Jak kupić Ethereum Classic | Kompletny przewodnik po zakupie ETC

5 kroków, aby kupić Ethereum Classic z eToro teraz

Kupowanie dowolnej kryptowaluty za pomocą eToro jest łatwe, wystarczy wykonać poniższe czynności:

 1. Zarejestruj się bezpłatnie w eToro, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.

 2. Wypełnij kwestionariusz, jest to zarówno edukacyjne dla Ciebie, jak i dla eToro.

 3. Kliknij “ Wpłać ”, a następnie zostaniesz zapytany, w jaki sposób chcesz zasilić swoje konto.

 4. Wybierz wymaganą metodę płatności i wykonaj proste czynności, aby połączyć płatność.

 5. Wpisz kwotę, którą chcesz wpłacić i gotowe!

Nasza polecana platforma do zakupu Ethereum Classic

Jeśli jesteś tutaj, aby dowiedzieć się o naszych zalecanych platformach handlowych i giełdach, być może znasz już podstawy kryptowalut, w tym Ethereum Classic. W takim przypadku możesz śmiało dowiedzieć się więcej o naszych ulubionych platformach do kupowania i handlu ETC. Uwzględniliśmy szereg czynników, w tym wydatki transakcyjne, funkcje, łatwość korzystania z interfejsu, obsługę klienta i zgodność z przepisami dotyczącymi krótkiej listy giełd i platform transakcyjnych.

Jeśli jednak jesteś dopiero początkującym, musisz nadal czytać ten przewodnik, aby uzyskać solidne zrozumienie podstaw handlu ETC.

Gdzie kupić Ethereum Classic w 2021 roku

Kiedy myślisz o zakupie Ethereum Classic, powinieneś wiedzieć, że są na to dwa sposoby. Pierwsze podejście polega na zakupie tokenów ETC, które możesz przechowywać w portfelu kryptowalut, sprzedawać je w dowolnym momencie lub wymieniać na dowolny inny altcoin. Drugie podejście polega na inwestowaniu w instrumenty finansowe tokena ETC, takie jak kontrakty futures, kontrakty na różnice kursowe (CFD) i opcje, aby zarabiać pieniądze poprzez spekulację cenową. Możesz otwierać i zamykać swoje pozycje handlowe zgodnie ze swoją strategią inwestycyjną.

Teraz pojawia się pytanie, kiedy należy zastosować pierwsze podejście? Cóż, lepszym pomysłem jest kupowanie tokenów i trzymanie ich, jeśli Twoja strategia inwestycyjna jest zorientowana długoterminowo. Na przykład, jeśli wierzysz w przedsięwzięcie Ethereum Classic i chcesz wesprzeć je posiadaniem tokenów lub jeśli uważasz, że projekt odniesie sukces w nadchodzących latach, powinieneś wybrać podejście długoterminowe. Właśnie wtedy giełdy kryptowalut są bardziej odpowiednimi platformami do kupowania monet ETC, ponieważ możesz je posiadać, dopóki nie nadejdzie odpowiedni czas na sprzedaż.

Jeśli jednak Twoja strategia inwestycyjna jest zorientowana krótkoterminowo i chcesz zarabiać pieniądze na co dzień, wykorzystując zmienność rynku kryptowalut. Możesz po prostu kupić instrument, taki jak CFD, otwierając pozycję i zamykając ją w dowolnym momencie. Nie ma kłopotów z posiadaniem i bezpiecznym przechowywaniem tokenów ETC oraz martwienia się o koszty transakcji. W tym celu bardziej odpowiednim wyborem są platformy handlowe lub brokerzy. Oferują różne rodzaje instrumentów finansowych dla szerokiej gamy aktywów, w tym konwencjonalnych i cyfrowych.

Pamiętaj, że inwestowanie w kryptowaluty jest podobne do inwestowania w waluty obce i musisz być ostrożny i zarządzać swoim ryzykiem. Zamiast inwestować cały swój kapitał w jeden token, taki jak ETC, powinieneś zidentyfikować wiele obiecujących walut i odpowiednio w nie zainwestować, aby zdywersyfikować swoją główną inwestycję. W ten sposób, nawet jeśli stracisz pieniądze na jednym tokenie, możesz nadrobić straty, czerpiąc zyski z innych tokenów.

