Top 5: Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w 2020 roku

Rok 2020 rozpoczyna się niezwykłym wzrostem rynku kryptowalut. Znakomity jest Bitcoin, który niektórzy uważają za nowe „cyfrowe złoto”. Szybki wzrost cen głównych kryptowalut był motywowany napięciami gospodarczymi i geopolitycznymi między Stanami Zjednoczonymi a Bliskim Wschodem, po tym jak ten pierwszy przeprowadził „precyzyjny atak” na irańskiego generała Qasema Soleimaniego, jednej z najważniejszych postaci politycznych w regionie. Oczekiwania są wysokie w tym roku, kiedy to i inne wydarzenia polityczne mogą wpłynąć na wzrost i spadek wartości głównych walut cyfrowych. W tym artykule podzielimy się naszym „rankingiem” 5 najlepszych kryptowalut do inwestowania w 2020 roku.

najlepsze kryptowaluty do inwestowania w 2020 roku

Bitcóin (BTC)

Otwieramy listę wiodącą kryptowalutą i nie jest to żadna niespodzianka. Oryginalna moneta rozpoczyna rok od rekapitalizacji kluczowych oporów, a zanim ten artykuł trafi do druku, jej wartość wraca do 8000 USD. Stopniowe kroki w adopcji zostały dostrzeżone, ale ekspansja bitcoina naprawdę wyróżnia się we wprowadzeniu do pieniądza instytucjonalnego. Każdego roku ujawniane są nowe sposoby inwestowania w BTC za pośrednictwem różnych finansowych instrumentów pochodnych, takich jak kontrakty futures lub opcje. ETF oparty na BTC pozostaje jednym z elementów, które należy skreślić z listy, a kilka firm finansowych nadal naciska na jego zatwierdzenie.

Ale są jeszcze dwa bardziej krytyczne czynniki, które sprawiają, że pionierskie kryptowaluty znajdują się na szczycie listy. Pierwsza to impreza planowana w połowie roku. Mówimy o zmniejszeniu o połowę nagród blokowych. Jest to czynność, która ma miejsce mniej więcej co 4 lata i polega na zmniejszeniu o połowę nagrody, którą górnicy BTC uzyskują, rozwiązując problem kryptograficzny, który umożliwia dodanie nowego bloku do łańcucha bloków. Jest to bardzo ważne wydarzenie, ponieważ górnicy zaczynają otrzymywać zmniejszone nagrody za swoją działalność, w wyniku czego podaż często spada. Przy stabilnym lub rosnącym popycie może to spowodować wzrost ceny Bitcoin. Historycznie rzecz biorąc, połówki były otoczone znacznymi wzrostami.

Na początku tego roku pojawił się inny czynnik, o czym wspomniano na początku tego artykułu. Mamy na myśli obawy przed wojną, które już zaczynają wpływać na tzw. „Bezpieczne aktywa”. Najważniejszym z nich jest złoto, które osiągnęło swój szczyt od 2013 r. Globalny konflikt geopolityczny może doprowadzić do napływu pieniędzy do tych aktywów, gdzie niektórzy inwestorzy mają tendencję do „schronienia” swojego kapitału w czasach kryzysu lub niepewności. Oprócz tego inne sytuacje, takie jak Brexit lub wojna handlowa między USA a Chinami, mogą zwiększyć zainteresowanie bitcoinem, co może być postrzegane jako rodzaj drogi ucieczki.

Kup BTC z eToro

> Przeczytaj nasz przewodnik, jak kupić Bitcoin.

najlepsze kryptowaluty do inwestowania w 2020 roku - 2 BAT

Podstawowy żeton uwagi (BAT)

To nie przypadek, że BAT zajmuje wysokie miejsce na naszej liście. „Przypadki użycia” kryptowaluty w prawdziwym świecie są jednym z głównych problemów niektórych sceptyków w branży. W przypadku Basic Attention Token, jego szybki wzrost popularności nie pozostawia wątpliwości co do rzeczywistej wartości monety. Token wspiera działanie jednej z najszybciej rozwijających się przeglądarek w 2020 roku: Brave. Ten wynalazek, który koncentruje się na decentralizacji i demokratyzacji nawigacji internetowej, został założony przez Brendana Eicha, transcendentalną postać w świecie komputerów od czasu jego genialnego stworzenia JavaScript, atuty współczesnego programowania.

