Jak kupić Stellar Lumens | Kompletny przewodnik po zakupie XLM

5 kroków, aby kupić Stellar z eToro teraz

Kupowanie dowolnej kryptowaluty za pomocą eToro jest łatwe, wystarczy wykonać poniższe czynności:

 1. Zarejestruj się bezpłatnie w eToro, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.

 2. Wypełnij kwestionariusz, jest to zarówno edukacyjne dla Ciebie, jak i dla eToro.

 3. Kliknij “ Wpłać ”, a następnie zostaniesz zapytany, w jaki sposób chcesz zasilić swoje konto.

 4. Wybierz wymaganą metodę płatności i wykonaj proste czynności, aby połączyć płatność.

 5. Wpisz kwotę, którą chcesz wpłacić i gotowe!

Nasza polecana platforma do zakupu Stellar

Jeśli jesteś początkującym w dziedzinie kryptowalut, który musi dowiedzieć się, jak kupić Stellar, powinieneś kontynuować przeglądanie przewodnika, ponieważ szczegółowo przedstawiamy wszystkie podstawowe elementy zakupu Stellar Lumens (XLM). Jeśli znasz już podstawy handlu kryptowalutami, przygotowaliśmy listę najlepszych platform transakcyjnych i giełd kryptowalut, biorąc pod uwagę wiele aspektów usług.

Gdzie kupić Stellar w 2021 roku?

Ludzie, którzy nigdy nie inwestowali w kryptowaluty, uważają, że jedynym sposobem na zakup monet Stellar lub XLM jest zapłacenie za tokeny i ich posiadanie. Chociaż jest to legalny sposób inwestowania w kryptowaluty, istnieją inne metody inwestowania w XLM, które są wykorzystywane do różnych strategii i celów inwestycyjnych. Nie musisz koniecznie posiadać XLM, aby czerpać zyski z monety.

Jeśli Twoją strategią inwestycyjną jest zarabianie krótko- lub średnioterminowych zysków, powinieneś przyjrzeć się handlowi różnymi instrumentami finansowymi, takimi jak kontrakty terminowe typu futures, opcje i kontrakty różnicowe (CFD). Są łatwe do kupienia i nie będziesz musiał zarządzać całym procesem kupowania i posiadania tokenów Stellar. Zamiast tego będziesz zasadniczo spekulować kosztem tokenów XLM, a gdy uznasz, że kryptowaluta osiągnęła najwyższą wartość, możesz sprzedać swoje instrumenty finansowe, takie jak kontrakty CFD, zamykając pozycję.

Jeśli jednak chcesz, aby długoterminowa strategia inwestycyjna była głównym priorytetem i musisz przechowywać swoje monety XLM przez dłuższy okres, kupowanie tokenów jest bardziej korzystne. Zamiast polegać na brokerze, powinieneś wybrać giełdę kryptowalut, w której możesz kupić tokeny Stellar i bezpiecznie przechowywać je w swoim portfelu. W ten sposób możesz je trzymać przez dość długi czas i sprzedawać je, gdy uważasz, że możesz zarobić maksymalny zysk.

Pamiętaj, że spekulacje walutą cyfrową mogą być równie ryzykowne, jak inne zwyczajowe przedsięwzięcia, zwłaszcza że ceny tych tokenów są zmienne. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby zagwarantować, że poszerzasz swój portfel inwestycyjny, inwestując swój kapitał w różne cyfrowe formy pieniędzy i aktywów. Pomoże Ci poradzić sobie z ryzykiem i usprawni Twoje zyski.

Jak kupić Stellar u brokera

Kiedy masz nadzieję na handel XLM, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na brokera, którego wybierzesz. Musisz kupować i sprzedawać za pośrednictwem usługi, która cieszy się niezwykłą dobrą wolą i zachowuje zgodność z przepisami. Oprócz tego należy również wziąć pod uwagę inne czynniki związane z doświadczeniem w przedsięwzięciach, na przykład bezpieczeństwo danych i aktywów, a także łatwość użytkowania, niezawodność, koszty transakcyjne i wydatki operacyjne. Upewnij się, że sprawdzasz opinie i recenzje online napisane przez prawdziwych klientów, aby upewnić się, że ufasz właściwej usłudze brokerskiej.

