Golem (GNT) | Rynek zasobów komputera

Kto stworzył Golem Coin i dlaczego?

golem łatwy do zrozumienia Projekt Golem został założony przez CEO Juliana Zawistowskiego w 2016 roku. Zawistowski studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, pracował dla Narodowego Banku Polskiego i innych organów rządowych, zanim rozpoczął pracę w branży technologicznej i założył kilka własnych firm. Golem ICO zostało ukończone w jeden dzień 13 listopada 2016 r. Zawistowski i jego zespół zobaczyli niewykorzystane zasoby w czasie, gdy komputery PC na całym świecie nie były używane. Łącząc tysiące komputerów w jedną sieć blockchain, zwykłe komputery PC mogą łączyć się w celu dostarczenia specyfikacji superkomputera, do którego mocy można uzyskać dostęp z dowolnego komputera w sieci. Golem pozostaje jednym z najłatwiejszych do zrozumienia wielkich pomysłów na blockchainie, a dzięki wydaniu na żywo wersji Beta sieci Golem użytkownicy mogą kupować i sprzedawać moc komputera, tak jak pierwotnie wyobrażali sobie Zawistowski i jego zespół.

Co oznacza nazwa „Golem”?

Nazwa Golem pochodzi od książki pisarza science-fiction Stanisława Lema „Golem XIV”. W książce Lema „Golem” to superkomputer. Prawdopodobnie Lem wybrał nazwę w oparciu o definicję Golema z żydowskiego folkloru, która jest antropomorficzną istotą stworzoną przez człowieka z gliny, która może pomóc w zadaniach fizycznych. W pewnym sensie dzisiejsze superkomputery to nowoczesne golemy o ogromnej inteligencji i mocach przekraczających możliwości jakiejkolwiek pojedynczej osoby.

Co zamierza zrobić Golem? Jak działa Golem?

Projekt Golem jest złożony pod maską, ale bardzo prosty z punktu widzenia użytkownika. Golem „Dostawcy” logują się do aplikacji Golem, aby sprzedawać nadwyżki zasobów komputerowych. „Żądający” to ludzie, którzy chcą kupować zasoby komputerowe od innych. Dostawcy mogą ustawić swoje komputery tak, aby były aktywne, nawet jeśli ich właściciel nie siedzi przy nich. W tym czasie Żądający zdalnie używają zasobów komputera, takich jak pamięć, do zadań wymagających dużej ilości zasobów, takich jak renderowanie CGI, gry, sztuczna inteligencja i nie tylko. W ten sposób projekt przypomina podejście UC Berkleya [e-mail chroniony] następuje, ale na znacznie bardziej złożonym, interaktywnym poziomie.

Znani inwestorzy, zwolennicy i liderzy

Golem jest tworzony przez ponad 30-osobowy zespół, na którego czele stoi prezes Julian Zawistowski. W projekcie doradcą jest Vitalik Buterin z Ethereum. Wielu znanych w Internecie inwestorów kryptowalutowych, takich jak Crypto Lark, włączało GNT do swoich portfeli w różnych momentach, ale GNT nie było powiązane z żadnymi znanymi inwestorami.

Dlaczego warto inwestować w Golem Coin: długoterminowy / krótkoterminowy i przewodnik kupowania golema 

Golem Coin Pros & Cons

Plusy

 • Golem to świetny pomysł, który łatwo zrozumieć
 • Stała praca i realizacja celu
 • Silna i rosnąca baza użytkowników
 • Działający produkt Beta

Cons

 • Starszy projekt, już nie świeży i seksowny
 • Oparty na Ethereum, który może już nie być najgorętszą platformą Dapp w mieście

· Podobne kryptowaluty

Golem ma pewnych bezpośrednich konkurentów, takich jak SONM i iExec, ale nie ma innego projektu blockchain, który byłby tak kompletny lub zaawansowany jak Golem. Istnieją alternatywne projekty kryptograficzne, takie jak DeepBrainChain, które oferują jeden element ekosystemu kryptowalut Golem, ale nie ma prawdziwego projektu klonowania w przestrzeni kryptograficznej, o którym jesteśmy świadomi. W przypadku prawdziwej konkurencji musimy spojrzeć na scentralizowane usługi oferowane przez globalnych gigantów, takich jak Google, Apple, Amazon i tym podobne. Istnieje wiele usług w chmurze, za pomocą których osoby fizyczne mogą kupować zasoby komputerowe. Jednak nie ma rynku, na którym ci sami użytkownicy mogliby sprzedać niewykorzystane zasoby, które już posiadają.

