Jak kupić Ethereum | Kompletny przewodnik po zakupie ETH

5 kroków, aby kupić Ethereum z eToro teraz

Kupowanie dowolnej kryptowaluty za pomocą eToro jest łatwe, wystarczy wykonać poniższe czynności:

 1. Zarejestruj się bezpłatnie w eToro, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.

 2. Wypełnij kwestionariusz, jest to zarówno edukacyjne dla Ciebie, jak i dla eToro.

 3. Kliknij “ Wpłać ”, a następnie zostaniesz zapytany, w jaki sposób chcesz zasilić swoje konto.

 4. Wybierz wymaganą metodę płatności i wykonaj proste czynności, aby połączyć płatność.

 5. Wpisz kwotę, którą chcesz wpłacić i gotowe!

Nasza polecana platforma do zakupu Ethereum

Jeśli jesteś kompletnym nowicjuszem, jeśli chodzi o kupowanie Ether, powinieneś czytać dalej, a my wyjaśnimy wszystkie szczegóły procesu, a także różne opcje, które możesz wybrać po drodze..

Jeśli z drugiej strony masz już doświadczenie w kupowaniu kryptowalut, w tym ETH, możesz pominąć kilka następnych rozdziałów. Zamiast tego pozwól nam przedstawić Ci nasze najlepsze wybory spośród dostępnych platform handlu kryptowalutami, do których możesz od razu przejść i kupić ETH.

Gdzie kupić Ethereum w 2021 roku

Aby wiedzieć, gdzie kupić Ethereum, musisz najpierw zdecydować się na strategię, którą chcesz zastosować.

Widzisz, istnieje wiele różnych strategii inwestycyjnych i handlowych, z których niektóre wymagają zakupu i posiadania monet, podczas gdy inne pozwalają na handel kontraktami pochodnymi na monety ETH. W ten sposób nie musisz faktycznie posiadać Ethereum, ale nadal możesz na nim czerpać zyski.

Oba podejścia mają swoje zalety i wady. Na przykład posiadanie monet czyni je twoimi, ponieważ wycofujesz je z giełd i umieszczasz w swoim prywatnym portfelu. Wadą jest to, że musisz sam zająć się zarządzaniem i bezpieczeństwem swoich monet. Nie wspominając o tym, że jeśli kupisz monety, a ich cena spadnie, zobaczysz straty.

Alternatywnie, jeśli chcesz osiągnąć zysk bez posiadania monet, możesz handlować instrumentami pochodnymi, które pozwalają Ci zarabiać niezależnie od tego, czy cena rośnie, czy spada. Jednak nadal istnieje ryzyko, a aby faktycznie zobaczyć zysk, musisz dokonać bardzo dokładnych prognoz cenowych.

Tak więc, w zależności od strategii, którą chcesz zastosować, wybierzesz różne typy platform handlowych. Ale cokolwiek wybierzesz, musisz wiedzieć, co robić dalej, i właśnie w tym jesteśmy, aby Ci pomóc.

Jak kupić Ethereum u brokera

Jeśli zdecydujesz się wybrać brokerów kryptograficznych i tak naprawdę nie posiadasz monet ETH, możesz to zrobić absolutnie. Jednak przy dużej popularności branży kryptograficznej istnieje również duża konkurencja.

Wiele osób uruchamiało domy maklerskie, a teraz wybór odpowiedniego stał się nie lada zadaniem. Oczywiście wszystkie różnią się pod wieloma względami i nie możesz po prostu natknąć się na nazwę i zdecydować, że to będzie twój broker.

Zamiast tego porównaj ich opłaty, zobacz, w jakie monety pozwalają inwestować, jak bezpieczne są ich platformy, czy są regulowane, a zwłaszcza czy obsługują preferowaną metodę płatności. Nie będzie dobrze, jeśli znajdziesz brokera i zarejestrujesz się tylko po to, aby odkryć, że nie korzystasz z żadnej z obsługiwanych przez niego metod płatności.

Ale kiedy już przeprowadzisz badania i znajdziesz odpowiedniego brokera, oto co robić dalej.

