Ark | Najlepszy przewodnik po tym zdecentralizowanym ekosystemie i kryptowalutach

Co to jest Ark?

Ark to altcoin, który został uruchomiony w marcu 2017 r. Po niedofinansowaniu ICO lub „Kampanii wymiany tokenów”. Zebrali około 750 000 USD. Dla monety, która obiecywała masową adopcję, wydawało się, że to już koniec. Następnie, pomimo ograniczonych środków, podjęto decyzję o kontynuacji projektu ARK. Mając przeciwne szanse, uruchomili sieć ARK i od tego czasu działa ona płynnie. Sercem Ark jest zarządzany przez społeczność protokół konsensusu DPoS, który opiera się na wybranych węzłach zwanych delegatami, które dodają do łańcucha blokowego. W przeciwieństwie do Bitcoin i Ethereum, które mają dziesiątki tysięcy węzłów wydobywających i zabezpieczających sieć, tylko 51 delegatów może dodawać do bloków w sieci Ark. Ci delegaci otrzymują 2 Arki za każdy blok, który przydzielą do łańcucha. Każdy może zostać delegatem, ale musi przejść przez unikalny system zarządzania łańcuchem bloków Ark. Posiadacze tokenów głosują na delegatów. To prosty system, 1 arka = 1 głos. Zakładając, że nikt świadomie nie głosowałby za dewaluacją swoich pieniędzy, społeczność zawsze będzie działać w najlepszym interesie kryptowaluty. Ich zainteresowanie. Powiedzmy, że proponowane jest ulepszenie Ark, ludzie mogą wspierać lub przeciwstawiać się jej, wspierając delegatów, którzy ją wspierają lub sprzeciwiają. Jeśli chcesz kod A, zagłosuj na delegata wspierającego „kod A”. Jeśli chcesz kod B, zagłosuj na delegata wspierającego „kod B”. Ze względu na sposób zarządzania Arkiem można wprowadzić zmiany w parametrach łańcucha bloków, takich jak opłaty sieciowe i rozmiary bloków. Deleguj propozycje

  • Deleguj Subreddit www.reddit.com/r/ArkDelegates
  • Propozycje delegatów: www.forum.ark.io/category/5/delegates

Wszyscy delegaci mogą głosować na nowy łańcuch, który aktualizuje protokoły blockchain. Nawet 1/3 węzłów może być złośliwa lub działać nieprawidłowo i tworzyć rozwidlenie mniejszości. W tym przypadku widelec mniejszości będzie wytwarzał tylko jeden blok co 9 sekund, podczas gdy widelec większościowy będzie wytwarzał 2 bloki co 9 sekund. Po raz kolejny uczciwa większość 2/3 będzie zawsze dłuższa niż mniejszość. Nie ma ekonomicznej zachęty, aby rozbijać tę sieć z mniej niż 66,66% sieci. Oznacza to również, że nie może być hard fork. Zwolennicy będą musieli osiągnąć konsensus, ponieważ wydobycie mniejszych łańcuchów jest ekonomicznie zniechęcone. Ark to coś więcej niż tylko DPoS. Od czasu ICO w 2016 roku Ark wytyczał ścieżkę w kierunku masowej adopcji. Aby zachęcić użytkowników do korzystania z ich sieci, Ark wbudował wiele funkcji i zapożyczył z innych udanych łańcuchów bloków, aby ulepszyć to, co może zaoferować ich własna sieć..

Inteligentne mosty 

SmartBridges umożliwiają komunikację między zweryfikowanymi mostkowymi łańcuchami bloków z możliwością wykonywania zadań i zaawansowanych funkcji. Dzięki wykorzystaniu SmartBridges załoga ARK jest w stanie połączyć wiele popularnych łańcuchów bloków i ostatecznie stworzyć jednoczącą więź między różnymi ekosystemami. Przykładowo, pierwsze blockchainy, które ARK Crew połączy, to: Bitcoin, Ethereum i Lisk. Wszystko to jest zgodne z przyjazną dla użytkownika mantrą Ark. Zespół Ark buduje sieć, która może tworzyć prywatne łańcuchy bloków za naciśnięciem jednego przycisku, i potrzebowali sposobu na połączenie wszystkich tych niezależnych łańcuchów bloków razem. Opracowali technologię inteligentnego mostu, która po ukończeniu pozwoli użytkownikowi Arka na interakcję z innymi łańcuchami bloków. Inteligentne mosty mogą wychodzić poza ekosystem Arki, obejmując inne łańcuchy bloków. Obecnie pracują nad połączeniem Ethereum i Bitcoin. To nie jest drobiazg. Inteligentne mosty mogą pewnego dnia umożliwić interakcję z aplikacjami Ethereum lub wysyłanie Bitcoinów z sieci Ark. ArkSmartBridge To przyjazny dla użytkownika kanał między kryptowalutami o wartości wielu miliardów dolarów, co może się nie udać? Ark ma dużą konkurencję. Wiele altcoinów, a nawet zdecentralizowanych giełd, takich jak sieć Kyber, zrobi coś podobnego. OmiseGo, Stellar i Qtum to również potencjalne pomosty między popularnymi kryptowalutami. Ark pracuje również nad swoimi kartami inteligentnymi Arki. Nie wiadomo dokładnie, jak łatwo jest uchwycić atrakcyjność kart debetowych połączonych z ekosystemem, który może przesyłać transakcje między głównymi kryptowalutami a prywatnymi sieciami. . wie, jak te karty inteligentne będą działać, a mapa drogowa potwierdza, że ​​nawet zespół wciąż pracuje nad szczegółami.

