Przewodnik po łańcuchach | Dowiedz się wszystkiego o LINK

Co to jest Chainlink?

Podobnie jak jego odpowiedniki, Chainlink jest również rozwijany z decentralizacją jako podstawową zasadą, ponieważ żaden organ centralny nie może wpływać ani mieć decydującej władzy nad sprawami sieci. Inteligentne kontrakty przeważnie działają z wykorzystaniem danych znajdujących się w łańcuchu, ale ograniczenie występuje, gdy muszą one odbierać lub wysyłać dane do iz kanałów zewnętrznych. Chainlink umożliwia to poprzez zdecentralizowaną sieć wyroczni lub węzłów, które zapewniają bezpieczny sposób tworzenia źródeł wejściowych i wyjściowych w celu połączenia pozanałańcowych kanałów informacyjnych z inteligentnymi kontraktami.

Kryptowaluta Chainlink

Chainlink ma natywny token, który wzmacnia jego wewnętrzne operacje, co jest oznaczone jako LINK. Obecna wartość LINK w chwili pisania tego tekstu wynosi około 12,10 USD z kapitalizacją rynkową 4,2 miliarda USD. W ciągu ostatnich 12 miesięcy LINK odnotował 300% wzrost i znalazł się w pierwszej dziesiątce kryptowalut.

Czy Chainlink to rodzaj pieniędzy?

Chainlink ma zaledwie dwa lata, a jego głównym celem nie jest zastąpienie żadnej konwencjonalnej lub cyfrowej waluty. Token blockchain, znany jako LINK, istnieje po prostu w celu zasilania operacji zdecentralizowanej sieci Oracle i motywowania walidatorów. Możesz jednak wymienić LINK na niektóre z najczęściej akceptowanych tokenów, takich jak BTC, ETH i BCH.

Czy jest to prawnie uznane?

Obecny status prawny Chainlink jest nieznany, ponieważ jest to nowa waluta. Jednak jest sprzedawany, kupowany i sprzedawany na wielu różnych giełdach kryptowalut i platformach transakcyjnych, które są w pełni zgodne z regionalnymi przepisami i regulacjami, w tym przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i Know Your Customer (KYC)..

Do czego ludzie używają Chainlink?

Głównym celem Chainlink jest umożliwienie inteligentnym kontraktom bezpiecznego pobierania dokładnych danych z zewnętrznych źródeł danych i informacji. Jednak istnieje wiele zastosowań tokena LINK.

 • Ponieważ Chainlink Core może tłumaczyć żądania danych z języka w łańcuchu na język poza łańcuchem, Chainlink może być używany do łączenia się z dowolnym zewnętrznym API.

 • Tokenów LINK można używać do dokonywania płatności w szybki, niedrogi i bezpieczny sposób za pośrednictwem sieci Chainlink.

 • Możesz zainwestować w Chainlink, aby uzyskać krótko- lub długoterminowe zyski w zależności od preferencji i strategii inwestycyjnej.

Co kupcy akceptują Chainlink?

Jeśli chodzi o zastąpienie trybu płatności, Chainlink nie odniósł wielkiego sukcesu, ponieważ wciąż znajduje się w początkowej fazie i nie ma być zamiennikiem waluty. Tokeny LINK są najczęściej używane do motywowania walidatorów w sieci. Mimo że umożliwia dokonywanie płatności za granicą, obecnie wskaźnik adopcji jest dość niski. Jednak biorąc pod uwagę sukces waluty w ciągu ostatnich 6 do 12 miesięcy, w którym cena wzrosła o 300%, można się spodziewać, że zarówno sprzedawcy online, jak i offline zaczną wkrótce akceptować LINK jako realną metodę płatności..

Technologia stojąca za Chainlink

Jak opisano wcześniej, Chainlink został zaprojektowany jako zdecentralizowany łańcuch bloków, który zbiera i dostarcza informacje z zewnętrznych kanałów zewnętrznych do inteligentnych kontraktów w łańcuchu za pomocą wyroczni. Kiedy inteligentny kontrakt potrzebuje dokładnych informacji, tworzy i wysyła żądanie w formie umowy z prośbą o informacje. Sieć Chainlink rozpoznaje umowę dotyczącą żądania danych i tworzy umowę SLA lub umowę dotyczącą poziomu usług Chainlink, aby uzyskać dane z kanałów poza łańcuchem.

