Przewodnik po Bitcoin Gold | Dowiedz się wszystkiego o BTG

Co to jest Bitcoin Gold?

Bitcoin jest używany od 2009 roku, aby umożliwić transakcje prywatne. Zanim zdecydujesz się skorzystać z BTG, weź pod uwagę, że kryptowaluty mają bardzo różne zastosowania. Typowe z nich to:

 • Tani i szybki przekaz

 • Prywatne transakcje

 • Zdecentralizowane przechowywanie danych

 • Programowalne pieniądze

 • Przedmioty kolekcjonerskie

Ze względu na dużą różnicę w przypadkach użycia, powinieneś również zrozumieć funkcję Bitcoin Gold przed przystąpieniem do jego sieci lub zainwestowaniem w nią.

Czy Bitcoin Gold to rodzaj pieniądza?

Wbrew powszechnej opinii niektórych kryptowalut nie można używać jako pieniędzy. Wiele kryptowalut zostało zaprojektowanych do użytku jako tokeny użytkowe, podczas gdy inne są przeznaczone do użytku wyłącznie w ich odpowiednich sieciach.

Wielu sprzedawców akceptuje płatności BTG. Jeśli chcesz otrzymywać płatności w Bitcoin Gold, przejdź do jego oficjalnej strony i utwórz portfel. Kiedy przedstawisz swoim klientom prośbę o wpłatę kwoty, którą muszą zapłacić, i adres BTG, mogą przesłać Ci pieniądze w Bitcoin Gold w ciągu 24 godzin.

W przeciwieństwie do walut fiducjarnych, BTG jest globalną walutą cyfrową. Możesz z niego korzystać wszędzie tam, gdzie masz dostęp do internetu. Poza tym możesz trzymać go w portfelu, gdy warunki rynkowe sprzyjają zwiększeniu jego wartości. Jeśli zamierzasz przeliczyć walutę na lokalną walutę fiducjarną, skorzystaj z jednej z wielu giełd kryptowalut, aby osiągnąć ten cel.

Bitcoin Gold to również zdecentralizowana waluta cyfrowa. Możesz przesłać go innym użytkownikom w sieci BTG peer-to-peer bez ingerencji pośredników lub banku centralnego.

Czy jest to prawnie uznane?

Ponad 100 krajów uważa BTG za realną alternatywną formę płatności. Wiele rządów wydało przepisy i zasady regulujące korzystanie z walut cyfrowych. Niektóre narody obawiają się, że organizacje emitujące waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin Gold, są nieuregulowane. Ale pozwalają swoim obywatelom dochować należytej staranności, aby móc czerpać korzyści z inwestycji w kryptowaluty.

Kraje takie jak Nowa Zelandia i Holandia zalegalizowały korzystanie z kryptowalut. Zastosowanie prawa różni się w zależności od tego, czy waluta jest zarządzanym produktem inwestycyjnym, dłużnym papierem wartościowym, instrumentem pochodnym czy kapitałem papierowym.

Izrael, Bułgaria, Szwajcaria, Dania i Wielka Brytania to tylko niektóre z krajów, które w pełni przyjęły kryptowaluty.

Zgodnie z orzeczeniem sądu Unii Europejskiej z 2015 r. Zyski z inwestycji nie kwalifikują się do podatku VAT. Zgodnie z prawem angielskim BTG jest traktowane jako "własność," co oznacza, że ​​jest do pewnego stopnia trwały, można go zdefiniować i osoby trzecie mogą go zidentyfikować.

Różnica w sposobie, w jaki kraje zwykle traktują walutę cyfrową, wynika z tego, że branża wciąż dojrzewa. Gdy wszystkie narody zaczną doceniać wyjątkowy wkład Bitcoin Gold w ich lokalne gospodarki, zniosą wszystkie ograniczenia i być może oficjalnie uczynią z niego prawny środek płatniczy.

Do czego ludzie używają Bitcoin Gold?

Gold Bitcoin jest jak Bitcoin. Oferuje niesamowitą platformę do transakcji, badań i ulepszania kryptowalut. Służy również jako waluta. BTG służy również jako akceptowalny sposób płatności za rozliczenie towarów i usług, a także jako inwestycja. Możesz uzyskać dostęp do waluty na rynkach aktywów cyfrowych, aby kupić i sprzedać ją jako produkt inwestycyjny. Co więcej, możesz użyć Bitcoin Gold jako narzędzia do niezależnych mechanizmów płatności.

