Przegląd funkcji Shapeshift Exchange | Za I przeciw

Wymiana Shapeshift to jeden z najwygodniejszych sposobów wymiany jednej kryptowaluty na inną. Od 2013 roku Shapeshift umożliwia wymianę kryptowalut na kryptowalutę bez konieczności podawania przez użytkowników swoich nazwisk lub adresów e-mail. Dla tych użytkowników jest to świetna anonimowa metoda kupowania kryptowalut. Dla innych jest to po prostu najwygodniejszy sposób wymiany kryptowalut. Shapeshift API doprowadziło do integracji platformy z wysokiej jakości portfelami i platformami kryptowalutowymi, takimi jak portfel wielowalutowy Jaxx. Dzięki partnerstwom i integracjom, takim jak te, ludzie używają Shapeshift, nawet nie zdając sobie sprawy, że to robią – jeden ze znaków naprawdę użytecznej technologii cyfrowej. Shapeshift wydaje się być droższy niż scentralizowane giełdy, ale nie ma bezpośrednich opłat Shapeshift (uważa się, że Shapeshift zarabia, biorąc procent statycznych kursów wymiany, które naliczają za każdą transakcję). Wymiana Shapeshift, jak w przypadku każdej platformy, ma swoje plusy i minusy, ale ma swoje zastosowania i zalecamy ją do określonych celów.

Co to jest Shapeshift Exchange?

Giełda Shapeshift została założona w 2013 roku przez Erika Voorheesa, wytrwałą osobowość w większej branży kryptowalut. Giełda Voorhees była przewidywalną koncepcją, ponieważ coraz więcej inwestorów kryptowalut szukało sposobów na handel kryptowalutami bez pozostawiania cyfrowego śladu, jak w przypadku scentralizowanych giełd, takich jak Bittrex. Shapeshift spełnia swoje zadanie, utrzymując rezerwę każdej obsługiwanej monety. W ten sposób użytkownicy na całym świecie mogą uzyskać natychmiastowe rozwiązanie swoich transakcji, bez konieczności przeskakiwania przez obręcze wymagane przez scentralizowane giełdy. Użytkownicy mają wiele powodów, aby cieszyć się handlem kryptowalutami bez kont lub dokumentów tożsamości, a szwajcarska firma Shapeshift udowodniła, że ​​jest to niezawodny model biznesowy. [/ su_note]

Jakie są wady zmiany kształtu?

Oczywiście każda popularna wymiana będzie miała zło, które towarzyszy dobru. Shapeshift nie jest zbyt przejrzysty, jeśli chodzi o praktyki, których używają do ułatwiania transakcji między użytkownikami. Istnieje wiele niepotwierdzonych doniesień o nieudanych transakcjach i utraconych środkach. Shapeshift miał nawet pracownika, który kilka lat temu ukradł fundusze o łącznej wartości około 200 000 dolarów. Ponadto obawy, że środki wychodzących użytkowników są tymczasowo przechowywane w gorących portfelach, dają użytkownikom kolejny powód do obaw o bezpieczeństwo Shapeshift. Pamiętaj, że bez rejestracji i konta eliminujemy również hasła i uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Erik Voorhees i jego kadra nie zawsze reagowali zbytnio na skargi użytkowników, co trochę zepsuło wymianę Shapeshift. Ci, którzy mieli kłopoty, nie mieli możliwości odzyskania swoich funduszy, a ponieważ przepisy nie tworzą typowego mandatu branży finansowej dla bieżącej działalności Shapeshift, niektórzy spaleni użytkownicy czują się tak, jakby po prostu nie mieli szczęścia. Shapeshift kosztuje trochę więcej niż zwykle inne giełdy. Omówimy to bardziej szczegółowo nieco później, ale warto to zauważyć. Jednak złe doświadczenia z Shapeshift są w mniejszości, a ten pisarz wykorzystywał je z powodzeniem przy wielu okazjach. Shapeshift jest na tyle niezawodny, że możemy polecić wypróbowanie go samemu. Ale jeśli się martwisz lub uważasz, że jest zbyt podatny na awarie, alternatywa taka jak eToro może lepiej dopasować się do twoich potrzeb.