1. Zarejestruj się u brokera

Pierwszym krokiem jest oczywiście rejestracja. Musisz założyć konto u swojego brokera, które później będziesz finansować i używać do zawierania kontraktów handlowych oraz dawać instrukcje swojemu brokerowi, co robić w określonych sytuacjach.

Rejestracja jest dość prosta na większości platform. Na przykład możesz po prostu przejść do platformy eToro, wprowadzić swoją nazwę użytkownika, adres e-mail i wybrać hasło, i to wszystko. Niektóre inne platformy nawet tego nie potrzebują, ale zamiast tego pozwalają zalogować się za pomocą Facebooka, Google lub innej sieci społecznościowej.

Jest szybszy i zdecydowanie warto rozważyć tę opcję. Jednak bez względu na to, który sposób wybierzesz, następny krok jest nadal obowiązkowy, a jest nim:

2. Zweryfikuj swoją tożsamość (proces KYC)

Weryfikacja tożsamości stała się obowiązkowym krokiem w przypadku większości, jeśli nie wszystkich brokerów. Przynajmniej jeśli chodzi o te regulowane. Jest to wymagane przez prawo, aby brokerzy mogli pomóc w zapobieganiu (lub zgłaszaniu) niezgodnych z prawem działań, w tym praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu i tym podobnym.

Możesz ukończyć procedurę, przesyłając zdjęcia oficjalnych dokumentów, które zawierają Twoje zdjęcie, imię i nazwisko, adres i inne informacje, które mogą pomóc w identyfikacji.

Liczba dokumentów, a także konkretny rodzaj dokumentów, które musisz dostarczyć, będą się różnić w zależności od platformy, więc nie możemy powiedzieć dokładnie, czego potrzebujesz, chyba że powiesz nam, z której platformy planujesz korzystać. Jednak Twój broker będzie bardzo precyzyjny w zakresie tego, co musisz dostarczyć, więc nie powinno być tam zamieszania.

3. Wpłać środki za pomocą preferowanej metody płatności

W tym momencie powinieneś być gotowy, aby dostać trochę pieniędzy na wybraną platformę, a następnie rozpocząć handel.

Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć przycisk z napisem „Wpłać środki” lub jego odmianę i kliknąć go. Zostaniesz przeniesiony do nowego ekranu, na którym będziesz mógł wybrać metodę płatności i kwotę, którą chcesz wpłacić.

Wybór metody płatności jest również ważny, ponieważ od niego zależy, ile będziesz musiał zapłacić z tytułu opłat za przelew, a także ile będziesz musiał czekać na dotarcie środków.

Po prostu upewnij się, że odpowiednio zabezpieczasz swoje urządzenie, wdrażając dobre oprogramowanie antywirusowe lub inne oprogramowanie zabezpieczające, które ochroni Twoje dane przed wyciekiem.

4. Otwórz pozycję na długie / krótkie Ethereum

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, czy chcesz iść długo, czy krótko. Będzie to zależeć od tego, czego oczekujesz z ceną ETH w najbliższej przyszłości.

Zasadniczo, jeśli spodziewasz się wzrostu ceny, zajmiesz pozycję długą, co oznacza, że ​​kupisz kontrakty pochodne, takie jak kontrakty CFD (kontrakty na różnicę) lub kontrakty futures, które zakładają, że cena wzrośnie.

Inną rzeczą wartą odnotowania jest to, że na niektórych platformach brokerskich można nawet kupić fizyczne monety, co również należy wziąć pod uwagę, jeśli spodziewasz się wzrostu ceny. Kupowanie monet, gdy są tanie, a następnie sprzedawanie ich po wzroście ceny to dobry sposób na osiągnięcie zysku. Zwykle odbywa się to na giełdach, a nie w domach maklerskich, ale są niektórzy brokerzy, którzy mimo wszystko na to zezwalają, na przykład eToro.

Jeśli z drugiej strony spodziewasz się, że cena spadnie, kupowanie monet nie miałoby większego sensu. Zamiast tego poszedłbyś krótko i po prostu postawiłbyś, że cena spadnie w przyszłości. Jeśli masz rację, zyskasz na różnicy w cenie.

