Recenzja Livecoin – Światowa giełda kryptowalut

Livecoin to działająca od dawna giełda kryptowalut z siedzibą w Anglii, której serwery znajdują się w Luizjanie w USA. Od 2013 roku Livecoin oferuje rosnącą liczbę walut cyfrowych klientom na całym świecie. Livecoin jest dostępny we wszystkich krajach, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. I chociaż jest to znaczący wyjątek, Livecoin jest często widywany na 10 największych giełdach kryptowalut pod względem wolumenu.

Livecoin znajduje sposób, aby zaoferować coś (prawie) każdemu, bez poświęcania obsługi lub utraty głównego celu. To trudna linia do przejścia. Mimo że witryna pozostaje niezawodna od pierwszych dni Bitcoin, może to nie być giełda, na której nowi użytkownicy będą chcieli rozpocząć.

Tym czytelnikom przedstawimy krótkie wyjaśnienie eToro w porównaniu do Livecoin. eToro jest tak łatwe dla początkujących, jak to tylko możliwe, i oferuje inwestorom potencjał zysku bez ryzyka utraty środków przez scentralizowane giełdy w wyniku włamania lub błędu użytkownika. Jednak eToro nie będzie działać dla wszystkich. Co do reszty, Livecoin jest nadal mocnym wyborem.

Co to jest Livecoin?

Giełda Livecoin to platforma brokerska kryptowalut, skierowana do populacji świata. Mimo że usługi Livecoin nie są dostępne dla osób w Stanach Zjednoczonych, jego obecność na pozostałej części globalnego rynku jest nadal silna.

Livecoin sprzedaje dziesiątki kryptowalut za fiat (dolary amerykańskie, euro i ruble rosyjskie). Często, gdy giełdy kryptowalut akceptują fiat, robią to tylko dla kilku monet (na przykład Coinbase sprzedaje tylko Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i Litecoin). Natomiast Livecoin ma ponad 100 par kryptowalut / fiat, dając swoim klientom wygodne sposoby kupowania monet, których chcą, bez konieczności kupowania Bitcoinów w celu dokonania kolejnej transakcji.

Livecoin nie jest regulowane (a tym samym niedostępne) w Stanach Zjednoczonych. W pozostałej części świata Livecoin znajduje się w czymś w rodzaju szarej strefy, z prawnego punktu widzenia. Jako broker nowej klasy aktywów, wiele krajów po prostu nie ma ram regulacyjnych dla giełd, takich jak Livecoin. Daje to niektórym użytkownikom pauzę, podobnie jak brak sformalizowanej weryfikacji nowych użytkowników na Livecoin.

Niemniej jednak Livecoin wydaje się działać w sposób profesjonalny, od sposobu dodawania i utrzymywania funkcji, po sposób rozwiązywania problemów poprzez obsługę klienta. Livecoin jeszcze nie przeszedł dużego włamania, jak wiele innych giełd kryptowalut. Dlatego nawet jeśli Livecoin nie jest tak przejrzysty, jak niektóre inne giełdy monet, możliwe, że jest równie bezpieczny, jeśli nie bardziej.

W rzeczywistości nie można oczekiwać, że uniwersalna giełda kryptowalut będzie przejrzysta w każdym szczególe. Po prostu nie byłoby możliwe zaoferowanie wysokiego poziomu funkcji Livecoin (zwłaszcza fiat>pary kryptowalut) i zaznacz wszystkie pola, które organy regulacyjne z całego świata mogą stworzyć. Więc choć nie jest to pewne, Livecoin wydaje się być na pokładzie. Mimo to może nie być najlepszą nową giełdą kryptowalut dla nowicjuszy.

eToro – uproszczona alternatywa Livecoin

Podczas gdy Livecoin oferuje niewiarygodną gamę fiat>pary kryptowalut, wymiana może być trochę trudna do obsłużenia przez nowych użytkowników. Livecoin to wiele rzeczy, ale nie jest to do końca proste. Z tego powodu chcielibyśmy zwrócić uwagę na jedną z naszych ulubionych alternatywnych platform kryptowalut inwestycyjnych: eToro. Ma wiele funkcji, które ostro kontrastują z cechami Livecoin, które są dla niektórych wątpliwe lub trudne.

Podczas gdy Livecoin działa w czymś w rodzaju międzynarodowej szarej strefy, z prawnego punktu widzenia eToro jest w pełni zgodny z przepisami ze swojego domu w Wielkiej Brytanii. eToro nie ma tak szerokiego wachlarza kryptowalut, jak Livecoin, ale ma wyjątkowo dobrze wyselekcjonowany wybór 12 najlepszych walut cyfrowych na świecie.

Na tym różnice się nie kończą. Livecoin sprzedaje użytkownikom aktywa cyfrowe, które muszą zostać przeniesione i zapisane na oprogramowaniu stron trzecich, wybranym i pobranym przez użytkownika. Istnieje wiele fałszywych portfeli cyfrowych, których celem jest zniewolenie nieświadomych użytkowników. Nawet jeśli użytkownik wybierze prawidłowy portfel, zawsze istnieje możliwość wysłania monet na zły adres lub pomylenia adresu o jeden znak. W obu przypadkach monety użytkownika zostaną utracone na zawsze.