Czym jest ekosystem ARK?

Istnieje kilka projektów kryptowalut, które próbują osiągnąć jeden konkretny cel (Request chce być najlepszą światową siecią płatniczą). Istnieją inne protokoły blockchain, takie jak ARK, które chcą tworzyć liczne innowacje. Oto kilka rzeczy, nad którymi pracuje zespół ARK.

  • Interoperacyjność między łańcuchami bloków. ARK ma złożone technologie, które umożliwiają programistom wydawanie poleceń na jednym łańcuchu blokowym (takim jak Ethereum) z zupełnie innego łańcucha blokowego (np. Bitcoin). ARK chce połączyć ze sobą wszystkie główne łańcuchy bloków, aby między nimi można było wykonywać złożone działania.
  • Inteligentne kontrakty. W ciągu najbliższych kilku miesięcy maszyna Ark Virtual Machine powinna zostać ukończona, umożliwiając programistom tworzenie inteligentnych kontraktów (a la Ethereum). ARK obsługuje wszystkie główne języki programowania, więc może to przyciągnąć szeroką gamę talentów z całego świata.
  • Rozmieszczane za pomocą przycisku łańcuchy blokowe. ARK to platforma do powszechnej adopcji. Jedną z najważniejszych potrzeb blockchain jest możliwość łatwego tworzenia przez użytkowników i firmy własnych łańcuchów bloków. ARK jest pod tym względem podobny do LISK (a tak naprawdę ARK zerwał z LISK), ale niektórzy uważają, że zespół ARK jest lepszy.
  • Systemy płatności do noszenia. ARK opracowuje sprzęt – systemy płatności i karty do noszenia. Nie przyjrzeliśmy się jeszcze temu, ale na ARK Roadmap, ten projekt jest bardziej zaawansowany niż wiele innych.
  • Portfele sprzętowe. Kolejny projekt sprzętowy, ARK planuje wprowadzić własną linię portfeli sprzętowych, a la Ledger. Portfel oprogramowania ARK jest nazywany przez wielu najlepszym portfelem cyfrowym w kryptowalutach, więc nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co mogą wymyślić w świecie sprzętu.

Zasadniczo ARK chce być technologią, dzięki której wszystkie główne cyfrowe sieci blockchain są ze sobą połączone i współpracują. Chcą, aby moneta ARK była podstawową walutą tego systemu, zdolną do dokonywania zakupów i mikropłatności, nawet w przypadku płatności, które technicznie wymagają USD, Bitcoin, Ethereum lub innych walut. Jeśli ARK osiągnie choćby połowę tego, co zamierzają zrobić, będzie to jeden z największych projektów blockchain na świecie.

Czy powinienem zainwestować w Ark Coin?

Ark to uznany altcoin. Ludzie wiedzą o Ark. Jest to jedna z tych monet, które widzisz w komentarzach i umieszczasz na Reddicie. To są rynki spekulacyjne. Uwaga ma znaczenie. Ark jest również obiecującą, wiodącą technologią w branży. Planowany jest system plików (IPFS) i baza danych (IPDB), a biała księga mówi również, że Ark będzie pracował nad prywatnymi transakcjami. Ark robi wszystko po trochu. Jeśli uda im się zbudować obiecany blockchain, będzie on cenniejszy niż większość 10 najlepszych kryptowalut. Myślę, że konkurencja ostatecznie zadecyduje o długoterminowej wartości Ark. Zwróć uwagę na postępy w interaktywna mapa drogowa. Ogłoszenia dotyczące którejkolwiek z obiecanych od dawna technologii będą miały pozytywny wpływ na cenę Arki. Aby zostać wybranym, delegaci zgadzają się dzielić zyskami z wykuwania bloku z wyborcami. Głosowanie na Ark jest formą pasywnego dochodu. Może to być tylko kilka 10, 100, 1000 dolarów tygodniowo, w zależności od tego, co możesz zainwestować, ale to monety Arki, które praktycznie nic nie robią.

Kolejne wydarzenia na mapie drogowej prawdopodobnie będzie integracja z urządzeniami do noszenia i portfelami sprzętowymi, wydaniem portfela mobilnego i wydaniem 18 nowych języków programowania – 12 jest już ukończonych.