Pamiętaj tylko, że zła prognoza może spowodować utratę inwestycji. Aby temu zapobiec, możesz wprowadzić środki, takie jak stop-loss i podobne zlecenia. Pozwalają one wybrać poziom, na którym Twoje zlecenie zostanie automatycznie zamknięte, jeśli cena zacznie się zmieniać w niekorzystny sposób.

Tak więc, jeśli cena ETH wynosi 200 USD i obstawiasz, że wzrośnie, powinieneś wprowadzić poziom stop-loss gdzieś poniżej 200 USD, aby Twoje straty nie były zbyt duże, jeśli cena zacznie spadać.

5. Zamknij swoją pozycję

Jak wyjaśniono powyżej, możesz ustawić poziom, przy którym Twoja pozycja zamknie się automatycznie, jeśli cena zacznie się do niej zbliżać. Możesz jednak również zamknąć swoją pozycję ręcznie, jeśli uważasz, że cena wzrosła tak daleko, jak to możliwe, zanim ponownie zacznie spadać, lub jeśli jesteś po prostu zadowolony z zysków, które osiągnąłeś, a nie chcą ryzykować utratę czegokolwiek.

Jak kupić Ethereum na giełdzie

Jeśli wolisz posiadać monety niż zajmować się instrumentami pochodnymi, zawsze możesz udać się na giełdę kryptowalut, aby szybko kupić lub sprzedać swój ETH. Głównym miejscem, w którym można to zrobić, są giełdy, ponieważ wiele z nich łączy monety Ethereum bezpośrednio z USD i innymi walutami fiducjarnymi, dzięki czemu można je szybko i łatwo kupić..

Jednak upewnij się, że dokładnie zbadałeś giełdę, która może Cię zainteresować, i poznaj wszystkie niezbędne szczegóły. Przed podjęciem decyzji o wyborze platformy należy wziąć pod uwagę i porównać koszty, obsługiwane metody płatności, bezpieczeństwo i wszystko inne, co może mieć wpływ na Twoje wrażenia..

Gdy to zrobisz, oto, co będzie dalej.

1. Skonfiguruj portfel Ethereum

Jak wspomniano, kupując kryptowalutę bezpośrednio, odpowiadasz za jej bezpieczeństwo. Oznacza to, że musisz założyć bezpieczny portfel Ethereum, do którego możesz przenosić swoje monety i być ich jedynym właścicielem.

Możesz oczywiście zostawić swoje monety w portfelu giełdy, chociaż nie zalecamy tego. Jeśli korzystasz z portfela giełdy, to giełda przechowuje klucz prywatny, a twoje monety są tylko w teorii. W praktyce giełda może zamrozić Twoje konto, zostać zhakowaną, spowodować awarię witryny i tym podobne, aw każdym z tych zdarzeń – możesz nigdy więcej nie uzyskać dostępu do swoich kryptowalut.

Zamiast tego lepiej jest założyć osobisty portfel i samemu być posiadaczem klucza prywatnego. Należy wziąć pod uwagę dwa główne typy portfeli – portfele programowe i portfele sprzętowe.

Portfele programowe to portfele w formie oprogramowania, które obejmują portfele online, portfele mobilne i portfele stacjonarne.

Portfele sprzętowe mogą być portfelami papierowymi lub urządzeniami, takimi jak pamięć USB, którą można podłączyć lub odłączyć od komputera i całkowicie odciąć je od Internetu.

Portfele online są najwygodniejsze ze wszystkich, ponieważ są zawsze online, w postaci strony internetowej lub rozszerzenia przeglądarki. Ale to sprawia, że ​​są też najbardziej ryzykowni, ponieważ można je zhakować. Portfele sprzętowe są również nazywane magazynami zimnymi i są najbezpieczniejsze, ponieważ nie mają połączenia z Internetem, gdy nie są podłączone do podłączonego komputera. Ale to sprawia, że ​​są najmniej wygodne ze wszystkich.

Portfele mobilne i portfele stacjonarne są gdzieś pomiędzy, ponieważ możesz je traktować jako zimne miejsca, jeśli rozłączysz się z Internetem, lub gorące portfele, jeśli ponownie podłączysz telefon lub komputer.

