z wieloma zasobami do wygodnego przechowywania Tezos. Z pewnością Atomic może być używany nie tylko jako portfel XTZ: obsługuje obecnie ponad 300 monet i tokenów. Poza tym każda cotygodniowa aktualizacja dodaje nowe zasoby i funkcje kryptowalut. Aplikacja komputerowa jest dostępna dla systemów Windows, macOS, Ubuntu, Debian i Fedora. Wersje alfa aplikacji mobilnych na Androida i IOS zostaną wydane w listopadzie 2018 r.

Odbierz darmowe 15 Atomic Wallet Coin (AWC):

 • Pobierz Atomic Wallet i zakończ konfigurację.
 • przejdź do ustawienia->zrzut
 • podaj swój adres e-mail i użyj kodu promocyjnego: 172G5R aby otrzymać 15 darmowych monet AWC.

Pełna lista funkcji Atomic Wallet:

 • Klucze prywatne są przechowywane na urządzeniu użytkownika i generowane z mnemoników.
 • Wbudowany Kup Crypto z opcją karty kredytowej, dostarczoną przez Simplex
 • Wsparcie dla obstawiania dla Tezos.
 • Cotygodniowe aktualizacje o nowe monety, tokeny i przydatne funkcje
 • Opcja Atomic Swaps do wymiany z niskimi opłatami
 • Niestandardowa funkcja tokena – możesz ręcznie dodać dowolny token ERC20 w kilka sekund
 • Natychmiastowa wymiana za pośrednictwem Changelly i Shapeshift
 • Natychmiastowe wsparcie 24/7 na żywo

Pobierz Atomic Wallet i użyj kodu promocyjnego: HWW83 aby otrzymać 15 darmowych monet AWC.

Coinbase (internet / telefon komórkowy)

Coinbase-portfel

Coinbase to jeden z największych portfeli i giełd kryptowalut działających w ponad 55 krajach na całym świecie. Klienci mogą przechowywać, kupować i sprzedawać obsługiwaną kryptowalutę za pośrednictwem połączonego konta bankowego, karty, przelewu SEPA i kilku innych trybów płatności. Coinbase to łatwa w użyciu renomowana i bezpieczna platforma. Jest to firma z siedzibą w Francisco z ubezpieczeniem FDIC do 250 000 USD. Coinbase obsługuje główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, BCH, Litecoin Ethereum, w tym Tezos (XTZ). Zdobądź portfel Coinbase

Trezor Model T (portfel sprzętowy)

Trezor model t - najlepszy portfel tezos

Trezor T, popularny portfel sprzętowy, który obsługuje listę kryptowalut, zaczął również obsługiwać Tezos (XTZ). Inwestorzy Tezos, którzy posiadają Trezor Model T, mogą wchodzić w interakcje z siecią Tezos za pomocą innego portfela, na przykład SimpleStaking, w połączeniu z urządzeniem Trezor T. Twórcy portfela TezBox zintegrowali również obsługę portfela Trezor T..

Kup Tezos Model T

Ledger Nano S (portfel sprzętowy)

Ledger-Nano-S

Podobnie jak Trezor, Ledger Nano S, kolejny popularny portfel sprzętowy do bezpiecznego przechowywania kryptowalut. Posiadacze Tezos mogą teraz przechowywać monety XTZ w swoim portfelu Nano S, ponieważ twórcy portfela TezBox, opracowali obsługę portfela Ledger S Nano.

 • Pamiętaj, aby kupić Trezor Model T, ponieważ Model One nie obsługuje XTZ.
 • W urządzeniu powinno być zainstalowane najnowsze oprogramowanie układowe.

Kup Ledger Nano S

AirGap (telefon komórkowy)

szczelina powietrzna

Portfel AirGap to portfel mobilny typu open source, dzięki któremu użytkownicy mogą zapewnić bezpieczeństwo jak portfel sprzętowy. Można go również traktować jako alternatywę dla portfeli sprzętowych. Jest to połączenie dwóch portfeli zwanych AirGao Wallet i AirGap Vault, w których portfel AirGap służy do przechowywania twoich środków, podczas gdy AirGap Vault służy do podpisywania transakcji.