Słabe doświadczenie brokerskie może naprawdę utrudnić handel, ponieważ będziesz bardziej zainteresowany zarządzaniem kwestiami operacyjnymi i administracyjnymi, zamiast skupiać całą swoją energię na handlu. Oto pięcioetapowy proces rozpoczynania handlu na jednej z naszych rekomendowanych witryn brokerskich zajmujących się kryptowalutami.

1. Zarejestruj się u brokera

Jeśli chodzi o rejestrację konta u brokera kryptowalut, wystarczy podać podstawowe dane osobowe. Na przykład eToro, która jest wiodącą platformą do kopiowania transakcji, wymaga tylko nazwy użytkownika, identyfikatora e-mail i solidnego hasła, które musi zawierać co najmniej jedną wielką literę, cyfrę i znak specjalny, taki jak znak dolara. Hasło powinno mieć długość od 6 do 20 znaków. Istnieje kilka giełd, które umożliwiają zarejestrowanie się na ich platformie i handel za pośrednictwem kont w mediach społecznościowych, takich jak Facebook i Google.

2. Zweryfikuj swoją tożsamość (proces KYC)

Brokerzy, którzy przestrzegają przepisów, muszą przestrzegać wytycznych Poznaj swojego klienta (KYC) i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), aby zagwarantować bezpieczeństwo klientów. To jest powód, dla którego Twoja platforma handlowa poprosi Cię o przedstawienie dokumentacji, która identyfikuje Cię osobiście. Mogą poprosić o kopię Twojego prawa jazdy lub innego rodzaju dokumentu tożsamości. Twój broker jest prawnie zobowiązany do przestrzegania tych zasad, ponieważ te wytyczne zapewniają bezpieczeństwo Twoich danych osobowych i finansowych.

Oczywiście w ten sposób może to zająć nieco więcej czasu, niż się spodziewasz, ale to na twoją korzyść. Gdy pośrednik zweryfikuje Twoje dane osobowe i informacje dotyczące płatności, będziesz gotowy do handlu.

3. Wpłać środki za pomocą preferowanej metody płatności

Po dołączeniu i zakończeniu procesu weryfikacji tożsamości jest to idealna okazja do zdeponowania kapitału obrotowego. Różni brokerzy mają wiele metod płatności i różne minimalne wymagania dotyczące depozytu. Platformy transakcyjne zazwyczaj oferują szeroki wybór opcji płatności, w tym przelewy bankowe, karty bankowe i inne metody płatności online. Zanim wybierzesz metodę płatności, musisz pomyśleć o łatwości obsługi, dostępności, kosztach i szybkości transakcji.

Na przykład wielu inwestorów może chcieć skorzystać z PayPal, ale z powodu pewnych zawiłości administracyjnych tryb płatności nie jest dostępny na wielu stronach internetowych brokerów. W ten sam sposób kilku traderów może chcieć wykorzystać swoją kartę kredytową lub debetową do przeniesienia kapitału obrotowego, co może być stosunkowo kosztowne, ale jednocześnie jest szybkie i dość wygodne. Zależy od Ciebie, co lubisz i jak wolisz handlować.

4. Otwórz pozycję na długą / krótką gwiazdę

Przed otwarciem krótkiej lub długiej pozycji na Stellar, musisz w pełni zrozumieć, co oznaczają te dwie pozycje. Długą pozycję otwierają byki lub inwestorzy finansowi, którzy uważają, że cena XLM będzie nadal rosła, więc kupują i zatrzymują monety, aby otrzymać zyski w dłuższej perspektywie. Co ciekawe, krótkie pozycje są otwierane przez niedźwiedzie lub handlowców, którzy mają bardziej pesymistyczne przekonanie, że cena tokenów Stellar spadnie i będą mieli możliwość zarabiania, korzystając z tego spadku ceny.