2. Wybierz i dołącz do giełdy sprzedającej Ethereum

Następnym krokiem jest wybranie giełdy, która sprzedaje ETH, i chociaż mamy dla Ciebie gotową całą listę – w tym Binance, Coinbase, Coinmama i inne – prawie każda giełda zawiera obecnie Ethereum i zestawia ją z niezliczonymi krypty.

Dzięki temu nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem giełdy z listą ETH. Ale pamiętaj, aby sprawdzić wszystkie inne aspekty, o których mówiliśmy powyżej, ponieważ znalezienie dobrej platformy to połowa pracy. Zapraszam do skorzystania z jednej z wymienionych platform, ponieważ są one zarówno renomowane, jak i kompetentne.

Po prostu upewnij się, że rozumiesz, jak z nich korzystać, ponieważ niektóre mogą być wyposażone w dość zaawansowane narzędzia handlowe, które mogą być zbyt mylące dla początkujących.

3. Wybierz metody płatności, aby kupić Ethereum

Następnie musisz dowiedzieć się, której metody płatności użyć do zakupu ETH. Jak już mówiliśmy, warto to sprawdzić przy wyborze giełdy, aby mieć pewność, że obsługuje ona preferowaną przez Ciebie metodę płatności.

Po raz kolejny musisz wziąć pod uwagę różne rzeczy przy wyborze metody płatności, takie jak szybkość transakcji, opłaty i tym podobne. Na przykład karty debetowe i kredytowe realizują transakcje bardzo szybko. Jednak wiążą się one również z wyższymi opłatami. Przelewy bankowe są tańsze, ale trwają długo. Zależy to więc od tego, czy się spieszysz i czy inwestujesz z bardzo ograniczonym budżetem.

4. Złóż zamówienie na zakup ETH

Gdy zdecydujesz się na metodę płatności, będziesz gotowy do zakupu Ether. Proces jest dość prosty i nieskomplikowany, i zazwyczaj zaczynasz od kliknięcia przycisku „Kup Crypto”.

Po wykonaniu tej czynności wymiana przeniesie Cię do ekranu kupna, na którym będziesz musiał wybrać metodę płatności, monetę, którą chcesz kupić, oraz kwotę. To prawie wszystko, a wkrótce twoje monety będą bezpieczne w twoim portfelu.

5. Bezpieczne przechowywanie Ethereum w portfelu

Chociaż jesteśmy przy temacie bezpiecznego przechowywania twoich monet, w tym momencie do gry wkracza Twój wstępnie ustawiony portfel Ether. Pamiętaj, że jest to krok całkowicie opcjonalny, ale dla własnego bezpieczeństwa zalecamy jego wykonanie. Ale, jak wspomniano, nie musisz. Po prostu wiedz, że ryzykujesz utratę monet, jeśli coś się stanie z wymianą.

Aby to zrobić, przejdź do portfela, znajdź adres Ethereum i skopiuj go. Następnie wróć do giełdy i znajdź opcję wypłaty. Kliknij go, a zostaniesz przeniesiony do ekranu wypłaty, gdzie musisz wkleić skopiowany adres Ethereum i wprowadzić kwotę, którą chcesz wypłacić.

To prawie wszystko, a wydając polecenie wypłaty, ukończysz proces. Pozostaje tylko sprawdzić, czy monety bezpiecznie wylądowały w Twoim portfelu.

Czy powinieneś kupić lub wymienić Ethereum?

Jednym z największych pytań, jakie mają nowi użytkownicy kryptowalut, jest to, czy powinni kupować lub handlować Ethereum. Kupowanie odbywa się, jak wyjaśniliśmy, na giełdach, podczas gdy handel może odbywać się tam, jeśli chcesz posiadać monety. Jeśli nie, powinieneś udać się do brokera w celu dokonania transakcji i osiągnąć zysk, handlując instrumentami pochodnymi.

Ale jaka jest różnica między tymi dwoma? O tym będziemy mówić dalej.

Jaka jest różnica między giełdą Ethereum a brokerem?

Jak wspomniano, udajesz się na giełdę, jeśli chcesz kupić monety Ethereum. Oto, co powinieneś zrobić, jeśli chcesz dokonać inwestycji długoterminowej. Alternatywnie, domy maklerskie są lepszym sposobem na osiągnięcie mniejszego zysku, ale zrobić to szybciej.

