Bitcoin Cash (BCH) | Najlepszy przewodnik i informacje

Czym jest Bitcoin Cash?

W przeciwieństwie do Bitcoin, Bitcoin Cash wykorzystuje większe bloki o wielkości 8 i 32 MB, aby pomieścić większą liczbę transakcji, umożliwiając górnikom przetwarzanie i weryfikację większej liczby transakcji na sekundę. Eliminuje to wąskie gardło, które zwykle powstaje w sieci Bitcoin z powodu dużych opóźnień i wysokich opłat manipulacyjnych. Bitcoin Cash jest w stanie obsłużyć do 25000 transakcji na blok w porównaniu do 1000-1500 Bitcoinów. Może być również używany jako tryb płatności do wysyłania pieniędzy do kogokolwiek i gdziekolwiek na świecie.

Bitcoin Cash (jak każdy inny blockchain) ma swój własny token oznaczony BCH. W chwili pisania tego tekstu BCH jest wyceniony na 221,84 USD z kapitalizacją rynkową przekraczającą 4,1 miliarda USD.

Czy Bitcoin Cash to rodzaj pieniądza?

Pomimo lepszej płynności, krótszego czasu przetwarzania i przystępnych opłat transakcyjnych, Bitcoin Cash nie ma wystarczająco szerokiej akceptacji jako tryb płatności, aby można go było uznać za rodzaj pieniądza lub waluty. Powiedziawszy to, możesz wydawać swoje monety BCH w wielu punktach sprzedaży detalicznej i e-commerce oraz witrynach internetowych, aby kupować różnorodne produkty i usługi.

Czy jest to prawnie uznane?

Ponieważ Bitcoin Cash jest pochodną łańcucha bloków Bitcoin i opiera się na podobnych koncepcjach, jego legalność podlega tym samym prawom i regulacjom, co Bitcoin (BTC). Oprócz krajów, które ogólnie zakazały handlu kryptowalutami, Bitcoin Cash jest legalny do kupowania, sprzedawania i dostępny do handlu za pośrednictwem szerokiej gamy giełd kryptowalut i platform handlowych.

Do czego ludzie używają gotówki Bitcoin?

BCH został uruchomiony jako lepszy i szybszy bitcoin. Jednak ewoluował w cyfrowy zasób, który można wykorzystać na więcej niż jeden sposób.

 • Możesz używać BCH do wysyłania i otrzymywania płatności na całym świecie w szybszy i tańszy sposób w porównaniu do BTC.

 • BCH jest akceptowany przez wielu sprzedawców detalicznych i sklepy internetowe, więc możesz go używać jako metody płatności za zakupy za produkty i usługi.

 • Bitcoin Cash może służyć jako opcja inwestycyjna zarówno dla krótko-, jak i długoterminowych czynników stymulujących inwestycje dla inwestorów i handlowców, którzy chcą zarabiać.

Którzy sprzedawcy akceptują Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash jest obecnie akceptowany przez ponad 4300 sprzedawców jako ważna metoda płatności. Oznacza to, że istnieje szeroka gama opcji, w których możesz wydać swoje tokeny BCH. Poniżej wymieniono niektórych czołowych sprzedawców:

 • NameCheap.com – Jeśli chcesz kupić nazwy domen w przystępnych cenach za swoje monety BCH, jest to usługa, której szukasz.

 • Dish.com – Kup telewizję satelitarną i miej mnóstwo rozrywki w swoim domu i zapłać za usługę swoimi tokenami Bitcoin Cash.

 • Destinia.com – Chcesz zaplanować wyjazd wakacyjny? Jest to strona internetowa, która nie tylko akceptuje BCH jako prawidłowy sposób płatności, ale także organizuje dla Ciebie wspaniałe wakacje.

 • eGifter.com/Gyft.com – Obie usługi umożliwiają kupowanie różnych kart podarunkowych dla bliskich za pomocą Bitcoin Cash.

 • BullionStar.com – Ta usługa dotyczy handlu i przechowywania złota i akceptuje BCH jako prawidłową metodę płatności.

Technologia kryjąca się za Bitcoin Cash

Bitcoin Cash to zasadniczo zdecentralizowany system e-gotówki P2P z ambitnym celem, aby stać się wiodącą walutą globalną, zapewniającą szybkie płatności, płatności bliskie zeru i zdolność do obsługi dużych transakcji. Zamiast bloków 1 MB, używał bloków 8 MB i 32 MB, które mogą pomieścić więcej transakcji dla górników, które mają być szybko przetwarzane i weryfikowane. To rozwiązuje problem dużych opóźnień i wysokich opłat transakcyjnych.