Korzystanie z eToro do inwestowania w kryptowalutę

Shapeshift może być mylące i trochę przerażające dla nowych użytkowników. Dlatego dobrze uregulowane i ugruntowane alternatywy, takie jak eToro, będą dla niektórych preferencyjne. eToro nie jest prawdziwym konkurentem dla Shapeshift, ponieważ nie wysyła walut do użytkownika. Zamiast tego eToro sprzedaje kontrakty CFD, akronim oznaczający "Kontrakty na różnicę". Zasadniczo, gdy ktoś kupuje eToro CFD na Bitcoin, może zyskać i stracić pieniądze, tak jak zrobiłby to, gdyby kupił taką samą ilość Bitcoinów. Jedyną różnicą jest to, że nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swojego Bitcoina, przenoszenie go z adresu na adres i przenoszenie go na właściwą giełdę, gdy chcą w końcu wypłacić pieniądze. eToro sprawia, że ​​inwestowanie w kryptowaluty jest łatwe, ponieważ usuwa wszystkie te przeszkody, umożliwiając Ci osiągnięcie zysku przy najmniejszym możliwym wysiłku. eToro jest dobrze regulowane, w przeciwieństwie do Shapeshift, i jest firmą na tyle dużą, że jej usługi przeszły testy bojowe, dzięki czemu zyskały zaufane miejsce w globalnej branży inwestycyjnej.

Jakie są opłaty za zmianę kształtu?

Jak już wspomniano, Shapeshift nie pobiera formalnych opłat za usługi. Zamiast tego ustalają statyczne kursy wymiany, które od czasu do czasu aktualizują się, gdy ceny monet rosną lub spadają. Opłata za kurs wymiany ma na celu pokrycie opłat górniczych pobieranych przez różne łańcuchy bloków za zakończenie transakcji. Jednak ogólnie przyjmuje się, że Shapeshift musi pobierać marżę z tych opłat, w przeciwnym razie nie jesteśmy pewni, w jaki sposób Shapeshift zarobiłby pieniądze. W związku z tym te kursy wymiany są nieco wyższe niż można by oczekiwać od scentralizowanej wymiany, która pobiera normalne opłaty za usługi. Niemniej jednak użytkownicy będą mogli kupować monety obsługiwane przez Shapeshift po cenie zbliżonej do aktualnego kursu rynkowego. Jeśli nie próbujesz ograniczyć kosztów do absolutnego minimum, jest to w porządku dla większości ludzi. Oto niektóre z aktualnych kursów wymiany Shapeshift:

Jakie monety obsługują Shapeshift?

Shapeshift umożliwia handel kilkunastoma kryptowalutami. Ta lista ciągle się zmienia. Niektóre projekty blockchain wygasają, a powiązane monety są usuwane z platformy Shapeshift. Inne kryptowaluty stają się popularne i są dodawane, gdy tablica Shapeshift uzna za stosowne, i uważa się, że popularny popyt użytkowników ma tutaj pewien wpływ. Oto lista wszystkich monet aktualnie obsługiwanych przez Shapeshift:

  • Bitcoin, Bitcoin Cash, Clams, District0x, Factoids, Matchpool, Monacoin, Numeraire, Potcoin, Reddcoin, Siacoin, WeTrust, Wings, 0x, Firstblood, Bitcoin Gold, Dash, Dogecoin, GameCredits, Komodo, NEO, Novacoin, Peercoin, RCN, Status, Voxels, Monero, Aragon, Blackcoin, Decred, Ethereum, Gnosis, LBRY Credits, Namecoin, NXT, Qtum, IExec, Storj, Vericoin, Ripple, Bancor, Civic, Digibyte, Ethereum Classic, Golem, Litecoin, NEM, OmiseGo, Augur, SALT, SwarmCity, Vertcoin, Zcash

Jak używać Shapeshift Exchange?

