Przegląd funkcji Bitstamp Exchange | Za I przeciw

Od 2013 roku Bithumb jest znakomitą giełdą kryptowalut dla Korei Południowej. Z siedzibą w Seulu, Bithumb często oferuje większy wolumen obrotu niż jakakolwiek inna giełda w Korei Południowej. Chociaż Bithumb jest dostępny dla handlowców na całym świecie, jego głównym rynkiem jest koreański. Mimo to konsekwentnie znajduje się na 20 najlepszych giełdach kryptowalut na świecie, jeśli chodzi o wolumen Bitcoinów. Bithumb stale dodaje wysokiej jakości kryptowaluty do listy obsługiwanych aktywów, podwajając dostępne opcje od początku 2018 roku. Mimo to Bithumb akceptuje tylko płatności koreańskim wonem. Bez podstawowych par BTC lub ETH oznacza to, że większość międzynarodowych użytkowników nie będzie mogła korzystać z Bithumb. Uniemożliwi to wielu naszym czytelnikom korzystanie z Bithumb, ale do nich dołączymy krótki przewodnik o tym, jak korzystać z eToro, wysokiej jakości alternatywy dla konwencjonalnych giełd Bitcoin, takich jak Bithumb, będąc dostępnym dla większej części kryptowalut przy użyciu międzynarodowych publiczny.

Co to jest Bithumb Exchange?

Bithumb w Korei Południowej to zaufana platforma wymiany kryptowalut z prostym interfejsem. Jest to świetne miejsce na rozpoczęcie dla początkujących, ponieważ platforma nie oferuje zbyt skomplikowanych funkcji i nie ładuje się zbędnymi lub niskiej jakości parami handlowymi. Bithumb obsługuje tylko 22 waluty (w kolejności całkowitego ruchu w dniu 5/9/18): EOS, Ripple, Bitcoin Cash, Ethereum, Bitcoin, TRON, Mithril, Golem, Ethereum Classic, TRUM, aelf, ICON, VeChain, Kyber Network, Bitcoin Gold, Litecoin, Monaco, OmiseGO, Monero, HShare, Dash, ZCash. Każda z tych kryptowalut jest dość wysokiej jakości. 22 to niewielka liczba w porównaniu z innymi znaczącymi giełdami (Bittrex, Binance), ale Bithumb szczyci się jakością, a nie ilością. Z tego powodu zarejestrowanie nowej monety na Bithumb to wielka sprawa dla zespołu twórców tej monety i społeczności. Bithumb jest główną bramą dla inwestorów z Korei Południowej, więc kiedy nowe monety zostaną wprowadzone na tej platformie, możesz postawić na to, że ich wartość wzrośnie. Bithumb ma proste funkcje handlowe i intuicyjny interfejs. Obsługa klienta jest responsywna w wielu językach, ale według niektórych standardów może być nieco powolna. Mimo to, biorąc wszystko pod uwagę, możemy polecić Bithumb każdemu, kto handluje koreańskim wonem. Niestety, stanowi to dość mały wycinek naszej bazy czytelników, dlatego chcemy podkreślić doskonałą alternatywę w eToro.

Alternatywa eToro

eToro oferuje spekulacje kryptowalutowe nowy sposób zarabiania na tym dynamicznie rozwijającym się ruchu. Chociaż eToro nie jest dostępny dla inwestorów w Stanach Zjednoczonych, od czasu swojego powstania ponad dziesięć lat temu zyskał doskonałą reputację w usługach finansowych. Użytkownicy mogą być pewni, że jest to usługa zgodna z przepisami, z wieloma warstwami bezpieczeństwa i najwyższymi standardami ochrony środków użytkowników. Dodają również wiele nowych opcji dla inwestorów kryptowalutowych, ponieważ branża staje się coraz bardziej popularna. eToro CFD Zanim przejdziemy dalej, musimy zrozumieć różnicę między eToro a tradycyjnymi usługami wymiany, takimi jak Bithumb. Bithumb zapewnia płynność zakupów i sprzedaży kryptowalut. Kiedy użytkownik kupuje Bitcoin na Bithumb, zwykle przenosi go do portfela programowego, który kontroluje na urządzeniu osobistym. W grę wchodzą adresy publiczne i klucze prywatne – procesy, które mają tendencję do mistyfikacji niewtajemniczonych. eToro - Handluj Crypto eToro nie wymaga od swoich użytkowników przyjęcia takiej odpowiedzialności. W rzeczywistości w ogóle nie sprzedają Bitcoinów (ani innych kryptowalut). To, co sprzedają, to kontrakty CFD, kontrakty, które pozwalają użytkownikom zablokować fundusze, dolar za dolara, za dowolną ilość bitcoinów. To tak, jakby kupili go na giełdzie takiej jak Bithumb, ale nie ma obaw o transakcję ani przechowywanie. Umowa przewiduje, że jeśli cena tej ilości Bitcoin wzrośnie, użytkownik może wykupić swoją początkową inwestycję i uzyskać cały dodatkowy zysk. Jeśli cena Bitcoina spadnie, a użytkownik zamknie umowę, jest on odpowiedzialny za zapłacenie różnicy ze swojej początkowej inwestycji. Niektórzy kupują Bitcoiny, aby je wydać, ale dla większości nadal jest to narzędzie inwestycyjne. Jeśli chcesz zainwestować w Bitcoin, EOS, Etherum i nie tylko, ale nie chcesz martwić się zagrożeniami i bólami głowy związanymi z posiadaniem, eToro może być właśnie dla Ciebie.

