Kompletny przewodnik krok po kroku dotyczący inwestowania w bitcoiny i kryptowaluty

Jeśli wylądowałeś na tej stronie, prawdopodobnie słyszałeś już o rozwoju kryptowalut. Prawdę mówiąc, są to jedne z najgorętszych dostępnych obecnie aktywów inwestycyjnych online, oferujące jedne z najlepszych możliwych zwrotów, zarówno krótko-, jak i długoterminowe. Zwolennicy kryptowalut wierzą, że nadejdzie czas w naszym świecie, kiedy te cyfrowe aktywa zastąpią waluty fiducjarne, takie jak GBP, USD i EUR, aby stworzyć darmową, zdecentralizowana gospodarka cyfrowa.

Jeśli myślisz o włączeniu kryptowalut jako części swojego internetowego portfela inwestycyjnego, powinieneś być przygotowany na szaloną jazdę emocji. To klasa aktywów, która nie jest dla osób o słabych nerwach. Niemniej jednak, mimo że są uważane za aktywa o dużej zmienności, mogą przynieść ogromne zwroty z inwestycji. Nierzadko zdarza się, że handlowcy czerp korzyści z zwrotu z inwestycji w wysokości 3-400% w ciągu kilku dni.

Wiele zależy od znajomości odpowiednich kryptowalut, w które można inwestować, i najlepszych miejsc, w których można to zrobić. I tu właśnie wkraczamy…

Wyobraź sobie, że bierzesz swoje ciężko zarobione pieniądze i umieszczasz je w zasobach cyfrowych bez rzeczywistej wartości wewnętrznej. Musiałbyś być szalony. Ale szalony czy nie, byłbyś w dobrym towarzystwie. Każdego dnia ludzie wspólnie biorą miliony i inwestują w kryptowalutę. Znajduje to odzwierciedlenie w całkowitej kapitalizacji rynkowej, która nadal podlega wahaniom na rynku o dużej zmienności.

Bitcoin jest dobrze i naprawdę w sferze publicznej. Przeciętny człowiek, z którym rozmawiasz na ulicy, nigdy nie słyszał o altcoinie i byłbym bardziej zaskoczony, gdyby był świadomy długoterminowy potencjał łańcucha bloków. Znajomość kryptowalut tak wcześnie daje Ci ogromną przewagę. Kupowanie Ethereum, IOTA, Ripple, Power Ledger lub Civic teraz jest równie dobrą, jeśli nie lepszą okazją, jak kupowanie Bitcoinów w latach 2011-2013. Ale w okresie bessy z okazyjnymi cenami, być może Bitcoin jest teraz wielką szansą.

Inwestowanie w bitcoiny i kryptowalutyPedrosek / Shutterstock.com

Dlaczego warto inwestować w Bitcoin?

Dlaczego Bitcoin jest obecnie uważany za opłacalną inwestycję? Kiedy inwestujesz w jakiekolwiek aktywa, spekulujesz, że cena będzie rosła w czasie. Musisz mieć poczucie, że aktywa, w które zainwestowałeś, mają nieodłączną wartość.

W przypadku trustów inwestycyjnych i innych dużych inwestorów muszą dostrzec wartość w Bitcoin. I mają rację pod tym względem. Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą, która została opracowana, był pionierem blockchainu. Blockchain jest nieodłączną wartością, jaką ma Bitcoin, będąc taką innowacyjny pomysł spowodował zmianę myślenia w sektorze finansowym. Jest to sektor, który od lat utknął w tradycyjnych procedurach i uparcie zmienia się.

Wycena Bitcoina Billa Gatesa

Bitcoin dołączył do imprezy i znacząco wstrząsnął łodzią. Są wysoko latający prezesi, którzy rzucają bitcoinem, a inni wychodzą tylko z pochwałami.

Prezes JP Morgan, Jamie Dimon, twierdzi, że Bitcoin to „oszustwo”, które ostatecznie wysadzi, jednak były szef AOL IM, Chamath Palihapitiya, mówi: „to wielka sprawa, ogromna, ogromna sprawa”. I nadal mówi: „Posiadam Bitcoin w moim funduszu hedgingowym, posiadam Bitcoin w moim funduszu, posiadam Bitcoin na moim koncie prywatnym”.

I faktycznie, pomimo twierdzeń Jamiego Dimonsa, JP Morgan faktycznie pomaga swoim klientom kupować i inwestować w Bitcoin. Fundusze inwestycyjne Bitcoin stają się łatwo dostępne dla klientów, a ludzie uzyskują teraz ekspozycję na Bitcoin za pośrednictwem giełdowych funduszy inwestycyjnych Bitcoin!

Jak zacząć z kryptowalutami, inwestując online

Istnieją dwie podstawowe metody inwestowania w kryptowaluty online:

Giełdy kryptowalut

Giełdy kryptowalut stają się wiodącym rynkiem kupna i sprzedaży aktywów cyfrowych. Po dokonaniu transakcji przez inwestorów indywidualnych każde przejęcie jest następnie rejestrowane i przechowywane za pośrednictwem odpowiedniej sieci blockchain. Niektóre giełdy kryptowalut mają również własne dedykowane portfele kryptowalut, w których można przechowywać aktywa kupowane na platformie.

