Cotygodniowe podsumowanie wiadomości o kryptowalutach

Tesla zainwestował 1,5 miliarda USD w Bitcoin na początku tego tygodnia, podnosząc cenę BTC do nowego rekordowego poziomu 49000 USD

Tesla inwestuje 1,5 miliarda dolarów w bitcoiny

Być może najważniejszą wiadomością w tym tygodniu była inwestycja Tesli w Bitcoin. Producent samochodów elektrycznych zainwestował 1,5 miliarda dolarów w Bitcoin, co czyni go firmą z największą inwestycją skarbową w kryptowalutę. Tesla ujawnił swoją inwestycję w BTC na początku tego tygodnia, po tym jak złożył swój roczny raport w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Firma powiedziała SEC, że jej nowa polityka inwestycyjna będzie wymagała od niej kupowania i utrzymywania aktywów cyfrowych od czasu do czasu lub przez dłuższy czas. Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, był wieloletnim zwolennikiem Bitcoina, a ostatnio naciskał na przyjęcie Dogecoina, kolejnej wiodącej kryptowaluty.

Tesla powiedział, że zamierza zacząć przyjmować BTC jako zapłatę za swoje towary i usługi. Pomogłoby to w przyjęciu kryptowaluty, ponieważ firma jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów elektrycznych.

Bitcoin osiąga 49 tysięcy dolarów, a kapitalizacja rynkowa przekracza 900 miliardów dolarów

Wiodąca kryptowaluta przeżyła rekordowy tydzień. Wiadomości z Tesli spowodowały, że BTC przekroczyło 45 000 USD, ustanawiając wówczas rekord wszech czasów na poziomie 47 500 USD. Jednak rajd trwał przez cały tydzień, a BTC osiągnął 49 000 $ kilka godzin temu.

Wzrost do 49 000 dolarów spowodował, że całkowita kapitalizacja rynkowa Bitcoina osiągnęła 900 miliardów dolarów po raz pierwszy w swojej 12-letniej historii. Bitcoiny kapitalizacja rynkowa powoli zbliża się do 1 biliona dolarów, dzięki niedawnemu rajdzie. Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut jest bliska 1,5 biliona dolarów, a Bitcoin pozostaje najpopularniejszym krypto z dominacją na rynku wynoszącą 61,25%.

Nigeria zakazuje handlu kryptowalutami

Nigeria, wiodąca gospodarka Afryki i najbardziej zaludniony czarny kraj na świecie, zakazała handlu kryptowalutami na początku tego tygodnia. Centralny Bank Nigerii (CBN) wydał okólnik do wszystkich prywatnych banków w kraju w celu zamknięcia rachunków handlowcom i podmiotom zajmującym się kryptowalutami.

Kraj stał się drugi co do wielkości rynek bitcoinów w świecie po Stanach Zjednoczonych, ponieważ coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodzież, zwraca się do kryptowaluty, aby zniwelować skutki hiperinflacji i spadającej swobodnie Nairy. CBN stwierdziło, że zakaz nie jest niczym nowym, ponieważ powtarzali stanowisko, które przyjęli od 2017 roku.

Giełdy kryptowalut, takie jak Binance i Luno, wyłączyły wpłaty i wypłaty w Naira zgodnie z dyrektywą CBN. Jednak entuzjaści kryptowalut w tym kraju znaleźli inny sposób na kontynuowanie handlu Bitcoinem i innymi monetami. Korzystają z platform peer-to-peer, aby uzyskać dostęp do Bitcoin i innych kryptowalut. Według młodzieży, Bitcoin to kryptowaluta P2P, co uniemożliwia zbanowanie.

Kanada wprowadza pierwszy ETF Bitcoin

Przestrzeń kryptowalut czekała na fundusz ETF (ETF) na giełdzie bitcoinów od kilku lat. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła w przeszłości wszystkie wnioski o ETF. Przestrzeń kryptowalut uważa, że ​​Bitcoin ETF ułatwi inwestorom instytucjonalnym wejście na rynek kryptowalut, zwiększając adopcję Bitcoinów.

W tym tygodniu pierwszy ETF Bitcoin został zatwierdzony w Ameryce Północnej. Jednak było to raczej w Kanadzie niż w Stanach Zjednoczonych. Bitcoin ETF firmy inwestycyjnej Accelerate Financial był zatwierdzony przez Ontario Securities Commission wczoraj.