Natomiast eToro nie wymaga od użytkownika przenoszenia ani nawet posiadania czegokolwiek. Użytkownik po prostu płaci za umowę, która daje mu dostęp do zysków z bieżącej wartości rynkowej wybranej waluty. Powiedzmy, że chcesz zainwestować w NEO o wartości 5000 USD. Płacisz 5000 USD eToro, a saldo to zostaje zablokowane w umowie. Czekasz 6 miesięcy, a cena NEO podwaja się. Kończysz kontrakt i odchodzisz z 10.000 $.

Oczywiście cena może również spaść, a użytkownik może ponieść straty. Ale może się to również zdarzyć w przypadku tradycyjnych modeli własności ułatwianych przez Livecoin. Droga eToro jest po prostu o wiele prostsza. To nie jest rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby używać swojej kryptowaluty – handlować i wydawać pieniądze do wielu celów. Jest to jednak doskonały sposób dla osób, które po prostu chcą inwestować lub spekulować na wartości tych walut bazowych, nigdy nie wykorzystując faktycznych monet do jakichkolwiek innych celów..

Etoro USD

Wreszcie eToro jest niezwykle prosty w użyciu. Akceptują jedną walutę (USD). Mają prostą strukturę opłat, którą łatwo znaleźć i zrozumieć. Interfejs kupna i sprzedaży nie mógłby być bardziej intuicyjny. Większości ludzi nie trzeba uczyć, jak go używać. Livecoin wymaga jednak przyzwyczajenia (o czym świadczy obraz na początku tej sekcji).

Nic z tego nie oznacza, że ​​eToro jest obiektywnie lepszy niż Livecoin. Tak naprawdę to jabłka i pomarańcze. Nie ulega jednak wątpliwości, że Livecoin jest trudniejszą i (prawdopodobnie) wątpliwą z dwóch platform. Tak więc, ale dla nowych użytkowników, zalecamy najpierw korzystanie z eToro, przed wejściem do głębszych wód, które zapewnia Livecoin. Livecoin jest z pewnością bardziej wyrafinowany, ale użytkownicy powinni również być wyrafinowani przed podjęciem decyzji.

Rejestracja w Livecoin

Rejestracja na Livecoin jest naprawdę łatwa. Wystarczy wejść na stronę, kliknąć „zarejestruj się” i dodać ograniczoną ilość wymaganych informacji. Livecoin nie wymaga nic więcej niż działającego adresu e-mail, na który wyśle ​​e-mail weryfikacyjny z linkiem, który należy kliknąć, zanim będzie można korzystać z platformy. Następnie możesz zasilić swoje konto różnymi metodami i rozpocząć handel.

Tak to robisz, chyba że chcesz zasilić swoje konto przelewem bankowym (jak wielu użytkowników to zrobi). W takim przypadku zostaniesz przekierowany na stronę kontaktową, na której będziesz musiał złożyć swoją prośbę bezpośrednio, na piśmie. To jest niezwykłe. Zazwyczaj platformy takie jak te będą miały sformalizowany system, który pobiera informacje potrzebne do spełnienia różnych międzynarodowych przepisów bankowych. Ponieważ Livecoin nie wyjaśnia, jak sobie z tym radzą, nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, na co się rejestrujesz, zanim podejmiesz dialog z Livecoin. To jest przykład regulacyjnej „szarej strefy”, o której mówiliśmy wcześniej. Wydaje się, że to działa dla ludzi, ale wolelibyśmy większą przejrzystość.

Opłaty za Livecoin

Z przyjemnością informujemy, że opłaty Livecoin są znacznie niższe niż można by oczekiwać od starszej giełdy międzynarodowej. Nie jest niczym niezwykłym, że giełdy takie jak ta zajmują 4% lub więcej każdej transakcji. Opłaty handlowe na Livecoin zaczynają się od zaledwie 0,16% i mogą zostać zdyskontowane aż do 0,02% przy wystarczającym wolumenie transakcji. Istnieje wiele opłat za wpłaty i wypłaty (zbyt wiele, aby je tutaj opisać). Możesz je znaleźć na Livecoin stronie internetowej.

Dla większości handlowców bardziej istotny jest koszt finansowania konta. Większość metod płatności jest bezpłatna w przypadku finansowania konta (choć nie zawsze jest to prawdą, a Livecoin po prostu nie podaje kosztów kart kredytowych). Koszty są wyraźniej widoczne przy wypłacie, a Livecoin pobiera pewien procent wypłat gotówki lub określoną ilość kryptowaluty w zależności od monety. Możesz zobaczyć ten kompletny podział tutaj.