Ponieważ popularność tych giełd kryptowalut stale rośnie, z czasem wzrosła również różnorodność dostępnych par handlowych. Para handlowa to cena dwóch aktywów w stosunku do siebie, np. BTC / USD (Bitcoin / dolar amerykański). Pary handlowe istnieją między kryptowalutami i walutami fiducjarnymi, a także parami handlowymi krypto / krypto, np. BTC / ETH (Bitcoin / Ethereum).

Brokerzy kryptowalut

Drugą opcją dla inwestorów kryptowalutowych jest kupowanie i sprzedawanie aktywów cyfrowych za pomocą brokerów kontraktów na różnice kursowe (CFD). Handel kontraktami CFD to wysoce lewarowany, potencjalnie lukratywny produkt handlowy. Kontrakty CFD pozwalają inwestorom spekulować na ruchach cen aktywów cyfrowych, takich jak Bitcoin, zamiast fizycznego posiadania i przechowywania BTC. Inwestorzy CFD nigdy nie posiadają aktywów bazowych i nie handlują bezpośrednio tymi aktywami; spekulują jedynie na temat tego, czy jego wartość rynkowa wzrośnie, czy spadnie w czasie.

Należy zauważyć, że chociaż handel kontraktami CFD może być bardzo opłacalny, użytkownicy mogą również stracić więcej niż ich kapitał początkowy. Dlatego tak ważne jest, aby handlować kontraktami CFD na kryptowaluty z dobrze regulowanym, odpowiedzialnym brokerem.

Inwestowanie w kryptowalutę to inwestowanie w Blockchain

Rynki kryptowalut mogą wspierać i tchnąć życie w blockchain, ale także odwracają uwagę od tego, jak monumentalna jest ta technologia. Przypisz stałą ilość gazu, aby deterministyczne kontrakty nie utknęły w nieskończonej pętli, nie mają tego samego pierścienia, co kup Bitcoin i trzymaj. Podręcznik Bitcoin to świetne źródło informacji dla początkujących i doświadczonych inwestorów.

Prawdopodobnie nikt nie zna lepiej okazji inwestycyjnej niż Richard Branson. Seryjny przedsiębiorca wyrobił sobie markę, dostrzegając luki na rynku i rozumiejąc, jak czerpać z nich korzyści. Mówi się, że „Blockchain to rewolucja gospodarcza” i zwraca szczególną uwagę na ogromny przemysł związany z Bitcoinem.

Blockchain: rewolucja technologiczna

W rzeczywistości blockchain zmienia status quo w branży technologicznej. Duże firmy, takie jak IBM, MasterCard, Microsoft i Facebook, opracowują zdecentralizowane rozwiązania oparte na technologii blockchain. To przełomowe rozwiązanie jest nie tylko największym atutem Bitcoina, ale jest dostępne dla altcoinów i, w zasadzie, dla każdego systemu, który można dostosować do decentralizacji. Dowiedz się więcej z naszego przewodnika po Blockchain.

Rosnący ekosystem

Zbudowaliśmy całą subkulturę wokół pieniędzy i zawęziliśmy ludzką perspektywę blockchain. Istnieją setki, tysiące i jednodniowe miliony kryptowalut, z których każda ma swój własny unikalny przypadek użycia dla łańcucha bloków.

Ale hej, po prostu chcesz zarabiać pieniądze i inwestować w kryptowaluty, dlaczego powinieneś przejmować się blockchainem?

Musisz zrozumieć, jak to wszystko do siebie pasuje. Nieświadomego inwestora spotkam w połowie drogi. To Fomo (strach przed przegapieniem) i szum, który pompuje monety, ale ludzie trzymają i ufają monetom, które uważają za wartościowe.

Wartość jest tworzona przez relacje między technologią, ludźmi i instytucjami. Co robi ta kryptowaluta? Jak to jest używane? kto go użyje? 

Przeprowadź własne badania!

Istnieje wiele czynników wpływających na wartość kryptowalut. Dlatego musisz dokładnie zbadać każdą monetę, w którą inwestujesz. Najnowsza eksplozja Bitcoina wydaje się być wynikiem powszechnej adopcji i oczekującej premiery sieci Lightning. Jeśli aktywnie uczysz się i badasz kryptowaluty, miałbyś większe szanse na zakup Bitcoinów przed wybiciem.  

Innowacje lub wiadomości o innowacjach zwiększają cenę kryptowaluty

Główną wadą łańcucha bloków Bitcoin jest czas potrzebny na ukończenie transferów. Blockchain jest bardzo zatłoczony, co utrudnia jego przyjęcie, ponieważ ludzie czekają godzinami, a czasem dniami, aby otrzymać swoje monety.

Wyobraź sobie wszystkie bitcoiny, których nie kupiliśmy, wszystkie transakcje, które nigdy nie zostały wysłane, i wszystkie okazje stracone z powodu tego wolnego czasu transakcji. Stwierdzenie, że ulepszenie technologii zwiększy tę wartość, nie jest aż tak wielkim skokiem. Musisz zrozumieć, że protokół nie został jeszcze opublikowany.