· Wymiany Golem GNT

Golem GNT jest sprzedawany na wielu giełdach kryptowalut, w tym na Binance (patrz Recenzja Binance), Bittrex (patrz Przegląd Bittrex), Poloniex (patrz Przegląd Poloniex) i innych. Jako jedna ze starszych monet, które nadal są szeroko przedmiotem obrotu na dzisiejszym rynku, nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem dużych giełd, które sprzedają krypto Golema.

· Przegląd cen Golem GNT

Jako reprezentacja historii cen, wykres Golem GNT jest dość dziki. GNT zadebiutował na ICO pod koniec 2016 roku. To na tyle daleko w przeszłości, że obecnie handel GNT jest znacznie powyżej poziomów ICO. Wcześni inwestorzy młodszych projektów mogą być na minusie podczas ciemnych dni Crypto Winter, ale inwestorzy GNT ICO nadal są bardzo na zielono. Istnieje 1 miliard GNT, z których prawie wszystkie są w aktywnym obiegu. W pierwszych miesiącach na rynku GNT sprzedawano po około 0,01 funta za sztukę. Zmieniło się to szybko na początku 2017 roku, kiedy przyszłe ceny monet Golema podwoiły się, potroiły i osiągnęły do ​​lata prawie 0,06 funta. Ceny monet Golema spadły do ​​około 0,02 USD pod koniec 2017 r., Zanim pod koniec roku nastąpił ogromny wzrost. Ceny kryptowalut Golema wzrosły do ​​0,81 GBP (!!!) 2 stycznia 2018 r., A następnie spadły do ​​około 0,13 GBP w kwietniu. Kolejny wzrost przyniósł GNT do 0,60 GBP w maju, po czym nastąpił kolejny spadek, ciągnąc ceny GNT do poniżej 0,05 GBP. Jak to często bywa, niskie ceny w aktywnym projekcie często oznaczają, że moneta jest „wyprzedana”. Może to być stan poprzedzający duże podwyżki cen monety Golema.

· Czy możliwe jest wydobywanie golema GNT?

GNT nie jest wydobywany. GNT był sprzedawany w ICO, a obecnie prawie cała dostawa jest publicznie dostępna. Możliwe jest jednak zarabianie GNT przy użyciu własnego komputera, korzystając z wersji beta oprogramowania Golema. Teraz możesz biernie zarabiać na swoim komputerze. Kiedy się nad tym zastanowić, proces jest bardzo podobny do wydobywania. Główną różnicą jest to, że zamiast zabezpieczać sieć tak, jak chciałbyś jako kopacz bitcoinów, zasoby komputerowe Dostawcy Golem są produktem, który wystawili na sprzedaż na wolnym rynku za pośrednictwem Golema.

Portfele Golem

Golem jest walutą cyfrową, więc musi być przechowywany w portfelu cyfrowym. Portfele to oprogramowanie, które śledzi różne rodzaje kryptowalut. Niektóre, jak portfel wbudowany w klienta Golem, przechowują tylko jedno saldo kryptowaluty. Inne, takie jak MyEtherWallet, mogą przechowywać dziesiątki, a nawet setki rodzajów kryptowalut. Polecamy portfel Golem w kliencie Golem, MyEtherWallet, Mist, Exodus Wallet, Jaxx Wallet lub jakikolwiek inny portfel kryptograficzny obsługujący Golem, który znasz i któremu ufasz. Portfele sprzętowe, takie jak Ledger Nano S, również obsługują GNT.

Przyszłość Golema

Przyszłość Golema wydaje się jasna. Golem wydał swoje oprogramowanie zgodnie z harmonogramem, a jego wersja beta jest obecnie dostępna. Tysiące użytkowników pracuje nad wersją beta, aby znaleźć błędy i zasugerować ulepszenia dla wersji Mainnet, która ma się wkrótce ukazać. W obecnym stanie Golem już działa, a zasoby obliczeniowe są kupowane, sprzedawane i dostarczane, a GNT jest wykorzystywane na każdym etapie. Po wydaniu sieci głównej Golem będzie jak każdy inny startup technologiczny, próbujący konkurować o udział w rynku globalnym. W tym czasie konkurentami Golema będą międzynarodowi giganci, tacy jak Amazon Cloud Services. W tym momencie Golem będzie atrakcyjny dla użytkowników spoza przestrzeni blockchain i odniesie sukces lub porażkę w oparciu o własne zalety w porównaniu z konwencjonalnymi liderami technologicznymi. Uważamy, że cena GNT wzrośnie proporcjonalnie do sukcesu firmy. Jeśli Golem stanie się nowym globalnym standardem dla współdzielonych komputerów, ceny GNT mogą równać się i znacznie przewyższać w przeszłości wysokie ceny monet Golema.

