Portfele Ethereum

Reputacja Ethereum to poprzedza – blockchain Ethereum i kryptowaluta to światowa sensacja. Pierwszy protokół blockchain, który zmienił inteligentne kontrakty w zjawisko, obecna branża blockchain byłaby nie do poznania bez Ethereum. Najpopularniejsze kryptowaluty zaczęły się na blockchainie Ethereum, a waluta Ethereum (ETH) jest drugą najcenniejszą walutą cyfrową na świecie.

Aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie przechowywać Ethereum, które oszczędzasz i wydajesz, podamy Ci kompletny przewodnik, jak znaleźć i korzystać z najlepszych portfeli Ethereum 2018.

Co to jest portfel Ethereum?

Ethereum to cyfrowa waluta. Oznacza to, że fragmenty kodu komputerowego reprezentują monety cyfrowe – monety, których nie można w żaden sposób kopiować ani powielać. Kiedy posiadasz „Monety” Ethereum, jesteś jedyną osobą na świecie, która może je posiadać. Ponieważ te monety są zasadniczo wykonane z kodu, musisz mieć oprogramowanie, aby z nimi współdziałać. Zapisywanie, wydawanie i przenoszenie Ethereum odbywa się za pomocą „cyfrowych portfeli” – analogicznego terminu używanego do określenia przeznaczenia portfela Ethereum poprzez porównanie go z obiektem w świecie rzeczywistym.

Istnieje mnóstwo różnych portfeli Ethereum. Niektóre są czystym oprogramowaniem, inne w ogóle nie używają żadnych narzędzi cyfrowych, a inne są połączeniem sprzętu i oprogramowania. Pomożemy Ci zrozumieć ukształtowanie terenu w przeglądzie portfeli Ethereum 2018 do naśladowania.

Jak wybrać portfel Ethereum

Jak powiedzieliśmy, istnieje wiele różnych rodzajów portfeli. Tutaj przedstawimy Ci zestawienie niektórych z najlepszych opcji. Wybierz jedną lub więcej z tych opcji w oparciu o Twoje osobiste potrzeby związane z kryptowalutą.

Różne rodzaje portfeli

Co to jest Hot Wallet?

Hot Wallets to cyfrowe portfele podłączone do internetu. Każde oprogramowanie podłączone do internetu jest w pewnym stopniu podatne na ataki. Od dziesięcioleci trwa wyścig zbrojeń między projektantami oprogramowania a hakerami, z których jeden nieustannie próbuje prześcignąć drugiego. Większość gorących portfeli Ethereum jest dość bezpiecznych, ale zawsze istnieje szansa, że ​​ktoś znajdzie sposób na kradzież twoich monet. Z tego powodu gorące portfele nigdy nie są zalecane do długoterminowego przechowywania dużych sald – tak jak możesz to zrobić jako inwestor. Jeśli regularnie handlujesz lub wydajesz Ethereum, gorący portfel będzie świetnym sposobem na stały dostęp do twoich monet w celu szybkiego transferu. W Hot Wallets zdecydowanie bardziej chodzi o wygodę niż bezpieczeństwo, ale są one idealną opcją, gdy po prostu potrzebujesz użyć swoich monet.

Co to jest zimny portfel?

Zimny ​​portfel to rozwiązanie do przechowywania kryptowalut, które nie jest połączone z Internetem. Zimne portfele to świetny sposób na przechowywanie kryptowaluty bez zagrożenia jej kradzieżą. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego jest pobranie portfela oprogramowania, który normalnie byłby przechowywany na komputerze podłączonym do Internetu, i po prostu zainstalowanie go na komputerze, który nigdy nie był podłączony do Internetu. Przeniesienie Ethereum z zimnego portfela do gorącego portfela wymaga kilku kroków, ale ta niewielka niedogodność jest ceną, jaką płacimy za bezpieczeństwo, a inwestorzy na całym świecie wiedzą, że warto.

Z portfela Infinito można korzystać w ten sposób na urządzeniu mobilnym.

Co to jest portfel sprzętowy?

Portfele sprzętowe to obiekty fizyczne, które przechowują kryptowaluty. Na przykład Ledger Nano S to w zasadzie pamięć USB z ekranem komputera. Zaletą jest to, że portfele sprzętowe są portfelami zimnymi – po prostu siedzą w twoim pokoju, nie są podłączone do internetu. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do swoich monet, portfele sprzętowe są podłączane do urządzenia za pomocą kabla USB. Portfele sprzętowe mogą zastąpić hasła, aby zapewnić dostęp do portfeli i platform kryptograficznych na urządzeniu, używając prostego kodu PIN na samym urządzeniu, aby uruchomić inne oprogramowanie. Portfele sprzętowe są uważane za najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowalut.

Portfele sprzętowe Ethereum są przeglądane u dołu połączonego artykułu.

Co to jest portfel papierowy?

