Top 3 Business Blockchain i platformy finansowe w marcu 2021 r

  • ProximaX – infrastruktura oparta na Blockchain i platforma programistyczna
  • Plutus – aplikacja do finansów osobistych Crypto
  • XinFin – Hybrydowy łańcuch bloków dla światowego handlu i finansów

Blockchain i rozproszone rejestry to szybko rozwijająca się technologia o stale rosnącej liczbie aplikacji. Ulepszenia wydajności, które oferują, mogą zrewolucjonizować wiele różnych gałęzi przemysłu.

Wiele przedsiębiorstw już bada i rozwija tę technologię, aby tworzyć innowacje w swoich sektorach, a tutaj przedstawiliśmy 3 pionierów technologii blockchain w biznesie, których naszym zdaniem warto sprawdzić w tym miesiącu.

ProximaX – infrastruktura oparta na Blockchain i platforma programistyczna

W naszym codziennym życiu coraz bardziej uzależniamy się od internetu i jego zastosowań. Jednak firmy oparte na scentralizowanym przetwarzaniu komputerowym cierpią na luki w zabezpieczeniach, takie jak oszustwa, i napotykają problemy z bezpieczeństwem, prywatnością i skalowalnością.

Blockchain może zapewnić rozwiązania tych problemów, ale wiele przedsiębiorstw ma trudności z przyjęciem i wdrożeniem tej nowej technologii ze względu na jej często skomplikowany i fragmentaryczny charakter. To jest gdzie ProximaX zapewnia istotną usługę.

Łączy łańcuch bloków z rozproszonymi warstwami usług, aby adopcja i integracja była łatwa i opłacalna dla firm.

Co to robi?

Plik Platforma ProximaX Sirius łączy łańcuch bloków z warstwami przechowywania, przesyłania strumieniowego i bazy danych w sieci rozproszonej. Ta struktura zapewnia wiele przydatnych funkcji, takich jak możliwość strumieniowego przesyłania danych tekstowych, wideo i głosowych oraz szyfrowanie wszystkich wiadomości, transakcji i przechowywania. Oznacza to również, że każde zdarzenie jest oznaczone datą w łańcuchu bloków, a procesy biznesowe można zautomatyzować dzięki wykorzystaniu supercontractów poza łańcuchem..

Plik Interfejsy API ProximaX (interfejsy programowania aplikacji) i SDK (zestawy programistyczne), wraz z obsługą szerokiej gamy różnych języków programowania, sprawiają, że platforma jest bardzo prosta w użyciu dla twórców aplikacji.

Sieci zbudowane na ProximaX Sirius mają wiele zalet, w tym przejrzystość, konfigurowalność, współdziałanie i zero przestojów. Ta technologia ma mnóstwo zastosowań, od finansów i handlu elektronicznego po łańcuch dostaw i rządy.

Adopcja i rozwój

ProximaX z powodzeniem uruchomił w zeszłym roku Sirius Storage i Supercontract w sieci mainnet, podczas gdy prace nad Sirius Stream są ukończone w 75%. To było także zaproszony przez partnera Morpheus Labs, aby zaprezentować swój mobilny portfel oparty na technologii blockchain, mWallet, podczas inauguracyjnego Huawei Cloud Day w zeszłym miesiącu.

Wśród wielu różnorodnych użytkowników technologii Proxima X jest m.in. Narodowy Uniwersytet Malezji w przypadku głosowania elektronicznego opartego na technologii blockchain, rozszerzenie Konsorcjum Blockchain Energy Saving aby pomóc firmom śledzić ich zużycie energii i pionier logistyki LOGYCA do zasilania ich sieci wartości łańcucha dostaw.

Plutus – aplikacja do finansów osobistych Crypto

Chociaż kryptowaluty mogą zwiastować ekscytującą nową erę finansów, nadal są oderwane od naszej obecnej infrastruktury. Oznacza to, że śledzenie sald fiat i kryptowalut, a także wszystkich transakcji między nimi, może być dość skomplikowane.

Różne portfele i giełdy mogą wyświetlać wartość sald twoich kryptowalut w różnych walutach fiducjarnych, co utrudnia monitorowanie twoich finansów, a kiedy zdecydujesz, że chcesz wydać swoje krypto, często oznacza to rozpoczęcie powolnego procesu, który może narazić cię na pewne ryzyko.

Plutus tworzy pomost między tradycyjnymi i nowofalowymi systemami finansowymi, dzięki czemu jest ważnym innowatorem na drodze do masowego przyjęcia kryptowalut.

Co to robi?

Plutus umożliwia użytkownikom zarządzanie swoimi kryptowalutami i kryptowalutami z jednej aplikacji, bezpieczną wymianę między nimi za pośrednictwem zdecentralizowanej wymiany (DEX) i wydawanie ich za pomocą karty debetowej Visa, jednocześnie zdobywając nagrody w gotówce i kryptowalutach.

Klienci Plutusa mogą dołączać swoje prywatne portfele, takie jak MetaMask, do swoich zwykłych finansów, bez konieczności rezygnacji z posiadania swoich kluczy prywatnych. Oznacza to, że zasoby kryptograficzne użytkowników pozostałyby bezpieczne i dostępne, nawet gdyby Plutus doświadczył przestoju lub włamania.

Plik Karta Plutusa linki a DEX do karty debetowej, aby klienci mogli doładować ją konwertowanymi kryptowalutami i wydawać je na całym świecie u ponad 60 milionów sprzedawców, co ułatwia każdemu interakcję z krypto w codziennych wydatkach.