Dlaczego więc cena wzrosła tak bardzo??

Jest to niewypowiedziane wzajemne porozumienie i ogólny konsensus wśród traderów, że każdy kupi kryptowalutę i zatrzyma go przed wielkim wydaniem, które podnosi cenę. Ludzie kupowali, ponieważ wiedzieli, że inni ludzie wiedzą, że inni będą kupować.

Załóż siodła na te owce i jedź nimi na bardziej zielone pastwiska.

Zainwestuj w BTC Vs Trade BTC

Główną różnicą między inwestowaniem a handlem jest skala czasu.

Zainwestuj w Bitcoin

Jako inwestor patrzysz w dłuższą metę. Często jest to określane jako dłuższe niż 6 miesięcy, jednak gdybyś miał porozmawiać z wielkimi inwestorami, takimi jak George Soros lub Warren Buffett, powiedzieliby, że długoterminowy termin to 10 lat plus. Warren Buffett słynie z powiedzenia „kupuj tylko coś, co z przyjemnością będziesz mieć, jeśli rynek zamknie się za 10 lat”.

Ma to znaczenie dla Bitcoina, ponieważ w przypadku zamknięcia giełdy waluta może być nadal używana do zakupu towarów i usług. Nie tylko to, ale technologia blockchain pozostanie na zawsze.

Handluj Bitcoinami

Handel czymkolwiek odnosi się do kogoś, kto próbuje wykorzystać wahania cen na rynku. Kierunek nie ma znaczenia, po prostu chodzi o to, że mogą zyskać w krótkim okresie.

Transakcje mogą trwać kilka sekund lub miesięcy, im dłużej się ich trzymasz, tym bardziej zamieni się w inwestycję, a nie tylko spekulację. Handel może być bardzo lukratywny, a profesjonalni handlowcy chcą zarabiać 10% miesięcznie, jednak wymaga to od nich przebywania na ekranie komputera przez większość czasu. W porównaniu z inwestorem, który może po prostu kupić aktywa i ma tyle wolnego czasu, ile chce. Są więc kompromisy dla tych, którzy chcą czerpać korzyści z obu.

Dostawcy tacy jak eToro oferują handel kopiowany, w którym możesz kopiować profesjonalnych handlowców, jednocześnie inwestując w kryptofundusze, co pomoże Ci zdywersyfikować portfel kryptowalut.

Gdzie inwestować w Bitcoin?

Inwestowanie w Bitcoin jest jak inwestowanie w cokolwiek, istnieje wiele sposobów zarabiania na rozwoju tej kryptowaluty. Możesz zainwestować w samą kryptowalutę, możesz kupić akcje w coś, co ma ekspozycję na Bitcoin, możesz pochodne samej kryptowaluty. Te opcje są dość powszechne dla wszystkich aktywów, a wybór odpowiedniego dla twojego portfela inwestycyjnego będzie zależeć od twoich wymagań.

Inwestuj i posiadaj Bitcoin

Możesz posiadać Bitcoin bezpośrednio. Posiadanie zasobu wymaga otwarcia portfela, co może być skomplikowane, chociaż istnieją teraz usługi, które mogą przeprowadzić Cię przez cały proces

Giełdy to najpowszechniejszy sposób bezpośredniego zakupu Bitcoinów i istnieją dwa rodzaje wymiany; Centralne giełdy (CEX) i zdecentralizowane giełdy (DEX).

 • Centralne giełdy mają centralny organ, który kontroluje wymianę, zapewniając, że transakcje są realizowane zgodnie ze zleceniem.
 • Zdecentralizowane rzadziej, ponieważ po prostu dopasowują kupującego do sprzedawcy i pozwalają obu stronom zdecydować o cenie.

Ten rodzaj inwestycji nie jest regulowany, więc naraża Cię na ryzyko kontrahenta. Jeśli coś stanie się z Twoim portfelem lub hasłem, nie ma centralnej organizacji, która utrzymuje giełdy lub dostawców portfeli na rachunku, więc możesz stracić cały portfel kryptowalut.

Inwestuj w fundusze kryptowalut

Fundusze kryptowalut lub fundusze inwestycyjne Bitcoin są modelowane w taki sam sposób, jak fundusze inwestycyjne lub fundusze typu ETF.

Możesz zdeponować swoją kryptowalutę na koncie zarządzanym przez doświadczonego menedżera inwestycyjnego lub zespół. Mogą w Twoim imieniu handlować Twoją kryptowalutą. Przyjmą prowizję od zysków i prawdopodobnie pobiorą opłatę. Ta opcja jest często używana tylko przez osoby ze znacznymi portfelami kryptowalut, ponieważ opłaty zlikwidowałyby dużą część zysku dla posiadaczy mniejszych rachunków.

Możesz także kupować udziały w firmach, które mają ekspozycję na kryptowaluty. Ta firma może być firmą inwestycyjną, która aktywnie handluje Bitcoinem lub innymi kryptowalutami.

Ekspozycja na Bitcoin zasadniczo oznacza, że ​​jeśli cena Bitcoin się zmieni, wpłynie to negatywnie lub pozytywnie na Twój portfel inwestycyjny.