Wszystko zależy od Twojej strategii, którą również musisz wybrać w oparciu o to, co chcesz robić. Giełdy wymagają również założenia własnego portfela i dbania o swoje cyfrowe fundusze, podczas gdy nie musisz się tym przejmować, jeśli po prostu handlujesz kontraktami CFD i futures. To jest coś, co zrobi dla Ciebie broker, a Ty po prostu odejdziesz z pieniędzmi zarobionymi na handlu.

Inwestycje długoterminowe a krótkoterminowe

Jeśli chodzi o inwestycje, mogą być długoterminowe lub krótkoterminowe. Inwestycje długoterminowe obejmują kupowanie monet i trzymanie ich przez miesiące, a nawet lata, gdy czekasz, aż ich cena gwałtownie wzrośnie. Na przykład ci, którzy kupili monety w połowie 2018 r., Kiedy ich cena osiągnęła dno, czekają na kolejny duży cykl byków, kiedy ETH może wrócić do 1000 USD za monetę zamiast tylko 200 USD.

Jeśli tak się stanie, osiągną ogromny zysk, sprzedając go w tym czasie, ale musieli poczekać co najmniej dwa lub trzy lata, zanim to zrobili. Oczywiście pod warunkiem, że cena ETH znowu pójdzie w górę.

Inwestycje krótkoterminowe to znacznie bezpieczniejszy sposób na osiąganie zysków dzięki wykorzystaniu zmienności branży kryptowalut. Na przykład, jeśli kupisz ETH za 198 USD i sprzedasz je za 230 USD, nadal możesz zarobić przyzwoitą ilość pieniędzy, jeśli kupiłeś wystarczającą liczbę monet.

Wszystko kręci się wokół tego, czy masz wystarczająco dużo cierpliwości i czy chcesz czekać latami, czy też chcesz szybciej zarobić..

Jakie są wady i zalety zakupu Ethereum?

Jeśli chodzi o inwestowanie w dowolnym kontekście, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć zarówno korzyści, jak i potencjał zwrotu, a także związane z nimi ryzyko związane z inwestycją. Taka przejrzystość pomoże Ci podejmować mądrzejsze decyzje podczas inwestowania w ETH i kryptowalutę, negując potencjalne straty podczas kupna i sprzedaży. Ethereum jest nieco inną propozycją niż Bitcoin, ponieważ blockchain zawiera wiele różnych przedsięwzięć i pomysłów biznesowych. Oznacza to, że de facto kryptowaluta sieci Ethereum (Ether) jest wykorzystywana do znacznie więcej niż tylko płatności między osobami fizycznymi i firmami. Mając to na uwadze, przyjrzeliśmy się zarówno zaletom, jak i wadom zakupu Ethereum;

Plusy

 • Konwencjonalne waluty, takie jak funt, euro i dolar, są zarządzane przez instytucję centralną. Kiedy instytucja krajowa podejmuje decyzję o obniżeniu lub podwyższeniu stóp procentowych, powiązana waluta niemal natychmiast doświadcza znacznych zmian wartości. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut fiducjarnych, Ethereum nie jest zarządzany przez organ centralny i dlatego jest odporny na takie zmienne zmiany wartości. Jest to znane jako „decentralizacja”.
 • Wyłączna własność udziałów i możliwość anonimowego handlu sprawiają, że Ethereum jest kuszącą perspektywą inwestycyjną.
 • Ethereum to blockchain, który obsługuje nie tylko kryptowalutę, ale wiele różnych rzeczy. Chcesz zainwestować w kolekcjonerskie cyfrowe zwierzaki? Ethereum to ma. Chcesz kupić token ICO? Ethereum to ma. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Ethereum staje się preferowanym łańcuchem bloków dla wszystkich tych projektów, wartość waluty z większym prawdopodobieństwem będzie rosła i rosła w dłuższym okresie czasu.
 • Inteligentne kontrakty. Te rzeczy całkowicie otworzyły ludziom nowy sposób inwestowania w nowe projekty i firmy. Wszystkie ICO działają w sieci Ethereum, co oznacza, że ​​waluta będzie miała kluczowe znaczenie dla ostatecznego wzrostu rynku kryptowalut.

