Jak kupić TRON | Kompletny przewodnik po zakupie TRX

5 kroków, aby kupić TRON z eToro teraz

Kupowanie dowolnej kryptowaluty za pomocą eToro jest łatwe, wystarczy wykonać poniższe czynności:

 1. Zarejestruj się bezpłatnie w eToro, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.

 2. Wypełnij kwestionariusz, jest to zarówno edukacyjne dla Ciebie, jak i dla eToro.

 3. Kliknij “ Wpłać ”, a następnie zostaniesz zapytany, w jaki sposób chcesz zasilić swoje konto.

 4. Wybierz wymaganą metodę płatności i wykonaj proste czynności, aby połączyć płatność.

 5. Wpisz kwotę, którą chcesz wpłacić i gotowe!

Nasza polecana platforma do zakupu TRON

Jeśli znasz już szczegóły dotyczące TRON i tego, jak kupić TRX i nie jesteś zainteresowany ich ponownym przeglądaniem, możesz być gotowy, aby zacząć kupować lub handlować TRX.

W takim przypadku pozwól nam przedstawić Ci niektóre z naszych najlepszych wyborów pod względem platform brokerskich i giełd kryptowalut, na których możesz szybko i łatwo kupić TRON.

Jeśli natomiast potrzebujesz trochę więcej pomocy i informacji jak kupić TRX to czytaj dalej, a wkrótce do tego dojdziemy.

Gdzie kupić TRON w 2021 roku

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować o współpracy z TRON, jest to, co chciałbyś z nim zrobić.

Widzisz, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić z kryptowalutą. Możesz go po prostu kupić za waluty fiducjarne, takie jak USD. Następnie możesz wybrać handel TRON lub zatrzymać go, czekając, aż jego cena wzrośnie.

Nazywa się to HODLing i jest to szczególnie dobra strategia, jeśli interesują Cię inwestycje długoterminowe. Aby to zrobić, będziesz musiał założyć własny prywatny portfel TRON i zająć się bezpieczeństwem, aby upewnić się, że nie stracisz monet w wyniku ataku hakerskiego.

Jeśli chcesz handlować codziennie lub być inwestorem średnioterminowym, możesz to również zrobić. Jednak w takim przypadku możesz chcieć przechowywać swoje monety w portfelu giełdy, a nie w portfelu osobistym.

Każda scentralizowana giełda ma swój własny portfel do przechowywania monet użytkowników. Możesz po prostu wypełnić portfel swoimi monetami TRON i kupować i sprzedawać, jak chcesz. Jednak jako scentralizowane instytucje są narażone na ryzyko włamania, co jest prawdziwym zagrożeniem w przestrzeni kryptowalut. Hakerzy mogą dostać się za pośrednictwem innego użytkownika lub pracownika giełdy. Mogą nawet odkryć nowy błąd i ukraść monety z portfeli.

Dlatego zaleca się trzymanie w portfelu wymiany tylko niewielkich ilości monet i tylko wtedy, gdy planujesz je wykorzystać w stosunkowo krótkim czasie.

Jeśli chcesz przechowywać dużą ilość lub przechowywać ją przez długi czas, najlepszym rozwiązaniem jest prywatny portfel z własnym zabezpieczeniem.

Alternatywnie możesz również czerpać zyski z TRON bez faktycznego posiadania. Nie musisz nawet kupować go na giełdach kryptowalut. Zamiast tego możesz udać się do brokerów, którzy pozwolą Ci inwestować w kontrakty CFD (kontrakty różnicowe) lub kontrakty futures.

Są to kontrakty na instrumenty pochodne, które wykorzystywałyby TRON jako aktywa bazowe i pozwalają jedynie spekulować na cenie TRX, zamiast faktycznie posiadać monetę lub martwić się o bezpieczeństwo. Są również świetnym sposobem, aby zobaczyć szybkie zwroty, i to dość duże, ponieważ pozwalają na handel z dźwignią. Więc może warto to rozważyć.

Jak kupić TRON u brokera?