Aby użyć Shapeshift, po prostu przejdź do Shapeshift.io i wybierz monety, którymi chcesz handlować. Aby dokonać jakiegokolwiek handlu na platformie Shapeshift, musisz najpierw posiadać kryptowalutę. Shapeshift nie przyjmuje płatności fiducjarnych, jak robią to niektóre inne giełdy – żadnych kart kredytowych, kart debetowych ani przelewów bankowych. Będziesz musiał zacząć od waluty takiej jak Bitcoin, przechowywanej pod osobistym adresem. Można to następnie wymienić na inną kryptowalutę, wybraną spośród obsługiwanych na stronie Shapeshift. zmiana kształtu Musisz jednak zrobić coś więcej niż tylko posiadać handlową kryptowalutę, taką jak Bitcoin. Jedną z najfajniejszych rzeczy, które robi Shapeshift, jest wysłanie waluty prosto do wybranego portfela po zakończeniu transakcji. Oznacza to, że przed rozpoczęciem handlu musisz mieć gotowy portfel docelowy. Portfele kryptowalut mają różne kształty i rozmiary. Niektóre portfele obsługują jedną walutę, na przykład portfel Bitcoin Core. Inne portfele, takie jak Exodus, zawierają mnóstwo różnych monet. W przypadku Exodus każda inna waluta będzie miała swój własny adres. Ale są wyjątki nawet od tego rodzaju waluty. MyEtherWallet to portfel wielowalutowy, który obsługuje tylko tokeny ERC20 (monety wydane za pomocą łańcucha blokowego Ethereum). Wszystkie te monety mają ten sam adres. Nie możemy prawdopodobnie uwzględnić wszystkich różnych sposobów konfigurowania adresów roboczych. Po prostu zrób to ostrożnie przed użyciem Shapeshift, ponieważ bez adresu roboczego nie ma możliwości zdobycia monet, których potrzebujesz, a chciałbyś po prostu wyrzucić swoje pieniądze.

Czy Changelly jest dobrą alternatywą dla zmiany kształtu?

Changelly to kolejna giełda Bitcoin, która działa podobnie do Shapeshift. Główna różnica polega na tym, że Changelly umożliwia użytkownikom dokonywanie zakupów za pomocą waluty fiducjarnej (USD, kartą kredytową). Shapeshift i Changelly obsługują różne waluty. Oczywiście istnieje pewien crossover, ale generalnie te giełdy reprezentują dwie różne bazy klientów. Są też tacy, którzy mają silne uczucia w taki czy inny sposób, z których niektórzy uważają, że Changelly jest bardziej godna zaufania niż Shapeshift. Korzystając z obu, ten pisarz uważa, że ​​oboje mają swoje miejsce, a użytkownicy powinni zbadać oba i podjąć własne zdanie.

Czy ShapeShift ma aplikację?

W przeciwieństwie do większości innych giełd kryptowalut, Shapeshift ma w pełni funkcjonalne aplikacje handlowe zarówno na Androida, jak i iPhone’a. Ważne jest, aby zachować ostrożność podczas pobierania aplikacji kryptowalutowych, ponieważ zawsze istnieją naśladowcy, a niektóre z nich istnieją tylko po to, aby ukraść twoje fundusze. Dlatego szukając aplikacji na iOS, używaj tylko oficjalnej aplikacji Shapeshift Currency Converter. W przypadku Androida nazwa jest nieco inna, ale usługa jest równie dobra. Wybierz urzędnika "Shapeshift – Crypto Exchange" aplikacja na urządzenia z systemem Android.