Cons

 • Nowi gracze na kryptowalutach mogą nie być przygotowani na nieco zaawansowany charakter sieci Ethereum. Bitcoin jest znacznie łatwiejszą do zrozumienia perspektywą; jeden blockchain, jedna waluta, jeden pomysł. Zakup Ethereum to nie tylko inwestycja w rzeczywiste aktywa, ale także wotum zaufania dla szerszej sieci Ethereum. To skomplikowany świat i należy go dobrze zrozumieć, aby móc właściwie zarabiać.
 • Brak regulacji sektora kryptowalut ma konsekwencje dla zakupu Ethereum. Bez organów zarządzających, które sprawują nadzór, zawsze istnieje ryzyko, że ceny gwałtownie wzrosną lub znacznie spadną. Możesz jednak handlować po cenie Ethereum z w pełni regulowanymi brokerami – to z kolei zmniejsza ryzyko związane z kryptowalutami takimi jak Ethereum.
 • Chociaż Ethereum ma znacznie bardziej techniczny postęp w porównaniu z Bitcoinem, jego wartość nie jest tak dobrze rozumiana. Może to powodować wahania ceny wyłącznie w oparciu o wiadomości, a nie zmiany w technologii.

Jakie opłaty są pobierane przy zakupie Ethereum?

Jeśli chodzi o zakup Ethereum, napotkanie opłat jest nieuniknione. Ogólnie rzecz biorąc, opłaty transakcyjne są uczciwe i nie spowodują zbyt dużego zwrotu z inwestycji. Powód, dla którego istnieją, wynika wyłącznie z natury przetwarzania płatności blockchain. Zasadniczo blockchain wykorzystuje wielu użytkowników do przekazywania mocy obliczeniowej sieci do przetwarzania płatności. Aby to zmotywować, Ethereum płaci tym osobom określoną kwotę Ethereum. Ten proces jest inaczej nazywany „wydobywaniem” i wiele łańcuchów bloków używa go, aby skłonić swoich użytkowników do wniesienia mocy obliczeniowej. Istnieje kilka rodzajów opłat, które są zwykle związane z każdym zakupem Ethereum.

Opłaty transakcyjne

Większość kryptowalut na rynku wiąże się z niewielką opłatą za każdą dokonaną transakcję. Wynika to z zachęt do wydobywania, które są wymagane do utrzymania działania sieci blockchain. Ethereum nie jest inny, a opłaty transakcyjne są upieczone w sposób, w jaki działa blockchain Ethereum. Jeśli chcesz kupić Ethereum, zawsze zobaczysz jakąś opłatę transakcyjną, ale zwykle jest to bardzo mała kwota i trafia bezpośrednio do górników, którzy wnieśli moc obliczeniową do „wydobycia” transakcji.

Opłaty depozytowe

Nic dziwnego, że w świecie kryptowalut istnieją opłaty za depozyt. W końcu platformy handlowe i giełdy potrzebują dochodu, aby pozostać operacyjnym. Pobieranie niewielkiej opłaty od użytkowników podczas dokonywania wpłaty może generować znaczny dochód dla platform i giełd, chociaż wysokość opłat różni się w zależności od dostawcy, więc zrób swoją pracę domową, aby uzyskać najlepszą ofertę. Nie zakładaj też automatycznie, że te platformy bez opłat depozytowych są najlepszą opcją. Konieczność rozwidlenia niczego do wpłaty może wydawać się kusząca, ale kompromisem może być wzrost dodatkowych / zawyżonych opłat za transakcje lub wypłaty.

Opłaty karencji

Jeśli chodzi o kupowanie lub sprzedawanie Ethereum, wiele platform handlowych lub giełd pobiera niewielką kwotę, aby wypłacić pieniądze z platformy. Zwykle dodają to razem z jakąś opłatą za kurs wymiany, ale ogólnie nie są tak wysokie. Czasami przenoszenie pieniędzy wiąże się z kosztami, a większość platform korzysta z tej opłaty, aby pokryć swoje plecy z wszelkich transakcji.

