7 wskazówek, które powinien znać każdy inwestor w kryptowalutę

Arena inwestycji w kryptowaluty jest jedną z najbardziej atrakcyjnych dla nowych inwestorów z kilku powodów. Jego zmienność, ze stromymi okresami kryzysowymi i rekordowymi wzrostami w rekordowych czasach, bije jakikolwiek błyskotliwy rekord na Wall Street. Ponadto są łatwo dostępnymi aktywami dla każdego inwestora. Otwiera to drogę dla początkujących handlowców, która będzie trwała tylko wtedy, gdy podejmą niezbędne kroki w celu odpowiedzialnego inwestowania. W tym artykule omówimy 7 wskazówek, które mogą być przydatne, aby Twoja inwestycja w Bitcoin i inne kryptowaluty zwiększała możliwości odniesienia sukcesu.

# 1: Wybierz godną zaufania platformę inwestycyjną

Jednym z pierwszych kroków jest wybór niezawodnej platformy inwestycyjnej z odpowiednimi narzędziami dostosowanymi do Twoich potrzeb jako inwestora. Niezależnie od poziomu doświadczenia, zawsze zdrowiej jest utrzymywać tę liczbę na minimalnym poziomie, starając się nie handlować przy użyciu więcej niż kilku platform inwestycyjnych jednocześnie.

Na arenie kryptowalut istnieją dwie główne opcje: brokerzy i giełdy. Te ostatnie specjalizują się w inwestowaniu w kryptowaluty i, ogólnie rzecz biorąc, zakup jest bezpośredni, uzyskując własność kryptowalut przechowywanych w specjalistycznych portfelach cyfrowych. Są one najbardziej odpowiednie dla tych, którzy chcą mieć większą kontrolę nad swoimi zasobami cyfrowymi lub chcą ich używać do wewnętrznych operacji ekosystemowych, takich jak Ethereum. Jednak nie wszystkie giełdy są regulowane, a bezpieczeństwo funduszy nie zawsze jest gwarantowane.

Tutaj do gry wkraczają brokerzy. Są to profesjonalne platformy brokerskie i ogólnie regulowane przez uznane organy, takie jak CySEC lub FCA. Oprócz regulacji, brokerzy oferują inwestycje w finansowe instrumenty pochodne, takie jak kontrakty różnicowe (CFD), kontrakty futures itp. Oznacza to, że inwestujesz w możliwość wzrostu lub spadku cen, bez konieczności posiadania faktycznej kryptowaluty. W ten sposób dostępnych jest więcej narzędzi handlowych i można sformułować bardziej kompletne strategie. Aby rozpocząć, możesz rozważyć następujące platformy, zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami:

# 2: Upewnij się, że używasz solidnego portfela

Jeśli zdecydujesz się na wymianę, taką jak Binance lub Coinbase, rodzime portfele mogą nie wystarczyć, jeśli zarządzasz bardzo dużym kapitałem lub jeśli odważysz się grać w dłuższej perspektywie. Zasadniczo większe kapitały wymagają portfela z zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak portfele do przechowywania w chłodni, znane również jako portfele sprzętowe. Osoby z jeszcze wyższymi poziomami inwestycji mogą szukać opcji przechowywania instytucjonalnego, takich jak Bakkt lub Coinbase Custody.

# 3: Dostęp i bezpieczeństwo

Niezależnie od wybranej alternatywy inwestowania, jednym z głównych obowiązków inwestora jest ochrona dostępu do jego rachunków inwestycyjnych w kryptowalutach. W konsekwencji unikalne i bezpieczne hasło (w przeciwieństwie do innych używanych przez inwestora) to tylko pierwszy krok na opancerzonej ścieżce.

Obecnie istnieją opcje, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które umożliwiają przesyłanie wielu poziomów zabezpieczeń. W przypadku brokerów Twoja tożsamość i metoda wpłaty sprawią, że Twoja inwestycja będzie praktycznie zabezpieczona przed hakerami, ponieważ wypłaty mogą być dokonywane tylko na to samo konto określone na początku.

