Jak kupić Zcash | Kompletny przewodnik po zakupie ZEC

5 kroków, aby kupić Zcash z eToro teraz

Kupowanie dowolnej kryptowaluty za pomocą eToro jest łatwe, wystarczy wykonać poniższe czynności:

 1. Zarejestruj się bezpłatnie w eToro, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.

 2. Wypełnij kwestionariusz, jest to zarówno edukacyjne dla Ciebie, jak i dla eToro.

 3. Kliknij “ Wpłać ”, a następnie zostaniesz zapytany, w jaki sposób chcesz zasilić swoje konto.

 4. Wybierz wymaganą metodę płatności i wykonaj proste czynności, aby połączyć płatność.

 5. Wpisz kwotę, którą chcesz wpłacić i gotowe!

Nasza polecana platforma do kupowania Zcash

Jeśli czytasz ten przewodnik, aby dowiedzieć się o najlepszych platformach handlowych i giełdowych w 2020 roku do kupowania Zcash (ZEC), być może masz już podstawową wiedzę na temat tego, jak działa zakup ZEC. Dla tych, którzy dopiero zaczynają testować wody handlu kryptowalutami, po prostu muszą czytać dalej, aby zebrać wnikliwe informacje o tej monecie.

Inwestorzy, którzy już znają podstawy kupowania i handlu ZEC, mogą polegać na naszych starannie wybranych i sprawdzonych platformach handlowych i giełdach kryptowalut.

Gdzie kupić Zcash w 2021 roku

Przed zakupem lub wymianą tokenów Zcash musisz zrozumieć, że istnieje więcej niż jeden sposób, aby to zrobić. Podejście, które wybierzesz, będzie zależeć od kapitału, podstawowych przyczyn i strategii inwestycyjnej, którą masz na myśli. Pierwsza metoda polega na bezpośrednim zakupie waluty – czyli tokenów ZEC, którymi możesz handlować, sprzedawać i trzymać. Drugie podejście polega na spekulowaniu ceną tokenów Zcash poprzez otwieranie i zamykanie pozycji handlowych za pomocą instrumentów finansowych.

Jeśli chcesz zainwestować w Zcash na dłuższą metę, ponieważ możesz wierzyć, że cena tokena wzrośnie w nadchodzących tygodniach lub miesiącach, lepiej jest posiadać tokeny ZEC. Oznacza to, że będziesz musiał skorzystać z usług giełdy kryptowalut, gdzie możesz kupić popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, a następnie wymienić je na altcoiny, takie jak Zcash. Aby utrzymać walutę w dłuższej perspektywie, będziesz również potrzebować portfela kryptowalutowego, który zapewni bezpieczeństwo Twoich środków do czasu ich sprzedaży i uzyskania zysków.

Jeśli jednak chcesz używać tokenów Zcash tylko do szybkich zysków, strategia handlowa będzie lepiej dopasowana do Twojego podejścia inwestycyjnego. Aby to zrobić, lepiej polegać na brokerze, który umożliwia otwieranie i zamykanie zleceń handlowych dla szerokiej gamy tokenów, w tym Zcash za pośrednictwem instrumentów finansowych. Te platformy handlowe znacznie ułatwiają Twoją pracę, ponieważ możesz kupić instrument, taki jak kontrakt na różnicę (CFD), który możesz z łatwością sprzedać, nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo. Zapewnia to znacznie wygodniejszy i tańszy sposób handlu.

Musisz pamiętać, że niezależnie od wybranej strategii, powinieneś wydawać na inwestycje tylko tyle, ile możesz stracić. Rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny i chociaż może to być dla Ciebie korzystne finansowo, może również wymazać całość Twojej inwestycji w ciągu kilku minut. Zawsze zarządzaj ryzykiem, inwestuj w różne obiecujące waluty i wychodź we właściwym czasie.

Jak kupić Zcash u brokera

Jeśli jesteś inwestorem krótkoterminowym lub inwestorem, musisz mądrze wybrać swojego brokera po ocenie wielu aspektów ich jakości usług. Może to obejmować łatwość obsługi, intuicyjny interfejs użytkownika, obsługę klienta, wykresy handlowe i narzędzia, konto demo i wysokie bezpieczeństwo. Pamiętaj, że zawsze dobrym pomysłem jest wybranie brokera, który jest regulowany i cieszy się znakomitą reputacją.