Opłaty Bithumb

Opłaty Bithumb są konkurencyjne w stosunku do największych międzynarodowych giełd kryptowalut, z prowizją w wysokości 0,15% pobieraną za wszystkie transakcje. Bithumb podbija nawet konkurencję, czasami oferując kupony rabatowe, obniżając koszt do zaledwie 0,01% -0,07%. To mniej niż u wszystkich innych, ale znowu są to tylko tymczasowe kampanie rabatowe. Bithumb nie ma tokena narzędziowego, co staje się tak powszechne w przypadku innych dużych giełd, takich jak Binance i KuCoin. Tokeny narzędziowe służą do udzielania użytkownikom rabatu na handel, przy jednoczesnym zapewnieniu, że pozostaną na platformie. Gdybyś na przykład używał tylko BNB na Binance, prawdopodobnie zaoszczędziłbyś pieniądze w porównaniu z tym, co wydałeś na Bithumb. Ale jeśli pochodzisz z Bittrex i jego opłat w wysokości 0,20%, Bithumb będzie wydawać się sporą zniżką. Bithumb ma również różne opłaty za wpłaty i wypłaty. Zamiast wyliczać je jeden po drugim, oto oficjalny obraz ich obecnych opłat Bithumb.

Często zdarza się, że giełdy kryptowalut, które obsługują głównie użytkowników z jednego kraju, mają opłaty wyższe niż średnie. Z przyjemnością informujemy, że opłaty Bithumb są całkowicie rozsądne, chociaż możesz znaleźć stale niższe stawki, jeśli chcesz odrobić pracę domową.

Obsługa klienta Bithumb

Jedną z najfajniejszych rzeczy w Bithumb jest liczba obsługiwanych języków. Witrynę można czytać w wielu językach, a całodobowa obsługa klienta jest dostępna przez telefon i e-mail w języku koreańskim i angielskim. Fakt, że obsługa w języku angielskim jest standardem, jest imponującą cechą dla Bithumb, usługi, która nie obsługuje głównie zachodniego świata. Niemniej jednak istnieje wiele skarg, że obsługa klienta Bithumb może być powolna, nieprzydatna lub nawet nie odpowiadać. Nie można wiedzieć, czy to norma, czy po prostu skargi mniejszości wokalnej. Zwykle myślimy, że usługa Bithumb jest lepsza niż przeciętna, a wszelkie snafusy są głównie spowodowane eksplozją użytkowników, których doświadczyli w ciągu ostatnich kilku lat.

Znaczenie południowokoreańskiego rynku kryptowalut

Chociaż Bithumb może wyglądać na dość zwyczajną giełdę kryptowalut, jej rola w branży kryptowalut w Korei Południowej jest bardzo znacząca. Korea Południowa jest jednym z krajów, które najczęściej kupują kryptowaluty pod względem dziennego wolumenu obrotu i uważa się, że przeciętny obywatel Korei Południowej jest bardziej świadomy istnienia kryptowaluty niż człowiek na ulicy prawie wszędzie. Firma niedawno dodała obsługę ICON, południowokoreańskiej kryptowaluty, której celem jest interoperacyjność między łańcuchami bloków i tworzenie kanałów komunikacji danych między rządami, uniwersytetami i innymi potężnymi podmiotami. Bankomaty ICON są obecnie dość powszechne w Korei Południowej – zawsze wcześnie wdrażają silne nowe technologie. Wraz z wiadomością, że Korea Południowa pozwoli ICO ponownie zadebiutować w swoich granicach, uważamy, że Bithumb będzie nadal podnosił swój status w globalnej społeczności giełd kryptowalut. Naprawdę mógłby pozycjonować się jako kingmaker. Już za każdym razem, gdy Bithumb dodaje nową kryptowalutę do swojej platformy, kryptosfera szaleje. Sytuacja ta wzrośnie tylko w miarę dalszego pojawiania się Korei Południowej na światowej scenie jako lidera w zakresie adopcji i rozwoju kryptowalut.