Porozmawiajmy teraz o danych. W 2019 roku BAT zamknął się zyskiem nieco ponad 40%. Ale jeśli spojrzymy na faktyczne statystyki, sugerują one, że wzrost cen może być jeszcze większy. Według BAT na początku 2019 roku w programie Brave and BAT Attention Based Advertising zarejestrowanych było około 9994 serwisów internetowych. Rok później liczba ta wzrosła do 40 172 stron, co oznacza wzrost o ponad 300%. Ponadto liczba pobrań zaczyna rosnąć i Brave może wkrótce zacząć konkurować z dużymi przeglądarkami w branży. Chociaż cena niekoniecznie musi być zgodna z zachowaniem tych platform, statystyki adopcji są dobrym wskaźnikiem, że projekt będzie nadal rósł w 2020 r..

Najlepsze kryptowaluty do kupienia w 2020 roku - 2 Ethereum

Ethereum (ETH)

Ethereum może znaleźć się zarówno na naszej liście, jak i poza nią, a eksplozja jego ceny będzie napędzana – do pewnego stopnia – decyzjami podjętymi przez jego zespół programistów. Rok 2019 zamknął stratą prawie 5%, izolując się od innych kryptowalut, które zakończyły rok z dobrą stopą zwrotu. Mimo to, według CoinMarketCap, pozostaje ona niezrównana jako druga najbardziej skapitalizowana kryptowaluta na rynku. Ethereum nadal jest największym ekosystemem do tworzenia tokenów i zdecentralizowanych aplikacji, obsługującym ponad 1/5 wszystkich walut cyfrowych w branży.

Jednak ta uwaga musi również uwzględniać bezsporne ograniczenia przepustowości jego sieci. Po nadejściu aktualizacji Stambułu w grudniu 2019 r. Można byłoby wdrożyć rozwiązanie fragmentacji w jego łańcuchu blokowym, które znacznie zwiększyłoby liczbę transakcji przetwarzanych na sekundę. Byłby to początek dla Ethereum 2.0, uaktualnienia, które mogłoby całkowicie zmienić spojrzenie na Ether. Niemniej postępy te będą zależały od konsensusu zespołu programistów w 2020 roku.

Kup ETH z eToro

> Przeczytaj nasz przewodnik, jak kupić Ethereum.

logo marszczyć

Ripple (XRP)

Ripple to kolejna kryptowaluta, która zamknęła 2019 rok na minusie pomimo rozbudowy sieci RippleNet i rozwiązania xRapid, które sprawia, że ​​transakcje transgraniczne są szybsze i tańsze dzięki wykorzystaniu cyfrowej waluty XRP. Według jej prezesa, Brada Garlinghouse’a, Rok 2019 był najlepszym okresem dla przejęć i podpisania umów między Ripple Labs a innymi firmami finansowymi chcąc zastosować swoje rozwiązania. Ze względu na bliskie relacje i zależność od banków XRP jest kontrowersyjną kryptowalutą. Jednak kwartalne raporty spółki pokazują wzrost i zainteresowanie ze strony banków.

Wraz z zamknięciem roku 2019 na minusie (straty na poziomie około 47%) i warunkami wyprzedaży w kilku przedziałach czasowych, rynki wciąż mają dobrą passę na horyzoncie. Jeśli Ripple nabierze rozpędu, a reszta rynku poruszy się na jego korzyść, jest bardzo prawdopodobne, że XRP będzie jedną z najlepszych kryptowalut do inwestowania w 2020 roku.

Kup XRP z eToro

> Przeczytaj nasz przewodnik, jak kupić Ripple.

kreator logo 2

Producent (MKR)

To znak, którego z pewnością nikt nie spodziewałby się znaleźć w naszym rankingu najlepszych kryptowalut do zainwestowania w 2020 roku. Przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć szybki wzrost stablecoinów w zeszłym roku i fakt, że każdy chce mieć kawałek ten biznes w branży kryptowalut. Rozwój tokenów zakotwiczonych w wartości walut fiducjarnych nie jest niczym nowym. Tether był jednym z pierwszych, który zbadał tę koncepcję, a jego moneta USDT jest powiązana z wartością dolara amerykańskiego. Do tej pory jej kapitalizacja stawia ją jako czwartą kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej. Wraz z planowanym uruchomieniem przez Facebooka ekosystemu Libra w 2020 r. Stało się jasne, że powiązane waluty nie mogą być ignorowane. Inni giganci, tacy jak JP Morgan lub sam chiński dyrektor (za pośrednictwem Ludowego Banku Chin), również zdecydowali się uruchomić własne stablecoiny.