1. Zarejestruj się u brokera

Po wybraniu swojego brokera nadszedł czas, aby zarejestrować się i otworzyć konto. Większość wiodących platform transakcyjnych, takich jak eToro, poprosi tylko o podanie podstawowych informacji, w tym imienia i nazwiska, adresu e-mail i silnego hasła. Upewnij się, że używasz hasła zawierającego kombinację małych i dużych liter, znaków specjalnych i cyfr. Kilku brokerów pozwoli Ci również zarejestrować się na swojej platformie, korzystając z Twojego profilu w mediach społecznościowych dla większej wygody.

2. Zweryfikuj swoją tożsamość (proces KYC)

Choć może się to nie wydawać scenariuszem idealnym, jest to korzystne dla inwestorów. Brokerzy regulowani są prawnie zobowiązani do zapewnienia zgodności z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i Poznaj swojego klienta (KYC) w celu przeciwdziałania praniu pieniędzy, unikaniu opodatkowania, oszustwom podatkowym i nielegalnym transakcjom na platformie. Weryfikacja tożsamości nie jest do końca żmudnym procesem i zapewni bezpieczeństwo Twoich danych osobowych i środków.

Aby zakończyć proces, broker będzie wymagał przedstawienia wszelkich dowodów potwierdzających Twoją ważną tożsamość, takich jak dowód osobisty, prawo jazdy, rachunek za media lub weryfikacja adresu zamieszkania.

3. Wpłać środki za pomocą preferowanej metody płatności

Zanim dokonasz wpłaty, musisz uważnie wybrać tryb płatności. Wszystkie główne platformy transakcyjne i brokerzy oferują swoim użytkownikom szeroką gamę opcji płatności, ale struktura opłat różni się w zależności od metody. Upewnij się, że rozumiesz, jak działają wydatki związane z transakcją i nie zapomnij przeczytać drobnego druku, jeśli taki istnieje. Zastanów się nad szybkością, wygodą i kosztami, zanim wybierzesz metodę płatności. Na przykład korzystanie z karty kredytowej może być trochę drogie, ale zapewnia prawie natychmiastowy depozyt.

Ponadto zdecydowanie zaleca się rozpoczęcie handlu od minimalnej kwoty depozytu. Zwykle wynosi od 200 do 500 USD w zależności od platformy. Nie wpłacaj dużo pieniędzy na konto, dopóki nie dowiesz się wszystkiego o platformie i nie zdobędziesz wystarczającej pewności siebie, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

4. Otwórz pozycję do długiego / krótkiego ZEC

Krótkie pozycje otwierają traderzy zwani niedźwiedziami, którzy uważają, że cena monety ZEC spadnie w najbliższych dniach. Więc postawili na krach cenowy, aby zarobić pieniądze. Z drugiej strony, długie pozycje są otwierane przez inwestorów nazywanych bykami i sądzą, że w najbliższych dniach cena wzrośnie. Musisz mieć podstawową wiedzę na temat pozycji krótko- i długoterminowych, aby móc opracować skuteczną strategię inwestycyjną.

Po opanowaniu podstawowej wiedzy na temat tych podejść inwestycyjnych, znacznie łatwiej będzie Ci określić, czy musisz otworzyć krótką, czy długą pozycję. Wielu wiodących brokerów, których polecamy, na przykład eToro, oferuje funkcje ograniczania ryzyka, które możesz wdrożyć na swoją korzyść, takie jak opcje stop loss i take profit.

5. Zamknij swoją pozycję

Funkcje zarządzania ryzykiem w stop lossach i take profit zapewniają, że nie przesadzisz. Nie oznacza to, że tracisz kontrolę nad swoim handlem. Zamiast tego masz po prostu siatkę bezpieczeństwa na miejscu, gdy okoliczności nie działają zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Pomaga ci zminimalizować straty i czerpać zyski, póki jeszcze masz szansę.

Jeśli uważasz, że Twoja otwarta pozycja przyniosła wystarczające zyski i utrzymanie jej otwartej byłoby dość ryzykowne, możesz zmienić specyfikację take profit i zamknąć swoją pozycję. Podobnie, jeśli uważasz, że cena nie wzrośnie i straciłeś już część swojego kapitału, możesz ponownie zastąpić stop loss.

