Przewodnik po monetach Binance | Dowiedz się wszystkiego o BNB

Co to jest Binance Coin?

Binance Coin jest oznaczony przez BNB i został uruchomiony przez renomowaną giełdę kryptowalut Binance, aby napędzać jej operacje handlowe i rozwijać ekosystem kryptowalut wokół własnego tokena. Handlowcy mogą używać BNB do różnych zastosowań, w tym do dokonywania płatności opłat transakcyjnych, opłat za wymianę lub opłat za notowanie. W roku startowym, tj. 2015, Binance zaoferowało 50% rabatu na handel, który zmniejszałby się o 50% każdego roku, ostatecznie kończąc w piątym roku..

W chwili pisania tego tekstu BNB jest wyceniany na 23,96 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi nieco ponad 3,4 miliarda USD. Binance pozwala również na wykorzystanie monety do inwestycji w Initial Coin Offering (ICO), wymienionych w sekcji Launchpad giełdy. Te nowe tokeny są następnie oferowane na giełdzie, dając im trampolinę do rozpoczęcia handlu.

Czy Binance Coin to rodzaj pieniądza?

Głównym powodem stworzenia BNB jest wzmocnienie ekosystemu giełdy kryptowalut przy jednoczesnym ułatwieniu operacji handlowych dla inwestorów. W niektórych przypadkach token może być używany do płacenia za wybrane usługi hotelarskie i turystyczne, ale ogólna akceptacja w porównaniu z innymi walutami jest niska. Z tego samego powodu nie można go zaklasyfikować jako rodzaj pieniądza.

Czy jest to prawnie uznane?

Ponieważ Binance Coin jest natywnym tokenem giełdy kryptowalut, która już jest zgodna ze wszystkimi przepisami i regulacjami i jest głównie używana na platformie, tak naprawdę nie pozostaje nic, co mogłoby kwestionować legalność samej monety. Należy pamiętać, że Binance, jako platforma handlowa, przestrzega zasad KYC i przepisów AML, aby zapewnić bezpieczeństwo danych osobowych i finansowych traderów oraz ich funduszy..

Do czego ludzie używają Binance Coin?

BNB może być używany z wielu powodów, w tym z inwestycji krótko- i długoterminowych. Niektóre z popularnych zastosowań monety to:

 • Inwestowanie w BNB w celu codziennego handlu w celu uzyskania szybkiego dochodu pasywnego dzięki zmienności kryptowaluty na swoją korzyść.

 • Korzystanie z BNB w celu uiszczenia opłaty za notowanie giełdy Binance lub opłat transakcyjnych, aby zaoszczędzić na kosztach transakcji.

 • Dokonywanie inwestycji ICO w nowe tokeny kryptowaluty, które są inicjowane za pomocą funkcji Binance Launchpad.

 • Stawianie tokenów BNB w celu uzyskania pasywnego dochodu i zrzutów za pomocą funkcji Launchpool.

Co kupcy akceptują Binance Coin?

Binance wykorzystało swoją dźwignię, aby zawrzeć umowy partnerskie z wieloma dostawcami i usługodawcami, dzięki którym giełda mogła zaoferować swoim użytkownikom wygodę wydawania BNB w różnych punktach sprzedaży. Niektóre z najlepszych sklepów internetowych i detalicznych, które akceptują BNB jako metodę płatności, są wymienione poniżej:

 • TravelbyBit – Możesz skorzystać z tej usługi, aby podróżować po świecie i płacić tokenami BNB u sprzedawców w Australii.

 • Crypto.com – Jeśli chcesz zapłacić rachunek karty kredytowej za pomocą BNB, Crypto.com daje Ci taką możliwość.

 • Mithril – Korzystając z tej zaawansowanej usługi, możesz zarówno obstawiać, jak i przesuwać tokeny BNB za pośrednictwem portfela VAULT, dzięki czemu jest to szybkie i wygodne.

 • Gifto – Użyj swoich tokenów BNB na tej platformie do przesyłania strumieniowego wideo na żywo, aby z łatwością kupować wirtualne prezenty.

 • Pundi X – Każdy sklep korzystający z urządzenia XPOS firmy Pundi X przyjmie od Ciebie BNB jako prawidłowy tryb płatności.