Jak to się wszystko zaczęło – Historia Bitcoin Cash

Społeczność Bitcoin rozstała się w 2017 roku z powodu dwóch istotnych problemów, z którymi borykał się Bitcoin pod względem skalowalności – opłat manipulacyjnych i długiego czasu trwania. W rezultacie jeden zespół stworzył hard fork, który doprowadził do BCH, zupełnie nowej kryptowaluty, którą wielu zwolenników uważało za logiczną kontynuację oryginalnego Bitcoina. W momencie forka wszyscy posiadacze Bitcoinów automatycznie stali się posiadaczami Bitcoin Cash. Zrobiono to, aby przezwyciężyć problemy ze skalowalnością poprzez zwiększenie rozmiaru bloku, który spowodował podział.

Kto stworzył Bitcoin Cash?

Żadna osoba ani podmiot nie stworzył Bitcoin Cash, ale jest kilka kluczowych postaci, które odegrały znaczącą rolę w jego rozwoju. Roger Ver jest osobą najbliżej związaną z BCH. Ten wczesny inwestor Bitcoin został milionerem Bitcoin, ponieważ kupił tak dużo BTC tak wcześnie i nigdy nie sprzedał. Potępił zaparcia sieci BTC w 2017 roku i był głównym mistrzem grupy Big Block. Ponieważ każdy posiadacz BTC automatycznie otrzymał taką samą ilość BCH w momencie forka, Roger Ver stał się bardzo bogaty w Bitcoin Cash, po prostu dzięki swoim istniejącym bogactwom BTC. Inną ważną postacią w genezie Bitcoin Cash był Jihan Wu, chiński magnat wydobywczy BTC. Jego urządzenia ASIC (układ scalony specyficzny dla aplikacji – rodzaj maszyny do wydobywania bitcoinów) mogą być również używane do wydobywania BCH. Ogromne magazyny maszyn górniczych Wu mogą przełączać się między BTC i BCH, w zależności od tego, który z nich jest bardziej opłacalny, a Wu może zbliżyć się do przejęcia kontroli w obu walutach cyfrowych. Inne osobistości i programiści odgrywali ważną rolę w ruchu Bitcoin Cash, na przykład Craig "Fałszywy Satoshi" Wright, który prowadził hard fork Bitcoin SV 15 listopada 2018 r.

Jak powstał Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash powstał w sierpniu 2017 roku. W tamtym czasie w historii kryptowalut, sam Bitcoin był drogi i powolny, aż do momentu kryzysu sieciowego. Duża kohorta społeczności Bitcoin twierdziła, że ​​winowajcami były maleńkie bloki BTC (ograniczone do 1 megabajta każdy) i że zwiększenie rozmiaru bloku pozwoliłoby na większy ruch. Twierdzili, że zwiększyłoby to szybkość sieci i zmniejszyło koszty transakcji. Krótko mówiąc, społeczność nie mogła dojść do porozumienia. Tak więc, zamiast cierpieć w ciszy, kontyngent Big Block stworzył adaptację oprogramowania Bitcoin, przekonał grupę górników Bitcoin do jego uruchomienia i rozpadł się w nowy, udany łańcuch – jak powiedzieli, to jedyny prawdziwy Bitcoin. W kolejnych miesiącach między Bitcoinem a Bitcoin Cash wybuchły wielkie wojny hashowe. W kilku kluczowych momentach naprawdę wyglądało na to, że górnicy bitcoinów mogliby masowo przeskoczyć statek w poszukiwaniu nowego łańcucha, wysyłając w ten sposób Bitcoin w „spiralę śmierci”. Ale to się nigdy nie wydarzyło. Dziś te dwa łańcuchy działają obok siebie, chociaż BCH zostało znacznie osłabione przez własny hard fork i entropię wynikającą z grania drugich skrzypiec do BTC..

Co ma na imię "Bitcoin Cash" Oznaczać?

Prosta nazwa to historyczne kopanie w kierunku głównych programistów Bitcoin. Jak powiedzieliśmy, Bitcoin zawsze miał funkcjonować jako cyfrowa gotówka. Kiedy nie mógł już tego robić, powstał Bitcoin Cash. Jego nazwa została wybrana, aby podkreślić rażący problem w sieci Bitcoin i powiedzieć światu "Jesteśmy prawdziwym Bitcoinem, o którym pisał Satoshi w swojej oryginalnej białej księdze".