Co kupcy akceptują Bitcoin Gold?

Wiodący sprzedawcy na całym świecie akceptują BTG. Już samo to jest dobrym świadectwem, że Bitcoin Gold jest zaufaną walutą cyfrową, której można używać zamiast waluty fiducjarnej. Niektóre z czołowych firm, które akceptują Bitcoin Gold, to:

MrChrissy Hosting

MrChrissy Hosting oferuje niedrogie usługi hostingowe. Sprzedają również domeny. Ponadto akceptują BTG. Jeśli masz dość nierealistycznych “ obniżonych ” cen usług hostingowych, które mają przyciągnąć Cię do kosztownych długoterminowych umów, możesz zdecydować się na współpracę z MrChrissy Hosting.

MrChrissy VPN

MRChrissy VPN to kolejna firma, która stara się pomóc Ci uniknąć kosztownych usług bezpieczeństwa internetowego. Oferują VPN, które gwarantują anonimowość online.

149 Seed Bank

Internetowy sprzedawca konopi z siedzibą w Los Angeles oferuje setki nasion marihuany do wyboru. Oferują również obsługę klienta od 6:00 do 19:00.

35 stopni na północ

Ten kupiec akceptuje BTG i sprzedaje najlepsze produkty spożywcze na półkuli północnej. Twierdzą, że ich marka jest zakorzeniona w autentyczności i jakości usług.

AutoSMO

AutoSMO to niezawodny panel SMM. Pomaga zautomatyzować usługi mediów społecznościowych.

Technologia kryjąca się za Bitcoin Gold

Świat kryptowalut to rynek oparty na technologii. Innowacje i rozwiązania oferowane przez różne kryptowaluty znacznie różnią się między różnymi monetami i tokenami.

Jak to się zaczęło – historia Bitcoin Gold

Bitcoin Gold mocno rozwidlił się z łańcucha bloków Bitcoin, na wysokości bloku 491407, 24 października 2017 r. Sieć natychmiast otrzymała krytykę ze strony Bittrex i Coinbase za nieprzestrzeganie standardowych wymagań bezpieczeństwa.

Firma Electric Coin Company opracowała algorytm dowodzenia pracy na podstawie zestawu parametrów <200, 9> za realizację projektu cyfrowej waluty. BTG zmodyfikował go i przyjął zestaw parametrów <144, 5>. Zaawansowany algorytm z zestawem parametrów <144,5> znany jako Equihash-BTG, wymaga więcej pamięci niż oryginał.

W maju 2018 r. 51% atak haszujący uderzył w BTG i wystawił łańcuch blokowy księgi Bitcoin Gold na manipulację. Atakujący ukradli około 18 milionów dolarów z wielu giełd kryptowalut, co skłoniło Bittrex do usunięcia BTG. W styczniu 2020 roku BTG ponownie ucierpiało z powodu tego samego ataku, a firma wydała wersję 0.17.2, aby złagodzić przyszłe ataki.

Bitcoin Gold został założony przez zespół sześciu ekspertów pod kierownictwem Jacka Liao. Współzałożycielami, którzy są obecnie zaangażowani w zarządzanie organizacją, są H4X3ROTAB, Martin Kuvandzhiev, Franco Niebles, Alejandro Regojo i Robert Kuhne. Rada podejmuje strategiczne decyzje przy wsparciu zespołu ponad 20 ekspertów, w tym współzałożycieli i doradców. Zaangażowanie założycieli zapewnia, że ​​zespół nadal realizuje pierwotną misję i stawia na innowacje.

Wydobywanie Bitcoin Gold – jak powstają nowe monety?

BTG użył algorytmu Equihash, aby powiązać pojemność wyjściową z pojemnością pamięci. Chroni również sieć, nakładając pewne obciążenie pracą na górników. Dzięki temu mechanizmowi górnicy BTG wykorzystują swoją moc obliczeniową do wymaganej trudności matematycznej. Aby mieć pewność, że inteligentne maszyny nie mają pierwszeństwa przed interesami społeczności, Equihash opiera się na rozmiarze pamięci RAM jako punkcie wyjścia.

Podaż – Ile monet jest dostępnych? A jeśli się skończą?

W chwili pisania tego tekstu, podaż BTG wynosi 18 milionów monet, a maksymalna podaż to 21 milionów monet.