Kupowanie TRON u brokera jest dość prostą procedurą, ale zanim to zrobisz, najpierw będziesz musiał upewnić się, że wybrałeś odpowiedniego brokera. Wraz z popularnością kryptowalut – a zwłaszcza monet takich jak TRX – w ostatnich latach pojawiło się wielu brokerów, co doprowadziło do dość konkurencyjnego rynku.

Jednak nie wszyscy brokerzy są tacy sami, a wybór odpowiedniego jest niezwykle ważny. Każdy broker ma swoje własne opłaty, zabezpieczenia i inne podobne czynniki, które są dość ważne dla Ciebie, jako tradera.

Ważne jest również, aby brokerzy byli zgodni z przepisami i mieli wbudowane szyfrowanie, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Mając to na uboczu, porozmawiajmy o rzeczywistych krokach, które doprowadzą Cię do zakupu TRX u brokera.

1. Zarejestruj się u brokera

Pierwszym krokiem, który doprowadzi do zakupu TRX u brokera, jest rejestracja u brokera.

Proces jest bardzo prosty i szybki, a wszystko, co musisz zrobić na platformach takich jak eToro, to podać nazwę użytkownika i hasło oraz adres e-mail. To prawie wszystko, czego potrzeba.

Będziesz potrzebował silnego hasła, ale wymagania nie są niczym specjalnym. Potrzebujesz hasła o długości od 6 do 20 znaków, które musi zawierać co najmniej jedną cyfrę lub symbol i co najmniej jedną wielką literę.

Na niektórych innych platformach nie musisz nawet tak dużo robić – możesz po prostu użyć sieci społecznościowych lub konta Google, aby konto zostało utworzone automatycznie.

2. Zweryfikuj swoją tożsamość (proces KYC)

Większość legalnych brokerów, jeśli nie wszyscy, będzie obecnie potrzebować przejścia przez proces weryfikacji KYC (Know Your Customer). Jest to konieczne z kilku powodów. Na przykład zapobiega działaniom przestępczym, takim jak pranie pieniędzy lub likwidacja skradzionych funduszy.

Jeśli pewna ilość kryptowaluty zostanie skradziona, a władze mogą wyśledzić ją w określonym portfelu, brokerzy będą wiedzieć, kto jest właścicielem portfela, jeśli kiedykolwiek obsługiwali transakcje powiązane z tym portfelem.

Oczywiście kryptowaluta została stworzona z myślą o anonimowości, ale aby osiągnąć powszechną akceptację, której tak desperacko pragnie, trzeba pójść na kompromis, a branża aktywów cyfrowych będzie musiała zostać odpowiednio uregulowana..

Teraz dokumenty, które być może będziesz musiał dostarczyć – rodzaj i ilość dokumentacji – będą zależeć od brokera. Jednak wiedz, że jest to ważny krok, którego nie należy i nie można zignorować.

3. Wpłać środki za pomocą preferowanej metody płatności

Po znalezieniu najlepszego brokera i utworzeniu zweryfikowanego konta na platformie, kolejnym krokiem jest zasilenie konta i przygotowanie go do przyszłych zakupów TRON.

Można to zrobić na kilka sposobów, chociaż dokładne dostępne metody zwykle różnią się w zależności od brokera. Większość z nich prawdopodobnie pozwoli ci kupić TRON za pomocą karty kredytowej, karty debetowej, a nawet skorzystać z przelewu bankowego.

Jednak niezależnie od tego, które metody są dostępne, należy wziąć pod uwagę pewne kwestie, takie jak szybkość, powiązane opłaty, a także preferowaną z dostępnych metod.

Oczywiście należy pamiętać o innych kwestiach, takich jak bezpieczeństwo. Na przykład powinieneś upewnić się, że masz odpowiednie oprogramowanie antywirusowe, aby zapewnić ochronę swoich funduszy.

Na koniec powinieneś również upewnić się, że Twoje konto zostało faktycznie prawidłowo zasilone, zanim przejdziesz do następnego kroku.

4. Otwórz pozycję na długi / krótki TRON

W tym momencie powinieneś być gotowy do wejścia na pozycję, a pierwszą rzeczą, którą musisz tutaj uświadomić, jest to, czy chcesz zająć długą, czy krótką pozycję.