Jak kupić Zcash za pomocą wymiany

Jeśli chcesz zatrzymać swoje monety Zcash na długoterminową inwestycję, skorzystaj z usługi wymiany. To dla inwestorów, którzy wierzą, że cena tokenów ZEC będzie nadal rosła w nadchodzących tygodniach i miesiącach lub dla tych entuzjastów technologii, którzy wierzą w projekt. Zanim wybierzesz swoją giełdę kryptowalut, musisz przejść fazę oceny, aby zważyć wiele funkcji, w tym intuicyjny interfejs użytkownika, obsługę klienta, dostępne tryby płatności, różnorodność kryptowalut, koszt transakcji i nie tylko. Musisz także pamiętać o niektórych giełdach, które nie są zgodne z przepisami i mogą nie być tak bezpieczne.

1. Skonfiguruj portfel Zcash

Zanim kupisz ZEC, musisz upewnić się, że posiadasz portfel kryptowalut, aby bezpiecznie przechowywać swoje tokeny. Na początku może się to wydawać skomplikowanym procesem, ale branża kryptowalut przeszła długą drogę, a te kroki są prostsze i bardziej przyjazne dla użytkownika niż wcześniej. W zależności od czasu, przez jaki chcesz przechowywać Zcash, możesz wybierać między różnymi typami portfeli kryptograficznych:

 • Giełda / Portfele internetowe – Są to portfele kryptograficzne zorientowane na przeglądarkę, które mają postać strony internetowej, rozszerzenia lub są wbudowane w witrynę maklerską lub giełdę.

 • Portfele z oprogramowaniem – Jak sama nazwa wskazuje, są one dostępne w formie aplikacji komputerowej lub mobilnej i zapewniają przyzwoite bezpieczeństwo wraz z innymi funkcjami.

 • Portfele sprzętowe – Jeśli nie chcesz narażać na szwank bezpieczeństwa swoich funduszy, najlepszym rozwiązaniem są portfele sprzętowe, ponieważ są one całkowicie odłączone od dowolnej sieci i zawierają sprzęt, który zapewnia bezpieczeństwo Twoich środków.

2. Wybierz i dołącz do giełdy sprzedającej Zcash

Jeśli chodzi o rejestrację na giełdzie kryptowalut, istnieje wiele wiodących w branży platform, na których możesz polegać, w tym CEX.io i Coinbase. Możesz kupić od nich tokeny Zcash, ale zanim dokonasz wyboru, upewnij się, że wybierasz ten, który odpowiada Twoim potrzebom. Niektóre giełdy mogą wymagać szczegółowych danych osobowych i wysokich depozytów, podczas gdy inne mogą być mniej obciążone opłatą transakcyjną. Musisz rozważyć zalety i wady każdej wymiany, zanim się zarejestrujesz. Jeśli wymiana jest regulowana, musisz również zweryfikować swoją tożsamość, przedstawiając dowód, taki jak prawo jazdy lub paszport.

3. Wybierz metody płatności, aby kupić Zcash

Po przejściu przez proces wyboru giełdy nadszedł moment, aby ocenić różnorodny zakres trybów płatności oferowanych przez wybraną platformę i zdecydować, który z nich będzie lepiej pasował do twoich celów i strategii inwestycyjnej. Na przykład możesz wybrać przelew bankowy, kartę debetową lub kredytową oraz inne metody płatności elektronicznych, aby kupić tokeny ZEC, ale najpierw musisz znaleźć odpowiednią równowagę między szybkością, wygodą i kosztami transakcyjnymi.

Niektóre giełdy kryptowalut dokładają wszelkich starań, aby ułatwić swoim użytkownikom, a także oferują możliwość połączenia konta bankowego z kontem giełdy. Daje ci możliwość stałego dostępu do twoich pieniędzy fiducjarnych, co zapewnia łatwy dostęp.