Po zapoznaniu się z kontrastem między pozycjami krótkimi i długimi będziesz na znacznie lepszej pozycji, aby wiedzieć, czy powinieneś używać krótkich, czy długich żetonów XLM. Pamiętaj, że polecani przez nas najlepsi brokerzy, na przykład eToro i Plus500, mają funkcje ograniczania ryzyka, które obejmują ustawianie stop loss i take profit..

5. Zamknij swoją pozycję

Aby ograniczyć ryzyko, musisz konsekwentnie identyfikować i określać limity Stop Loss i Take Profit, ponieważ pozwalają one na konsekwentne zamykanie pozycji po osiągnięciu określonej ceny minimalnej lub ceny maksymalnej. Pozwala to radzić sobie z ryzykiem, jednocześnie dając Ci władzę nad swoimi sprawami handlowymi.

Nie zapominaj, że te ograniczenia mają na celu maksymalizację zysku przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka straty. Masz kontrolę nad transakcją i jeśli chcesz wcześniej zamknąć pozycję, możesz to zrobić. Na przykład, jeśli uważasz, że Twoja otwarta transakcja na XLM przyniosła na razie wystarczające zarobki, a utrzymanie jej spowoduje, że będzie bardziej narażona na ryzyko, możesz wyjść z pozycji i spieniężyć zyski.

Zaleca się zapoznanie się z naszymi materiałami pomocniczymi i pomocniczymi, szczególnie dotyczącymi otwierania i zamykania pozycji handlowych przed rozpoczęciem handlu lub zakupu XLM lub innych tokenów.

Jak kupić Stellar za pomocą wymiany

Jeśli Twoja strategia polega na utrzymywaniu tokenów XLM przez długi czas, sugeruje się skorzystanie z giełdy kryptowalut zamiast polegania na brokerze do handlu instrumentami. Jak wspomniano wcześniej, ta metoda jest przeznaczona dla inwestorów, którzy grają w długą grę lub muszą wykazać swój wkład w blockchain, inwestując w swój natywny token oraz wspierając rozwój i wzrost. Niezależnie od powodu takiej długoterminowej strategii, musisz ostrożnie wybierać giełdę kryptowalut, aby zagwarantować, że otrzymujesz najlepsze wrażenia.

Podobnie jak przy wyborze brokera rozważasz różne czynniki, powinieneś również wziąć pod uwagę różne funkcje, zanim wybierzesz giełdę kryptowalut. Mogą to być spójność jakości usług, reputacja, koszt zakupu i sprzedaży XLM, koszty transakcyjne, niezawodność, bezpieczeństwo i pomoc dla klienta. Pamiętaj, że niektóre giełdy kryptowalut nie są zgodne z przepisami i mogą wydawać się obiecujące, ale stanowią również większe ryzyko dla Twojej inwestycji.

1. Skonfiguruj portfel Stellar

Nie możesz wejść na giełdę kryptowalut i kupić Stellar po prostu w ten sposób, szczególnie jeśli masz nadzieję, że utrzymasz go przez jakiś czas. Będziesz potrzebował portfela kryptowalut, który zagwarantuje bezpieczeństwo twoich monet XLM. Może się to wydawać nieco skomplikowane, ale jest to dość prosty proces. W zależności od celów inwestycyjnych i strategii możesz wybrać różne portfele kryptograficzne, w tym:

 • Giełda / Portfele internetowe – Są to najwygodniejsze i najłatwiejsze do uzyskania portfele, ponieważ są wbudowane w konto Twojej giełdy lub platformy handlowej Stellar lub możesz się do nich zalogować za pomocą przeglądarki. Jednak aspekt bezpieczeństwa nie jest tak silny, ponieważ twoje monety są przechowywane na serwerze, który jest przez cały czas narażony na cyberataki.