Jak kupić Ethereum Classic u brokera

Wybór platformy handlowej lub brokera to ważna decyzja, ponieważ musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym zgodność z przepisami, reputację, funkcje platformy, prowizje i inne wydatki oraz obsługę klienta.

1. Zarejestruj się u brokera

Po przejrzeniu wielu brokerów nadszedł czas, aby się zarejestrować. Wiele z najlepszych witryn brokerskich, które polecamy, na przykład eToro, nie wymaga dużej ilości danych osobowych. Wszystko, co musisz podać, to imię i nazwisko, adres e-mail i silne hasło. Upewnij się, że hasło jest kombinacją wielkich i małych liter oraz zawiera co najmniej jedną cyfrę i znak specjalny. Niektóre platformy transakcyjne również ułatwią Ci rejestrację za pomocą kont w mediach społecznościowych.

2. Zweryfikuj swoją tożsamość (proces KYC)

Rozumiemy, że możesz nie być zbyt mile widziany w tym procesie. Należy jednak pamiętać, że zgodność z przepisami nie tylko umożliwia brokerowi bezpieczeństwo danych i funduszy. Niezależnie od tego, zapewnia również bezpieczne środowisko inwestycyjne, w którym nie musisz martwić się praniem brudnych pieniędzy, uchylaniem się od płacenia podatków, oszustwami podatkowymi i innymi nielegalnymi działaniami. Wszystkie wiodące platformy transakcyjne przestrzegają przepisów Know Your Customer (KYC) i Anti-Money Laundering (AML) z tego samego powodu.

Dlatego broker poprosi Cię o dostarczenie dokumentu, który potwierdzi Twoją tożsamość. Może to być wszystko, od pozwolenia kierowcy po rachunek za media. Zapewni to, że Twoje tokeny ETC pozostaną bezpieczne.

3. Wpłać środki za pomocą preferowanej metody płatności

Wszyscy główni brokerzy oferują szeroką gamę trybów płatności, ale ilość nie robi na nich wrażenia. Musisz dowiedzieć się, która metoda płatności jest dla Ciebie najbardziej dostępna, opłacalna pod względem finansowym, bezpieczna i wygodna. Pamiętaj, że niektóre tryby płatności są powolne, a inne szybkie i przetwarzają środki w czasie rzeczywistym. Musisz znaleźć równowagę między kosztami, wygodą i niezawodnością. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na przelew bankowy, jest to bardzo ekonomiczne i niezawodne, ale pieniądze pojawią się na koncie po kilku dniach.

Zalecamy również rozpoczęcie handlu od minimalnej kwoty depozytu, zamiast próbować osiągnąć duży sukces. Jeśli chodzi o handel kryptowalutami, zapomnij o wielkim sukcesie lub idź do domu frazes. Zacznij od małych kwot, a następnie zwiększaj swoje zyski i przeznacz część zysków na oszczędności.

4. Otwórz swoją pozycję na długie / krótkie ETC

Zanim otworzysz pozycję, musisz zdawać sobie sprawę z tego, co oznaczają pozycje krótkie i długie. Krótkie pozycje są otwierane przez inwestorów nazywanych niedźwiedziami i spodziewają się, że cena tokena ETC spadnie w najbliższej przyszłości. Z drugiej strony, pozycja długa jest otwierana przez traderów, którzy albo wierzą w token, albo myślą, że cena wzrośnie w przyszłości. Nazywa się bykami. Kiedy już dobrze zrozumiesz, jak działają zarówno pozycje krótkie, jak i długie, będziesz w znacznie lepszej pozycji do inwestowania w ETC.

Pamiętaj, że wszystkie główne witryny brokerskie oferują również funkcje minimalizacji ryzyka. Dwie kluczowe cechy, o których musisz wiedzieć, to „stop-loss” i „take profit”. Pozwalają ustawić limity, aby platforma mogła automatycznie zamknąć pozycję po osiągnięciu określonego limitu.

5. Zamknij swoją pozycję

Chociaż funkcje Stop Loss i Take Profit mogą być używane do zarządzania ryzykiem, nie odbierają Ci żadnej kontroli. Oznacza to, że jeśli chcesz zamknąć transakcję przed osiągnięciem zdefiniowanych limitów, możesz to zrobić. Te funkcje zapewniają, że nie stracisz więcej kapitału, niż możesz sobie na to pozwolić.