Portfel papierowy to po prostu kawałek papieru z zapisanymi lub wydrukowanymi kodami monet Ethereum. Kiedy kupujesz Ethereum, pojawiają się kody związane z własnością otrzymanych monet. Każdy, kto ma te kody, może przesyłać, wydawać lub sprzedawać te monety. Portfele cyfrowe są sposobem na przechowywanie tych kluczy, ale niektórzy obawiają się, że skoro te rozwiązania programowe są podłączone do Internetu, mogą zostać skradzione. Drukowanie lub zapisywanie kodów przenosi je do świata fizycznego, gdzie hakerzy nie mogą ich ukraść. Oczywiście papier może zostać zgubiony, skradziony, spalony, uszkodzony przez wodę, zjedzony przez koty itp. Portfel papierowy jest tak bezpieczny, jak jesteś w stanie bezpiecznie przechowywać papier. Ale jeśli poradzisz sobie z odpowiedzialnością, nie ma bezpieczniejszego sposobu na przechowywanie monet. Zalecane tylko do długotrwałego przechowywania, ponieważ odzyskanie dostępu do monet zajmuje kilka minut w praktyczny sposób.

Portfel jedno- i wielowalutowy

Każdy portfel Ethereum może przechowywać 1) tylko Ethereum lub 2) Ethereum i dowolną liczbę innych cyfrowych walut. Portfele jednowalutowe są zwykle używane, gdy ludzie aktywnie używają swoich monet w łańcuchu blokowym Ethereum lub gdy regularnie wydają lub handlują. Portfele wielowalutowe są zwykle używane przez osoby, które posiadają wiele rodzajów cyfrowych walut i lubią wygodę posiadania wszystkich tych walut w jednym miejscu. Najlepsze portfele wielowalutowe przechowują setki kryptowalut.

Portfele Ethereum na komputery stacjonarne & mobilny

Istnieją dziesiątki portfeli Ethereum, z których niektóre są przeznaczone na komputery stacjonarne, a inne na urządzenia mobilne. Portfele stacjonarne mają tę zaletę, że jest mało prawdopodobne, aby zostały zgubione wraz z urządzeniem, na którym są przechowywane (kradzież, upuszczenie do toalety itp.). Są również bardzo naturalne dla osób, które regularnie handlują na złożonych platformach brokerskich kryptowalut, które najlepiej działają na komputerach stacjonarnych. Jednak portfele na komputery stacjonarne nie pozwalają na wydawanie pieniędzy w fizycznych lokalizacjach ani w ogóle nie pozwalają na dowolną lokalizację. Portfele mobilne są idealne dla osób w ruchu lub regularnie spędzających Ethereum w prawdziwym świecie. Większość entuzjastów kryptowalut używa obu do różnych celów. Ponieważ możesz mieć tyle portfeli Ethereum, ile chcesz (prawie wszystkie są darmowe), nie musisz tracić czasu na zakup jednego lub drugiego.

Bezpieczeństwo portfela Ethereum

Wszyscy mamy różne powody, dla których warto kupować Ethereum, ale jedna rzecz jest prawdą w przypadku wszystkich inwestorów Ethereum: jeśli kupujesz Etherum, na pewno chcesz, aby był bezpieczny. Portfele Ethereum nie są rozwiązaniem same w sobie. Musisz także zrozumieć, w jaki sposób te portfele są prawidłowo używane. Każdy portfel Ethereum użyty nieprawidłowo będzie miał luki w zabezpieczeniach. Poznaj swoje opcje i chroń swoje pieniądze!

Czy istnieją alternatywy dla otwarcia portfela?

Jeśli posiadasz Ethereum, musisz go przechowywać w portfelu. Nie ma dosłownie żadnej alternatywy. Ale dla osób, które chcą zainwestować w Ethereum, bez faktycznego posiadania monet, modele CFD, takie jak eToro, pozwalają inwestować bez zakupu. Działa to tak:

Wpłacasz pieniądze na kontrakt eToro o wartości rynkowej Ethereum. Możesz kupić tyle, ile chcesz. Po rozpoczęciu umowy te pieniądze są zablokowane. Cena Ethereum zmienia się w zależności od tego, ile ludzie na rynku światowym są skłonni za to zapłacić. Możesz rozwiązać umowę w dowolnym momencie. Jeśli cena Ethereum wzrośnie i zakończysz umowę, otrzymasz zwrot pieniędzy oraz wszystkie zyski związane z tą kwotą Ethereum. Straty są liczone w ten sam sposób i odejmowane od salda. Wiele osób, które chcą zainwestować, nie chce martwić się prawdziwymi monetami, korzysta z eToro. Jeśli chcesz wydać lub handlować Ethereum, eToro nie będzie dla Ciebie działać, ale to dar niebios dla inwestorów.

https://coinlist.me/broker/etoro

MyEtherWallet

MyEtherWallet to wielowalutowy gorący portfel oparty na Internecie. Jest to wygodne, ponieważ nie musisz niczego pobierać, aby z niego korzystać. MEW przechowuje również każdy token ERC20 (setki). Tokeny ERC20 to monety, które zostały stworzone przy użyciu łańcucha blokowego Ethereum. Wszystkie można odebrać za pomocą jednego adresu konta i łatwo wysłać za pomocą tej samej platformy (super prosty interfejs). MyEtherWallet to gorący portfel, ale skargi na jego bezpieczeństwo są bardzo minimalne.