4. Złóż zamówienie na zakup Zcash

Aby kupić walutę Zcash, możesz użyć popularnej monety, takiej jak Bitcoin lub Ethereum, i wymienić ją na Zcash za pośrednictwem wybranej wymiany. Niektóre giełdy mogą również sprzedawać tokeny ZEC bezpośrednio za konwencjonalne pieniądze, ale niektóre mogą nie. Najpierw musisz wybrać walutę fiducjarną, której będziesz używać do wpłacania środków. Kalkulator poinformuje Cię, ile tokenów ZEC możesz mieć na tę sumę. Po wykonaniu tego kroku możesz złożyć zamówienie.

Jeśli masz włączoną autoryzację dwuskładnikową, powszechnie znaną jako 2FA, otrzymasz OTP, które będziesz musiał wprowadzić, zanim transakcja zostanie przetworzona. Zapewnia to większe bezpieczeństwo.

5. Bezpieczne przechowywanie Zcash w portfelu

Ponieważ Twoja strategia inwestycyjna jest długoterminowa, nie jest rozsądne pozostawianie tokenów ZEC w portfelu lub koncie giełdy. Chociaż są one w miarę bezpieczne, są również narażone na wysokie ryzyko cyberataków i napotkania problemów technicznych. Dlatego ważne jest, aby przenieść Zcash do dedykowanego portfela kryptowalutowego. Wystarczy, że podasz klucz publiczny, a monety pojawią się w Twoim portfelu.

Jeśli jednak masz włączone 2FA, ponownie będziesz musiał wprowadzić OTP, aby uzyskać transfer Zcash przez.

Czy powinieneś kupić lub wymienić Zcash?

Musisz pamiętać, że kupowanie i handel Zcash to dwa zupełnie różne podejścia do inwestowania. Powinieneś kupić Zcash, jeśli chcesz go utrzymać przez dłuższy czas lub wierzyć w projekt. Jeśli jednak chcesz tylko zarabiać na zmienności cen Zcash, lepszym pomysłem jest handel ZEC przez strony brokerskie przy użyciu kontraktów CFD.

Jaka jest różnica między giełdą Zcash a brokerem?

Giełda kryptowalut Zcash to platforma cyfrowa, która umożliwia handlowcom kupowanie ZEC dla najpopularniejszych, takich jak Bitcoin i Ethereum. Dlatego platformy te nazywane są giełdami kryptowalut. Jeśli wybierasz długoterminową inwestycję, powinieneś zdecydować się na wymianę, ponieważ sprzedają monety ZEC, za które będziesz miał prawo posiadać, przenosić, sprzedawać i przechowywać.

W przeciwieństwie do tego, jeśli chcesz po prostu mieć pasywny dochód, który może uzupełniać Twój główny dochód, handel staje się dla Ciebie lepszą opcją. Aby handlować ZEC, powinieneś wybrać brokera kryptograficznego, u którego możesz szybko kupować i sprzedawać instrumenty finansowe ZEC, na przykład kontrakty terminowe, opcje i kontrakty CFD. W tym scenariuszu spodziewasz się zysku na nieprzewidywalności rynku kryptowalut.

Inwestycja długoterminowa kontra krótkoterminowa

Inwestuj w ZEC długoterminowo tylko wtedy, gdy naprawdę wierzysz, że cena monety będzie nadal rosła w nadchodzących tygodniach lub jeśli chcesz wesprzeć wysiłki rozwojowe projektu. Jeśli wybierasz długoterminowe podejście inwestycyjne, giełda kryptowalut jest dla Ciebie lepsza, ponieważ możesz kupić i posiadać tokeny ZEC.

Jednak gdy wszystko, czego szukasz, to krótkoterminowe zyski, handel ZEC za pomocą instrumentów finansowych jest znacznie bardziej wydajnym sposobem na handel kryptowalutami niż ich posiadanie. Możesz wykorzystać zmienność rynku, aby zarobić, ale będziesz musiał upewnić się, że kupujesz i sprzedajesz w odpowiednim momencie, aby zarabiać pieniądze. Ta metoda nie wymagałaby zakładania dedykowanego portfela i obniżenia kosztów transakcyjnych.