Gdy uznasz, że długa pozycja (którą otworzyłeś) przyniosła wystarczające zyski, a utrzymanie jej spowoduje po prostu większe ryzyko, możesz ją zamknąć, nawet jeśli nie osiągnęła limitu take profit. To samo można zrobić z krótką pozycją, jeśli uważasz, że token ETC uderzył w podłogę i nie spadnie dalej.

Jak kupić Ethereum Classic na giełdzie

Poleganie na giełdach kryptowalut to idealny wybór, gdy wybierasz się na długoterminową inwestycję. Podobnie jak przy określaniu swojego brokera musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, musisz również wziąć pod uwagę wiele czynników, aby sfinalizować preferowaną wymianę, w tym łatwość obsługi, koszt transakcji, opłaty za wstrzymanie, opłaty za wypłaty i depozyty oraz obsługę klienta . Należy pamiętać, że wiele giełd nie jest regulowanych i oferuje dość kuszące zwroty; jednak są one również bardziej narażone na ryzyko.

1. Skonfiguruj portfel Ethereum Classic

Kiedy wybierasz długoterminowe podejście inwestycyjne, musisz zdobyć dedykowany portfel zimny lub programowy, aby bezpiecznie przechowywać swoje tokeny ETC. Nie jest to do końca skomplikowany proces i możesz samemu się nauczyć, jak przenosić monety z portfela giełdy do osobistego portfela. Ponieważ ETC jest tokenem opartym na ERC-20, możesz przechowywać go w szerokiej gamie portfeli, w tym następujących:

 • Giełda / Portfele internetowe – Portfele, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem strony internetowej, mają postać rozszerzenia przeglądarki lub są zintegrowane z giełdą, nazywane są portfelami internetowymi. Są najwygodniejsze w użyciu, ale też najmniej bezpieczne.
 • Portfele z oprogramowaniem – Są one dostępne w formie oprogramowania komputerowego lub aplikacji mobilnych i zapewniają rozsądne bezpieczeństwo wraz z luksusem przenośności. Możesz zabrać swoje monety gdziekolwiek ze sobą i handlować gdziekolwiek zechcesz.
 • Portfele sprzętowe – Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje tokeny ETC na miesiące, najlepszym wyborem dla Ciebie są portfele sprzętowe. Wyglądają jak dyski flash i mają dedykowany sprzęt, a także funkcje oprogramowania, które zapewniają bezpieczeństwo tokenów. Są przenośne i bardzo bezpieczne.

2. Wybierz i dołącz do giełdy sprzedającej Ethereum Classic

Jeśli chcesz zarejestrować się na giełdzie, istnieje wiele wiodących usług, takich jak Binance, Coinbase i CEX.io. Musisz ocenić zalety i wady, aby upewnić się, że ten, który wybierzesz, spełnia Twoje wymagania w najlepszy możliwy sposób. Na przykład istnieją giełdy, na których opłaty mogą być nieco wysokie, ale ich bezpieczeństwo i jakość usług byłyby lepsze. Podobnie istnieją giełdy, na których opłaty transakcyjne są niskie, ale inne aspekty są poniżej normy. Twoim obowiązkiem jest ocena wszystkich czynników, przejrzenie recenzji online, sprawdzenie zgodności z przepisami i innych aspektów, aby upewnić się, że wybrana giełda jest dla Ciebie odpowiednia..

3. Wybierz metody płatności, aby kupić Ethereum Classic

Podobnie jak platformy transakcyjne, które oferują szeroki wachlarz metod płatności, tak samo jest z najlepszymi giełdami kryptowalut. Zamiast dać się przytłoczyć, musisz określić tryb płatności, który pozwoli utrzymać wydatki na minimalnym poziomie, zaoferować rozsądną szybkość i wygodę oraz zapewnić bezpieczny transfer środków. Konieczne może być również sprawdzenie, czy dana metoda płatności jest dostępna w Twoim regionie, czy nie. Na przykład wielu handlowców chciałoby korzystać z PayPal, ale ze względu na ograniczenia regulacyjne jego dostępność jest dość ograniczona tylko do kilku regionów.