Co ma na celu Bitcoin Cash? Jak to działa?

gotówka bitcoin pływająca pod flagą

Trzeba przyznać, że Bitcoin Cash to szybka i niedroga cyfrowa gotówka. Zdjęcie: Wit Olszewsk / Shuttertstock.com Nie będziemy opowiadać się po żadnej ze stron kontrowersji związanych z Bitcoin Cash, chociaż uznamy perspektywę obu stron. W połowie 2017 r., Kiedy Bitcoin Cash po raz pierwszy się rozwidlił, Bitcoin był powolny i drogi. Tak powolne i drogie, że Bitcoin z trudem mógł być użyty jako pieniądze w ruchliwych okresach. W oryginalnym raporcie dotyczącym Bitcoin, termin "Elektroniczna gotówka" został użyty w tytule, a Bitcoin zawiódł w tej ważnej pracy. W tym czasie maksymaliści Bitcoin mówili, że Bitcoin naprawdę jest niczym więcej niż plikiem "Magazyn wartości". Niektórzy posunęli się nawet do zalecenia, aby ludzie korzystali z alternatywnych sieci, takich jak Litecoin, do zakupów i transakcji. Jak się dowiedzieliśmy, Bitcoin wyzdrowiał z tego strasznego okresu w swojej historii, ale era przed forkiem była prawdziwym kryzysem, który mógłby zatopić Bitcoin na zawsze, gdyby los potoczył się inaczej. Z drugiej strony, wiele osób znajduje poważne błędy w metodach i motywacjach twórców Bitcoin Cash. Ale mieli rację: świat potrzebuje cyfrowej gotówki, a Bitcoin nie załatwił sprawy. Dzięki większym blokom i natychmiastowo zmieniającej się trudności, Bitcoin Cash spełnił tę potrzebę z pewnym sukcesem. Jeśli zignorujemy wszystko, co nastąpiło później, Bitcoin Cash był, przynajmniej częściowo, rozsądną próbą rozwiązania prawdziwego problemu z Bitcoinem.

Wydobywanie gotówki Bitcoin – jak powstają nowe monety?

Wydobywanie Bitcoin Cash jest identyczne jak oryginalne wydobywanie bitcoinów, ale z pewnymi znacznymi różnicami. Większy rozmiar bloku wymaga od górników dodatkowej mocy obliczeniowej do rozwiązywania zagadek matematycznych, ale korzyścią jest to, że otrzymują więcej tokenów BCH jako zachętę. Do wydobywania Bitcoin Cash wymagane są wyspecjalizowane platformy ASIC i sugeruje się skorzystanie z kalkulatora rentowności stworzonego do wydobywania kryptowalut, aby upewnić się, że Twoja inwestycja wygeneruje wystarczające zwroty, aby pokryć koszt sprzętu, a także przynieść znaczące zyski.

Podczas gdy zachęta jest wyższa dla BCH, różnica cen w BTC i BCH oznacza, że ​​oryginalny Bitcoin pozostał bardziej opłacalny. Dlatego BCH zmniejszył trudność wydobycia BCH, aby uzyskać więcej górników na pokładzie.

Podaż – ile monet jest dostępnych, a co jeśli się skończą?

Bitcoin Cash ma ograniczoną podaż, która jest ograniczona do 21 milionów tokenów BCH. Obecna całkowita i krążąca podaż wynosi ponad 18,5 miliona, co oznacza, że ​​BCH zbliża się do punktu nasycenia. Po osiągnięciu limitu nie będzie już więcej tokenów do wydobycia, a cena BCH zostanie określona przez siły rynkowe, takie jak podaż i popyt, akceptacja społeczna, partnerstwa strategiczne, nowa technologia, przepisy i inne czynniki.

Decentralizacja – co to znaczy?

Jeśli chodzi o blockchain, decentralizacja jest koncepcją, która oznacza, że ​​nie ma centralnego organu, takiego jak potężna osoba, organizacja lub rząd, który miałby znaczną kontrolę nad sposobem działania łańcucha blokowego lub jego kryptowaluty. Jedynymi osobami, które mają władzę decyzyjną, są interesariusze projektu, którzy robią to poprzez przejrzysty proces głosowania, aby stać na straży demokratycznych wartości walut opartych na łańcuchu bloków..