Traderzy, którzy są byczy na TRX, zajmują długie pozycje, ponieważ spodziewają się, że cena TRON wzrośnie w przyszłości. Innymi słowy, będą zakładać, że cena wzrośnie. W tym celu większość handlowców musi po prostu kupić monety TRX i trzymać je, dopóki to się nie stanie.

Alternatywnie, handlowcy, którzy są niedźwiedzi na cenie TRON, spodziewają się, że spadnie ona do przodu. Są to handlowcy, którzy nie zamierzają kupować aktywów, ale raczej używają kontraktów CFD do obstawiania ujemnych ruchów cen. Jeśli są poprawne, zarobią na różnicy cen między momentem wejścia na pozycję a momentem jej zamknięcia. Oto, co to znaczy być krótkim.

Platformy takie jak eToro, o których wspominaliśmy wcześniej, umożliwiają kupowanie i posiadanie monety do otwierania pozycji długiej, o ile planujesz zajmować długą pozycję bez dźwigni.

Dzięki temu możesz stać się właścicielem aktywa, ale znacznie utrudni to odzyskanie pieniędzy, jeśli cena zacznie się zmieniać w niekorzystny sposób. Na szczęście istnieją pewne środki ostrożności, które możesz podjąć zarówno w przypadku długiego, jak i krótkiego. To właśnie nazywamy zarządzaniem ryzykiem.

Na przykład istnieją zlecenia z limitem, zlecenia stop loss lub take profit, zlecenia kroczące stop loss i tym podobne – z których wszystkie zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci zminimalizować straty i zmaksymalizować zyski.

5. Zamknij swoją pozycję

Ustaliliśmy już, że metody zarządzania ryzykiem są bardzo ważne, ponieważ mogą zapobiec utracie pieniędzy, jeśli cena zacznie się zmieniać w sposób niekorzystny. Robią to, automatycznie zamykając Twoją pozycję, jeśli cena wzrośnie zbyt wysoko, gdy postawisz zakład, że spadnie, i odwrotnie.

Nie sprawią, że przejdziesz całkowicie automatycznie, ale dają ci pewien spokój, ponieważ wiesz, że Twoja inwestycja nie zostanie całkowicie stracona, jeśli nie będziesz cały czas przed komputerem, stojąc na straży.

Oczywiście możesz również ręcznie zamknąć swoją pozycję. Możesz to łatwo zrobić, jeśli uważasz, że zacznie się zmiana ceny lub jeśli jesteś zadowolony z zarobków, które osiągnąłeś. Jeśli ponosisz straty i uznasz, że nie możesz dłużej czekać, możesz to zrobić również w tym scenariuszu.

Dzięki temu wiesz już wszystko, co trzeba wiedzieć o kupnie TRON u brokera. Pozostaje tylko wybrać jeden i spróbować samemu.

Jak kupić Tron za pomocą wymiany

Tak jak wybór odpowiedniego brokera jest ważny; to samo dotyczy tych, którzy chcą kupić lub handlować TRON na giełdzie kryptowalut. Oczywiście różne giełdy oferują różne zabezpieczenia o różnych właściwościach. Mają również różne opłaty, przy czym niektóre z nich mogą nawet oferować zniżki, jeśli użyjesz ich rodzimych monet lub spełnisz inny warunek.

Ważne jest również, aby zawsze wybierać giełdy regulowane lub przynajmniej zaufane, które przetrwały lata na zmieniających się rynkach kryptowalut i którym można ufać, że nie znikną wraz z Twoimi środkami.

Tak więc, pomijając to, oto, co musisz zrobić, aby handlować na giełdzie kryptowalut.

1. Skonfiguruj portfel TRON

Pierwszym krokiem jest założenie portfela dla TRON. Do wyboru są różne rodzaje portfeli, a największą różnicą między nimi jest bezpieczeństwo i wygoda.

Na przykład portfele programowe (portfele online, portfele stacjonarne, portfele mobilne) są najwygodniejsze, ale także najłatwiejsze do zhakowania, ponieważ utrzymują stałe połączenie z Internetem.

