Spojrzenie na skrzyżowanie kryptowalut i polityki z Ericiem Benzem z Changelly

W świecie polityki nigdy nie ma nudy. Ci, którzy mają nadzieję, że początek nowego roku pobudzi nowy rozdział dla cyklu informacyjnego, który w 2019 roku był równie chaotyczny, co urzekający, będą musieli poczekać. Z powodu przesłuchań w sprawie impeachmentu toczących się na parkiecie Senatu Stanów Zjednoczonych, bębnów wojennych w Iranie, szalejących pożarów w Australii i rezygnacji rządów w Rosji, obecnie wydaje się, że życie zna tylko jedną prędkość; niebezpieczny.

kryptowaluta i polityka

Jeśli w czymś, co wydaje się nieuchronnie utwierdzać się w modus operandi współczesnego życia, można znaleźć dobre strony, to jest to dla nas – mam na myśli nas, członków społeczności kryptograficznej – koncepcja, która w dowolnym momencie dowolnego dnia życie może się zasadniczo zmienić, to cóż, stary kapelusz. Już dawno przyzwyczailiśmy się do szybkich zmian i codziennych przejażdżek kolejką górską. Stara zagadka: jeśli drzewo upada w lesie i nie ma w pobliżu nikogo, kto by to usłyszał, czy naprawdę upadło? Można to dobrze zmienić w krypto na: jeśli minie dzień w przestrzeni kryptograficznej bez jakiegoś biednego hodlera cierpiącego na atak paniki wywołany zmiennością, czy to naprawdę minęło?

Chodzi jednak o to, że jeśli najnowsza historia i początek tego roku (tej dekady!) Są czymś, przez co można przejść, te dwa światy, polityczny i kryptowalutowy, coraz bardziej się ze sobą wiążą. Korea Północna, długo oskarżony o nielegalnym zdobyciu fortuny w kryptowalutach, pojawiła się ostatnio w wiadomościach, gdy amerykański deweloper Ethereum Virgil Griffith został właśnie oskarżony przez władze USA za nielegalne podróże do Korei Północnej i udział w pierwszej konferencji kryptowalutowej w tym kraju w zeszłym roku. Ponieważ w lutym odbędzie się kolejna konferencja, eksperci ONZ to zrobili ostrzeżony ludzie o podróży na wydarzenie.

Wydarzenia w Korei Północnej to tylko część obrazu. I, żeby być uczciwym, wydarzenia, które cieszą się największym zainteresowaniem, to te, które są najbardziej prowokacyjne, chociaż było też wiele pozornie pozytywnych zmian. Sprawy, jak zawsze, unoszą się w powietrzu i istnieje wiele opinii na temat tego, jak globalna polityka i kryptowaluty będą nadal wpływać na siebie nawzajem. Aby spojrzeć na to, jak sprawy mają się teraz i na co można zwrócić uwagę w przyszłości, zwróciliśmy się do długoletniej postaci w społeczności kryptowalut i kogoś, kto jest aktywnie zaangażowany w kosmos od jej wczesnych dni. , w Changelly giełda kryptowalut CEO Eric Benz.

Angażują się rządy wszystkich warstw

Zaczęliśmy od rozmowy o tym, jak obecnie w przypadku kryptowalut istnieje fascynujący kontrast światła i ciemności w sposobie, w jaki jest on badany i używany przez rządy na całym świecie. Z jednej strony masz to, o czym wspomnieliśmy w przypadku Korei Północnej, gdzie wydaje się, że ta technologia została uchwycona jako sposób na zbieranie zasobów dla reżimu totalitarnego, az drugiej strony starania powstały w Stanach Zjednoczonych i Chinach oraz w innych głównych krajach na całym świecie w celu włączenia kryptowaluty do ich gospodarek w znaczący i legalny sposób.

Benz jest zdecydowanie optymistą, jeśli chodzi o to, jak się sprawy mają, ale podobnie jak większość osób, które spędziły w tej przestrzeni sporo czasu, obawia się czynić jakiekolwiek prognozy. Benz jest jednak nieugięty, to fakt, że fakt, że widzimy, jak kryptowaluta i blockchain przenikają do najwyższych sfer życia publicznego, należy traktować jako dowód, że zaczęła się naprawdę ugruntowywać..