 • AERON – Monetami BNB można zapłacić za samoloty w sklepie pilotów napędzanym przez Aeron.

 • Moeda – Jeśli chcesz dokonywać inwestycji za pomocą tokenów BNB, Moeda umożliwia to na całym świecie.

Technologia kryjąca się za Binance Coin

Binance Coin wykorzystywał infrastrukturę blockchain Ethereum i początkowo polegał na tokenach ERC20, które miały zdolność do przechowywania i utrzymywania wartości. Jednak zostały one zastąpione tokenami BEP2 BNB w kwietniu 2019 r., Kiedy giełda uruchomiła sieć główną Binance Chain.

Nie masz możliwości wydobywania tokenów za pomocą protokołów proof-of-work lub proof-of-stack, ponieważ wszystkie monety zostały wstępnie wydobyte i były już rozprowadzane w czasie ICO. Monety BNB, które są obecnie w obiegu, są wykorzystywane głównie do handlu z rabatem na giełdzie. Stopa dyskontowa została początkowo ustalona na 50% w pierwszym roku wprowadzenia na rynek, ale od tego czasu co roku spada o połowę.

W piątym roku handel nie będzie miał rabatu, który może wpłynąć na cenę tokena. Aby stawić czoła spadkowi wartości BNB, Binance przyjęło strategię skupu monet BNB i spalenia ich w celu ograniczenia podaży monet. Binance planuje spalić 50% tokenów BNB, które są w obiegu.

Jak to się wszystko zaczęło – historia Binance Coin

Binance Coin został uruchomiony w lipcu 2017 roku za pośrednictwem ICO, które zaoferowało na sprzedaż 20 milionów monet BNB inwestorom, 80 milionów różnym interesariuszom projektu, a pozostałe 100 milionów inwestorom detalicznym, którzy uczestniczyli w ICO. Pieniądze zebrane za pośrednictwem BNB ICO zostały wydane na rozwój wymiany, brandingu i marketingu. Pewna część inwestycji została również wykorzystana do dodania kluczowych ulepszeń do giełdy Binance.

Mining Binance Coin – jak powstają nowe monety?

BNB nie można wydobywać za pomocą protokołu proof-of-work lub proof-of-stack. Zamiast tego opiera się na metodzie konsensusu Byzantine Fault Tolerance (BFT), w której zaangażowani są walidatorzy, którzy zarabiają tokeny BNB poprzez weryfikację bloków w sieci.

Podaż – ile monet jest dostępnych, a co jeśli się skończą?

Początkowo, w czasie ICO, Binance ograniczyło całkowitą podaż do 200 milionów tokenów. Jednak z powodu spalenia BNB, które miało na celu przeciwdziałanie deprecjacji wartości, całkowita i maksymalna podaż tokenów BNB wynosi obecnie około 176 milionów. Oznacza to, że od premiery prawie 12% monet zostało zniszczonych. W chwili pisania tego tekstu tokeny BNB będące w obiegu mają wolumen 144 milionów z kapitalizacją rynkową przekraczającą 3,4 miliarda USD.

Binance nie planuje tworzenia większej liczby tokenów i polega na popycie i podaży, aby wpływać na cenę tokena.

Decentralizacja – co to znaczy?

Decentralizacja to koncepcja, zgodnie z którą żadna pojedyncza osoba, organ regulacyjny ani organizacja nie powinny mieć całkowitej ani znaczącej kontroli nad kwestiami zarządzania siecią, taką jak łańcuch bloków. Zamiast tego opiera się na konsensusie ludzi, którzy przyczyniają się do jego sukcesu i utrzymują ciągłość operacji. Istnieją różne metody prowadzenia zdecentralizowanej sieci, ale jedyną wspólną cechą ich wszystkich jest to, że żaden organ centralny nie może kontrolować jej samodzielnie..

To sprawia, że ​​sieć jest bardziej demokratyczna i niezmienna. Oznacza to, że nic nie może zostać ocenzurowane z powodu woli nielicznych, a wszystkie sprawy są publicznie ujawniane w celu zwiększenia przejrzystości.