Inwestuj w kontrakty CFD na Bitcoin i inne instrumenty pochodne

Inwestowanie w instrumenty pochodne Bitcoin to forma inwestowania, z której korzysta wiele osób. Wiąże się to z zakupem jakiegoś rodzaju umowy, w której zgadza się na kupno za określoną cenę. Powoduje to, że w rzeczywistości nie jesteś właścicielem bazowego aktywa ani bazowej kryptowaluty. Bitcoin CFD, Bitcoin Contracts for Difference, można kupić i zarobić na fluktuacji kryptowaluty.

Zalety zakupu kontraktu CFD na Bitcoin

 • Przewaga – Możesz skorzystać z dźwigni finansowej dostarczonej przez brokera, u którego inwestujesz. Oznacza to, że nie musisz przestawiać całego rozmiaru pozycji. Kupując Bitcoin bezpośrednio, musisz postawić wszystkie pieniądze podczas inwestowania w kontrakty CFD na Bitcoin, wystarczy odłożyć tylko ułamek. Broker zrekompensuje resztę w zależności od uzgodnionych poziomów dźwigni.
 • Rozporządzenie – Jak podkreślono wcześniej, większość giełd kryptowalut nie jest regulowana. Oznacza to automatycznie, że Twoja inwestycja wiąże się z innymi elementami ryzyka, które należy uwzględnić przed fluktuacjami cen.
 • Wyższy potencjał zwrotu – Jeśli posiadasz bezpośrednio Bitcoin, a jego wartość podwoi się w ciągu jednego miesiąca, Twoja inwestycja podwoi się. Jeśli inwestujesz za pośrednictwem kontraktów CFD i korzystasz z dźwigni finansowej 2: 1, Twoja inwestycja może wzrosnąć czterokrotnie. Ponadto należy zachować ostrożność, ponieważ wyższe zyski wiążą się z wyższym ryzykiem. Możesz szybciej stracić swoją inwestycję.
 • Niższe opłaty – Fundusze kryptowalut mogą być bardzo drogie, pobierając wysokie odsetki od Twojego zwrotu, podczas gdy giełdy kryptowalut mogą pobierać opłaty transakcyjne według własnego uznania. Kupowanie za pośrednictwem brokera jest znacznie tańsze, a brokerzy tacy jak eToro pobierają tylko spread i nie pobierają dodatkowych opłat.

Inwestowanie w Bitcoin brzmi interesująco, ale co z altcoinami?

Każda inna kryptowaluta inna niż bitcoin nazywana jest altcoinem. Nowsze altcoiny są inwestycją obarczoną wysokim ryzykiem, ale mają też większe możliwości znacznego wzrostu. Niektórzy ludzie lubią inwestować w znane altcoiny, takie jak Ethereum lub Ripple, podczas gdy inni lubią mniejsze, takie jak IOTA, 0x lub Basic Attention Token. Nieustraszeni inwestorzy kupują kryptowaluty, zanim wejdą na rynek, podczas pierwszej oferty monet (ICO). Mając to na uwadze, wybierz własną strategię, przeprowadź odpowiednie badania i odpowiednio zarządzaj ryzykiem.

Niedobór górnictwa i cyrkulacja

Wszystko, o czym mówiłem do tej pory, koncentruje się na tym, co wpływa na popyt i co sprawia, że ​​inwestorzy kupują, ale handlowcy to tylko połowa równania.

Cena kryptowaluty zależy również od podaży?

Górnicy, bloki kopalniane i nagradzani monetami. Ilość mocy obliczeniowej i hashrate określają, jak trudno jest wydobyć blok.

Co to jest blok w łańcuchu bloków Bitcoin

 • Nowe bloki są dodawane do księgi przez górników
 • Blok jest częścią łańcucha (łańcuch bloków)
 • bloki zawierają transakcje i aktualizują księgę zgodnie z trudnością obliczeniową
 • Górnicy rozwiązują bloki za pomocą protokołu proof of work
 • Bloki stają się coraz trudniejsze do moich

Wydobywanie Bitcoinów i tworzenie nowych bloków jest coraz trudniejsze. Czy to już kliknęło? Ponieważ Bitcoin jest szerzej stosowany i rośnie popyt, podaż będzie się stopniowo zmniejszać. To idealna burza na bycze zachowania, a także sposób, w jaki coś, co tak naprawdę nie istnieje, tworzy niedobór i nadaje sobie wartość.

Jak inwestować w Bitcoin i inne kryptowaluty?

Aby zainwestować w kryptowalutę, najpierw potrzebujesz miejsca do zakupu kryptowaluty. Można to zrobić na kilka sposobów. Giełdy kryptowalut, takie jak Etoro, Bittrex, LocalBitcoins, i Coinbase to popularne giełdy, na których można kupować kryptowaluty i wypłacać je w lokalnej walucie.