Bitcoin Gold jest technicznie walutą inflacyjną. Pomimo stałego wzrostu siły nabywczej twórcy zaprojektowali inflację tak, aby naśladować złoto. W związku z tym, w przeciwieństwie do waluty deflacyjnej, ludzie są zachęcani do jej wydawania i można z niej korzystać w pożyczkach, co również ogranicza szanse na wyczerpanie się zasobów monet..

Decentralizacja – co to znaczy?

BTG obsługuje algorytm konsensusu, co czyni go zdecentralizowanym. Algorytm Equihash daje zwykłym górnikom szansę na wykorzystanie zwykłych procesorów graficznych do generowania większej liczby monet.

Termin „decentralizacja” odnosi się do bezbankowych metod przesyłania waluty cyfrowej. Decentralizacja sprawia, że ​​waluta cyfrowa jest odporna na kontrolę ze strony organu centralnego. Umożliwia płatności bez granic, wolność od krajowej polityki pieniężnej i izoluje klientów od upadłości banków.

Bitcoin Gold jako inwestycja

BTG jest warte jako niezawodne narzędzie inwestycyjne. Interesujące są zmienność i wzrost cen.

Faktem jest, że wszystkie inwestycje wiążą się z pewnym ryzykiem. Jako inwestor musisz być przygotowany na podjęcie ryzyka. Poza tym, jeśli chcesz kupić i zachować swoje Bitcoin Gold, aby później zarobić, powinieneś najpierw zapoznać się z najlepszymi opcjami przechowywania.

Dlaczego warto zainwestować?

Ludzie decydują się inwestować w kryptowaluty, takie jak Bitcoin Cash i Bitcoin Gold, aby zwiększyć swoje finanse. Aby to osiągnąć, musisz zrozumieć środowisko handlowe i podjąć decyzję o kupnie lub sprzedaży we właściwym czasie.

Jeśli chcesz chronić swoje pieniądze przed negatywnymi skutkami polityki rządu, nie może być lepszego rozwiązania niż to. Twoje cele inwestycyjne zadecydują o najlepszym podejściu lub wyborze portfeli.

Cena i zmienność – dlaczego cena jest tak zmienna?

Zróżnicowane postrzeganie wewnętrznej wartości walut cyfrowych jako środka do przechowywania wartości i metody transferu wartości napędza ich zmienność. Ceny Bitcoin Gold mogą ulec zmianie w dowolnym momencie w zależności od aktualności.

To samo dotyczy do pewnego stopnia walut fiducjarnych. Zmienność stanowi poważne ryzyko dla wielu inwestorów, ale inwestorzy posiadający wiedzę, którzy rozumieją znaczenie kapitalizacji rynkowej i innych dynamik, są od niej uzależnieni, aby osiągnąć zyski. Aby zminimalizować ryzyko, inwestuj tylko tyle, na ile Cię stać.

Gdzie kupić Bitcoin Gold

Wybierz odpowiednią platformę, aby kupić Bitcoin Gold, aby uzyskać najlepszą wartość i zmniejszyć ryzyko związane z bezpieczeństwem. Istnieje kilka wiarygodnych miejsc, w których można dokonać zakupu. Poniżej kilka z moich ulubionych.

eToro

eToro to globalny broker z siedzibą na Cyprze, w Izraelu i Wielkiej Brytanii. Założona w 2006 roku firma wykazała się zdolnością do oferowania bezpiecznych usług finansowych po przystępnych cenach. Renomowane organizacje regulują i nadzorują eToro. Obecnie na platformie przeprowadzanych jest ponad 319 milionów transakcji.

Plus500

Plus500 obsługuje kilka monet, w tym ETH, EOS i BTC. Zaspokaja potrzeby handlowe międzynarodowych inwestorów BTG. Założona w 2008 roku firma pomogła milionom handlowców uzyskać pełny dostęp do rynków finansowych. Jednak w przeciwieństwie do eToro nie oferuje handlu społecznościowego.

FXTB

FXTB jest internetowym brokerem na Cyprze, który został założony w 2015 roku. The Cyprus Securities & Exchange Commission udziela jej licencji na oferowanie usług handlowych w całej Szwajcarii i Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Gdzie przechowywać Bitcoin Gold

Do przechowywania BTG wymagane są bezpieczne portfele cyfrowe. Mimo że niektóre giełdy i brokerzy automatycznie je udostępniają, konieczne jest poznanie dostępnych opcji i zagrożeń bezpieczeństwa związanych z różnymi typami portfeli.