4. Złóż zamówienie na zakup Ethereum Classic

Kiedy nadejdzie czas na zakup Ethereum Classic (ETC), możesz nie być w stanie tego zrobić bezpośrednio. Będziesz musiał kupić inny popularny token, taki jak Bitcoin lub Ethereum, a następnie możesz go wymienić na ETC. Istnieje kilka giełd, które pozwolą Ci kupić ETC bezpośrednio, ale mogą być dość drogie. Aby złożyć zamówienie, należy wybrać preferowaną walutę fiducjarną i kwotę. Kalkulator wyświetli liczbę tokenów ETC, które możesz kupić za tę kwotę. Jeśli jesteś zadowolony, możesz wysłać zamówienie za pośrednictwem. W przeciwnym razie możesz wprowadzić zmiany w swoim zamówieniu.

Pamiętaj, że jeśli masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie, otrzymasz również hasło jednorazowe (OTP), które będziesz musiał wprowadzić, aby zrealizować transakcję.

5. Bezpieczne przechowywanie Ethereum Classic (ETC)

Po zakupie ETC możesz przenieść go do swojego portfela, podając klucz publiczny powiązany z Twoimi tokenami. Trzymanie monet ETC w portfelu giełdy może być w porządku, jeśli masz je mieć przez kilka dni, ale jeśli zamierzasz je trzymać przez dłuższy okres, powiedzmy przez tygodnie lub miesiące, wtedy zimny portfel jest koniecznością . Witryna może stać się ofiarą cyberataków lub napotkać problemy techniczne, które mogą doprowadzić do zablokowania zasobów.

Czy powinieneś kupić lub wymienić Ethereum Classic?

Zależy to całkowicie od Twojej strategii inwestycyjnej i oczekiwań. Dobrym pomysłem jest zakup Ethereum Classic, jeśli chcesz go trzymać przez długi czas. Jeśli jednak chcesz codziennie zarabiać na zmienności rynku, lepszym pomysłem jest handel Ethereum Classic za pomocą instrumentów finansowych, ponieważ zmniejsza to kłopoty z portfelami i kosztami związanymi z transakcjami..

Jaka jest różnica między giełdą Ethereum Classic a brokerem?

Giełda kryptowalut to usługa oferowana handlowcom za pośrednictwem strony internetowej, na której mogą kupować wszystkie rodzaje walut cyfrowych za pomocą innych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum. Zasadniczo możesz wymienić dowolną popularną kryptowalutę na inną i dlatego nazywa się to giełdą kryptowalut. Jest to odpowiednia platforma dla inwestorów, którzy chcą inwestować w ETC na dłuższą metę.

Z drugiej strony brokerzy lub platformy transakcyjne to usługi, które pozwalają inwestorom spekulować na cenie ETC przy użyciu instrumentów finansowych, takich jak kontrakty CFD. Możesz otwierać i zamykać swoją pozycję w ciągu kilku sekund, aby w pełni wykorzystać zmienność rynku kryptowalut. Ci brokerzy są lepiej przystosowani dla traderów, którzy chcą inwestować krótkoterminowo i chcą generować pasywny dochód.

Inwestycja długoterminowa kontra krótkoterminowa

Długoterminowa inwestycja w Ethereum Classic powinna zostać podjęta przez tych handlowców lub inwestorów, którzy uważają, że cena monety będzie nadal rosła w nadchodzących miesiącach lub którzy wierzą w projekt Ethereum Classic. Tacy handlowcy powinni polegać na giełdach kryptowalut, aby kupować ETC, aby mogli przechowywać, wymieniać, sprzedawać lub przechowywać tokeny ETC tak, jak chcą.

Krótkoterminowe inwestycje w ETC są dokonywane przez handlowców, którzy szukają alternatywnego źródła dochodu lub chcą, aby handel dzienny stał się swoim zawodem. Jest wysoce zorientowany na zysk, ponieważ trader próbuje zarobić pieniądze, otwierając krótkotrwałe pozycje. W przypadku tego rodzaju inwestycji lepiej nadają się platformy transakcyjne, takie jak eToro lub usługi maklerskie.

