Bitmex: Pozwalanie traderom otwierać te same linie kredytowe, co banki i brokerzy

HDR Global Trading Limited jest właścicielem i operatorem BitMEX.com, platforma handlowa kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi oparta na giełdzie Bitcoin, która umożliwia inwestorom dostęp do globalnych rynków finansowych. Jego platforma oferuje kompleksowe API i narzędzia pomocnicze. Firma oferuje również wymianę testową w piaskownicy dla nowych użytkowników, aby ćwiczyć składanie, wykonywanie i anulowanie zamówień o różnych typach i wielkościach. HDR Global Trading Limited została założona w 2014 roku i ma siedzibę w Hongkongu.

W wielu regionach nie jest uznawany za podmiot finansowy, ponieważ przepisy dotyczące tego rodzaju platform po prostu nie istnieją. Są zarejestrowani na Seszelach. Nie budzi to zaufania, ale ta wymiana zyskała reputację w Internecie, która sprawia, że ​​uważasz, że przynajmniej warto spróbować. Salda kont i wszystkie ruchy aktywów cyfrowych na giełdzie to mierzony w Bitcoin. Możesz także handlować Cardano, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin i Ripple, ale ze względu na prostotę skupię się na handlu z depozytem zabezpieczającym Bitcoin.

Odkąd został założony w 2014 roku. BitMEX nie doświadczył żadnych większych włamań. To pozytywny znak, ale nie gwarantuje przyszłej stabilności.

Strona główna BitMEX

Rejestracja BitMEX

Wszystko, czego potrzebujesz, to adres e-mail, aby zarejestrować się w BitMEX. Po utworzeniu konta wróć do ekranu logowania, aby przejść do strony głównej giełdy, na której będziesz wykonywać wszystkie transakcje.

Strona główna programu Exchange

Przegląd działania handlu z marginesem na BitMEX

Handel marżą umożliwia wykorzystanie aktywów jako zabezpieczenia w celu uzyskania pożyczki na giełdzie. Zasadniczo możesz handlować z większym kapitałem niż w rzeczywistości. Giełda jest gotowa pożyczyć Ci pieniądze, ale tylko wtedy, gdy może zabrać Twoje aktywa cyfrowe, jeśli nie spłacisz tej pożyczki. Robią to, gdy wartość aktywów spadnie powyżej progu likwidacji. Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo niezrównoważone. Jak możesz wykorzystać 1000 USD za 10000 USD? To musi być oszustwo, prawda? Zapewniamy, że nie ukrywają, że cena może trochę spaść, a Ty możesz stracić dużo pieniędzy. Wymiana przynosi dużo pieniędzy. Zbieranie wartości na zasobach cyfrowych jest korzystne dla ich ekonomii. „Platforma handlu kryptowalutami peer-to-peer BitMEX ma hipotetyczny dzienny wolumen obrotu przekraczający 1 miliard USD”. BitMEX pobiera opłaty w wysokości 0,05% za transakcje zawarte na swojej platformie. W wywiad z Business Insider,  Arthur Hayes twierdzi, że przychody przekraczają 500 000 USD dziennie.

„BitMEX umożliwia użytkownikom handel Umowy wieczyste jest to produkt podobny do tradycyjnego kontraktu futures w sposobie handlu, ale nie ma wygaśnięcia, więc możesz utrzymywać pozycję tak długo, jak chcesz. Kontrakty wieczyste handlują jak spot, ściśle śledząc bazową cenę indeksu. Osiąga to dzięki mechanice Element finansowania.”

Istnieją dwa główne rodzaje transakcji: krótkie i długie.

Skracasz zasób, gdy nie jesteś do niego pewien. (Myślisz, że jego cena spada)

Tęsknisz za atutem, gdy jesteś do niego pewny. (Myślisz, że cena rośnie)

Druga stronaAby to wszystko było jaśniejsze, spójrz na ten handel. Za Bitcoin o wartości 10 USD mogę kupić Bitcoin o wartości 100 USD przy dźwigni 10x. Jeśli wartość Bitcoina wzrośnie o 10%, zarobię 10 $, czyli w zasadzie 100% początkowej inwestycji. Jeśli wartość Bitcoina spadnie o 10%, aby ta umowa finansowa pozostała symetryczna dla każdego wzrostu ceny o 1 dolara, osiągam 10-krotny zwrot z inwestycji początkowej, a za każdy spadek wartości dolara tracę 10-krotnie. Jeśli stracę moją początkową inwestycję, bank zlikwiduje moje aktywa i zatrzyma wszystkie moje Bitcoiny.

Jest to bardzo podobne do kontraktu CFD lub handlu kontraktami futures, ale nie ma ustalonej daty rozliczenia kontraktu. Może trwać w nieskończoność. Właśnie zawarłeś umowę dotyczącą honorowania ceny otwarcia i zamknięcia pożyczki po rozliczeniu umowy. 

Posiadanie takiej usługi dostępnej dla osób fizycznych zamiast dla instytucji jest odzwierciedleniem nadchodzących zakłóceń finansowych.

Im więcej się z nim bawisz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, że jest to system oszukany, a nie parowa. Zachęcam do bałaganu w sieci testowej: https://testnet.bitmex.com/app/trade/XBTUSD

 Niezmienność łańcucha bloków umożliwiła ludziom posiadanie zasobów cyfrowych. To jest naprawdę następna granica tego. Wykorzystanie zasobów cyfrowych jest możliwe tylko dlatego, że możemy powiązać je z kluczami prywatnymi, ale popularność kryptowaluty i zaufanie do ceny Bitcoina są równie ważne w tego rodzaju grze.  