Inną świetną opcją zakupów fiat jest Luno.com, wschodząca alternatywa Coinbase obsługująca ważne regiony w Europie, Azji i Afryce. Luno sprzedaje Bitcoiny i Ethereum. Mają świetną platformę internetową i aplikację mobilną, obie z pełną funkcjonalnością. Nawet w krajach takich jak Stany Zjednoczone, w których usługa nie jest dostępna, portfel Luno jest nadal oferowany. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz przewodnik lub dowiedz się na Luno.com.

Łatwa wymiana Luno

Weryfikacja

W zależności od giełdy oraz zasad i przepisów obowiązujących w kraju, w którym mieszkasz, może być konieczne zweryfikowanie swojej tożsamości, zanim będziesz mógł handlować na giełdzie. Może to zająć od kilku godzin do kilku dni. Przeczytaj i zrozum proces weryfikacji przed podjęciem decyzji o wymianie. Niektórzy poproszą Cię o przesłanie identyfikatora, takiego jak prawo jazdy, a inni nawet wezwą Cię do obsługi klienta przed usunięciem limitów transakcji.

Metody Płatności

Inną ważną kwestią przy zakupie kryptowaluty jest to, czy giełda kryptowalut zaakceptuje preferowaną przez Ciebie metodę płatności. Inicjowanie obciążenia zwrotnego w przypadku płatności kartą kredytową jest niezwykle łatwe, więc giełdy niechętnie pozwalają kupować za ich pomocą kryptowalutę.

Jeśli korzystasz z niejasnej metody płatności, zawsze masz możliwość dokonywania lokalnych transakcji lub Localbitcoins.com. Możesz kupić kryptowalutę na platformie wymiany od innych handlowców, a to oznacza, że ​​możesz kupić Bitcoiny za wszystko, od bezpośrednich wpłat bankowych po bony podarunkowe Amazon.  

LocalBitcoin Cryptocurrency Exchange

Możesz również kupować kryptowaluty za pomocą PayPal z eToro. Napisaliśmy przewodnik, który pokazuje, jak to zrobić i uważam, że jest to najlepszy sposób inwestowania w Bitcoin przy użyciu popularnej metody płatności.

Szybki przykład inwestowania w Bitcoin za pomocą eToro

Preferowaną metodą inwestowania w Bitcoiny i kryptowaluty przez Coinlist jest korzystanie z instrumentów pochodnych. Możesz korzystać z opcji, kontraktów futures lub aktywów bazowych. Dużą zaletą aktywów bazowych eToro jest to, że możesz zamienić te „kontakty” na prawdziwe kryptowaluty dzięki nowej funkcji eToro Wallet. Jeśli chcesz zainwestować w kryptowaluty z eToro, proces wygląda następująco:

 1. Otwórz konto maklerskie.
 2. Sfinansuj kwotą, którą zamierzasz zainwestować w Bitcoin.eToro - Wpłata
 3. Zidentyfikuj poziom, do którego nie chcesz pozwolić rynkowi dotrzeć, jako punkt wyjścia z rynku w przypadku jakiejkolwiek katastrofy.Zidentyfikuj poziom
 4. Otwórz transakcję proporcjonalną do wielkości twojego konta. Umieść stop loss w tym punkcie, który wskazałeś w powyższym punkcie.eToro - bilet potwierdzający
 5. Zostaw w spokoju w oparciu o swój plan inwestycyjny. Plan inwestycyjny będzie z góry ustalonym okresem, który zamierzasz utrzymać, lub z góry ustalonym poziomem, którego oczekujesz, że rynek osiągnie, na przykład 20000 USD w przypadku Bitcoinów.

Jak przechowywać kryptowaluty w portfelu

Po znalezieniu giełdy i zweryfikowaniu wszystkich, potrzebujesz portfela do przechowywania monet. Portfel to oprogramowanie służące do wysyłania i odbierania transakcji. Masz adres portfela i to właśnie podajesz giełdzie, kiedy chcesz wysłać swoje monety. Podobnie, potrzebujesz adresu portfela innej osoby, jeśli chcesz wysłać jej monety.

Wiele giełd ma gorące portfele w rzeczywistej witrynie. Możesz przechowywać swoje monety w tych portfelach, a jeśli prowadzisz handel dzienny i chcesz szybko przekonwertować altcoiny, aby podążać za pompami, to jest to dobry sposób. Wadą jest to, że giełdy są atakowane przez hakerów, a Twój portfel wymiany jest zawsze połączony z Internetem.  

Portfele Hot vs Cold Crypto

Następnie masz giełdy, takie jak Coinspot, które mają portfele na giełdzie, ale przechowują monety offline w swoich własnych zimnych portfelach.  

Jak zbudować opłacalny portfel kryptowalut

Może właśnie zacząłeś handlować lub możesz powoli budować swój portfel odkładając trochę na bok z tygodniowego odcinka wypłaty.

Dam ci kilka pomocnych wskazówek, jak zbudować to, co uważam za solidne portfolio. Ale najpierw zrzeczenie się: Nie jestem licencjonowanym doradcą finansowym. Przedstawione tutaj poglądy są moimi własnymi. Nie mam ani jednego dyplomu handlowego ani wykształcenia akademickiego w zakresie finansów, inwestowania lub kryptografii.