„Crypto jest tutaj, aby pozostać”, według Benza, „rządy na całym świecie analizują wszystkie możliwe przypadki użycia, aby zmusić kryptowalutę do pracy i uzyskać przyczółek na tym, co staje się coraz szerzej uznawane za finansową arenę przyszłości . Oczywiście, teraz wciąż jesteśmy na wczesnym etapie tego procesu, więc w tej chwili jest trochę Dzikiego Zachodu, zwłaszcza biorąc pod uwagę cały zasięg, jaki dociera do Korei Północnej. Jednak ich próby wykorzystania wartości kryptowaluty na własną korzyść nie mają wiele wspólnego z samą technologią. Myślę, że z czasem źli aktorzy będą zmuszeni zejść ze sceny, ale na razie fakt, że rządy z całego spektrum geopolitycznego próbują zaangażować się w kryptowalutę, należy uznać za pozytywną wskazówkę co do jej przyszłej wartości. ”

Następnie omówiliśmy, czy istnieje jakaś konkretna strategia, którą można dostrzec w sposobie, w jaki rządy zmieniły swoje podejście do technologii finansowej. Benz zauważył, że rządy, podobnie jak członkowie społeczności kryptowalut, doskonale zdają sobie sprawę z rozwoju tej technologii. Według niego jest jeszcze za wcześnie, aby formułować jakąkolwiek długoterminową strategię poza otwarciem drzwi i zapewnieniem wsparcia i możliwości integracji z istniejącymi strukturami gospodarczymi..

Benz wyjaśnił również, że trudno jest mówić ogólnie o strategii ze względu na różnorodność podejść w różnych krajach: „Nawet jeśli spojrzeć tylko na Amerykę, jaka jest strategia? Albo raczej, jak możesz połączyć wszystkie różne strategie i pomysły w jeden zrozumiały pomysł? Można powiedzieć, że panuje wielki entuzjazm, który skrystalizował się i będzie się krystalizować w kreatywnych sposobach maksymalnego wykorzystania potencjału, jaki tu gramy – zarówno pod względem rozwoju technologicznego, jak i odpowiednich ram regulacyjnych ”.

„Nawet sama regulacja, mam na myśli, że musimy traktować to jako znak zwycięstwa, że ​​otwierają przed nami swoje drzwi, ale najczęściej regulacja jest sprawą drugorzędną. Rozumiem przez to, że prawdopodobnie powinniśmy spojrzeć na firmy takie jak Facebook i inne, z którymi organy regulacyjne stale współpracują i podążają za nimi, powinniśmy spojrzeć na ich zaangażowanie w kryptowaluty jako kroki naprzód, które przewidzieliśmy. Nie da się przecenić wpływu, jaki te firmy wywierają na politykę ”.

Sektor prywatny jest kluczowy

Następnie przeszliśmy do dalszej analizy sektora prywatnego, aw szczególności bankowości. Benz uważa, że ​​jesteśmy u progu kompleksowej restrukturyzacji systemu bankowego, jaki znamy, a katalizatorem tej zmiany będzie blockchain. Benz podkreślił dwie rzeczy, które jego zdaniem są ważne do rozważenia w tym procesie. Po pierwsze, zwrócił uwagę, że stary system bankowy jest przestarzały i nie służył odpowiednio dużej liczbie ludzi na całym świecie. Teraz, gdy istnieją możliwości otwarcia go i uczynienia go szybszym, wygodniejszym i bardziej wszechstronnym, każdy powinien zobaczyć, jak to się dzieje.

Po drugie, bankowość i finanse stanowią „serce, fundament większości współczesnego życia. Widzimy, jak instytucje, które sprawowały władzę na całym świecie, zmieniają sposób prowadzenia działalności, ponieważ dostrzegły potencjał blockchain i nie chcą zostać zastąpione przez to, co nadchodzi. To jest ogromne i po części jest to powód, dla którego będziemy nadal widzieć, jak polityka i łańcuch bloków będą dalej ze sobą powiązane. A teraz jesteśmy dopiero na początku, trudno byłoby sobie wyobrazić integrację technologii blockchain na dużą skalę z globalnym handlem, która nie miałaby miejsca w tym momencie. A kiedy to się stanie, cena Bitcoina i niektórych innych monet tak naprawdę nie ma limitu, że tak powiem ”.

Zdecentralizowany sen odroczony?

Na koniec zapytałem go, czy w tej wizji przyszłości jest jeszcze miejsce dla zdecentralizowanej, anonimowej idei kryptowaluty, która była kluczowa dla jej początków. Benz powiedział, że wraz z napływem korporacji, dużej bankowości i rządu w kosmos, nie można powiedzieć, czy będzie dużo miejsca na istnienie zdecentralizowanych i anonimowych platform w taki sposób, w jaki zostały pierwotnie przewidziane. „Jednak” – wyjaśnił Benz – „naprawdę nie da się tego odliczyć. Miejmy nadzieję, że wraz z dalszym rozwojem kryptowaluty, możliwości wyboru użytkowników nie są ograniczone. Tak, jak teraz sprawy się mają, kiedy obawy o prywatność pojawiają się w każdym zakątku życia online, jeśli będziemy w stanie znaleźć rozwiązanie, lepszy sposób na załatwienie spraw, moje pieniądze są w tej przestrzeni, aby znaleźć sposób aby to zrobić ”.

Jedno jest pewne, to to, że kiedy to wszystko się rozgrywa, czeka nas szalona przejażdżka. Dziękujemy za przeczytanie i zaglądajcie na dalsze informacje o tym, w jaki sposób finanse cyfrowe zmieniają nasz dzisiejszy sposób życia.