 • Portfele na komputery / mobilne – Są to portfele programowe, które można uzyskać zarówno na telefon komórkowy, jak i na urządzenia PC. Portfele oprogramowania często oferują wsparcie dla wszystkich systemów operacyjnych, w tym Windows, macOS, iOS, Android i Linux.

 • Portfele sprzętowe – Te portfele są również nazywane „zimnymi portfelami”, ponieważ są całkowicie odłączone od jakiejkolwiek sieci. Posiadają wbudowany sprzęt zorientowany na bezpieczeństwo, który zapewnia bezpieczeństwo tokenów XLM.

Oprócz polegania na tych portfelach, musisz również pamiętać o swoich obowiązkach jako inwestora, aby zapewnić bezpieczeństwo swoich funduszy. Używaj różnych i silnych haseł, włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe, używaj haseł i nie zapisuj na komputerze niczego, do czego można uzyskać dostęp przez Internet.

2. Wybierz i dołącz do giełdy, która sprzedaje Stellar

Jeśli chodzi o giełdy kryptowalut, polecamy liczne usługi głównego nurtu, w tym Coinmama, Coinbase, Binance i CEX.io. Na takich giełdach możesz nie tylko kupować i sprzedawać Stellar, ale także szeroką gamę innych altcoinów. Upewnij się, że oceniasz zalety i wady każdej giełdy kryptowalut, zanim dokonasz ostatecznego wyboru. Podejmując taką decyzję, należy również wziąć pod uwagę szeroki zakres elementów, na przykład opłaty transakcyjne, opłaty za wpłaty i wypłaty, obsługę klienta, łatwość obsługi, jakość usług i przestrzeganie przepisów, aby upewnić się, że podejmujesz właściwą decyzję.

3. Wybierz metody płatności, aby kupić Stellar

Giełdy kryptowalut oferują szeroką gamę trybów płatności i musisz ocenić każdy z nich, aby upewnić się, że wybierasz najbardziej przystępny i wygodny. Zależy to również od tego, jakie funkcje preferujesz najbardziej. Na przykład, jeśli zależy Ci na przystępnej cenie, możesz wybrać przelew bankowy, ale jest to raczej powolne. Jeśli jednak chcesz szybszych wpłat, możesz użyć karty debetowej lub kredytowej, ale jest to również drogie. Każdy tryb płatności ma swoje wady i zalety i musisz je wszystkie zważyć.

Niektóre giełdy kryptowalut umożliwiają również połączenie konta bankowego z kontem wymiany. W ten sposób zawsze masz dostęp do swoich konwencjonalnych pieniędzy na zakup XLM.

4. Złóż zamówienie na Stellar

Jeśli chcesz kupić XLM, być może będziesz musiał najpierw kupić na giełdzie bardziej popularny token, taki jak Bitcoin lub Ethereum. Niewiele renomowanych giełd kryptowalut pozwoli Ci kupić Stellar bezpośrednio, bez konieczności zajmowania się jakąkolwiek inną kryptowalutą.

Aby złożyć zamówienie, po prostu użyj pieniędzy fiducjarnych, upewniając się, że kursy wymiany są rozsądne, a następnie wybierz liczbę monet XLM, które chcesz kupić. Automatyczny kalkulator powie Ci, ile XLM możesz kupić za skonfigurowaną przez siebie sumę. Kiedy jesteś spełniony, możesz złożyć żądanie kupna, a monety pojawią się na Twoim koncie w mgnieniu oka. Jeśli Twoje 2FA jest włączone, będziesz musiał podać jednorazowe hasło, aby przetworzyć transakcję.

5. Bezpieczne przechowywanie telefonu Stellar w portfelu

Jeśli interesujesz się handlem krótko- lub średnioterminowym i będziesz trzymał XLM przez kilka dni, możesz korzystać z portfela wymiany, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić Ci kosztów wypłaty. Jeśli chcesz długo przechowywać swoje tokeny Stellar, musisz przenieść je do portfela programowego lub sprzętowego, aby zapewnić większe bezpieczeństwo. Powinieneś wpisać klucz publiczny w pole beneficjenta lub odbiorcy i wpisać kwotę, którą chcesz przenieść do swojego portfela.