Umowa SLA musi utworzyć kolejne trzy kontrakty znane jako Umowa na reputację Chainlink, która ocenia wiarygodność węzła wyroczni, Kontrakt dopasowujący zamówienia Chainlink, który dostarcza żądanie kontraktu do wyroczni i otrzymuje oferty, a na koniec Umowy agregujące Chainlink, które zbiera wszystkie informacje zebrane przez wybrane wyrocznie i przeprowadza ostateczne uzgodnienie dokładnych danych. Dane te są następnie tłumaczone na język łańcuchowy, który jest zrozumiały dla inteligentnych kontraktów.

Jak to się wszystko zaczęło – Historia Chainlink

Inteligentne kontrakty są dość ograniczone przez ich niezdolność do bezpiecznego pozyskiwania danych ze źródeł spoza łańcucha. Ponieważ nie byli w stanie komunikować się ze źródłami zewnętrznymi, Sergey Nazarov i Steve Ellis stworzyli genialny sposób, aby umożliwić inteligentnym kontraktom bezpieczne zbieranie dokładnych informacji z zasobów spoza łańcucha. Osiągnęli ten wyczyn, tworząc zdecentralizowaną sieć wyroczni, która umożliwiła blockchainowi komunikację z zewnętrznymi źródłami.

ICO zostało przeprowadzone we wrześniu 2017 roku, a współzałożycielom udało się zebrać ponad 32 miliony dolarów. LINK został zadeklarowany jako natywny token łańcucha blokowego, który będzie używany do płacenia operatorom węzłów. Jest to token ERC-20 z dodatkową funkcjonalnością standardu ERC-223, umożliwiającą przesyłanie i dzwonienie.

Mining Chainlink – jak powstają nowe monety?

LINK ma stałą podaż 1 miliarda tokenów. Tokenów Chainlink nie można wydobywać tak jak monety Bitcoin lub Ethereum, ale można je zdobyć jako zachętę, sprzedając usługi i informacje poza łańcuchem za pomocą interfejsu API połączonego z siecią Chainlink. Masz również możliwość nabycia tokenów LINK za pośrednictwem szerokiej gamy giełd kryptowalut i platform transakcyjnych.

Zaopatrzenie – ile monet jest dostępnych, a co jeśli się skończą?

W czasie ICO zadeklarowano, że całkowita podaż LINK wyniesie 1 miliard tokenów LINK. Należy jednak zauważyć, że nie jest on ograniczony do tego limitu. 32% monet zostało nagrodzonych operatorów węzłów za utrzymanie działania ekosystemu, podczas gdy 30% tokenów zostało zarezerwowanych przez samego Chainlink w celu rozwijania i rozwijania projektu. 35% tokenów LINK zostało sprzedanych w ICO. Obecnie podaż LINK w obiegu wynosi około 350 milionów tokenów. Mając niewiele lub żadnych dowodów na temat limitu, trudno jest przewidzieć maksymalny limit podaży LINK i co się stanie, gdy ten limit zostanie osiągnięty.

Decentralizacja – co to znaczy?

Kiedy żadna pojedyncza osoba, grupa osób, podmiot prywatny lub publiczny nie ma nieproporcjonalnego wpływu ani władzy decyzyjnej na blockchain lub jego kryptowalutę, system zarządzania definiuje się jako decentralizację. Oznacza to, że władza decyzyjna spoczywa na wszystkich, a nie kilku, interesariuszach projektu. Decentralizacja jest kluczową zasadą w dążeniu do demokratyzacji pieniądza.

Chainlink jako inwestycja

Kiedy spojrzysz na 300% wzrost ceny tokenów LINK w ciągu ostatnich 12 miesięcy, oczywiście kusi Cię, aby spróbować zainwestować w token. Jednak, podobnie jak inne kryptowaluty, LINK również stał się ofiarą zmienności, co oznacza, że ​​chociaż szybkie zarabianie pieniędzy podczas handlu ma pozytywny wpływ, jest też minus utraty kapitału, jeśli cena nagle spadnie. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić należytą staranność i ograniczyć ryzyko podczas inwestowania w LINK lub jakąkolwiek inną kryptowalutę.

Dlaczego warto zainwestować?

