Electroneum Explained (ETN) | Przewodnik i informacje

Co to jest Electroneum?

Logo ElectroneumElectroneum to własny łańcuch blokowy oparty na algorytmie CryptoNote. Jest to wypróbowany i przetestowany algorytm, który stanowi podstawę zarówno Monero (pierwszej dziesiątki kryptowalut), jak i Bytecoin. Głównym celem kryptowalut opartych na algorytmie CryptoNote jest zwykle prywatność. Używając podpisów pierścieniowych, może łączyć transakcje z pulą transakcji i anonimizować nadawcę i odbiorcę. Wszystkie mogą mieć ten sam podstawowy algorytm, ale Electroneum znacznie różni się od Monero i CryptoNote. Możesz wydobywać Electroneum na telefonie z Androidem za pomocą aplikacji pobranej ze Sklepu Play i jest planowana aplikacja na iOS. Jeśli wiesz trochę o dowodzie działania wydobycia, prawdopodobnie drapiesz się teraz w głowę, zastanawiając się, jak ta sieć jest zabezpieczona telefonami komórkowymi. Prosta odpowiedź jest taka, że ​​to nie mobilne wydobywanie nie daje dowodu, ale nadal nagradza górników tokenami do instalowania i uruchamiania aplikacji na ich telefonie. Dlaczego Electroneum miałby rozdawać tokeny na coś, co nie wnosi wkładu do sieci? Zespół Electroneum wie, że poprzez grywalizację wydobycia i nagradzanie użytkowników za angażowanie się w kryptowaluty, istnieje większa szansa na kupowanie, przechowywanie i wydobywanie tokenów Electroneum i innych kryptowalut. Istnieje algorytm emisji, który określa, ile monet otrzymają mobilni górnicy. Algorytm emisji Electroneum + Y / app miners / X, gdzie Y to wszelkie dodatkowe monety pozostałe ze sprzedaży tokenów, a X to okres emisji, który jest ograniczeniem opartym na minimalnym wydaniu monety dla mobilnego wydobycia i maksymalnym mobilnym Wydawanie i kontrola monet wydobywczych również podlega wartości rynkowej Electroneum. Szybkość mieszania telefonu użytkownika jest również decydującym czynnikiem wpływającym na to, ile użytkownicy mogą zarobić na wydobywaniu Electroneum. Wydana szybkość mieszania odzwierciedla moc obliczeniową procesora urządzenia. Ponieważ proces nie dodaje bloków do łańcucha, nie powoduje przegrzania urządzenia ani wykorzystania znacznej ilości danych. Na urządzenie nie jest pobierana żadna kopia łańcucha bloków.

W chwili pisania tego tekstu Electroneum jest najpopularniejszą aplikacją w kategorii finansów w Sklepie Play. Mobilne wydobywanie jest jedyną częścią Electroneum, która jest systemem scentralizowanym, a nie zdecentralizowanym. Mobilny portfel QRNa setkach komputerów zabezpieczających sieć Electroneum odbywa się prawdziwe wydobywanie, ale myślę, że biorąc pod uwagę sukces aplikacji Electroneum i jej cel w zakresie masowej adopcji, wszyscy powinniśmy po prostu pogodzić się z faktem, że ich mobilne wydobywanie nie działa dodać moc obliczeniową do sieci. Pomyśl o tym jak o procesie dystrybucji tokenów, to zrzut lotniczy, udający samouczek dotyczący wydobywania. Firmy skrupulatnie obliczają koszty pozyskania każdego wyświetlenia lub konwersji w swoim lejku marketingowym. Przynajmniej w ten sposób te pieniądze wracają do użytkownika. Jeśli już zainwestowałeś w kryptowalutę, łatwo zapamiętać, że niektórzy nie. Nie mają wymiany, z której korzystają lub przeszli przez proces weryfikacji i weryfikacji klienta. Konfiguracja tego wszystkiego może być zniechęcająca. Electroneum to łatwy sposób na zdobycie kryptowaluty. https://www.youtube.com/watch?v=tibM2AQXUUk

Do czego będzie używane Electroneum?