Jeśli uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest włączone, należy wprowadzić kod jednorazowy przed przetworzeniem przelewu.

Czy powinieneś kupić lub wymienić Stellar?

To jest decyzja, której nikt oprócz Ciebie nie może podjąć. Zasadniczo pamiętaj, że zakup tokenów XLM oznacza, że ​​naprawdę będziesz właścicielem tokena. Możesz go sprzedawać, wymieniać, przechowywać i wymieniać, kiedy tylko chcesz. W tym celu lepszym rozwiązaniem jest wymiana kryptowalut. Z drugiej strony handel polega na ogół na spekulowaniu ceną XLM za pośrednictwem instrumentów finansowych, które są utrzymywane przez krótki okres. To właśnie tutaj brokerzy lub platformy transakcyjne zapewniają doskonałe dopasowanie.

Jaka jest różnica między Gwiezdną Giełdą a Brokerem?

Giełda kryptowalut to platforma, na której można kupić mniej popularne altcoiny, takie jak Stellar, za bardziej popularne, takie jak Ethereum i Bitcoin. Możesz kupić tokeny XLM i przechowywać je do momentu wypłaty.

Z drugiej strony domy maklerskie to platformy transakcyjne, które pozwalają spekulować ceną XLM za pośrednictwem wielu instrumentów finansowych, z których najpopularniejsze to kontrakty CFD. Kupujesz kontrakty CFD na XLM, jeśli spodziewasz się, że cena wzrośnie, a następnie zamykasz pozycję, gdy uznasz, że cena osiągnęła pułap. Wielu brokerów umożliwia również handel lewarowany, co oznacza, że ​​możesz zainwestować więcej niż swój kapitał. Na przykład, jeśli masz 10 USD, lewarowana pozycja x5 będzie oznaczać, że teoretycznie możesz zainwestować 50 USD. Pamiętaj jednak, że chociaż wzrost jest tutaj większy, ryzyko jest również znacznie większe. Doświadczeni handlowcy powinni to praktykować.

Inwestycja długoterminowa kontra krótkoterminowa

Dwa typy inwestorów dokonują długoterminowych inwestycji w Stellar – jedna grupa traderów to ci, którzy wierzą, że koncepcja ta ma duży potencjał i że nadal będzie napędzać wzrost cen, podczas gdy drugą grupą inwestorów są osoby, które stoją stoją za zasadami blockchain i chcą pokazać swoje wsparcie finansowe. W przypadku inwestycji długoterminowych lepszą platformą są giełdy kryptowalut.

Tymczasowe inwestycje lub zwarcia są dokonywane przez inwestorów, którzy zasadniczo muszą wykorzystać nieprzewidywalność rynku, aby uzyskać szybkie zyski. Nie przepadają za długodystansowym potencjałem monety XLM. Dla takich klientów idealną platformą są brokerzy zgodni z przepisami.