Co to są portfele?

Portfel kryptograficzny to oprogramowanie lub aplikacja, która umożliwia odbieranie, przechowywanie i wysyłanie walut cyfrowych.

Jakie rodzaje portfeli są dostępne?

Wybierz portfel kryptowalutowy w zależności od potrzeb. Oto różne typy portfeli, które możesz wziąć pod uwagę.

Portfel internetowy

Są to portfele wbudowane w giełdę i platformy brokerskie online. Możesz uzyskać do nich wygodny dostęp i otrzymać pieniądze w ciągu 24 godzin. Wiele z tych portfeli jest bezpiecznych i przyjaznych dla urządzeń mobilnych. Nie możesz jednak ignorować ryzyka włamania lub możliwości wycofania się usługodawcy z firmy w dowolnym momencie.

Portfele mobilne

Te portfele są przeznaczone do użytku na urządzeniach mobilnych. Jeśli masz smartfona, możesz w każdej chwili uzyskać dostęp do swoich pieniędzy. Wbudowane zabezpieczenia i kod odblokowujący sprawiają, że telefon jest bardzo bezpieczny. Ale to nie eliminuje całkowicie ryzyka autoryzowanego dostępu. Niektóre z tych portfeli to:

 • Coinomi

 • Freewallet

 • Coinbase

Portfel na biurko

W przeciwieństwie do portfeli mobilnych, te cyfrowe sklepy ograniczają dostęp do Twoich pieniędzy.

Są jednak bezpieczniejsze. Możesz także zainstalować dodatkowe ulepszenia zabezpieczeń, takie jak 2FA. Niektóre z tych portfeli to:

 • Atomowy

 • Guarda

 • Exodus

 • Bitcoin Gold Core

Portfel sprzętowy

To najbezpieczniejsze portfele. Przechowują twoje krypto offline na urządzeniach, które nigdy nie łączą się z Internetem. Przykłady:

 • Portfel Ledger Nano X i portfel Ledger Nano S firmy Ledger

 • TREZOR Jeden portfel i portfel TREZOR Model T firmy TREZOR

Kombinacje portfeli

Aby zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę, możesz użyć kombinacji różnych portfeli. Na przykład,

 • Ledger Nano S w połączeniu z Electrum

Przechowywanie portfela na giełdzie, potencjalne zalety i wady

Jak widzieliśmy, wiele giełd ma wbudowane portfele dla swoich użytkowników. Zanim zdecydujesz się na tę opcję, pamiętaj, że ich scentralizowana struktura zapewnia łatwy dostęp do hakerów. Przestępcy często celują w nowoprzybyłych i niedoświadczonych użytkowników, którzy inwestują znaczne kwoty.

Załóżmy, że wolisz tę opcję ze względu na wygodę i przystępną cenę. W takim przypadku możesz poszukać wymiany, która dodała dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Alternatywnie, rozważ portfel do przechowywania w chłodni dla znacznej ilości swoich zasobów kryptograficznych.

Często Zadawane Pytania

 1. 1. Jak mogę zabezpieczyć portfel wymiany BTG?

  Powinieneś uruchomić silny protokół antywirusowy, używać zimnych portfeli, wdrożyć protokoły bezpieczeństwa AFA i unikać dostępu do wymian w publicznych Wi-Fi

 2. 2. Co sprawia, że ​​BTG jest unikalnym kryptowalutą?

  Opiera się na podstawach Bitcoina i, w przeciwieństwie do innych, jest wydobywany na zwykłych procesorach graficznych.

 3. 3. W jaki sposób Lighting Network poprawiło skalowalność i łatwość użycia Bitcoin Gold?

  Wprowadził aplikacje LN, które poprawiły dostęp do Bitcoin i szybkość transakcji. Przyniesie to bezpośrednie korzyści BTG ze względu na podobieństwa w podkreślaniu technologii górniczej.

 4. 4. Czy mogę korzystać z BTG anonimowo?

  Kryptowaluta oferuje anonimowe transakcje. Ma to jednak zastosowanie tylko wtedy, gdy nie kupujesz BTG w regulowanej sieci, która może określić ilość zakupionego BTG i godzinę zakupu.

 5. 5. Dlaczego dowód algorytmu pracy jest ważny?

  Umożliwia decentralizację BTG, która ma kluczowe znaczenie dla kierowania projektu przez społeczność.