Golem GNT kontra Bitcoin

Golem naprawdę nie jest podobny do Bitcoina. Chociaż kryptowaluta, z określonymi aplikacjami walutowymi w oprogramowaniu Golem, nie jest wydobywana, ani nie jest szeroko wykorzystywana jako pieniądze przez sprzedawców detalicznych i ich klientów. Golem to aplikacja, a GNT to waluta stworzona, aby pomóc jej wydajnie działać. Chociaż można nim handlować z innymi kryptowalutami, wcale nie jest bardzo podobny do Bitcoin BTC. Aby uzyskać najnowsze informacje o Golem i innych kryptowalutach, sprawdź sekcję aktualności Coinlist.me. Aby uzyskać jeszcze bardziej szczegółowe informacje na temat Bitcoin i altcoinów, zapoznaj się z naszym biuletynem i ekskluzywnym podręcznikiem Bitcoin.

Często Zadawane Pytania

 1. 1. Jakie jest najnowsze wydanie Golema?

  W chwili pisania tego tekstu (połowa marca 2019 r.) Golem wydał niedawno wersję Brass Beta. Szukamy wersji 0.19.0, ale może być dostępna nowsza wersja. Zawsze upewnij się, że pobierasz i używasz najnowszej wersji z Golem Github. W wersji Brass Beta będziesz używać produktu bardzo podobnego do ostatecznej wersji Golema, wciąż (w momencie pisania tego tekstu) w przygotowaniu.

 2. 2. Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o sprzedaży mojej zapasowej mocy obliczeniowej na Golemie?

  Golem wydał bardzo dokładny dokument Golem Documentation, w którym możesz dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o sprzedaży zasobów komputera przez sieć Golem.

 3. 3. Czy Golem jest konkurentem Ethereum??

  Ani trochę. Golem używa Ethereum do transakcji i różnych innych zadań „pod maską”, ale jest to własny kod. Golem jest kryptowalutą używaną w sieci Golem i można nią handlować na rynku zewnętrznym z innymi kryptowalutami. Ethereum to token używany w sieci Ethereum, w którym można go używać do płacenia opłat transakcyjnych, a także jest przedmiotem obrotu z innymi walutami cyfrowymi na szerszym rynku. Chociaż oba są sprzedawane na tych samych rynkach, GNT i ETH mają zupełnie inne podstawowe funkcje i dlatego nie są konkurentami. Jeśli wszystko, gdzie jeden odnosi sukces, inne korzyści, ponieważ Golem jest jednym z flagowych Dappów na blockchainie Ethereum.

 4. 4. Czy mogę zainwestować w Golema bez korzystania z produktów Golema?

  Oczywiście. GNT jest szeroko rozpowszechnioną cyfrową walutą, której wartość zależy od czynników rynkowych. Nie ma jednak żadnego przypadku użycia poza siecią Golem, więc jeśli jesteś zainteresowany technologią Golema, równie dobrze możesz pobrać Brass. Używając Brassa do sprzedaży wolnych zasobów komputerowych, możesz nawet zarobić dodatkową monetę GNT Golema.

 5. 5. Do czego mogę wykorzystać dodatkowe zasoby komputerowe, które kupię na Golemie?

  Wspomnieliśmy już o aplikacjach wymagających dużej mocy obliczeniowej, takich jak renderowanie CGI, ale Golem może zrobić o wiele więcej. Dzięki dodatkowej mocy komputerowej kupionej od użytkowników z całego świata możesz wykonywać złożone funkcje sztucznej inteligencji, przeprowadzać badania chemii obliczeniowej, przetwarzanie danych satelitarnych i wizualnych, przetwarzanie danych finansowych. Zasadniczo wszystko, co wymaga potężnych komputerów do bardzo ciężkiej pracy, można osiągnąć za pomocą jednego komputera podłączonego do Golema i połączonej mocy dostępnych zasobów obliczeniowych w sieci Golem. Golem’s Brass skupia się tylko na renderowaniu CGI, ale to tylko wierzchołek góry lodowej dla wszystkich możliwości, które Golem obiecuje w późniejszych wydaniach.