Plusy i minusy kupowania gwiezdnych lumenów

Plusy

 • Cel altruistyczny: W przypadku kryptowalut typowe jest wyznaczanie celów, które mają niewiele wspólnego, jeśli w ogóle cokolwiek wspólnego z przeciętną osobą. Głównym celem wielu funkcji Stellar jest zapewnienie przystępnego i niezawodnego transferu pieniędzy dla zwykłej osoby.
 • Nie dla zysku: Oprócz tego szlachetnego celu ma status non-profit. Większość inwestorów kryptowalutowych koncentruje się na pieniądzach, co doprowadziło do zawyżenia wartości wielu aktywów cyfrowych. Założyciele Stellar również nie mają udziału w dochodach z sieci. W związku z tym istnieje ograniczone ryzyko, że moneta upadnie z powodu niespełnienia wyników finansowych inwestorów.
 • Skuteczne partnerstwa: Stellar nawiązał stosunki robocze z innymi korporacjami, aby uruchomić swoje usługi w różnych regionach. Najbardziej godnym uwagi jest niedawne partnerstwo z IBM. Nawiązała również współpracę z Flutterwave, Coins.ph, ICICI Bank i Tempo Money, aby rozwijać swoje usługi odpowiednio w Afryce, Azji Południowo-Wschodniej, Indiach i Europie..
 • Waluta inflacyjna: Stellar obiecał nadal generować więcej XLM, aby zapewnić roczną inflację na poziomie 1%. Celem jest uniknięcie gromadzenia monet, jak to ma miejsce w przypadku innych kryptowalut.

Cons

 • Udział w rynku: Głównym ograniczeniem Stellar Lumens jest to, że nie ma takiego samego udziału w rynku jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i inne główne monety. W związku z tym można go kupić tylko za pomocą waluty fiducjarnej na określonych giełdach, takich jak między innymi CEX.io, Kraken i Coinbase..
 • Stopy inflacji: W XLM nie warto inwestować, jeśli szukasz monet do gromadzenia z nadzieją, że ceny wzrosną. Stellar już zaprogramował roczną deprecjację monet. W związku z tym możesz je trzymać tylko przez krótki czas i korzystać z nich, gdy tylko nadarzy się okazja.

Jakie są opłaty związane z zakupem Stellar Lumens?

Giełdy pobierają opłaty w oparciu o procent całkowitej transakcji i zawsze zależą od metody płatności. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat różnych rodzajów opłat, które możesz napotkać.

 • Opłaty transakcyjne: Są to opłaty, które płacisz za wymianę monet lub waluty fiducjarnej na wybraną monetę. Przykładem jest wymiana Ethereum na XLM lub XLM na USD. To zależy od wymiany.
 • Opłaty depozytowe: Są to głównie opłaty, które płacisz za zdeponowanie waluty fiducjarnej lub kryptowalut na swoim koncie. Obejmuje to również opłaty związane z metodą płatności, z której korzystasz, taką jak między innymi karta debetowa, karta kredytowa i przelewy bankowe.
 • Opłaty karencji: Prawie wszystkie giełdy i platformy transakcyjne pobierają opłaty za wszystkie wypłaty na inną platformę, portfel monet lub konto bankowe. Zmieniają się one w zależności od rodzaju wypłaty i platformy wymiany / brokera.

Przed dokonaniem rozliczenia należy przeanalizować całą strukturę opłat giełdy lub domu maklerskiego. Niektóre platformy używają ukrytych opłat, aby zrekompensować niskie opłaty początkowe, które widzisz po raz pierwszy. Platformy handlowe mają lepsze metody płatności i opłaty niż giełdy, co oznacza, że ​​zazwyczaj łatwiej jest zacząć inwestować w kryptowalutę na platformie brokerskiej.

3 wskazówki dotyczące zakupu aparatu Stellar

Teraz, gdy znasz już podstawy kupowania Stellar zarówno za pośrednictwem giełd, jak i stron brokerskich, nadszedł czas, aby dowiedzieć się kilku wskazówek dotyczących inwestowania w XLM i inne kryptowaluty.

Wybierz odpowiedni czas i przeprowadź własne badania

Staraj się nie polegać na jednym źródle informacji. Zapoznaj się z różnymi artykułami różnych analityków branżowych i zajmij stanowisko w sprawie zmian cen. W ten sposób będziesz w doskonałej sytuacji do tworzenia owocnych planów handlowych.

Porównanie kosztów zakupu aparatu Stellar

Początkujący inwestorzy finansowi nie są wystarczająco ostrożni, aby przeglądać struktury kosztów i wydatków, które ostatecznie niszczą ich zyski. Ciągle analizuj wydatki na różnych giełdach, w tym prowizje, spready, opłaty za wymianę, opłaty za sklep / wypłaty i inne opłaty.