Jak w pełni anonimizować użycie Shapeshift

W kryptowalutach często błędne jest nazywanie dowolnego zachowania "anonimowy", ale dzięki Shapeshift możemy dostać się gdzieś bardzo blisko celu. Inwestorzy kryptowalut mogą mieć różne powody, by chcieć anonimowości na platformie finansowej, takiej jak Shapeshift. Niektórzy ludzie wyjaśniają, że nawet nie potrzebują powodu. W końcu transakcje finansowe powinny być prywatne, a Shapeshift to umożliwia. Powiedzieliśmy już, że Shapeshift nie wymaga od użytkowników przesyłania identyfikatorów ani kontaktów e-mail. Użytkownicy mogą po prostu dokonywać transakcji. Ale czy to wystarczy, aby zachować prywatność? Nie całkiem. Nadal łatwo jest śledzić wykorzystanie Shapeshift przez osoby, a jeśli ktoś miał wiedzę, zasoby i powód, mógłby dokładnie wiedzieć, co jest kupowane i sprzedawane za pomocą Shapeshift oraz kto kupował i sprzedał. Jest mało prawdopodobne, abyś był celem takiego wysiłku, ale kto wie? Oto jak prawie całkowicie anonimizować użycie Shapeshift.

  • Po pierwsze, przeglądarka taka jak Tor może ukryć Twój ruch do i z Shapeshift oraz gdziekolwiek indziej w Internecie. TOR został stworzony dla armii USA i od lat zapewnia prywatność w Internecie ludności cywilnej. TOR działa poprzez przesyłanie ruchu przez wiele różnych komputerów i adresów IP. Jednak początek i koniec każdej sesji internetowej można prześledzić do Twojego adresu IP, więc nie należy tego uważać za w pełni bezpieczne rozwiązanie samo w sobie.
  • Aby przypieczętować umowę, użyj TOR z wirtualną siecią prywatną lub VPN. Zawsze wybieraj VPN, który nie przechowuje Twojej historii online, aby nie można było jej później sprzedać ani zhakować. Sieci VPN chronią całą sesję internetową w tajemnicy, nawet adres IP powiązany z początkiem i zakończeniem każdej sesji.

Pomyśl o tym jak o otrzymaniu listu. TOR wysyła list na całym świecie za pośrednictwem milionów adresów, uniemożliwiając śledzenie. Ale potem list dociera do twojej skrzynki pocztowej z twoim imieniem i nazwiskiem. W końcu nie tak bezpieczne. VPN pozwala TOR zrobić swoje, ale kiedy list zbliża się do twojego domu, dostarcza go do opuszczonego domu na ulicy. Wszystko, co musisz zrobić, to podejść i go podnieść. Korzystanie z tej kombinacji metod z Shapeshift zapewni prawie całkowitą anonimowość. Oczywiście większość ludzi nie będzie musiała uciekać się do tak ekstremalnych metod, ale z doświadczenia wiemy, że niektórzy ludzie naprawdę cenią te informacje, ponieważ nie chcą ryzykować, jeśli chodzi o ich prywatność. I być może to najlepszy sposób. W każdym razie jest to dobry sposób na osiągnięcie tego celu.

Ostatnie przemyślenia na temat Shapeshift

Shapeshift była jedną z pierwszych zdecentralizowanych giełd. I chociaż nie jest to idealne rozwiązanie i nie obejmuje wszystkich monet na rynku, nadal jest to dość niezawodne, szybkie i niedrogie rozwiązanie do podstawowego handlu kryptowalutami. Nie widzimy w najbliższym czasie Shapeshift nigdzie indziej. Ich integracja z popularnymi portfelami i platformami oznacza, że ​​Shapeshift zapewnia wartość nawet dla tych, którzy nie wiedzą o platformie. Co więcej, potrzeba anonimowości w handlu kryptowalutami jest również bardzo ważna dla ludzi, zwłaszcza, że ​​kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne. Wypróbuj Shapeshift na następnych giełdach krypto-kryptowalut. Uważamy, że będzie to szybkie i wygodne, co w końcu jest tym, o co i tak chodzi w Shapeshift.