Accelerate Financial Technologies złożyło wniosek o fundusz ETF Accelerate Bitcoin (ABTC) na początku tego miesiąca, a kanadyjski organ nadzoru zatwierdził go w ciągu kilku dni. Bitcoin ETF zaoferuje inwestorom jednostki denominowane zarówno w dolarach amerykańskich, jak i kanadyjskich i przyciągnie 0,7% opłaty za zarządzanie. Przyspieszenie dotyczyło również notowań jednostek ABTC na giełdzie w Toronto.

Bitcoin ETF ułatwi inwestorom instytucjonalnym, zwłaszcza w Kanadzie, dostęp do Bitcoin.

Mastercard do obsługi płatności kryptowalutowych

Gigantyczna karta płatnicza Mastercard ogłoszone na początku tego tygodnia że będzie obsługiwał płatności kryptowalutowe w tym roku. Ten ruch jest spowodowany faktem, że wielu użytkowników Mastercard używa swoich kart debetowych i kredytowych do kupowania kryptowalut.

Kryptowaluty stają się istotną częścią globalnego systemu finansowego. Mastercard zamierza zapewnić swoim klientom, handlowcom i firmom niezbędne narzędzia do przenoszenia ich środków z walut fiducjarnych do kryptowalut i odwrotnie. Mastercard pracuje obecnie nad zmianami i zdecyduje, jakie kryptowaluty będą wspierać. Firma zamierza wspierać najczęściej używane stablecoiny, aby ułatwić ludziom przenoszenie środków.

Mastercard stwierdziła, że ​​wolałaby kryptowaluty, które służą celom wydatków, a nie inwestowaniu, a kryptowaluty muszą przestrzegać lokalnych przepisów i regulacji. Firma wdroży rygorystyczne protokoły zgodności, a klienci będą mieli taki sam wysoki standard ochrony konsumentów, jak w przypadku swoich kart kredytowych.

Inwestorzy instytucjonalni znajdują więcej sposobów na wejście na rynek BTC

Inwestorzy instytucjonalni napływają na rynek bitcoinów, ponieważ zmieniają się ich poglądy na temat kryptowaluty. Jednak głównie uzyskują dostęp do Bitcoin za pośrednictwem Greyscale Bitcoin Trust (GBTC), który w zeszłym roku cieszył się inwestycjami wartymi miliardy dolarów.

Kryptowaluta się otwiera, a coraz więcej firm oferuje obecnie inwestorom instytucjonalnym alternatywne sposoby zdobycia ekspozycji na Bitcoin. W zeszłym tygodniu Bitwise złożył wniosek o publiczną listę swojego funduszu Bitcoin, a BlockFi zrobił to samo w tym tygodniu.

BlockFi, firma świadcząca usługi finansowe w zakresie kryptowalut w a informacja prasowa na początku tego tygodnia powiedział, że BlockFi Bitcoin Trust umożliwi inwestorom instytucjonalnym i akredytowanym osobom prywatnym uzyskanie łatwego dostępu do BTC.

BlockFi Bitcoin Trust pobierze od inwestorów opłatę od sponsora w wysokości 1,75%, ponieważ firma świadcząca usługi finansowe w zakresie kryptowalut konkuruje w tym sektorze z Grayscale i Bitwise. To doskonała wiadomość dla inwestorów instytucjonalnych, którzy mogą teraz uzyskać dostęp do BTC z dowolnego z dostępnych funduszy.

Wprowadzenie kontraktów terminowych na Ethereum na CME

Kontrakty terminowe na Ethereum uruchomiony na Chicago Mercantile Exchange (CME) wcześniej w tym tygodniu. CME oferowało tylko kontrakty terminowe na Bitcoin, ale zdecydowało się dodać kontrakty terminowe na drugą co do wielkości kryptowalutę według kapitalizacji rynkowej.

Kontrakty terminowe Ethereum odnotowały ogromny wolumen obrotu pierwszego dnia, a kontrakty Ethereum o wartości ponad 30 milionów USD zmieniły właściciela na CME. Każdy kontrakt CME jest wart 50 ETH, a giełda ustala minimalną wartość transakcji na pięciu kontraktach. Uruchomienie kontraktów futures na ETH pomogło w tym tygodniu podnieść cenę Ether, a kryptowaluta osiągnęła nowy rekord wszech czasów, przekraczający 1800 USD.