Użytkownicy mogą zainstalować AirGap Vault na oddzielnym urządzeniu mobilnym offline, które nie jest podłączone do żadnej sieci, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. Portfel AirGap wyposażony we wbudowaną wymianę umożliwiającą natychmiastową wymianę między tokenami. Możesz również piec tokeny XTZ, delegując swoje Tezos do tezosAirGap piekarz. Przeczytaj więcej o portfelu AirGap

Exodus (mobilny / komputerowy)

portfel tezos - exodus

Exodus jest jednym z najlepszych portfeli kryptowalutowych z dodaną obsługą Tezos. Portfel Exodus Tezos jest dostępny zarówno na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne. Oprócz portfeli oferuje niesamowite narzędzie do zarządzania portfelem. Portfel Exodus jest również wyposażony we wbudowaną giełdę, dzięki czemu możesz kupić giełdę Tezos na sprzedaż z innymi kryptowalutami dostępnymi w Twoim portfelu.

Portfel Galleon Tezos (komputer stacjonarny)

galleon- portfel tezos 2019

Portfel Galleon to rozmieszczenie Tezori. Jest to struktura portfela typu open source dla tokenów Tezos, która obsługuje zarówno portfele sprzętowe, jak i programowe w ośmiu różnych językach. Portfel Galleon jest dostępny dla komputerów Mac, Windows i Linux.

Trust Wallet (telefon komórkowy)

zaufanie binance

Zaufaj portfelowi to popularny portfel dodany do obsługi Tezos. Portfel zaufania to jeden z zaufanych i najbezpieczniejszych portfeli do przechowywania tokenów i monet. Jest to portfel na wiele monet, który oferuje również obsługę tokenów ERC20. Portfel Trust bezproblemowo współpracuje z Binance dex. Tak więc dla handlowców dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie tokenów w portfelu Trust, aby handlować na Binance Dex

Portfel Kukai Tezos (internet)

portfel kukai tezos 16

Portfel Kukai Tezos umożliwia utworzenie nowego konta i uzyskanie wszystkich danych dotyczących portfela. Ale wcześniej będziesz musiał utworzyć lub zaimportować portfel. Odwiedź Kukai

Portfel Atomex Tezos (komputer stacjonarny)

portfel atomex tezos

Atomex to portfel biurkowy HD obsługujący Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Tezos. Atomex ma wbudowaną wymianę hybrydową, która zapewnia atomowe wymiany między obsługiwanymi monetami. Użytkownicy mogą zacząć z tym portfelem bez żadnej rejestracji. Dzięki portfelowi Atomex użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoim Pvt. ket, ponieważ są przechowywane lokalnie. Nie ma dodatkowej opłaty za korzystanie z usług Atomex, użytkownicy muszą płacić tylko prowizję górniczą za transakcje regularne, jak i międzyłańcuchowe.

Guarda (komputery / urządzenia mobilne)

guarda

Guarda to portfel wielowalutowy, który obecnie oferuje portfel internetowy, portfel na komputer, portfel mobilny i rozszerzenie Chrome. Z portfelem Guarda przez cały czas zachowujesz kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi. Podobnie jak inne portfele internetowe i mobilne, klucze do zasobów kryptograficznych są zaszyfrowane i zabezpieczone na Twoim własnym urządzeniu. Aby uzyskać dodatkowy poziom bezpieczeństwa, możesz zastosować kod PIN, aby uzyskać dostęp do aplikacji Guarda. Guarda ma wbudowaną giełdę, którą lubię najbardziej. Pozwala na handel monetami w portfelu. Obsługuje bitcoin, Monero, Litecoin i Zcash oraz wiele innych monet, w tym XTZ. Odwiedź portfel Guarda

Zapamiętaj: Te wszystkie portfele zostały niedawno uruchomione i nie ma zbyt wielu recenzji ani doświadczeń użytkowników, aby ocenić te portfele. Z powyższej listy, TexBox wydaje się być najbardziej niezawodnym i znanym portfelem Tezos. Przed użyciem któregokolwiek z nich należy być bardzo pewnym i ostrożnym.