Tak, mam świetne portfolio i trochę doświadczenia w świecie rzeczywistym. Nie napisałbym tego, gdybym nie sądził, że może to komuś pomóc.  

Dlaczego warto wykonać kopię zapasową swojego portfela i zainwestować w Bitcoin lub Ethereum – Celuj w 40% – 50%

Zróżnicowany portfel inwestujący w kryptowaluty

Przykład portfela ciasta Satoshi

Zróżnicowany portfel inwestujący w kryptowaluty

Ceniony portfel Redditor’s

Zróżnicowany portfel inwestujący w kryptowaluty

Strategia inwestycyjna Funduszu Tokenów

Co wspólnego mają te portfele?

Wszystkie mają od 29% do 50% Bitcoinów, a biorąc pod uwagę obecny rynek, ma to sens. Bardzo polecam zrobić to samo.

Możesz pomyśleć, że IOTA to dobry zakup kryptowaluty. Postaw na to Zainwestuj we wszystkie ICO i altcoiny, które chcesz, ale Bitcoin i Ethereum to złoto i ropa w świecie kryptowalut.

W jakie inne kryptowaluty warto zainwestować

Wróćmy na chwilę do tego wykresu.

Zróżnicowany portfel inwestujący w kryptowaluty

Kolejną najbardziej „hodled” (trzymaną) kryptowalutą w Twoim typowym portfelu jest Ethereum.

Etheruem vs Bitcoin

Jeśli podążasz za którymś z doświadczonych handlowców na Etoro lub będziesz pełzać po Reddicie przez godzinę po godzinie, dowiesz się, że eter jest również bardzo stabilną monetą. Każdy, kto jest kimkolwiek, przewiduje, że ta moneta zmierza w różne miejsca i chociaż nie jest tak głównym nurtem jak Bitcoin, kryje się za nią fenomenalna technologia.

Dlaczego warto zainwestować w Ethereum?

Dwa powody, inteligentne kontrakty i tokeny ERC20.

Celem Ethereum było budowanie zdecentralizowanych aplikacji na blockchainie. To dość skomplikowany pomysł i każdy trader decyduje się wiedzieć o nim tak dużo lub tak mało, jak chce, ale kiedy Vitalik Buterin, znany jako Crypto Jesus, pierwotnie zaproponował pomysł na Ethereum w 2013 roku, zaczął coś.

Vitalik Buterin

Bitcoin uczyni cię bogatym, ale nie zmieni świata; Ethereum po prostu może.

Ethereum ma dwa rodzaje kont. Pierwsza to zwykłe rachunki ludzi. Mają adres i mogą wysyłać i przyjmować eter.

Drugi rodzaj konta zawiera umowę. Nadal ma adres, a Ethereum traktuje go tak samo jak pierwszy typ konta, ale zawiera kod. Instrukcja if / else w stylu Ethereum, która może wysyłać etery na inny adres i wykonywać funkcje podobne do komputerowych. Prawdziwym potencjałem łańcucha bloków jest zdecentralizowane przetwarzanie i informacje, a Ethereum pomogło ludzkości zrealizować ten cel.

A co z tokenami ERC20 Ethereum?

Plik Tokeny ERC20 Power DApps (zdecentralizowane aplikacje) w łańcuchu blokowym Ethereum. Żetony takie jak Golem i Power Ledger używają tych żetonów do wszelkiego rodzaju zastosowań. Jest to sformalizowany standard, który reguluje sposób uruchamiania aplikacji w łańcuchu bloków i jest używany do robienia fajnych rzeczy, takich jak śledzenie energii elektrycznej i dystrybucja informacji do urządzeń IoT (Internet of Things).

Ethereum to najbardziej funkcjonalna kryptowaluta

Ethereum przetwarza więcej transakcji niż Bitcoin i każda inna waluta cyfrowa razem wziętych, a wraz ze stale rosnącą liczbą ICO uruchamianych w głównej sieci Ethereum dzięki ich kontraktom i tokenom ERC20, prawdopodobnie tak będzie nadal. Więc widzisz, Ethereum to całkiem dobra inwestycja.

Transakcje na Ethereum Blockchain w 24 godziny

A co z IOTA?

Wykres IOTA

IOTA to ekscytujący projekt, który próbuje ugruntować swoją pozycję jako metoda transakcji między urządzeniami internetu rzeczy (IOT). IOT to koszmar bezpieczeństwa.

Komputery i sieci są hakowane przez komputery, kamery internetowe i routery. Jest to kosztowny problem, który IOTA ma nadzieję rozwiązać; najlepiej zanim będziemy mieć inteligentne lodówki i samojezdne samochody.

Tym, co sprawia, że ​​IOTA jest wyjątkowa, jest wykorzystanie technologii DAG lub, jak IOTA lubi ją nazywać Tangle.

Tangle jest jak kuzyn na odległość blockchain. Nie zostało to udowodnione, ale pracuje nad tym imponujący zespół, który wysuwa imponujące twierdzenia.

Jest sprzedawany jako kryptowaluta trzeciej generacji, ale czym jest plątanina?

Wizualna reprezentacja Tangle of DAG

Tangle jest podobna do blockchain, ale nie ma górników, opłat ani bloków. Używa kryptografii, rozproszonego konsensusu jako dowodu pracy i nadal jest zdecentralizowaną siecią węzłów.