Plusy i minusy zakupu Ethereum Classic

Plusy

 • Silna historia: Ethereum Classic jest nie tylko ugruntowane, ale ma również plan na przyszłość. Wyznaczenie limitu maksymalnej liczby monet jest częścią strategii mającej na celu zapewnienie stabilności na rynku.
 • Związki partnerskie: ETC współpracowało z twórcą rozwiązań płatniczych dla głównych altcoinów, takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple i UTrust. Porozumienie gwarantuje zwiększony popyt na Ethereum Classic, co poprawi wartość handlową monety.

Cons

 • Brak regulacji: Większość platform giełdowych nie podlega żadnym przepisom zwiększającym ryzyko oszustwa i włamań.
 • Wysoce lotny: Skutki ogólnej zmienności są jeszcze bardziej znaczące w przypadku pojedynczych monet, takich jak Ethereum Classic, ponieważ są one mniejszymi monetami niż 3 najlepsze.

Jakie opłaty wiążą się z zakupem Ethereum Classic?

 • Opłaty transakcyjne: Są to opłaty pobierane za każdą transakcję, ich łączna wartość zależy od całkowitej liczby operacji potrzebnych do odebrania monet. Niektóre giełdy pozwalają kupować bezpośrednio za pomocą waluty fiducjarnej, podczas gdy w innych musisz kupić Bitcoin, a następnie przekonwertować go na ETC.
 • Opłaty depozytowe: Są to opłaty, które płacisz, wpłacając walutę fiducjarną lub kryptowaluty na giełdę. Niektóre giełdy, takie jak Bittrex, nie pobierają opłat depozytowych. Opłaty różnią się również w zależności od używanej metody płatności.
 • Opłaty karencji: Prawie wszystkie giełdy pobierają opłatę za wypłatę monet lub pieniędzy z ich portfeli.
 • Spready i prowizje: To dodatkowa wartość, jaką wymiana dodaje do monety. Na niektórych giełdach spread waha się od 0,2% do nawet 1%. Na przykład Coinbase ma spread na poziomie 0,5%. Dlatego jeśli cena ETC wynosi 100 GBP, wyświetla 100,5 GBP.

3 wskazówki, jak kupić Ethereum Classic

Jeśli przeczytałeś przewodnik do tego punktu, musisz zrozumieć podstawy handlu ETC i ogólnie handlu kryptowalutami. Jesteś teraz w znacznie lepszej pozycji do rozpoczęcia handlu i mamy dla Ciebie kilka wskazówek, o których nie powinieneś zapomnieć.

Wybierz odpowiedni czas i przeprowadź własne badania

Nie wierz w jedno źródło wiadomości i dowiedz się wszystkiego o monecie, w którą zamierzasz zainwestować. Śledź wiadomości i zobacz, co eksperci, zwłaszcza liderzy opinii i wpływowi, mówią o monecie. Nie kupuj, gdy występuje wzrost cen, ponieważ korekta rynku prawdopodobnie pochłonie Twój kapitał. Wybierz niskie miejsce i poczekaj, aż pojawi się tik w górę.

Porównanie kosztów zakupu Ethereum Classic

Jest to często pomijana miara inwestycji w kryptowaluty, szczególnie przez inwestorów amatorskich. Kupując tokeny ETC, musisz śledzić koszty handlu. Istnieje wiele rodzajów opłat, w tym spready, prowizje i inne wydatki, które mogą zmniejszyć Twój zysk. Wybierz odpowiednią platformę i metodę płatności, aby mieć pewność, że nie wpłynie to znacząco na marże zysku.

Bezpieczeństwo i ochrona

Jeśli masz zamiar zagrać w kryptowalutową grę inwestycyjną, musisz dowiedzieć się, jak zapewnić bezpieczeństwo swoich środków i tokenów ETC. Wybierz różne hasła dla różnych kont, wybierz silne hasła, włącz 2FA, używaj haseł i upewnij się, że dokładnie sprawdzasz adresy za każdym razem, gdy kupujesz lub przesyłasz środki, czy to fiat, czy krypto.

Jaka jest najlepsza metoda płatności za zakup Ethereum Classic?