Portfel Jaxx

Jaxx Wallet to wielowalutowy portfel oprogramowania na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Jest w stanie przechowywać kilkadziesiąt popularnych kryptowalut, z regularnie dodawanymi nowymi opcjami. Użytkownicy muszą po prostu aktualizować oprogramowanie, aby z czasem uzyskać więcej opcji. Jaxx umożliwia nawet prosty handel obsługiwanymi walutami na platformie. Portfel Jaxx nie ma naszego ulubionego interfejsu na świecie, ale nie oznacza to, że Jaxx nie jest łatwy w użyciu. Portfel Jaxx jest z pewnością ulubionym portfelem entuzjastów kryptowalut, a Ethereum to jedna z najczęściej przechowywanych tutaj walut cyfrowych.

Ledger Nano S

Ledger Nano S to ulubiony portfel sprzętowy na świecie. Jest niewielki – wielkości standardowego napędu skokowego – ale niezwykle przydatny dla użytkowników kryptowalut. W Ledger Nano S możesz przechowywać dowolną z kilkudziesięciu popularnych kryptowalut. Przechowywane bezpiecznie offline, hakerzy nie mogą ukraść Twoich monet na tym urządzeniu. Jeśli chcesz skorzystać z krypto, po prostu podłącz Nano S do swojego urządzenia. Tej czynności można użyć do otwarcia wielu dodatkowych portfeli oprogramowania, z których można wydawać, przenosić lub handlować monetami. Kupując Ledger Nano S, otrzymasz kod podczas konfiguracji. Jeśli kiedykolwiek zgubisz swoje urządzenie, wszystko, co musisz zrobić, to zdobyć kolejne, wprowadzić ten kod, a wszystkie twoje monety pojawią się ponownie.

Nigdy nie kupuj używanego Ledger Nano S i bądź bardzo sceptyczny wobec jakiegokolwiek innego dostawcy niż firma Ledger we Francji. Często są wyprzedane, a nowe zapasy mogą wymagać cierpliwości z Twojej strony, ale świadomość, że Twój Nano S jest całkowicie bezpieczny, gdy tylko dotrze, jest więcej niż tego warta.

Portfel Exodus

Portfel Exodus to kolejny zaufany portfel wielowalutowy. Podobnie jak portfel Jaxx, Exodus przechowuje wiele walut, jest bezpłatny i umożliwia handel obsługiwanymi walutami w ramach samej platformy. Uważamy, że interfejs i ogólny wygląd portfela Exodus są przyjemniejsze i bardziej intuicyjne niż interfejs Jaxxa, chociaż jest to kwestia gustu. Exodus, podobnie jak MEW, przechowuje wszystkie tokeny ERC20. To gorący portfel, więc bezpieczeństwo nie jest pełne, ale coraz więcej osób używa go jako ważnego portfela do przechowywania krótko- i długoterminowego. Polecamy portfel sprzętowy lub papierowy, jeśli chcesz przechowywać go dłużej niż miesiąc, ale do wszystkich innych celów portfel Exodus jest całkiem niezły.

Portfel Trezor

Portfel Trezor jest podobny do Ledger Nano S, z nieco innym wyglądem i zakresem obsługiwanych walut. Jest wyceniony podobnie i ma własną grupę fanów. Ogólnie bardziej podoba nam się wygląd i styl Ledgera, ale kto może powiedzieć, że jest obiektywnie lepszy od drugiego. Sprawdź oba i dokonaj wyboru, który najbardziej Ci odpowiada. Nie znajdziesz bezpieczniejszego rozwiązania do przechowywania.

Wniosek

Ledwo zarysowaliśmy powierzchnię portfeli Ethereum. Możliwości jest znacznie więcej, ale te są jednymi z najlepszych. Daliśmy Ci również różnorodność, która zaspokoi większość potrzeb zarówno inwestorów, jak i inwestorów Ethereum. Używaj zgodnie z zaleceniami, a portfel (y) Ethereum zaspokoi Twoje potrzeby przez długi czas.

Często zadawane pytania dotyczące portfela Ethereum

  • Jak kupić Ethereum UK? – W większości przypadków nie można kupić Ethereum w ramach portfela programowego lub sprzętowego. Giełdy, takie jak Binance, używają portfeli do krótkoterminowego przechowywania monet swoich klientów, a to zapewnia łatwy dostęp do opcji zakupów. Aby dowiedzieć się więcej, jak kupić Ethereum przed wysłaniem go do osobistego portfela, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem kupowania Ethereum.
  • Jak uniknąć oszustw związanych z portfelem Ethereum? – Upewnij się, że pobierasz portfele Etherum tylko z autoryzowanych źródeł. Wiele z tych portfeli jest kopiowanych przez oszustów, którzy używają własnego oprogramowania do kradzieży Twoich monet. Zapytaj na forach, takich jak Reddit i Bitcointalk, jeśli masz pytania.