Ważne jest również, aby uważać, aby strony internetowe utrzymywały protokół bezpiecznego połączenia (SSL) i uważać na nieuczciwe techniki, takie jak phishing. Z drugiej strony portfele oprogramowania komputerowego i portfele typu cold wallets często implementują zalążek, aby wspierać pojedynczy dostęp do funduszy. Jest to kombinacja słów kluczowych w określonej kolejności, którą będziesz musiał zablokować, ponieważ są one jedynym sposobem na odzyskanie konta w przypadku utraty urządzenia.

# 4: Technika profesjonalnych traderów polega na utrzymaniu zróżnicowanego i zwięzłego portfela

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego jest szeroko stosowaną techniką, która jest również zalecana przez wybitnych ekspertów, takich jak Fidelity, którzy zapewniają, że ta praktyka „ma na celu zmniejszenie zmienności portfela w czasie”.

Branża walut cyfrowych to nie tylko Bitcoin. Na dzień publikacji tego artykułu istnieje ponad 5500 kryptowalut, które są notowane na różnych giełdach na całym świecie. Dlatego ważne jest, aby uważnie wybierać kryptowaluty, które będą składać się na Twój portfel inwestycyjny. W tym artykule wyjaśniamy, jak i dlaczego zdywersyfikować portfel kryptowalut.

# 5: Sukces osiąga się krok po kroku

Ewolucja inwestycji

Rozpoczynając inwestycję w kryptowaluty, musisz ustalić realistyczne oczekiwania i wiedzieć, że ewolucja będzie stopniowa. Wspaniałe historie handlowe są oparte na próbach i błędach, dzięki czemu z czasem zdobędziesz solidną i trwałą wiedzę.

Dlatego zaleca się zacząć od mniejszych ilości, aby ocenić swoje wyniki i podjąć decyzję w odpowiednim czasie. Ogólnie rzecz biorąc, minimalne kwoty inwestycji w brokera mogą być skutecznym punktem odniesienia na początek.

# 6: Analiza fundamentalna

Różnorodność propozycji technologicznych w branży kryptograficznej jest prawie niewyobrażalna i obejmuje setki obszarów. Od cyfrowej wymiany pieniędzy, przez bankową rewolucję gospodarczą po decentralizację Internetu i sposób obsługi treści cyfrowych, rozwiązania, które obejmowały projekty takie jak TRON i Basic Attention Token.

Dlatego ważne jest, aby spojrzeć na tło projektu kryptograficznego przed zainwestowaniem w niego, nie pomijając żadnych szczegółów, w tym między innymi sprzętu roboczego, technologii, przypadków użycia, inwestorów, udziału założycieli. Inne aspekty analizy obejmują śledzenie wiadomości, partnerstw, adopcji, a nawet kwartalnych raportów dotyczących kryptowalut, które są wspierane przez prywatne firmy dużego kalibru, takie jak Ripple.

# 7: Analiza techniczna i zarządzanie ryzykiem

Chociaż jest to temat, do którego w tym artykule nie podchodzimy z lupą, analiza techniczna jest kluczem do określenia jasnej i przemyślanej strategii inwestycyjnej, która prawdopodobnie przyniesie lepsze wyniki. Narzędzia do tworzenia wykresów i analizy pomagają określić kluczowe czynniki, takie jak poziomy oporu, wsparcie lub trendy.

Chociaż nie określają aspektów, są elementami statystycznymi i probabilistycznymi, które pozwalają nam spojrzeć na różne scenariusze, na które może być narażona kryptowaluta. W połączeniu z solidnym zarządzaniem ryzykiem – czymś, o czym wielu traderów w przeszłości pomijało – Twoje wyniki mogą wznieść się na wyższy poziom.