Istnieje jednak podstawowy problem: koncepcja monety fiducjarnej zrywa ze zdecentralizowaną naturą kryptowalut, ponieważ istnieje centralny organ, który wspiera każdą kryptowalutę prawdziwymi pieniędzmi w stosunku 1: 1. Zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO) Maker całkowicie zmienia ten scenariusz i tworzy własny, stabilny DAI kryptowaluty. Opiera się na inteligentnym algorytmie, który utrzymuje cię „pokrojonym w kostkę” ceną dolara poprzez zdeponowanie eterów i innych kryptowalut jako zabezpieczenia. Ten „zabezpieczony” model jest zasilany przez walutę MKR. Pod koniec 2019 roku dokonano kluczowej aktualizacji systemu, wprowadzając na rynek wielostopniowy IAD. Powyższe przyczyny mogą wspierać wzrost ceny MKR, ponieważ nadal stosuje się MCD (multi-backed IAD).

> Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący kupowania programu Maker.

Inne kryptowaluty do inwestowania w 2020 roku

Oprócz altcoinów, którym przyjrzeliśmy się, istnieją inne altcoiny, które mogą zaskoczyć w 2020 roku, dlatego też umieściliśmy na naszej liście następujące monety;

  • Chainlink (LINK): Zdobył piąte miejsce na liście najbardziej dochodowych kryptowalut 2019 z zarobkami powyżej 500%. Wzrost był prawie nie do zatrzymania i tak długo, jak będzie się utrzymywał trend wzrostowy, będzie to tylko kwestia znalezienia dobrego punktu wejścia.
  • IOTA (MIOTA): jedna z najbardziej futurystycznych kryptowalut w branży nie zdołała przekonać byka w ostatnich miesiącach. Był jednym z największych przegranych w 2019 roku pomimo kilku strategicznych sojuszy z dużymi firmami, takimi jak Jaguar, które zaczynają wdrażać wartość w obiektach połączonych w sieci Internet of Things (IoT). Ale jego wyprzedane warunki przygotowały grunt do odbicia, któremu będą musiały towarzyszyć nowe wydarzenia na IOTA.
  • VeChain (VET): skupienie się na cyfrowej transformacji łańcuchów dostaw jest naprawdę interesujące. Ale umieszczenie go na tej liście wynika z niedawnego otwarcia Chin na wykorzystanie technologii blockchain. Rezolucja promowana przez samego prezydenta Xi Jinpinga mogłaby przyczynić się do rozwoju zdecentralizowanych projektów zlokalizowanych w tym kraju. Moglibyśmy więc zaliczyć uzupełnienie tej grupy o takie projekty jak TRON czy NEO.
  • Kosmos (ATOM): dzięki imponującemu debiutowi i pozytywnym wynikom w 2019 r. równoległe łańcuchy bloków w Cosmos mogą ułatwić integrację zdecentralizowanych technologii ze światem rzeczywistym. Jego ekosystem połączeń łańcuchowych jest również znany jako „Internet łańcuchów bloków”.
  • GRAM: Zamykamy cyfrową walutą, która jeszcze nie dotarła na rynek, ale prawdopodobnie tak się stanie w 2020 roku. GRAM, kryptowaluta zaproponowana przez jednego z liderów w komunikowaniu się: Telegram. Obsługuje sieć TON i byłby dostępny do wymiany w aplikacjach Telegram dla różnych platform mobilnych. Jednak Telegram stoi w obliczu ściany regulacyjnej, która może powstrzymać uruchomienie jego kryptowaluty. Jeśli przezwycięży przeszkody, GRAM natychmiast zakradnie się do pierwszej dziesiątki CoinMarketCap za kapitał zebrany w rundach finansowania prywatnego.