Oprócz mobilnego wydobywania, zespół wspomina w swojej białej księdze, że Electroneum zamierza zająć się przypadkiem użycia gier. Planują zmienić sposób, w jaki gracze i firmy produkujące gry współpracują ze sobą, podczas ciągłej migracji graczy do tego, co nowe i ekscytujące. Średni wskaźnik retencji gry online dla wielu graczy wynosi zaledwie 20% po pierwszych 30 dniach. Oparta na aplikacji wirtualna wymiana walut Electroneum pozwoli graczom przenieść część swojej ciężkiej pracy i czasu z jednej gry do nowej gry, umożliwiając im zarabianie na wirtualnych walutach „w grze” i zabranie ich ze sobą do prawdziwego świata. W tym samym czasie firma zajmująca się grą rozwija strumień przychodów oparty na wyjściu z gry oraz dodatkowe początkowe źródło przychodów –biały papier Gry online typu Massively Multiplayer (MMOG) mają niższy wskaźnik retencji graczy niż gry mobilne, ze znacznym 80% spadkiem w ciągu pierwszych 30 dni. Ciężka praca, przegrana. Większość gier wieloosobowych lub gier interaktywnych ma jakąś wirtualną walutę Obecnie czas i ciężka praca, którą gracz wkłada w grę, przepadają w momencie, gdy decyduje się ją opuścić w poszukiwaniu czegoś innego. MMOGFirmy zajmujące się grami będą zachęcane, aby na to pozwolić, dzieląc się zyskiem ze spreadu BID / ASK (różnica w cenie między kupnem a sprzedażą), co pozwoli im zarabiać na ludziach odchodzących i dalej zarabiać na osobach dołączających do gry. Algorytm CryptoNote jest odporny na układy ASIC. Było kilka ASIC stworzonych dla Monero, ale zespół po prostu ciężko rozwidlił, aby uniknąć centralizacji i podniesienia barier wejścia. Tylko czas pokaże, w jaki sposób Electroneum będzie nadal faworyzować wydobywanie GPU, ale myślę, że w przyszłości jest kilka twardych wideł. Zakup platformy wydobywczej lub wydobycie na istniejącym sprzęcie to niewielka inwestycja, która powinna zwrócić się w mniej niż rok. Algorytm CryptoNote jest dobrze rozumiany przez górników i jestem pewien, że Electroneum stanie się popularną kryptowalutą dla górników.

Moneta Electroneum (ETN)

Całkowita podaż wynosi 21 miliardów monet. To dokładnie 10 razy więcej niż całkowita ilość możliwych do wydobycia bitcoinów. Richard Ells naprawdę jest kreatorem marketingu. Powodem tej całkowitej podaży jest to, że transakcje będą miały tylko 2 miejsca po przecinku, a to da kwotom wrażenie prawdziwych pieniędzy. Wysłanie 0,04 BTC lub nawet 0,004 BTC nie ma większego kontekstu w świecie rzeczywistym. To nie są liczby ludzkie. Większa całkowita podaż oznacza, że ​​1 ETN nigdy nie będzie wart 1 BTC. Wymagałoby to 10-krotności całkowitej kapitalizacji rynkowej, co moim zdaniem jest nierealne.

Czy powinienem zainwestować w Electroneum?

Myślę, że jeśli zamierzasz zainwestować w Electroneum, powinieneś w to wejść, wiedząc, że ta moneta działa na czystym szumie. Mogę się mylić, ale wydaje się bardzo mało prawdopodobne, że Electroneum będzie kiedykolwiek używane na taką skalę, jak Ethereum, ICON, OmiseGO, Rchain i inne obiecujące kryptowaluty. Nie oznacza to, że Electroneum nie jest dobrą inwestycją. Gdyby ludzie podejmowali decyzje na podstawie obietnicy, jaką daje technologia monety, wówczas pierwsza dziesiątka wyglądałaby zupełnie inaczej. Miliony ludzi będą pobierać aplikację Electroneum, zespół zamierza kontynuować intensywny marketing, a mówi się o umożliwieniu wydobywania Electroneum na Playstation i Xboksie. Nadal czeka na wydanie mobilnego górnika na iOS. Wszystko to są zapowiedziami wywołującymi histerię.

Kim jest zespół Electroneum?

Richard Ells jest założycielem i dyrektorem Electroneum. Ma historię budowania odnoszącego sukcesy biznesu cyfrowego. Jego ostatnie przedsięwzięcie, Retrotal.com, jest narzędziem marketingowym i do zarządzania mediami społecznościowymi typu white label, z którego korzystają firmy z listy Fortune 500, takie jak Herbalife i Avon. Wcześniej założył i rozwinął odnoszącą sukcesy agencję cyfrową, która działa do dziś, ponad 20 lat później. Zespół Electroneum Trudno jest ocenić doświadczenie programistów zespołu. Dean Cole jest wyznaczonym menedżerem Blockchain w Electroneum. Wcześniej był programistą PHP w Retortal, Terry Hunter (Terence Hunter), podobne doświadczenie. Jest to prawdziwy korporacyjny program deweloperski, a jedyne dostępne informacje na jego temat są pochowane w firmie, która tworzy tę kryptowalutę. Electroneum jest budowane przez Retrotal. Wsparcie firmy nie jest złe, ale tak jak Yeezytaughtme umieść to na Bitcoin Forum „Zespół Electroneum prawie w całości składa się z pracowników Retortal. Czy Richard Ells wykorzystuje swój personel do stworzenia zespołu, który przekonuje nas do wiary w zaufanie i wiarygodność? W jaki sposób firma Retortal jako firma działa z własnymi codziennymi obowiązkami, skoro Electroneum uzyskało inwestycję o wartości 40 milionów dolarów, 200 tysięcy użytkowników i łańcuch bloków gotowy do uruchomienia w ciągu tygodnia? Czy uwaga została przeniesiona z Retortalu na Electroneum? ”

Jak inwestować w Electroneum?

Aby uzyskać więcej informacji na temat perspektyw inwestycyjnych Electroneum, przeczytaj kompletny przewodnik dla inwestorów Coinlist dotyczący inwestowania i utrzymywania Electronenum w nadchodzących wydarzeniach informacyjnych, spekulacjach i nastrojach rynkowych. Przeczytaj to tutaj.