Plusy i minusy kupowania Zcash

Plusy

 • Kontrolowana prywatność: Zcash zapewnia kompromis między najwyższą prywatnością a nieograniczoną ekspozycją. W świecie, w którym bezpieczeństwo jest poważnym problemem, jest to plus. Możesz wybrać, które transakcje mają być identyfikowalne, a które mają być prywatne.
 • Gemini: Gemini to jedna z wysoce regulowanych giełd w świecie kryptowalut. Składa się z bardzo niewielu kryptowalut, z których większość ma zdolność do długoterminowej rentowności. Zcash to jedna z niewielu monet zapewniających prywatność na platformie. Nie tylko udowadnia potencjał monety, ale także wskazuje, że spełnia ona wymagania niektórych agencji rządowych.
 • ŚRUBA: Zcash planuje uruchomienie Blind Off-Chain Lightweight Transactions (BOLT), aby naprawić wysokie wymagania obliczeniowe dla transakcji prywatnych. Miejmy nadzieję, że skorzystanie z transakcji zabezpieczonej Zcash, która stanowiła tylko 12% wszystkich transakcji ZEC w 2019 roku, będzie miało sens ekonomiczny..
 • Wartość znaku: Każda udana kryptowaluta ma wartość znaku. Większość ludzi używa monet ZEC do wspierania obrony Juliana Assange’a, prezesa WikiLeaks. Posunięcie to nadało tej walucie symboliczną wartość wolności i oporu przeciwko autorytarnym reżimom i neoliberalizmowi. Mimo że niektórym może się to nie podobać, Zcash zyska społeczność oddanych długoterminowych użytkowników.

Cons

 • Podobnie jak u konkurencji: Jego publiczny blockchain działa podobnie do Bitcoin. Jego chroniona usługa transakcji również zmaga się z ostrą konkurencją ze strony Monero i DASH. Co gorsza, Ethereum i Bitcoin planują stworzyć prywatne łańcuchy bloków.
 • Ograniczone opcje zakupu: Podobnie jak w przypadku większości nadchodzących monet, na większości giełd nie można kupić Zcash. Na większości platform musisz handlować innymi kryptowalutami, co wiąże się z dodatkowymi opłatami transakcyjnymi.

Jakie opłaty wiążą się z zakupem Zcash?

W przypadku zakupu Zcash na giełdzie lub w biurze maklerskim obowiązują następujące opłaty. Rzeczywiste wartości różnią się w zależności od platformy:

 • Koszty transakcji: Jest to opłata pobierana przez giełdę lub platformę maklerską od każdej transakcji. Niektóre giełdy mają stałą stawkę, podczas gdy inne pobierają różne stawki w zależności od czynników rynkowych.
 • Opłaty depozytowe: Jest to kwota pobierana od każdego depozytu. Większość renomowanych giełd, takich jak Coinbase, nie pobiera opłat za depozyty.
 • Opłaty karencji: Wszystkie platformy pobierają procent za wypłaty poza ich platformą. Jest to standard w całej branży kryptowalut.
 • Spready i prowizje: na platformach handlowych są powszechne. Waha się od 0,2% do 1%.

3 wskazówki, jak kupować Zcash

Teraz, gdy masz już podstawową wiedzę na temat tego, jak brokerzy kryptowalut i giełdy mogą być wykorzystywane do różnych podejść inwestycyjnych, oto trzy bardzo cenne wskazówki od nas, które pomogą Ci zarządzać ryzykiem w znacznie bardziej efektywny sposób i uczynić inwestycję znacznie bezpieczniejszą . Inwestując w Zcash, nie zapomnij o tych ważnych wskazówkach.

Wybierz odpowiedni czas i przeprowadź własne badania

Aby jak najlepiej wykorzystać zmienny rynek, musisz kupować i sprzedawać tokeny Zcash we właściwym czasie. Możesz rozwinąć te instynkty inwestorskie, przeglądając wszystkie przewodniki i materiały do ​​czytania dostępne na naszej stronie internetowej oraz śledząc wiadomości związane z monetą. Nawet plotki mogą podnosić i spadać ceny na rynku kryptowalut.

Porównanie kosztów zakupu Zcash

Jeśli nie uda Ci się zarządzać kosztami transakcji, mogą one pochłonąć od 30% do 50% Twoich zysków. Wielu nowych inwestorów pada ofiarą wysokich kosztów transakcyjnych. Upewnij się, że wziąłeś wszystko pod uwagę, w tym spread, prowizję, opłatę za wymianę, opłaty za wpłaty / wypłaty i opłaty za przechowywanie. Powiązane koszty mogą szybko się sumować i pochłonąć Twoje zyski.