Bezpieczeństwo i ochrona Kiedy

Jako inwestor finansowy ponosisz odpowiedzialność za zagwarantowanie bezpieczeństwa swoich tokenów XLM. Upewnij się, że masz najlepszy portfel i ograniczasz swoje ryzyko poprzez zdywersyfikowany portfel. Staraj się nie osłabiać funkcji takich jak 2FA i ubezpieczenie od hasła.

Jaka jest najlepsza metoda płatności za zakup Stellar Lumens

 • Kup Stellar za gotówkę – Najpierw musisz kupić Bitcoin za pomocą gotówki za pośrednictwem bankomatu, a następnie możesz go wymienić na Stellar.

 • Kup Stellar za pomocą karty kredytowej / debetowej – jedna z najłatwiejszych do zrozumienia i szybkich technik zakupu Stellara, chociaż nieco wyższa po stronie opłat.

 • Kup Stellar za pomocą przelewu bankowego – łatwo i niedrogo. Jednak może to być wolniejsze niż w przypadku innych metod płatności.

 • Kup Stellar za Bitcoin – po prostu wymień Bitcoin na Stellar Lumens.

 • Kup Stellar z PayPal – szybki i rozsądny, ale ograniczony i zależny od regionu.

Inne sposoby zakupu Stellara

Możesz kupić Stellar, korzystając z wcześniej wspomnianych metod, ale istnieją inne mniej znane źródła, których możesz użyć do zakupu tokenów XLM. Pomimo faktu, że mogą one nie być tak korzystne jak tradycyjne giełdy, są one nadal niezawodne.

 • Wymiany peer-to-peer (P2P) – to zewnętrzne witryny internetowe, które łączą poszczególnych kupujących i sprzedających Stellar, którzy mogą uzgodnić własny zestaw warunków. Daje kupującym większą wszechstronność i mogą kupować bezpośrednio od osoby. Pozwala im to również z łatwością wybrać warunki i tryb płatności.

 • Na razie nie można wydobywać żetonów gwiazd.

Ponieważ omówiliśmy wszystkie kluczowe aspekty zakupu Stellar, jesteś bardziej niż kiedykolwiek przygotowany, aby rozpocząć pierwszy zakup tokenów XLM.

Często Zadawane Pytania

 1. 1. Czy mogę kupić Stellar Lumens bez wnoszenia opłat?

  Istnieje możliwość zakupu Stellara bez płacenia prowizji za pośrednictwem wielu rekomendowanych przez nas giełd.

 2. 2. Jaka jest różnica między kupowaniem a handlem Stellarem?

  Kupowanie ma miejsce wtedy, gdy kupujesz i posiadasz monetę XLM w celu długoterminowej inwestycji. Możesz je sprzedawać, wymieniać, przechowywać i wymieniać w dowolny sposób. Handel ma miejsce, gdy angażujesz się w spekulacje cenowe za pośrednictwem instrumentów finansowych, aby osiągnąć szybki zysk. Nie musisz posiadać i przechowywać tokenów XLM.

 3. 3. Jaki jest właściwy moment na zakup Stellara?

  Jest to jedna z tych decyzji, które musisz podjąć samodzielnie po przeprowadzeniu własnych badań i przejrzeniu wszystkich materiałów pomocniczych, wiadomości, najnowszych trendów i obserwacji ruchów cen.

 4. 4. Jaki jest minimalny limit zakupów dla Stellar?

  Ponieważ w tej chwili cena tokena Stellar wynosi 0,73 USD, tak naprawdę nie musisz myśleć o minimalnym limicie kupna. Możesz mieć więcej niż 100 tokenów XLM za 10 $.

 5. 5. Czy zakup Stellara jest legalny??

  Z wyjątkiem kilku krajów, które zakazały kryptowalut i handlu nimi, Stellar można kupować i handlować legalnie wszędzie indziej.