Najbezpieczniejsze są zimne magazyny, które mają postać małego, przenośnego urządzenia (lub zwykłej kartki papieru, jeśli wybierzesz portfel papierowy), które samodzielnie nie ma połączenia z Internetem. Ale musisz podłączyć je do komputera, aby dostać się do swoich monet.

2. Wybierz i dołącz do giełdy sprzedającej TRON

Następnie będziesz musiał wybrać giełdę, na której będziesz kupować, sprzedawać lub handlować TRON. Istnieje wiele głównych giełd obsługujących większość części świata, takich jak Binance, Coinbase lub Poloniex.

Oczywiście wszystkie te giełdy mają różne przepisy, wymagania, a nawet procedury rejestracji mogą być inne. Istnieją również różne rodzaje kluczowych funkcji, o których należy pamiętać, więc koniecznie sprawdź je i zobacz, która z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

3. Wybierz metody płatności, aby kupić TRON

Obecnie większość giełd kryptowalut oferuje wiele różnych metod kupowania monet, takich jak TRON. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać, która platforma oferuje preferowaną metodę, a jeśli wszystko inne dotyczące tej platformy pasuje – prawdopodobnie będzie to najlepsza opcja dla Ciebie.

Wybierając jednak metodę, należy mieć na uwadze m.in. czas potrzebny na przetworzenie transakcji, koszt tych transakcji, a także wygodę samej metody płatności..

Karty debetowe są świetne, ponieważ nie pozwalają Ci wydawać pieniędzy, których nie masz, na przykład kart kredytowych. Z drugiej strony, karty kredytowe pozwalają kupować więcej monet, niż jesteś w stanie zapłacić posiadanymi obecnie pieniędzmi.

Przelewy bankowe są najtańsze, ale trwają najdłużej.

4. Złóż zamówienie na zakup TRON

Zakup TRON na giełdzie jest bardzo prosty i zazwyczaj dość szybki. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać monetę, którą chcesz kupić, wprowadzić żądaną kwotę i wybrać metodę płatności. Zobaczysz, ile będzie Cię kosztować zakup tej kwoty, a następnie będziesz mógł zdecydować, czy przeprowadzić transakcję.

To prawie wszystko, co do tego należy, a zrobienie tego zabezpieczy twoje monety w portfelu wymiany.

5. Bezpieczne przechowywanie TRON w portfelu

Jak wspomniano, giełdy nie są najbezpieczniejszym miejscem do długoterminowego przechowywania TRX, ponieważ można je zhakować. Dlatego zawsze powinieneś przechowywać monety, których nie zamierzasz używać w najbliższym czasie, w bezpiecznym portfelu.

Również tutaj procedura jest dość prosta. Zaczynasz od przejścia do portfela i skopiowania jego adresu. Następnie wrócisz do giełdy i przejdziesz do ekranu wypłat, gdzie wpiszesz adres portfela i wypłacisz swoje środki. Jest to krok opcjonalny, najlepiej dostosowany do inwestorów długoterminowych.

Czy powinieneś kupić lub wymienić TRON?

Należy zauważyć, że istnieje różnica między kupowaniem a handlowaniem TRON. Robienie tego za pośrednictwem brokerów również nie jest tym samym, co robienie tego na giełdach, więc upewnij się, że dokładnie zaplanowałeś swoją strategię, zanim przejdziesz dalej.

Jaka jest różnica między giełdą TRON a brokerem

Jeśli chodzi o giełdy, to pozwalają one na wymianę kryptowalut na siebie. Zasadniczo, jeśli masz jedną monetę i chcesz zdobyć TRON, możesz to zrobić na giełdzie. Musisz uważać na kursy wymiany i opłaty, ale często są one dość podobne.

W międzyczasie, jeśli chcesz zarabiać pieniądze, wykorzystując zmienność kryptowalut, prawdopodobnie lepiej będzie wybrać brokera. Pozwalają ci korzystać z kontraktów CFD, które pozwalają na osiąganie zysków nawet wtedy, gdy cena monety spada. Tymczasem nie musisz tutaj faktycznie posiadać monety, podczas gdy musisz ją mieć na giełdach.