Korzystanie z Bithumb do kupowania i sprzedawania kryptowalut

Rejestracja w Bithumb to pestka, a istnieją różne rodzaje poziomów weryfikacji, które zapewniają różne opcje użytkownika w zależności od tego, ile informacji chcesz przekazać Bithumb. Ważne jest, aby zauważyć, że Bithumb miał jeden poważny skandal hakerski, podnosząc uzasadnione problemy dotyczące wiarygodności platformy. Jest to ważna kwestia przy rozważaniu, jakie dane osobowe należy przekazać. Bithumb nie miał żadnych powtórzeń włamań w ostatnich miesiącach, więc prawdopodobnie jest bezpieczny, ale chcieliśmy cię o tym poinformować. Teraz jesteś gotowy do zakupu. Bithumb ułatwia kupowanie i wydaje się, że nie ma problemów z opóźnieniami ani pominiętymi transakcjami, przynajmniej w naszym ograniczonym korzystaniu z witryny do kupowania i sprzedawania. W przypadku zakupów Bithumb ma trzy rodzaje zamówień:

  • Handel ogólny: Handel ogólny to po prostu zlecenie rynkowe. Zgadzasz się zapłacić za wybraną kryptowalutę za jakąkolwiek cenę, w jakiej jest ona obecnie dostępna. Większość ludzi korzysta z tej opcji, ale nie oznacza to, że inne opcje nie są przydatne.
  • Łatwy handel: Łatwe transakcje pokazują cenę pożądanego aktywa zmieniającą się w czasie rzeczywistym, a czynność kupna może być zautomatyzowana.
  • Zastrzeżony handel: Zachodni użytkownicy mogli nigdy nie słyszeć o "Zastrzeżony handel" wcześniej, ale to prawdopodobnie tylko problem z tłumaczeniem. Jest to znane zlecenie Limit, umożliwiające użytkownikom kupowanie wybranej waluty tylko wtedy, gdy osiągnie żądaną cenę. Oczywiście, jeśli szukasz okazji, a cena już nigdy nie spadnie tak nisko, Twoje zamówienie nigdy nie zostanie zrealizowane. Ale jeśli chcesz poczekać i mieć trochę szczęścia, Reserved Trading może zapewnić Ci najlepsze ceny.

Podobnie jak w przypadku każdej innej giełdy kryptowalut, monety, które kupujesz, są przechowywane w portfelu Bithumb. Ponieważ Bithumb miał w przeszłości skandal hakerski, uważamy, że dobrym pomysłem jest nie przechowywanie tam monet dłużej, niż możesz pomóc. Dotyczy to każdej giełdy, na której kupujesz. Jeśli chcesz kupić walutę, pobierz oficjalny portfel cyfrowy powiązany z tą kryptowalutą, zanim zainicjujesz transakcję. Po złożeniu zamówienia wyślij nowe monety bezpośrednio do portfela osobistego, który kontrolujesz. W ten sposób pozostaną tak bezpieczne, jak to tylko możliwe.

Bithumb Forums i Bithumb News

Wyjaśniliśmy już, że Bithumb jest kimś w rodzaju króla w kryptowalutach Korei Południowej. Jak więc nadążać za wiadomościami Bithumb, być może, aby dać ci wczesny dostęp do monety, zanim zostanie ona opublikowana w Bithumb? Jak można się spodziewać, większość informacji o Bithumb jest napisana po koreańsku. Jeśli nie czytasz koreańskiego, będziesz miał trudniej niż dla native speakera, ale Twoje możliwości nie kończą się na tym. Fora Bithumb na Bitcointalk i źródła wiadomości Bithumb w społecznościach kryptowalut na Reddit zapewnią ci wczesny dostęp do wszelkiego rodzaju wiadomości Bithumb, dzięki czemu będziesz na bieżąco z rozwojem tej wpływowej i rozwijającej się giełdy kryptowalut.

Ostatnie przemyślenia na temat wymiany Bithumb

Czy więc powinieneś użyć Bithumb do następnego zakupu lub sprzedaży kryptowaluty? Cóż, wszystko zależy od tego, kim jesteś i jakie są Twoje potrzeby. Po pierwsze, nie będziesz mógł korzystać z Bithumb, jeśli nie używasz koreańskiego won (KRW). Jest to główny czynnik ograniczający. Chociaż dla kupujących z Korei bardzo pomocne jest to, że Bithumb zezwala na płatności dla wszystkich swoich walut za pomocą pieniędzy fiducjarnych, obywatele spoza Korei prawdopodobnie nie będą mogli korzystać z witryny. Ale powiedzmy, że jesteś Koreańczykiem (lub przynajmniej z jakiegoś powodu używasz koreańskiego Wona). Bithumb to wysokiej jakości giełda, która może zaspokoić Twoje potrzeby, jeśli potrzebujesz jednej z kilkudziesięciu obsługiwanych przez nią monet. Nowi użytkownicy powinni jednak zachować ostrożność podczas korzystania z Bithumb, ze względu na fakt, że został zhakowany kilka miesięcy temu, z utratą ogromnych ilości funduszy użytkowników. Jest prawdopodobne, że to się nie powtórzy wkrótce, ale nadal powinieneś zabrać swoje monety z Bithumb, gdy tylko je kupisz. Bithumb jest prosty w użyciu, bez tak wielu funkcji, które mogą zmylić nowego użytkownika. Jeśli jesteś w stanie korzystać z Bithumb i chcesz go użyć do nauki branży kryptowalut, jest to świetne miejsce do zrobienia tego po raz pierwszy. Uważaj tylko na to, ile ujawniasz danych osobowych i ile pieniędzy ryzykujesz. Tak jest zawsze w przypadku kryptowalut, ale tym bardziej w przypadku Bithumb. Niemniej jednak uważamy, że Bithumb jest giełdą wysokiej jakości, jeśli to wszystko dotyczy Ciebie.