Binance Coin jako inwestycja

Jeśli chodzi o inwestycje, Binance Coin różni się nieco od innych kryptowalut. Ponieważ jest to rodzima waluta popularnej giełdy, ma zaplecze i zasoby, aby utrzymać względnie stabilną cenę i dlatego nie jest tak zmienna, jak niektóre inne kryptowaluty, które często szybko reagują na czynniki rynkowe. Cena BNB była stosunkowo stabilna, zwłaszcza w krótkim okresie. Oznacza to, że może nie być najlepszym motorem do inwestycji krótkoterminowych, ale na dłuższą metę jest bardziej obiecujący.

Dlaczego warto zainwestować?

Jeśli chcesz zainwestować w Binance Coin lub inny altcoin, upewnij się, że znasz przyczynę swojej inwestycji. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie handlują BNB i innymi tokenami.

 • Chcesz zarobić pasywny dochód, handlując tokenami BNB i innymi kryptowalutami.

 • Chcesz uzyskać długoterminowy zwrot z inwestycji, trzymając przez chwilę tokeny BNB.

 • Chcesz zaparkować swój kapitał w bezpiecznej i niezawodnej zdecentralizowanej sieci.

 • Wierzysz w projekt Binance Coin i chcesz wesprzeć go swoimi finansami.

Nie zapominaj, że różni inwestorzy mają różne cele w handlu i potrzebujesz unikalnej i dobrze przemyślanej strategii, aby je osiągnąć. Dlatego ważne jest, aby określić, dlaczego chciałbyś zainwestować w BNB.

Cena i zmienność – dlaczego cena jest tak zmienna?

Jeśli chodzi o kryptowaluty, nie ma ścisłego samodzielnego i scentralizowanego nadzoru, takiego jak polityka pieniężna banku państwowego. Oznacza to, że są one całkowicie napędzane przez siły rynkowe i nastroje, co skutkuje dużą zmiennością ze względu na szeroki zakres czynników, w tym regulacje, aktualizacje technologii, opinie, wirusowość lub akceptację społeczną. Powiedziawszy to, BNB jest jedną z bardziej stabilnych kryptowalut, ponieważ jest rodzimą monetą uznanej platformy handlowej.

Oznacza to, że chociaż istnieje wystarczająca zmienność, aby zarabiać na zyskach, nadal jest stosunkowo stabilna w porównaniu z innymi tokenami, które mogą obserwować ogromne spadki i wzrosty w ciągu godzin.

Gdzie kupić Binance Coin

BNB jest oferowany przez wiele giełd kryptowalut i oczywiście najlepszym miejscem do zakupu jest natywna platforma Binance. Jeśli jednak szukasz innych opcji, musisz wziąć pod uwagę różne czynniki, w tym opłaty, łatwość obsługi, obsługę klienta i reputację. Poniżej wymieniono trzy z naszych ulubionych i sprawdzonych platform handlowych:

 • eToro – Jedna z najlepszych witryn handlu społecznościowego, która oferuje kontrakty CFD na kryptowaluty i sprawia, że ​​doświadczenie jest szybkie, wygodne i niedrogie. Dzięki łatwości użytkowania, profesjonalnej analizie i ekonomicznym opłatom eToro jest jedną z najlepszych opcji.

 • FXTB – Kolejna renomowana platforma, która została stworzona do handlu na rynku Forex, ale wykorzystała swoją wyjątkową pozycję rynkową, aby stać się jedną z najlepszych giełd kryptowalut do kupowania BNB.

Gdzie przechowywać Binance Coin

Kupując BNB, nie możesz trzymać go na koncie giełdy przez długi czas, ponieważ jest to dość niebezpieczne. Oznacza to, że będziesz potrzebować bezpieczniejszej i solidniejszej opcji, tj. Portfeli kryptowalut, które są specjalnie zaprojektowane do przechowywania wszystkich rodzajów tokenów.

Co to są portfele?

Portfele kryptowalut to fizyczne urządzenia lub programy, które mogą bezpiecznie przechowywać szeroką gamę tokenów i aktywów cyfrowych, w tym Bitcoin, Dash, Bitcoin Cash, Iota, Ethereum, Chainlink, Tezos, Monero, Ripple i inne. Mają nowoczesne funkcje bezpieczeństwa, aby Twoje fundusze były bezpieczne przez dłuższy czas.