Prowizje i spready

Spread to różnica między ceną wywoławczą waluty a faktyczną kwotą, którą licytujesz. Jest to niewielka marża, która jest dodawana do każdej transakcji, a wszyscy brokerzy używają jej, aby czerpać zyski z korzystania ze swoich usług. Można to porównać do niewielkich nieparzystych różnic w kasynach, co oznacza, że ​​kasyno pobierze prowizję od każdego postawionego zakładu. W świecie handlu spread można zobaczyć w różnicy między aktualną ceną zakupu a aktualną ceną sprzedaży. Zawsze występuje niewielka rozbieżność i jest to niewielka marża, którą brokerzy wprowadzą, aby uzyskać prowizję od każdej dokonanej transakcji. Niektórzy brokerzy lub platformy po prostu umieszczają procentową kwotę na wszystkich transakcjach. Zwykle jest to podawane z góry i może być postrzegane jako prowizja, która trafia bezpośrednio do brokerów.

3 wskazówki, jak kupić Ethereum

Mamy jeszcze trzy wskazówki, którymi możemy się z Tobą podzielić, dotyczące zakupu Ethereum, chociaż możesz z łatwością zastosować je do dowolnej kryptowaluty, a nawet innych aktywów. Są to następujące:

Wybierz odpowiedni czas i przeprowadź własne badania

Naszą pierwszą wskazówką jest samodzielne myślenie. Nigdy nie inwestuj zgodnie z radą innej osoby, aby to zrobić lub nie rób tego. Łatwo jest pójść za czyjąś wskazówką i popełnić błąd. Przeprowadź własne badania i wybierz najlepszy czas na zakup, czyli zazwyczaj wtedy, gdy cena jest tak niska, jak tylko będzie – jeszcze raz, zgodnie z własnymi badaniami i oceną.

Porównanie kosztów zakupu Ethereum

Wspomnieliśmy o tym krótko wcześniej, ale zróbmy to oficjalnie – nie używaj tylko pierwszego brokera lub giełdy, na którą się natkniesz. Wszystkie oferują różne stawki, opłaty i inne aspekty, które mają znaczenie dla Ciebie jako przedsiębiorcy. Porównaj ich oferty i oferty i wybierz tę, która pomoże Ci zarobić (i zatrzymać) najwięcej pieniędzy.

Bezpieczeństwo i ochrona

Wreszcie, nigdy nie lekceważ bezpieczeństwa i ochrony. Oznacza to zabezpieczenie portfela, użycie odpowiedniego oprogramowania zabezpieczającego do ochrony informacji, nie zapisuj klucza prywatnego portfela na telefonie lub komputerze, nie unikaj uwierzytelniania dwuskładnikowego, ponieważ wpisanie kodu wysłanego na Twój adres jest kłopotliwe. telefon za każdym razem, gdy się logujesz, i podobnie. Uniknięcie ich pozwoli Ci zaoszczędzić dosłownie sekundy i może kosztować Cię tysiące dolarów, jeśli Twoje konto lub portfel zostaną przejęte.

Jaka jest najlepsza metoda płatności za zakup Ethereum?

Istnieje wiele metod płatności, których możesz użyć do zakupu ETH, w tym:

 • Kup Ethereum za gotówkę: Możesz kupić Ethereum za gotówkę, ale w rzeczywistości jest to bardzo trudne. W przeciwieństwie do Bitcoin, Ethereum jest znacznie mniej rozpowszechnione w świecie offline i nie ma wielu usług, które mogą ułatwić spotkanie i opłacenie Ethereum za pomocą gotówki. Zasadniczo musisz kupować bezpośrednio od sprzedawcy, osobiście, wszystko offline, aby faktycznie kupić Ethereum za gotówkę. Bankomaty Ethereum i inne różne technologie Bitcoin nie istnieją nigdzie na poziomie zbliżonym do alternatywnych rozwiązań Bitcoin. To sprawia, że ​​kupowanie Ethereum za gotówkę jest prawie niemożliwym zadaniem.