Splot jest poprawnie nazywany DAG lub Skierowanym Grafem Acyklicznym. Jeśli robi to, co twierdzą, w zasadzie rozwiązuje trzy największe ograniczenia technologii blockchain. To jak uderzenie dwóch ptaków siecią milionów zdecentralizowanych węzłów (wzdrygnięcie się)  

Blockchain to trzy największe problemy według IOTA

 1. Skalowalność
 2. Czas transakcji
 3. Opłaty i mikrotransakcje

Top 15 kryptowalut, w które warto inwestować

 • Księga mocy
 • Obywatelski
 • Monero
 • NEO
 • Cardano
 • Marszczyć
 • Fale
 • BitBay
 • Gra
 • SiaCoin
 • Decred
 • MaidSafeCoin
 • OmiseGO
 • ARKA
 • Modem

Zrzeczenie się

Moim zdaniem to wszystko dobry zakup kryptowaluty. Jeśli inwestujesz w kryptowaluty, pamiętaj, że ICO i altcoiny, takie jak te wymienione, mogą wiązać się z większym ryzykiem, ale wyższe ryzyko może prowadzić do wyższego zwrotu. Zdobycie tej niesprawdzonej monety jest istotną częścią inwestowania w kryptowaluty, ale jeśli zamierzasz zastosować strategie wysokiego ryzyka i zainwestować w kryptowalutę przed przybyciem mas, musisz być strategiczny przy zakupie kryptowaluty.

Moje dwie filozofie, aby nie stracić wszystkich pieniędzy podczas inwestowania w kryptowaluty

1) Kupuj kryptowaluty tanio i sprzedawaj je drogo

Warren Buffett powiedział, że „Giełda jest narzędziem do przesyłania pieniędzy niecierpliwym pacjentom”. To samo dotyczy kryptowalut.

Kiedy zaczynasz handlować, jesteś w miesiącu miodowym. Wyciąganie z tego pieniędzy i wkładanie ich w to jest naturalne, a ich nie ma. Handel dzienny jest świetny do krótkoterminowych zysków, ale musisz naprawdę wiedzieć, co robisz.

Jeśli chcesz zarabiać na kryptowalutach, musisz poświęcić temu czas. Zainwestuj w monety z dobrymi zespołami, solidną technologią i przyzwoitą ilością szumu za nimi i po prostu odejdź. Przechowuj je w papierowym portfelu, włóż do teczki i zakop w ogrodzie. Styl Pablo Escobara.

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut eksploduje i wszystko, co dobre, rośnie. Jeśli będziesz cierpliwy, zostaniesz nagrodzony.

2) Dowiedz się wszystkiego, co możesz

Sir Issac Newton powiedział, że „Jeśli widziałem dalej, to stojąc na ramionach olbrzymów”. Śledź wpływowe osoby na Twitterze, ścigaj szum na Reddicie, czytaj wszystko, co możesz zdobyć, i wykorzystaj główne daremne działania kryptowalut.

Etoro to świetne źródło zasobów i wymiana społeczna dla obserwujących doświadczonych handlowców. Ale poważnie, kto wie, dokąd zaprowadzi Twoja podróż kryptograficzna. Możesz pewnego dnia uruchomić własne ICO lub zdobyć najnowszy sprzęt ASIC i generować pasywny dochód podczas snu. Żyjemy w fantastycznych czasach, a wszystkie potrzebne informacje są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Kilka uwag końcowych na temat inwestowania w kryptowaluty

Więc zdecydowałeś się zainwestować w kryptowalutę? Przeczytałeś nasze przewodniki dotyczące kupowania kryptowalut i nadszedł czas, aby się zanurzyć. Za pierwszym razem, gdy inwestujesz w kryptowaluty, jesteś teraz częścią czegoś większego niż ty sam. Nieuchronnie będziesz musiał przekonać wszystkich swoich znajomych, aby też kupili kryptowalutę, ale obiecuję ci, że jest to odurzające. Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się zainwestować kryptowalutę tak, jakby była to fundusz emerytalny, czy też chcesz handlować w ciągu dnia, minie wiele miesięcy, zanim pierwszą rzeczą, którą zrobisz rano, będzie coś innego niż sprawdzenie wykresów, aby zobaczyć, gdzie rynek jest na. Pamiętaj, zwracaj uwagę na wykresy, angażuj się w społeczność. Od momentu, gdy nauczysz się kupować kryptowaluty, dopóki nie sprzedasz ich wszystkich i nie ruszysz na księżyc, nigdy nie przestaniesz się uczyć.

Często zadawane pytania dotyczące inwestowania w Internecie

Czy inwestycje w kryptowaluty są obarczone niskim ryzykiem?

Błędem byłoby sugerowanie, że inwestowanie online w kryptowaluty było strategią niskiego ryzyka. Te zasoby cyfrowe stoją na czele nowej rewolucji fintech, z potencjałem do stworzenia prawdziwie cyfrowej gospodarki. Jednak wraz z rewolucją pojawia się niepewność, a cena Bitcoin i innych wiodących kryptowalut zmienia się czasami gwałtownie ze względu na ich bezprecedensowy charakter.