Inwestycje długoterminowe a krótkoterminowe

Długoterminowa inwestycja w TRON obejmowałaby zakup określonej ilości monety, a następnie przechowywanie jej w prywatnym portfelu. Potem możesz po prostu o tym zapomnieć i czekać latami, aż jego cena będzie wystarczająco wysoka.

Inwestycje krótkoterminowe mogą trwać od kilku minut do tygodni i opierają się na Twoim oczekiwaniu, że cena będzie się korzystnie zmieniać. Zasadniczo, gdy tylko cena monety zmieni się w taki sposób, że zarobiłbyś na sprzedaży, możesz sprzedać lub poczekać, aby zobaczyć, jak daleko zajdzie, aby jak najlepiej wykorzystać ruch.

3 wskazówki dotyczące zakupu TRON

Kupując poszczególne kryptowaluty, należy pamiętać o wielu rzeczach, ale niektóre rzeczy pozostają niezmienne, więc oto nasze 3 najważniejsze wskazówki dotyczące TRON.

Wybierz odpowiedni czas i przeprowadź własne badania

Nigdy nie powinieneś kupować monet tylko dlatego, że ktoś to powiedział lub zrobił. Najpierw przeprowadź własne badania i dowiedz się o tym wszystkiego, co możesz. Dowiesz się również, jak zmienia się cena, i będziesz w stanie wywnioskować, kiedy jest odpowiedni moment na zakup.

Porównanie kosztów zakupu TRON

Jak być może wiesz, różne platformy oferują różne opłaty, ceny, a nawet pary handlowe dla TRON. Dlatego warto sprawdzić kilka z nich, zanim zdecydujesz, który z nich pozwoli Ci uciec z największą kwotą.

Bezpieczeństwo i ochrona

Bezpieczeństwo i ochrona to najważniejsze rzeczy podczas pracy z każdą formą pieniędzy, w tym kryptowalutami, takimi jak TRON. Zawsze powinieneś ustawić wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa, w tym takie rzeczy, jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe i prywatny portfel, jak wspomniano.

Jaka jest najlepsza metoda płatności za zakup TRON?

 • Kup TRON za gotówkę

 • Kup TRON za pomocą karty kredytowej

 • Kup TRON przelewem bankowym

 • Kup TRON za Bitcoin

 • Kup TRON przez PayPal

Inne sposoby zakupu TRON

Chociaż metody wymienione powyżej są najczęstszymi sposobami zdobycia niektórych TRX, istnieją alternatywy. Na przykład możesz spróbować go wydobyć, zdobyć przez zrzuty lotnicze lub obstawiać nagrody, kupić za pośrednictwem bankomatów lub uruchomić masternod.

Jak widać, istnieje wiele różnych metod do wyboru i podjęcia decyzji, co jest dla Ciebie najłatwiejsze.

Często Zadawane Pytania

 1. 1. Kiedy należy kupić TRON?

  Nie ma dobrego lub złego czasu na zakup TRX. Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie będziesz chciał kupować monety, gdy ich cena jest niska, i sprzedawać je, gdy wzrosną, ale jest to całkowicie twój wybór.

 2. 2. Co mogę zrobić z zakupionymi monetami TRON?

  Możesz trzymać je w portfelu, używać w ekosystemie TRON, wymieniać na inną monetę lub sprzedawać i wypłacać waluty fiducjarne.

 3. 3. Czy TRON jest łatwy do zdobycia?

  Tak, TRON jest dostępny na większości giełd i nie powinieneś mieć problemu z zakupem za pomocą fiat lub crypto.

 4. 4. Czy inwestowanie w TRON jest bezpieczne?

  Tak, TRON to renomowana i dobrze znana kryptowaluta, która ma za sobą tylko renomowany zespół i CEO, a także wiele przypadków użycia i dobrze opracowaną mapę drogową.

 5. 5. Czy zakup TRON jest legalny?

  Tak, zakup i posiadanie TRON jest całkowicie legalne, chociaż używanie go jako metody płatności może być zabronione w niektórych regionach.