Arkusze wykresów

Mechanika żetonów Arki Monety

Żetony Arki będą tokenami pośredniczącymi między różnymi łańcuchami bloków w ekosystemie Arki. Najłatwiej będzie przesyłać monety między różnymi łańcuchami. Prywatne łańcuchy bloków mogą tworzyć własne tokeny i teoretycznie mogłyby je wysyłać, ale nie ma powodu. Ark jest gotowy do pracy. Zespół chce, aby Ark był podstawową kryptowalutą rezerwową i warstwą płatności dla całego ekosystemu. Token umożliwia użytkownikom uczestniczenie w zarządzaniu DPoS w systemie Ark. Token Ark umożliwia również użytkownikom interakcję ze wszystkimi łańcuchami bloków obsługującymi technologię SmartBridge. "jeśli masz podstawowy moduł płatniczy, który wykorzystuje ARK jako token płatności i ten moduł jest domyślnie wbudowany w każdy wdrożony łańcuch, wielu będzie go używać ze względu na łatwość użycia, płynność aktywów oraz fakt, że podstawowy token ma wbudowana duża baza użytkowników. Sposób, w jaki system zostanie zaprojektowany, ułatwi również stworzenie aplikacji jednym kliknięciem, która konwertuje tokeny ARK na token sidechain w celu bezproblemowej płatności dla użytkownika w przypadku, gdy sidechain zdecyduje się tego nie robić akceptuj ARK bezpośrednio i zamiast tego używa ich zasobów do zakupów lub działań w swojej sieci. Z podstawowym tokenem ARK wdrożonym jako płatności bezpośrednio lub 1-przeskokiem, najprawdopodobniej stałby się kluczową walutą rezerwową dla większości działań w ekosystemie." Ark ma niską stopę inflacji, która z czasem spada. To jest niższa stopa inflacji niż Ethereum.

Ark Team 

Ark ogłosił, że zostanie zarejestrowany jako SCIC we Francji, jako pierwsza kryptowaluta zarejestrowana jako taka w Unii Europejskiej. Są zarejestrowani jako spółdzielnia, która jest strukturą legislacyjną, która ich zdaniem pasuje do ich organizacji blockchain typu open source. W Blog Arka oni powiedzieli" Jesteśmy w bliskim kontakcie z francuskim organem rządowym ds. Finansów i utrzymujemy bardzo pozytywną dwustronną komunikację." Wyjaśnili również, dlaczego ta regulacja została wybrana zamiast bardziej powszechnej szwajcarskiej fundacji non-profit, której poszukuje wiele projektów blockchain. W spółdzielni SCiC wszyscy członkowie ekosystemu Arki – pracownicy, użytkownicy, wolontariusze, organy publiczne, firmy, stowarzyszenia – wszyscy współpracują w zarządzaniu Ark i mogą odpowiednio głosować. Daje to ogromną wiarygodność projektowi i pozwala im współpracować z europejskimi instytucjami regulacyjnymi. Arka ARK została założona przez 27 osób z całego świata. Obecnie ARK ma 17 członków podstawowego zespołu, pochodzących z 11 różnych krajów. 10 z tych 17 to współzałożyciele. Mike Doty, jest dyrektorem zarządzającym Ark. Pochodzi z imponującego doświadczenia w inżynierii mechanicznej, pracując w lotnictwie i robotyce. Bardziej istotne jest jego doświadczenie jako współzałożyciela Bitseed i współzałożyciela Crypti. Ark to rozwidlenie Liska, a Lisk to rozwidlenie Cryptiego.

Ostatnie przemyślenia na temat ARK

ARK to jeden z najbardziej niezwykłych projektów w kryptowalutach. Zespół ARK dąży do zmiany nie tylko globalnej branży blockchain, ale ogólnie światowego systemu płatności finansowych. Technologia ARK ma duże konsekwencje dla Internetu, przyszłości aplikacji cyfrowych i mechanizmów komunikacji między narodami, językami i rządami. To wielka sprawa, a ARK ma dużo pracy do wykonania, zanim osiągnie swoje cele. Ale mając tak wiele już osiągniętych i dwa duże kamienie milowe na progu ukończenia, ARK jest jedną z największych okazji zakupowych pierwszego kwartału 2018 roku. Kup teraz, a myślimy, że na pewno nie pożałujesz. Nawet jeśli ARK nie poleci jutro na księżyc, nadal będziesz mógł cieszyć się ARK "dywidendy" od delegata, na którego głosujesz. Uważamy, że ARK będzie jedną z największych historii kryptowalut 2018 roku. Wejdź teraz i zacznij zwracać baczną uwagę na aktualizacje w miarę ich publikowania. ARK może być stonowany, przynajmniej jeśli chodzi o marketing, ale ich pomysły są ogromne i można się założyć, że kiedy w końcu poproszą o twoją uwagę, w 100% na to zasługują.

Jak inwestować w Ark? 

Aby dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w Ark, przeczytaj kompletny przewodnik po Coinlist. Znajdź zbywalne pary ARK / BTC i ARK / ETH na najlepszych giełdach i dowiedz się o nadchodzących zmianach i innych ważnych informacjach dla inwestorów. Przeczytaj pełny przewodnik dla inwestorów tutaj.