Czy ważne jest, aby mieć strategię wyjścia podczas inwestowania online w kryptowaluty??

Na pewno pojawią się krypto tokeny, których nie będziesz chciał przechowywać wiecznie. W rzeczywistości niektóre z nich możesz trzymać tylko przez kilka godzin ze względu na ich zmienność. Zdecydowanie dobrym planem podczas inwestowania online jest ustalenie planu realizacji zysków lub wdrożenia Stop Loss, jeśli cena aktywów jest niekorzystna.

Co oznacza dźwignia handlowa podczas inwestowania online w kryptowalutę?

Niektóre giełdy i brokerzy kryptowalut pozwolą handlowcom kryptowalut na lewarowanie lub marżę. Mówiąc prościej, inwestorzy kryptowalut mogą wykorzystać swoją istniejącą kryptowalutę lub walutę fiducjarną, pożyczając fundusze w celu zwiększenia swojej siły inwestycyjnej. Na przykład, jeśli zainwestujesz 25 GBP i zastosujesz dźwignię 5: 1, aby kupić Ethereum (ETH) o wartości 100 GBP, Twoja wymiana będzie nalegać na zwrot 100 GBP plus opłaty transakcyjne. Dźwignia finansowa daje inwestorom szansę na maksymalizację zysków, ale może również powiększać straty.

Dlaczego niektóre kryptowaluty są oznaczone jako „bańka”?

W ostatnim czasie eksperci finansowi – z których niektórzy przewidzieli poprzednie globalne kryzysy finansowe – porównali Bitcoin i inne wiodące kryptowaluty do baniek. W kontekście globalnej gospodarki bańka jest aktywem, którego cena znacznie przewyższa jej wartość wewnętrzną. Eksperci uważają, że Bitcoin to bańki po prostu dlatego, że podstawa jego wartości jest niejasna, poza podażą i popytem. Ogólnie rzecz biorąc, wartość kryptowalut jest trudna do określenia, ponieważ są one tak bezprecedensowe. To właśnie sprawia, że ​​są tak zmiennymi, ale ekscytującymi aktywami do inwestowania online.

Ile kryptowalut istnieje, w które można inwestować online?

Każdego dnia wydaje się, że nowy zasób cyfrowy jest uwalniany na świat. W chwili pisania tego tekstu dostępnych jest ponad 1600 aktywnych kryptowalut, w które można inwestować online. Bitcoin jest największym pod względem kapitalizacji rynkowej, za nim plasują się Ethereum, Ripple i Bitcoin Cash.

Czy jest jakiś sposób na znalezienie dobrej kryptowaluty do zainwestowania??

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego zakupu kryptowaluty jest zbadanie takich rzeczy, jak zespół, który za tym stoi, przypadek użycia i sprawdzenie, czy mają działający produkt. Często inwestuję w kryptowaluty, które nie mają jeszcze działającego produktu, ale chcę zobaczyć prototyp lub przynajmniej spory postęp w jego kierunku.

Jak podejść do inwestowania w kryptowaluty?

podejdź do inwestowania w kryptowaluty tak, jakbyś inwestował w akcje lub obligacje. Kupowanie kryptowaluty jest bardziej ekscytujące, a dobry zakup kryptowaluty może zyskać na wartości szybciej niż przeciętny udział, ale nadal będzie to wymagało czasu. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez nowych traderów, gdy po raz pierwszy zaczynają inwestować w kryptowalutę, jest to, że są zbyt niestabilni. Kupując kryptowalutę, musisz zobowiązać się do tej monety. Jeśli zawsze wyciągasz pieniądze i wkładasz je do następnej pompy, stracisz pieniądze na opłaty transakcyjne, a to sprawia, że ​​kupowanie kryptowaluty jest bardzo ryzykowne.

Co powinienem wiedzieć przed zainwestowaniem w bitcoiny i altcoiny?

Wszystko, co możesz. Jeśli Twoja mentalność jest szybka „zainwestuj teraz kryptowalutę”, nie poświęciłeś czasu na poznanie rynku. Musisz wiedzieć, jakie kryptowaluty oglądać i w jakie kryptowaluty najlepiej inwestować. Składanie oświadczeń pablum, takich jak kup tanio i sprzedaj drogo, jest dobre i dobre, ale jeśli nie rozumiesz kapitalizacji rynkowej i tego, co daje cenę kryptowalut, będziesz miał trudności z dojść do znaczących wniosków na temat rynku.

W jakie kryptowaluty najlepiej inwestować?

Kryptowaluty, w które warto inwestować, to te z niskimi cenami kryptowalut, które nie reprezentują ich wartości. Weźmy na przykład Omisego (OMG), jest to jedna z najlepszych kryptowalut do oglądania i dobra kryptowaluta do kupienia, ponieważ ma imponujący przypadek użycia, a ponad 50 000 handlowców już planuje dołączyć do platformy, gdy tylko strona użytkownika aplikacji będzie dostępna. został wydany w pierwszym kwartale 2018 roku.