 • Kup Ethereum za pomocą karty kredytowej: tak jak w przypadku każdego innego zakupu online, zakup Ethereum za pomocą karty kredytowej lub debetowej byłby preferowaną opcją płatności dla większości ludzi. Chociaż kupowanie jakiejkolwiek kryptowaluty za pomocą karty jest oczywiście wygodną i pożądaną metodą płatności, istnieje wiele ograniczeń i przepisów, które zostały wprowadzone, co oznacza, że ​​dostawcy nie są tak powszechni, jak mogłoby się wydawać. Opłaty związane z transakcjami kartą są różne. Niektórzy dostawcy pobierają wysokie opłaty za transakcje kryptowalutowe ze względu na dodatkowe ryzyko. W rzeczywistości niektóre firmy obsługujące karty kredytowe odmawiają dokonywania jakiegokolwiek zakupu kryptowaluty – co oczywiście ogranicza twoje możliwości.

 • Kup Ethereum przelewem bankowym

 • Kup ETH z Bitcoinem

 • Kup Ethereum z PayPal: Niewiele jest giełd, które faktycznie oferują możliwość zakupu Ethereum przez PayPal. Domy maklerskie to inna historia, ponieważ są one zwykle regulowane przez organ zarządzający, co oznacza, że ​​PayPal ma większe szanse na zajmowanie się nimi. Ponieważ PayPal jest sam w sobie firmą regulowaną, musi poddawać giełdom i domom maklerskim rygorystyczne kontrole – aby mieć pewność, że zachowuje zgodność. Oczywiście PayPal to niezwykle wygodny i popularny sposób płatności online. Jednak faktyczny zakup kryptowaluty za pomocą tej usługi nie jest najłatwiejszy, co oznacza, że ​​większość zakupów Ethereum służy po prostu do celów handlowych. Większość regulowanych brokerów oferuje możliwość handlu monetami poprzez zakupy w systemie PayPal, ale jest kilku, którzy tego nie robią.

Istnieją oczywiście również inne sposoby na zdobycie ETH, więc możesz być zainteresowany rozważeniem następujących kwestii:

Inne sposoby zakupu Ethereum

Jeśli nie chcesz korzystać z brokerów lub giełd, lub nie masz dostępu do żadnych giełd, które Ci się podobają, lub po prostu nie oferują one dobrych ofert, możesz uzyskać ETH przez:

 • Kupowanie Ethereum na giełdach P2P

 • Korzystanie ze zdecentralizowanych giełd

 • Górnictwo Ethereum

 • Stakowanie ETH

 • Kupowanie ETH za pośrednictwem kryptowalut

 • Uruchamianie masternodów

 • Uzyskiwanie większej ilości ETH poprzez pożyczanie i zbieranie odsetek

 • i więcej.

Więc widzisz, kupowanie, handel lub zarabianie Etheruem w inny sposób nie jest takie trudne. A przynajmniej już nie. Branża kryptowalut stała się bardzo przystępna i pozostaje Ci tylko przeprowadzić dodatkowe badania i wykonać swój ruch.

Często Zadawane Pytania

 1. 1. Czy posiadanie Ethereum jest legalne?

  Tak, możesz legalnie kupować, sprzedawać, handlować lub posiadać Ethereum praktycznie na całym świecie.

 2. 2. A co z używaniem Ethereum do płatności?

  W większości miejsc możesz używać Ethereum jako metody płatności, o ile możesz znaleźć kogoś, kto zaakceptuje to jako taką. Są jednak regiony, które na to nie zezwalają, w tym Rosja, Chiny i potencjalnie niektóre kraje na Bliskim Wschodzie.

 3. 3. Czy Ethereum to dobry wybór do płatności?

  Generalnie nie. Celem Ethereum nie jest służenie do kupowania towarów i płacenia za usługi, ale działanie we własnym ekosystemie, tworzenie nowych monet, używanie dApps i zawieranie inteligentnych kontraktów.

 4. 4. Czy muszę kupić całą monetę ETH??

  Nie, Ethereum można podzielić na bardzo małe ułamki, które można kupić za dosłowne centy. Należy jednak pamiętać, że nadal będą obowiązywać zwykłe opłaty.

 5. 5. Czy Ethereum to dobra inwestycja?

  W przeszłości Ethereum wykazało zdolność do znacznego wzrostu cen, aw przyszłości oczekuje się, że nastąpi poważny przegląd jego łańcucha blokowego, który uczyni go lepszym i miejmy nadzieję, bardziej wartościowym. Mając to na uwadze, do Ciebie należy podjęcie decyzji na podstawie badań i faktów.