Może istnieć wiele powodów, dla których warto zainwestować w LINK, w tym wymienione poniżej:

 • Jeśli nie jesteś w pełni zadowolony ze swojego głównego dochodu, możesz uzyskać dodatkowy dochód, inwestując w LINK, jeśli potrafisz odpowiednio zarządzać ryzykiem.

 • Możesz naprawdę wierzyć w projekt Chainlink i zainwestować w projekt w tym celu.

 • Inwestowanie w LINK może być inwestycją zarówno krótko-, jak i długoterminową, w oparciu o Twoje preferencje i oczekiwania związane z ROI.

 • Chcesz po prostu zatrzymać swój kapitał na zdecentralizowanej platformie, gdzie nie jest on poddawany żadnej zewnętrznej ingerencji ze strony instytucji finansowych lub rządu.

Cena i zmienność – dlaczego cena jest tak zmienna?

Podobnie jak wszystkie inne kryptowaluty, LINK jest również ściśle zależny od sił rynkowych, które określają jego cenę. Nie ma jednego organu, który mógłby kierować polityką pieniężną lub fiskalną dla łańcucha bloków. Oznacza to, że nawet drobne zdarzenia mogą mieć wpływ na cenę LINK. Od wprowadzenia nowych technologii i zwiększonej konkurencji po zmieniające się otoczenie regulacyjne i proste spekulacje, wszystko może podnieść lub obniżyć cenę na otwartym, nieuregulowanym rynku. Z tego samego powodu zalecamy podjęcie niezbędnych środków ostrożności i zarządzanie ryzykiem, jeśli chcesz zainwestować w Chainlink.

Gdzie kupić Chainlink

Chociaż jest to stosunkowo nowa waluta w sferze kryptowalut, Chainlink jest już dostępny na wielu różnych platformach. Przed wyborem giełdy kryptowalut upewnij się, że przeprowadziłeś badania. Oceń różne czynniki, takie jak łatwość obsługi, wygodny handel, opłaty transakcyjne, opłaty za wypłatę, obsługę klienta i reputację.

Chociaż nasze trzy najlepsze typy obejmują eToro, Plus500 i FXTB, ponieważ Chainlink jest stosunkowo nowym graczem, jego instrumenty finansowe, takie jak CFD, nie są nadal dostępne. Jednak biorąc pod uwagę trajektorię cen, której LINK był świadkiem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, to tylko kwestia czasu, kiedy kontrakty CFD LINK będą dostępne na eToro i innych wiodących platformach. Poniżej wymieniono trzy popularne platformy transakcyjne:

 • eToro – Jest to jedna z najlepszych witryn handlu społecznościowego, która oferuje również kontrakty CFD na kryptowaluty i sprawia, że ​​doświadczenie jest szybkie, wygodne i niedrogie. eToro jest łatwy w użyciu, zapewnia analizy i ma niskie opłaty.

 • Plus500 – Plus500 pozycjonuje się jako jeden z liderów handlu kryptowalutami. Na tej platformie możesz kupić wiele popularnych kryptowalut.

 • FXTB – Kolejna renomowana platforma, która została stworzona do handlu na rynku Forex, ale wykorzystała swoją wyjątkową pozycję rynkową, aby stać się jedną z najlepszych giełd kryptowalut.

Gdzie przechowywać Chainlink

Zakup LINK to dopiero pierwszy krok, ponieważ musisz go również bezpiecznie przechowywać. Tutaj portfele kryptowalut mogą być naprawdę przydatne, ponieważ konto platformy handlowej nie jest tak bezpieczne.

Co to są portfele?

Portfele kryptowalut to aplikacje, które można zainstalować na komputerze lub urządzenia inteligentne lub opcje sprzętowe, takie jak dyski flash. Umożliwiają one bezpieczne przechowywanie tokenów LINK.

Jakie rodzaje portfeli są dostępne?

Ponieważ LINK jest nowym tokenem, obecnie nie ma dostępnych dla niego wielu portfeli. Możesz jednak znaleźć wystarczająco przyzwoity zakres, aby zidentyfikować odpowiedni wybór zgodnie z własnymi wymaganiami.

Portfel internetowy

Dostęp do tych portfeli uzyskuje się za pomocą identyfikatora logowania i hasła w przeglądarce lub są one wbudowane w konto giełdy kryptowalut. Są łatwe w użyciu, ale nie mają wielu funkcji bezpieczeństwa.