Plutus był pionierem koncepcji zdecentralizowanych nagród lojalnościowych, a jego klienci mogą cieszyć się do 3% zwrotu z zakupów karty Plutus w pierwszym na świecie zdecentralizowanym tokenie lojalnościowym – Pluton (PLU). Pluton może następnie zostać przekształcony w fiat, podarowany znajomym lub postawiony w celu otrzymania Profity Plutusa jak kryptowaluty bonusowe i do 15% w nagrodach u niektórych sprzedawców detalicznych.

Adopcja i rozwój

Od momentu powstania w 2015 roku, Plutus umożliwił dziesiątkom tysięcy ludzi o różnym poziomie wiedzy o blockchainie codzienną interakcję z kryptowalutami. Karta Plutus została wydana w 2017 roku, a następnie uruchomiono aplikację mobilną i DEX w 2018 roku.

Firma niedawno rozpoczęła Program zastrzyku płynności Pluton, które będą miały na celu zwiększenie dostępności do aplikacji Plutus i PLU. Token był już notowany na znanych giełdach, takich jak Bitfinex i KuCoin od listopada, a na przyszłość planowanych jest wiele innych aukcji PLU.

Inne ekscytujące wydarzenia obejmują planowaną na ten rok ekspansję Plutusa do Azji i Ameryki Łacińskiej oraz zobowiązanie do uzyskania licencji bankowej, którą zamierza osiągnąć w 2022 r..

XinFin – Hybrydowy łańcuch bloków dla światowego handlu i finansów

Handel międzynarodowy i finanse cierpią obecnie z powodu wielu nieefektywności wynikających z ręcznych procesów, rozłącznych systemów, wielu pośredników i braku zaufania między stronami prowadzącymi handel. Opóźnienia w płatnościach transgranicznych stanowią duże wyzwanie dla sprzedawców, a w dużej mierze scentralizowany charakter finansów oznacza, że ​​nadal brakuje nam prawdziwie globalnego rynku finansowego.

Blockchain zapewnia wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym systemem ze względu na jego decentralizację, niezmienność i możliwość audytowania jego zdigitalizowanej księgi oraz poprawę wydajności, którą oferuje. W szczególności technologia blockchain może ułatwiać transakcje transgraniczne i oferować kontrakty cyfrowe, płatności w czasie rzeczywistym i digitalizację aktywów.

eXchange inFinite lub XinFin, ma na celu wykorzystanie tej szybko rozwijającej się technologii, aby pomóc w pokonaniu światowego deficytu handlowego i finansowego.

Co to robi?

Hybrydowa technologia blockchain firmy XinFin łączy w sobie to, co najlepsze z prywatnych i publicznych łańcuchów bloków, co oznacza, że ​​dane finansowe są bezpieczne, a jednocześnie przejrzyste i weryfikowalne. Hybrydowy charakter łańcucha bloków sprawia, że ​​jest on również interoperacyjny z innymi platformami blockchain i starszymi systemami.

Sieć jest zabezpieczona innowacyjnym, delegowanym konsensusem typu dowód stawki (XDPoS) i zasilana przez jej natywny token XDC. Dane w czasie rzeczywistym mogą być wprowadzane do łańcucha bloków dzięki warstwie Internetu rzeczy (IoT) protokołu.

Tak więc protokół XDC może pełnić rolę warstwy komunikacyjnej i potwierdzającej dla płatności – zarówno krajowych, jak i zagranicznych – lub token XDC, przy wsparciu instytucji finansowych, może służyć jako warstwa płatnicza i rozliczeniowa. Protokół ułatwia zawieranie umów i transakcji w świecie rzeczywistym i jest przydatny w wielu różnych sektorach przemysłu.

Mechanizm XDPoS zapewnia optymalną skalowalność i użyteczność klasy korporacyjnej dla sieci, która może obsłużyć 2000 transakcji na sekundę za opłatą zaledwie 0,0001 USD. W związku z tym zastosowanie rozwiązania XinFin może poprawić wydajność procesów biznesowych i jest obecnie wdrażane w różnych sektorach, w tym w bankowości, łańcuchu dostaw, energetyce, turystyce, lotnictwie i energii słonecznej..

Adopcja i rozwój

Platforma finansowania handlu peer-to-peer TradeFinex wykorzystuje technologię XinFin do łączenia uczestników rynku i tworzenia prawnie wiążących cyfrowych inteligentnych kontraktów. Wykorzystanie technologii blockchain przez platformę zapewnia wiele korzyści, takich jak niższy koszt kapitału, zachęty dla uczestników oraz zwiększona efektywność handlowa i kosztowa.

Inne przypadki użycia oparte na tokenach narzędziowych XDC obejmują tworzenie i zarządzanie zasobami cyfrowymi MyContract; zdecentralizowany ekosystem podróży XcelTrip; i Hipoteka, w celu uzyskania dostępu, weryfikacji i przeniesienia własności odnoszącej się do ewidencji gruntów.

Cele XinFin na ten rok obejmuje zbudowanie solidnej infrastruktury dzięki nowym integracjom portfeli, przyspieszenie przyjęcia XDC za pomocą zdecentralizowanych aplikacji już w sieci, zdobycie większej liczby notowań giełdowych, rozwój interoperacyjności z Ethereum, osiągnięcie jasności prawnej na tokenie i ulepszenie obstawiania XDC.