Bitcoin Cash jako inwestycja

Myśląc o wykorzystaniu BCH jako motoru inwestycji, należy mieć na uwadze zmienność kryptowalut. Z jednej strony mogą zarobić dużo pieniędzy, ale z drugiej możesz stracić cały swój kapitał. Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność i zbadać walutę, zanim w nią zainwestujesz. Ponadto ważne jest, aby zdywersyfikować swoją inwestycję, inwestując w różne kryptowaluty, aby nie wkładać wszystkich swoich jajek do jednego koszyka. W ten sposób możesz zarządzać swoim ryzykiem.

Dlaczego warto zainwestować?

Istnieje wiele powodów, aby inwestować w BCH lub jakąkolwiek inną kryptowalutę. Dlatego ważne jest, aby mieć pewność co do przyczyny inwestycji. W ten sposób będziesz mógł wybrać odpowiednią strategię.

 • Możesz inwestować w BCH lub inne kryptowaluty, aby wygenerować pasywny dochód w celu wsparcia podstawowego dochodu, który może nie wystarczyć.

 • Możesz zatrzymać swój kapitał w zdecentralizowanym łańcuchu bloków, który nie podlega kontroli przepisów.

 • Możesz zdecydować się na inwestycję krótko- lub długoterminową, biorąc pod uwagę swoją sytuację i preferencje.

 • Możesz wspierać inicjatywę Bitcoin Cash i możesz posiadać tokeny BCH jako współtwórca.

Cena i zmienność – dlaczego cena jest tak zmienna?

Ponieważ BCH jest również zdecentralizowaną kryptowalutą, podobnie jak wszystkie inne tokeny, nie jest regulowany przez żaden pojedynczy ani centralny organ. Nie ma organizacji, która monitoruje ruch cenowy i wpływa na niego poprzez kształtowanie polityki. Dlatego czynniki rynkowe, takie jak podaż i popyt, wprowadzenie nowych technologii, nowi konkurenci, opinia influencerów i wzrost cen mogą podnieść lub obniżyć cenę w ciągu kilku godzin, a nawet minut..

Zmienność tę można wykorzystać do uzyskania szybkich zysków, ale należy pamiętać, że może to działać w obie strony. Dlatego konieczne jest przeczytanie wykresów, wiadomości, artykułów i opinii ekspertów, aby zrozumieć ruchy cen, zanim zaczniesz inwestować.

Gdzie kupić Bitcoin Cash

Jako jedna z najpopularniejszych kryptowalut, BCH jest dostępny na wielu giełdach i platformach transakcyjnych Bitcoin Cash. Mimo to, zanim wybierzesz platformę, musisz zadbać o wiele czynników. Na przykład powinieneś poszukać dostawcy usług o dobrej reputacji, oferującego rozsądne opłaty transakcyjne, doskonałą obsługę klienta, przyjazne dla użytkownika doświadczenie i obsługę wielu trybów płatności. Poniżej wymieniono niektóre z naszych najlepszych ofert:

 • eToro – Jako jedna z wiodących platform do kopiowania transakcji, eToro jest najlepszym wyborem do rozpoczęcia handlu. Oferuje różnorodne kontrakty CFD na kryptowaluty, świetny interfejs użytkownika, rozsądne opłaty transakcyjne i porady ekspertów w dziedzinie kryptowalut. Trudno będzie znaleźć lepsze dopasowanie.

 • Plus500 – Mając wieloletnie doświadczenie w handlu i kryptowalutach, Plus500 to kolejna doskonała opcja dla nowych traderów. Zapewnia odpowiednią kombinację przystępności cenowej, różnorodności, niezawodności i wygody, aby zapewnić wspaniałe wrażenia handlowe.

 • FXTB – Jeśli szukasz czegoś innego, w którym możesz uzyskać przyjazny dla użytkownika interfejs użytkownika bez bezsensownego doświadczenia, FXTB jest jedną z platform do rozważenia.

Gdzie przechowywać gotówkę Bitcoin

Po zakupie Bitcoin Cash nadszedł czas na bezpieczne przechowywanie i potrzebujesz do tego dedykowanego portfela kryptowalut. Portfele mają funkcje bezpieczeństwa, które zapewniają bezpieczeństwo Twoich środków.

Co to są portfele?

Portfele kryptowalut występują w dwóch formach – urządzeń sprzętowych, które wyglądają jak dyski flash i aplikacji, które wyglądają jak aplikacje. Oba rodzaje portfeli kryptograficznych mają na celu bezpieczne przechowywanie monet BCH, więc nie musisz się martwić o swoje fundusze.

Jakie rodzaje portfeli są dostępne?

Jeśli chodzi o dostępność portfeli BCH, na rynku dostępnych jest wiele różnych portfeli do wyboru. Możesz wybrać według własnych preferencji.