Takie kontrakty to sposób, w jaki pieniądze działają na całym świecie. Banki mają linie kredytowe, którymi mogą inwestować, oraz licencje na wysyłanie i inwestowanie większej ilości pieniędzy niż mają. Wiąże się to z dużo większym ryzykiem i dużo wyższą nagrodą. Cena indeksu oparta jest na rzeczywistych cenach spotowych, łączących Bitcoin z rynkami światowymi w zupełnie nowy sposób. 

Dźwignia 25x

Tak wygląda zamówienie. Tutaj tylko dostosowałem zakład. To trochę zagmatwane, ale nadal kupuje się te same 100 kontraktów. Co się zmienia, to ile USD musisz zapłacić, aby je otrzymać. 0,0005 Bitcoin to 25-ta wartość zamówienia. Dźwignia finansowa nieco ponad 5 USD za 0,0124 BTC. Pasek narzędzi handlowych

Tutaj możesz zobaczyć, że mam sto kontraktów lewarowanych do wartości 0,0123 Bitcoin 100 $ przy marży 25x. Bitcoin nieco wzrósł i zobaczyłem 20,32% wzrost mojej początkowej inwestycji. Każdy wzrost ceny zostanie odzwierciedlony jako ogromne zwroty, ale jak widać, jeśli cena spadnie do 7777,5, co w oderwaniu jest równie prawdopodobne, ta transakcja zostanie zlikwidowana.

Warto również zauważyć, że Mark Price jest niższy lub wyższy niż aktualna cena Bitcoina. BitMEX stosuje unikalny system zwany uczciwym oznaczaniem cen, aby uniknąć niepotrzebnych likwidacji swoich wysoce lewarowanych produktów. Bez tego systemu niepotrzebne likwidacje mogą wystąpić, jeśli rynek jest manipulowany, jest niepłynny lub cena rynkowa waha się niepotrzebnie w stosunku do ceny indeksu. System jest w stanie to osiągnąć, ustawiając cenę rynkową kontraktu na godziwą cenę zamiast ostatniej ceny.

W przypadku kontraktów bezterminowych cena godziwa jest równa bazowej cenie indeksu powiększonej o malejącą stopę bazową finansowania.

W przypadku kontraktów terminowych cena godziwa jest równa bazowej cenie indeksu powiększonej o roczną stopę bazową wartości godziwej, znaną jako% godziwej Ba.

Jakie opłaty pobiera BitMEX?

W przypadku zawarcia umowy bezterminowej, takiej jak XBTUSD, finansowanie wynosi wymieniane między długimi i szortami w dyskretnych przedziałach finansowania. W Twoim Historia handlu dodatnia kwota oznacza, że ​​zapłaciłeś za ten okres finansowania; ujemna kwota oznacza, że ​​otrzymałeś dofinansowanie. BitMEX nie pobiera żadnych opłat od wypłaconego lub otrzymanego finansowania. Pobiera jednak opłaty za tworzenie transakcji. Istnieje opłata twórca i takers.

Opłaty producenta są uiszczane w momencie dodania płynności do arkusza zleceń poprzez złożenie zlecenia z limitem poniżej ceny giełdowej kupna i powyżej ceny giełdowej sprzedaży. Opłaty przyjmowane są uiszczane po usunięciu płynności z księgi zleceń poprzez złożenie dowolnego zlecenia, które jest realizowane w oparciu o zlecenie z arkusza zleceń.

Oto opłaty za umowy wieczyste 

Umowy wieczyste

Oto BitMEX Opłaty rozliczeniowe

Opłaty rozliczeniowe

Wypłaty i wpłaty BitMEM 

BitMEX nie pobiera opłat za wpłaty lub wypłaty. Podczas wypłaty Bitcoin minimalna opłata za Bitcoin Network jest ustalana dynamicznie na podstawie obciążenia blockchain i można ją zobaczyć na Strona wypłaty. Jest wiele postów narzekających, że opłaty przekraczały 100 USD, ale wtedy wartość Bitcoina była nadmiernie zawyżona. Kiedy sieć Bitcoin jest przeciążona, musisz płacić wysokie opłaty, aby górnicy mogli nawet spojrzeć na Twoje transakcje. Kiedy to zrobiłem, moja wypłata z BitMEX wyniosła 30 USD, co nadal jest naprawdę wysokie, biorąc pod uwagę obecne wolumeny.

Wycofanie

Wpłaty są tak proste, jak wysłanie Bitcoin na adres portfela i kod QR podany na stronie Wpłaty. Czas potrzebny do pojawienia się na Twoim koncie BitMEX zależy od opłaty, którą zapłaciłeś za wysłanie go i przeciążenia sieci Bitcoin.

Zespół 

Zdjęcie zespołu BitMEX

Zespół założycielski BitMEX składa się z najlepszych w swojej klasie specjalistów w dziedzinie finansów, tworzenia stron internetowych i handlu algorytmicznego o wysokiej częstotliwości. Zaczęło się Arthur Hayes, Samuel Reed i Ben Delo. Samuel Reed i Ben Delo są programistami. Arthur Hayes był głównym inwestorem w azjatyckich ofertach ETF Citi, a także handlował indeksami forward, indeksami swap i niestandardowymi koszykami. Wcześniej Arthur przez 6 lat był wspólnikiem i traderem w Deutsche Bank. Ben Delo przez trzy lata pracował również jako analityk w firmie GSA. Ma to uzasadnienie, że znałby przyzwoitą część finansów.