Portfel mobilny

Jeśli chcesz kupować i sprzedawać LINK w podróży, z pewnością chciałbyś mieć portfel mobilny, dzięki któremu możesz zabrać swoje tokeny LINK, a także handlować nimi w dowolnym miejscu. Portfele mobilne mają wiele przydatnych funkcji i zapewniają wystarczające bezpieczeństwo, aby Twoje tokeny były bezpieczne. Najpopularniejsze portfele mobilne do przechowywania LINK to Trust Wallet, Atomic Wallet, Coinomi i Coinbase.

Portfel na biurko

Jest to oprogramowanie, które można zainstalować i używać na komputerze PC lub iMac do przechowywania tokenów LINK. Te portfele na komputery stacjonarne zapewniają doskonałe funkcje bezpieczeństwa i mają wbudowany handel, który docenia wielu inwestorów. Portfele Exodus i Atomic to dobre opcje dla portfeli stacjonarnych.

Portfel sprzętowy

Kiedy bezpieczeństwo tokenów LINK jest Twoim priorytetem, nie chcesz zadowolić się niczym innym niż portfelem sprzętowym. Nie mają w sobie żadnego sprzętu do łączności, więc są całkowicie zabezpieczone przed wszelkimi lukami w zabezpieczeniach lub naruszeniem bezpieczeństwa. Obejmują również 2FA, a także ochronę hasłem, aby zapewnić dodatkową poduszkę bezpieczeństwa. Ledger Nano S, Ledger Nano X i Trezor to świetne portfele sprzętowe do przechowywania LINK.

Kombinacje portfeli

Jeśli chcesz połączyć funkcje różnych portfeli, możesz to zrobić, używając i łącząc różne portfele. Trezor może być używany w połączeniu z portfelem Exodus. W ten sposób uzyskasz wymaganą niezawodność, wygodę i łatwość obsługi.

Przechowywanie portfela na giełdzie, potencjalne plusy i minusy

Korzystanie z portfela platformy handlowej zapewnia szybki dostęp do tokenów LINK i możesz je od razu sprzedać lub kupić. Jednak wadą takiego portfela jest to, że nie jest zorientowany na bezpieczeństwo i może być narażony na naruszenie bezpieczeństwa, które może doprowadzić do utraty wszystkich monet LINK. Ponadto, jeśli platforma handlowa nie działa z powodu usterki technicznej lub regularnej konserwacji, nie możesz uzyskać dostępu do swoich tokenów LINK, dopóki strona nie zostanie ponownie uruchomiona.

Często Zadawane Pytania

 1. 1. Czym różni się Chainlink od innych kryptowalut?

  LINK pomaga inteligentnym kontraktom w tworzeniu mostu bezpieczeństwa z zewnętrznymi interfejsami API, dzięki czemu mogą one bezpiecznie pozyskiwać dane spoza łańcucha. Żadna inna kryptowaluta nie ma takiej możliwości.

 2. 2. Czy wydobywanie Chainlink jest bardziej opłacalne??

  LINK nie może zostać wydobyty przy użyciu tradycyjnego protokołu proof-of-work lub proof-of-stack. Możesz zostać operatorem węzła, aby sprzedawać usługi cyfrowe i informacje, aby otrzymać LINK jako nagrodę, lub możesz go kupić na giełdzie kryptowalut.

 3. 3. Czy powinienem zainwestować w Chainlink?

  To jest pytanie, na które możesz odpowiedzieć tylko ty. Chociaż LINK ostatnio odnotował trend wzrostowy, kryptowaluty są zawsze niestabilne. Upewnij się, że minimalizujesz swoje ryzyko, zanim zainwestujesz w LINK lub jakąkolwiek inną kryptowalutę.

 4. 4. Czy Chainlink może być używany do dokonywania płatności?

  Obecnie LINK nie jest na tyle popularny, aby akceptowali go sprzedawcy online i offline. To może się szybko zmienić w najbliższej przyszłości.

 5. 5. Czy Chainlink jest zdecentralizowanym łańcuchem bloków?

  Tak to jest. Jest całkowicie zdecentralizowany, bez ingerencji podmiotów zewnętrznych. Żadna pojedyncza osoba, organizacja czy rząd nie może wpływać na sprawy związane z blockchainem.