Portfel internetowy

Portfele powiązane z Twoją giełdą kryptowalut lub kontem platformy handlowej to portfele internetowe. Istnieją również inne portfele internetowe, które mają postać rozszerzenia przeglądarki. Są łatwe w użyciu, ponieważ Twoje fundusze są zawsze dostępne, ale ich funkcje bezpieczeństwa są dość ograniczone.

Portfel mobilny

Jeśli szukasz przenośności i handlujesz w ruchu, portfele mobilne są najlepszą opcją. Zwykle są dostępne w postaci aplikacji na Androida i iOS, które możesz zainstalować na swoim urządzeniu. Mają szeroki zakres funkcji z rozsądnym bezpieczeństwem. Niektóre z najlepszych portfeli mobilnych BCH to BRD, Copay, Edge, Jaxx, IF Wallet, Bitpay, Mobi i Gemini.

Portfel na biurko

Są to aplikacje, które można zainstalować na komputerze z systemem Windows lub iMac, aby bezpiecznie przechowywać BCH. Portfele te oferują ulepszone funkcje bezpieczeństwa i często mają wbudowaną opcję handlową, z której wielu traderów lubi korzystać. Portfele Exodus i Atomic to dobre opcje, jeśli chcesz mieć portfel stacjonarny. Badger Wallet, Electron Cash, BitPay i Exodus to doskonałe portfele stacjonarne dla BCH.

Portfel sprzętowy

Kiedy najważniejszym problemem dotyczącym tokenów BCH jest bezpieczeństwo, nie ma nic lepszego niż portfel sprzętowy. Te gadżety wyglądają jak dyski flash i mają zerową łączność z Internetem, aby nikt nie mógł się do nich włamać przez sieć. Co więcej, są również wyposażone w 2FA i ochronę hasłem. Ledger Nano S / X i Trezor to dobry wybór do przechowywania BCH.

Kombinacje portfeli

Jeśli chcesz tego, co najlepsze z obu światów, musisz użyć odpowiedniej kombinacji różnych portfeli. Większość wyżej wymienionych portfeli można ze sobą łączyć, aby zapewnić obsługę wielu platform i urządzeń.

Przechowywanie portfela na giełdzie, potencjalne plusy i minusy

Jeśli przechowujesz swoje BCH na giełdzie, możesz szybko uzyskać do nich dostęp i nie będziesz musiał zajmować się dodatkowymi kłopotami związanymi z zarządzaniem dedykowanymi portfelami kryptograficznymi. Zapewniają wygodę i szybki dostęp. Jednak z drugiej strony nie są one tak bezpieczne, jak dedykowane portfele, ponieważ giełdy są podatne na cyberataki i naruszenia bezpieczeństwa. Co więcej, jeśli witryna nie działa, nie możesz uzyskać dostępu do swoich funduszy, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Często Zadawane Pytania

 1. 1. Czy Bitcoin i Bitcoin Cash to te same kryptowaluty? Jaka jest różnica?

  Chociaż są one takie same pod względem podstawowej infrastruktury, bloki Bitcoin Cash są od 8 do 32 razy większe, aby pomieścić więcej przetwarzania i weryfikacji transakcji, aby zmniejszyć opóźnienia i opłaty za przetwarzanie sieciowe.

 2. 2. Czy wydobywanie Bitcoin Cash jest bardziej opłacalne?

  Trudno powiedzieć, ponieważ ceny ciągle się zmieniają. Pamiętaj, że zyskujesz więcej pod względem opłat transakcyjnych w sieci Bitcoin, ale więcej tokenów BCH dostajesz w sieci Bitcoin Cash.

 3. 3. Czy powinienem zainwestować w Bitcoin Cash?

  Jeśli planujesz zainwestować w BCH, zrób swoją pracę domową, przejrzyj recenzje ekspertów i zdywersyfikuj swoją inwestycję, inwestując w różne kryptowaluty, które według przewidywań będą miały dobre wyniki.

 4. 4. Czy Bitcoin Cash może być używany do dokonywania płatności?

  BCH jest jednym z najczęściej akceptowanych tokenów poza Bitcoinem, więc może być używany w ponad 4300 sklepach detalicznych i internetowych do zakupu różnych produktów i usług.

 5. 5. Czy Bitcoin Cash to zdecentralizowany łańcuch bloków?

  Tak. Podobnie jak Bitcoin, Bitcoin Cash jest również zdecentralizowany i żaden organ centralny nie ma na niego decydującego wpływu. Nawet rząd.