Bezpieczeństwo i ochrona

Kiedy handlujesz Zcash lub jakąkolwiek inną kryptowalutą, musisz zrozumieć, że nie wszystko zostanie zrobione za Ciebie. Na przykład będziesz musiał przyczynić się do zapewnienia bezpieczeństwa swoich monet, wybierając silne hasła, używając 2FA i haseł.

Jaka jest najlepsza metoda płatności za zakup Zcash?

 • Kup Zcash za gotówkę – Najpierw musisz kupić Bitcoin za gotówkę za pośrednictwem bankomatu, a następnie wymienić go na ZEC. Możliwa opcja, ale niezbyt wygodna.
 • Kup Zcash za pomocą karty kredytowej / debetowej – Jeden z najpopularniejszych trybów płatności przy zakupie ZEC, choć nieco droższy.
 • Kup Zcash przelewem bankowym – Bardzo wygodne i rozsądne pod względem kosztów transakcji; jest jednak powolny w porównaniu z innymi trybami płatności.
 • Kup Zcash za Bitcoin – Po prostu wymień swój Bitcoin na Zcash.
 • Kup Zcash przez PayPal – Szybki i wydajny tryb płatności, ale ma ograniczoną dostępność.

Inne sposoby kupowania Zcash

Metody, które wymieniliśmy powyżej, są najwygodniejsze i najbardziej ekonomiczne przy zakupie Zcash i handlu ZEC na wielu platformach. Teraz jesteś bardziej przygotowany do kupowania ZEC i inwestowania w inne monety po przejrzeniu tego obszernego przewodnika. Kończymy ten przewodnik kilkoma mniej popularnymi alternatywami, których możesz użyć do nabycia Zcash.

 • Wymiana peer-to-peer (P2P) – Są to strony internetowe lub platformy, które łączą sprzedawców i kupujących kryptowalutami. Zamiast rejestrować się na giełdzie, możesz kupować bezpośrednio od osoby. Musisz jednak upewnić się, że zweryfikowałeś ich integralność poprzez recenzje i historię transakcji. Handel P2P jest nie tylko przyjazny dla użytkownika i wszechstronny, ale także dość ekonomiczny.

 • Ponieważ tokeny Zcash są wstępnie wydobywane, nie można ich wydobyć z procesu wydobywania.

Zobowiązujemy się dostarczać najnowsze informacje na temat każdej monety, w tym Zcash, i będziemy nadal aktualizować ten przewodnik w miarę pojawiania się kolejnych wiadomości, aktualizacji i danych o tokenie.

Często Zadawane Pytania

 1. 1. Czy mogę kupić Zcash bez płacenia opłat?

  Niektóre z rekomendowanych przez nas giełd kryptowalut nie pobierają żadnych opłat za zakup tokenów ZEC. Oczekuj jednak, że zapłacisz inne opłaty za usługi na platformie.

 2. 2. Jaka jest różnica między zakupem ZEC a handlem ZEC?

  Zakup ZEC jest przeznaczony dla inwestorów długoterminowych, którzy chcą posiadać i trzymać tokeny, ponieważ wierzą, że cena wzrośnie w dłuższej perspektywie. Jednak handel ZEC jest wykonywany przez traderów, którzy po prostu chcą wykorzystać zmienność rynku, aby uzyskać szybkie zyski. Są to krótkoterminowe podejścia inwestycyjne.

 3. 3. Jaki jest właściwy moment na zakup Zcash?

  Tylko Ty możesz zdecydować, w jakim momencie kupić tokeny ZEC. Upewnij się, że zapoznałeś się ze wszystkimi poradnikami dostępnymi na naszej stronie internetowej.

 4. 4. Na jakiej giełdzie najlepiej kupić Zcash?

  Po raz kolejny to Ty zdecydujesz o najlepszej giełdzie kryptowalut po ocenie wielu czynników, w tym kosztów transakcyjnych, obsługi klienta, intuicyjnego interfejsu użytkownika, wygody i innych funkcji.

 5. 5. Czy kupowanie Zcash jest zgodne z prawem?

  Z wyjątkiem krajów i narodów, które całkowicie ograniczyły kryptowaluty i ich handel, Zcash jest legalnie dostępny i można go handlować.