Jeśli wybierzesz odpowiednie ścieżki finansowania, Livecoin może być dość przystępny cenowo, dając dostęp do ogromnej gamy altcoinów z walutą fiducjarną. Cena, którą zapłacisz, będzie prawdopodobnie znacznie niższa niż ta, którą zapłacisz za Coinbase lub tym podobne.

Handel na Livecoin

Handel na Livecoin będzie naturalny dla każdego, kto ma doświadczenie na tego rodzaju giełdach. Dla nowicjuszy standardowe opcje kupna to zlecenia Market i Limit, dwie najbardziej podstawowe formy handlu na wszystkich rodzajach rynków. Zlecenia rynkowe to transakcje realizowane natychmiast po ich zamówieniu, po najniższej cenie dostępnej obecnie na rynku. Zlecenia z limitem są uruchamiane tylko wtedy, gdy cena monety osiągnie poziom wybrany z góry przez użytkownika. Powiedzmy, że chcesz kupić 50 NEO, ale tylko wtedy, gdy (i jeśli) cena osiągnie 50 USD. Twoje zlecenie z limitem będzie czekało na realizację, aż 50 NEO stanie się dostępne na Livecoin po cenie 50 USD lub niższej.

Przenoszenie monet z Livecoin

Jak wielu z was wie, nigdy nie jest dobrym pomysłem trzymanie posiadanych monet na scentralizowanych giełdach, takich jak Livecoin. Dzieje się tak, ponieważ giełdy nie specjalizują się w długoterminowym przechowywaniu monet. Ich specjalnością jest pośrednictwo handlowe. Takie giełdy są rutynowo atakowane przez hakerów, którzy zarabiają miliony monet. Tak się nigdy nie zdarzyło w Livecoin, ale nadal powinieneś wybierać portfele cyfrowe, które kontrolujesz dla każdej monety kupowanej na Livecoin. Wypłaty będą wiązały się z niewielką opłatą, ale gdy Twoje monety dotrą do portfela, będą o wiele bezpieczniejsze niż na giełdzie.

Obsługa klienta Livecoin

Livecoin ma całodobową obsługę klienta w kilku różnych językach, dostępną przez czat lub e-mail. Ponieważ ta usługa jest tak szeroka, nie można powiedzieć, czy obsługa klienta jest spójna we wszystkich językach i na wszystkich platformach. Jednak reputacja Livecoin jest pod tym względem dość silna. Jeśli martwisz się o obsługę klienta, zajrzyj na fora kryptograficzne, takie jak Bitcointalk, gdzie znajdziesz wiele opinii na temat obsługi klienta Livecoin.

Czy Livecoin jest łatwy w użyciu?

Czy Livecoin jest łatwy w użyciu? To naprawdę zależy od tego, kogo zapytasz. Uważamy, że Livecoin ma dość prosty interfejs użytkownika, szczególnie dla tych, którzy mają doświadczenie z bardziej złożonymi giełdami, takimi jak Bittrex. Z drugiej strony, nowi użytkownicy mogą być zaskoczeni sposobem działania Livecoin. Nie ma również aplikacji Livecoin, więc młodsi użytkownicy, którzy rutynowo nie korzystają z usług komputerowych, mogą uznać za niewygodne kupowanie kryptowaluty za pomocą Livecoin.

Podsumowując, uważamy, że Livecoin jest łatwiejszy niż przeciętna giełda, ale jego nieodłączna złożoność i brak sformalizowanej weryfikacji niektórych opcji depozytu sprawia, że ​​być może jest to trochę więcej niż nowy użytkownik, z którym będzie chciał się zmierzyć. Dzięki doświadczeniu Livecoin może stać się naprawdę przydatną wymianą dla każdego. Nie pozwól, żeby cię to przestraszyło. Jeśli chcesz poświęcić trochę czasu na naukę nowej giełdy od podstaw, bez wcześniejszego doświadczenia, możesz odnieść sukces z Livecoin. Po prostu uważaj na to.

Ostatnie przemyślenia na temat Livecoin

Livecoin to niezwykła giełda kryptowalut; i to nie jest złe! Oferuje szeroką gamę altcoinów, które można kupić za trzy rodzaje walut fiducjarnych: USD, Euro i RUR. Jest również dostępny dla ludzi w krajach na całym świecie, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych. Livecoin ma długą historię świadczenia usług, działając bez większych incydentów od 2013 roku.

Z drugiej strony ogromny globalny zasięg Livecoin oznacza, że ​​działają one poza formalnym zarządzaniem w wielu krajach, w których są dostępne. To wprawia niektórych użytkowników w zakłopotanie. Mimo to nasze badania i wykorzystanie platformy wskazują, że jest to silna, wiarygodna usługa, oferująca realną wartość za pomocą skrupulatnych środków.

Livecoin wydaje się być dobrą reprezentacją libertariańskiego marzenia o kryptowalutach – giełdzie działającej na własnych zasadach, ale bez wykorzystywania jej klientów. Livecoin oferuje prawdziwą usługę i cieszymy się, że możemy ją polecić.