Jakie rodzaje portfeli są dostępne?

Kiedy szukasz najlepszego portfela do przechowywania tokenów BNB, musisz przejrzeć wiele opcji.

Portfel internetowy

Portfele internetowe korzystają z rozszerzeń przeglądarki lub są wbudowane w platformę kryptowalut, do której można łatwo uzyskać dostęp za pośrednictwem poświadczeń. Są przyjazne dla użytkownika, ale nie mają wielu funkcji bezpieczeństwa.

Portfel mobilny

Jeśli szukasz większej przenośności i chcesz handlować w ruchu, potrzebujesz portfela mobilnego. Portfele mobilne są oferowane jako aplikacje na iOS lub Androida, które możesz zainstalować na swoim telefonie, aby przechowywać kryptowaluty. Te portfele zapewniają rozsądne bezpieczeństwo i zestaw funkcji. Niektóre portfele mobilne Binance obejmują Atomic Wallet, Exodus i Coinomi Wallet.

Portfel na biurko

Są to programy, które możesz zainstalować na komputerze z systemem Windows lub macOS w celu przechowywania tokenów. Zapewniają więcej funkcji bezpieczeństwa i oferują wbudowany handel, który może być bardzo przydatny dla handlowców. Coinomi, Exodus i Atomic Wallets to dobre opcje.

Portfel sprzętowy

Jeśli przedkładasz bezpieczeństwo ponad wszystko inne, najlepszym rozwiązaniem jest portfel zimny lub portfel sprzętowy. Są całkowicie odłączone od sieci zewnętrznych, co może narażać urządzenia. Oferują również wiodące funkcje bezpieczeństwa, takie jak hasła i 2FA. Możesz użyć Ledger Nano S i Trezor do przechowywania Binance Coin.

Kombinacje portfeli

Masz również możliwość łączenia różnych typów portfeli, aby uzyskać najlepsze funkcje różnych portfeli, w tym niezawodność, bezpieczeństwo, wygodę i łatwość użytkowania. Możesz używać Ledger Nano S w połączeniu z portfelem Atomic.

Przechowywanie portfela na giełdzie, potencjalne zalety i wady

Chociaż nie ma nic złego w przechowywaniu BNB na koncie giełdy, przechowywanie tam tokenów przez dłuższy czas nie jest najlepszym pomysłem. Chociaż portfele wymiany kryptowalut zapewniają lepsze wrażenia użytkownika, łatwość użytkowania i szybki dostęp, nie mają najlepszego bezpieczeństwa. Poza tym, jeśli witryna jest tymczasowo niedostępna lub doświadcza próby włamania lub naruszenia bezpieczeństwa, Twoje tokeny BNB utkną lub mogą zostać skradzione.

Często Zadawane Pytania

 1. 1. Jakie portfele są bezpieczne do przechowywania Binance Coin?

  Binance oficjalnie poleca Trust Wallet. Jednak tokeny BNB można również przechowywać w Enjin Wallet, Ledger Nano, Trezor, Jaxx, Metal Vault, Request Wallet, Atomic Wallet, Clay i nie tylko.

 2. 2. Jaka jest procedura wydobywania Binance Coin?

  Tokeny BNB zostały wstępnie wydobyte i już rozprowadzone w czasie ICO. 50% monet było dla uczestników ICO, 40% dla zespołu i 10% dla inwestorów.

 3. 3. Czy powinienem zainwestować w Binance Coin?

  Chociaż BNB jest stosunkowo mniej zmienny niż inne kryptowaluty, musisz podjąć wszelkie środki ostrożności i zarządzać swoim ryzykiem, aby nie stracić więcej, niż możesz stracić.

 4. 4. Czy Binance Coin można wykorzystać do codziennych zakupów??

  W niektórych przypadkach można kupić określone produkty i usługi, jednak nie jest to tak powszechnie akceptowane jak BTC.

 5. 5. Czy Binance Coin jest zdecentralizowanym blockchainem?

  Tak. Jest zbudowany na zdecentralizowanym łańcuchu bloków, który zapewnia całkowitą niezmienność.