 • Kup Ethereum Classic za gotówkę – Najpierw musisz kupić Bitcoin za pomocą gotówki w bankomacie Bitcoin, a następnie możesz wymienić go na ETC. popularna metoda kupowania ETC, ale dość rozciągnięta i żmudna.

 • Kup Ethereum Classic za pomocą karty kredytowej / debetowej – jedna z najpopularniejszych metod płatności przy zakupie Ethereum Classic, ale nieco droższa. Bezpieczne i wygodne.

 • Kup Ethereum Classic za pomocą przelewu bankowego – bardzo wygodny i ekonomiczny pod względem opłat transakcyjnych; jest jednak powolny, a wpłaty mogą zająć trochę czasu, zanim pojawi się na koncie.

 • Kup Ethereum Classic z Bitcoinem – po prostu wymień Bitcoin na Ethereum Classic.

 • Kup Ethereum Classic z PayPal – szybki i wydajny tryb płatności, ale ograniczona dostępność.

Inne sposoby zakupu Ethereum Classic

Powyższe metody kupowania monet ETC są głównym nurtem. Są wysoce niezawodne, bezpieczne i zapewniają wygodę inwestorowi. Istnieją jednak inne sposoby na zdobycie Ethereum Classic. Są to raczej niekonwencjonalne lub mniej znane sposoby zakupu ETC. Jeśli nie chcesz przechodzić przez giełdę lub brokera, masz następujące możliwości:

 • Wymiana peer-to-peer (P2P) – są dokładnie tym, na co wyglądają. Platforma, na której kupujący łączą się ze sprzedawcami i decydują o własnym zestawie warunków. W ten sposób możesz znaleźć sprzedawcę, który oferuje preferowaną metodę płatności, liczbę monet i inne wymagania. Należy jednak zachować ostrożność i przed zakupem sprawdzić opinie sprzedawcy.

 • Możesz także użyć wydobycia ETC, aby zdobyć tokeny w postaci nagrody. Ponieważ jest oparty na protokole proof-of-work, będziesz potrzebować ogromnej mocy obliczeniowej, aby znaleźć odpowiednie skróty.

Często Zadawane Pytania

 1. 1. Czy mogę kupić Ethereum Classic bez wnoszenia opłat?

  Wiele platform transakcyjnych i giełd, które zaproponowaliśmy, oferuje tokeny ETC za darmo bez proszenia o jakiekolwiek prowizje. Być może będziesz musiał pokryć inne powiązane wydatki.

 2. 2. Jaka jest różnica między zakupem Ethereum Classic a handlem Ethereum Classic?

  Kupując ETC, jesteś bezpośrednim właścicielem tokenów. Możesz je sprzedawać, trzymać lub wymieniać, kiedy tylko chcesz. Handel nie wiąże się z posiadaniem tokena ETC; zamiast tego spekulujesz ceną za pomocą instrumentów finansowych i próbujesz osiągnąć szybki zysk.

 3. 3. Jaki jest właściwy moment na zakup Ethereum Classic?

  Staraj się nie kupować ETC podczas gwałtownych wzrostów cen, ponieważ rynek szybko się poprawia. Tylko Ty możesz określić najlepszy moment na zakup. Dlatego musisz odrobić lekcje, przeglądając wszystkie nasze wskazówki, słuchając ekspertów i śledząc wiadomości.

 4. 4. Jaka jest najlepsza giełda do zakupu Ethereum Classic?

  Najlepsze giełdy, które proponujemy naszym użytkownikom, to CEX.io, eToro, Binance, Coinbase i inne. Przedstawiliśmy te zalecenia po ocenie wielu aspektów jakości usług.

 5. 5. Czy zakup Ethereum Classic jest zgodny z prawem??

  Z wyjątkiem regionów i krajów, które zakazały kryptowalut i handlu nimi, ETC jest legalnie dostępne i można je handlować.

 6. 6. Co się stanie, jeśli kupię ETC od nieregulowanego brokera lub giełdy?

  Nie jest to zalecane, ponieważ mogą oferować lepsze zachęty i funkcje, ponieważ nie są zgodne z żadnymi przepisami, ale także narażają Cię na większe ryzyko. Ponadto nieuregulowane platformy generalnie przyciągają nielegalną działalność, co stwarza niebezpieczne środowisko do inwestowania w ETC lub inne tokeny.