Kompletny przewodnik po zrzutach kryptowalut

przewodnik po zrzutach kryptowalut

Zrzuty kryptowalut szybko stają się integralną częścią sceny kryptowalut. Coraz więcej inwestorów kryptowalutowych bierze udział w darmowych zrzutach, ale jest wielu innych, którzy do tej pory trzymali się czysto. Jeśli jesteś jednym z tych drugich i chcesz dowiedzieć się więcej o koncepcji zrzutów kryptowalut przed wzięciem udziału, przeczytaj poniższy przewodnik dla początkujących.

Czym są zrzuty kryptowalut?

Airdropy kryptowalut to kryptowaluty, które są dystrybuowane do użytkowników za darmo. Zwykle jest to część początkowej oferty monet (ICO) lub sprzedaży tokenów na wczesnym etapie wprowadzenia na scenę kryptowalut. Airdrops widzi tokeny kryptograficzne dystrybuowane w określonych proporcjach do obecnych właścicieli kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum (ETH) i chińskie krypto, NEO. Są skuteczną formą marketingu, która pobudza zainteresowanie i wyobraźnię inwestorów, którzy w innym przypadku przymykaliby oko na nowe ICO. Każdego miesiąca na horyzoncie pojawiają się dosłownie dziesiątki nowych ICO, a ekskluzywne zrzuty lotnicze pomagają odróżnić nowe projekty blockchain od tłumu.

Nawet dobrze znane kryptowaluty od czasu do czasu wykonują zrzuty posiadaczy. Jednym z najczęstszych zrzutów, które można znaleźć, jest tworzenie twardych widelców. Kiedy Bitcoin rozwidlił się na Bitcoin Cash, ci, którzy wcześniej zdecydowali się kupić Bitcoin, otrzymali równoważną ilość Bitcoin Cash.

Jak zacząć korzystać z zrzutów kryptowalut

Oczywiście pierwszym zadaniem, które należy rozpocząć od zrzutów kryptograficznych, jest ich zlokalizowanie. W minionych latach ci, którzy chcieliby ubiegać się o zrzuty kryptowalut, musieliby trzymać ucho przy ziemi w społeczności kryptowalut i współpracować z osobami z branży. Istnieje jednak wiele witryn internetowych poświęconych zrzutom, a także kont w mediach społecznościowych, które monitorują i ogłaszają codzienne aktualizacje nowych zrzutów. Telegram i Twitter wydają się być najlepszymi miejscami, w których można dowiedzieć się o nowych zrzutach. Telegram to aplikacja do czatu podobna do WhatsApp, podczas gdy Twitter nie wymaga wprowadzenia, ale jest niezwykle skuteczny w agregowaniu źródeł w branży kryptograficznej.

Jak działają zrzuty kryptowalut?

Start-upy Fintech w przestrzeni kryptowalut wykorzystują zrzuty kryptowalut jako sposób marketingu swoich projektów, pomagając wygenerować bardzo potrzebny szum wśród inwestorów, z którym wiele nowych tokenów ma trudności. Nowe kryptowaluty, które mają zostać wysłane, są wstępnie ogłaszane za pośrednictwem kanałów mediów społecznościowych, które pomagają zapoznać inwestorów z nowymi projektami.

Osoby zainteresowane otrzymywaniem zrzutów nowych tokenów kryptograficznych z projektów muszą wykonać określone zadania, aby się zakwalifikować. Użytkownicy muszą podać adres swojego portfela i wykonać te zadania przed zaplanowaną datą zrzutu, aby je otrzymać. Ostatecznie zrzuty kryptowalut są postrzegane jako najskuteczniejszy sposób prezentowania nowych monet. Odbiorcy zrzutów lotniczych mogą oczywiście rozważyć zakup większej liczby tokenów w przyszłości, jeśli są pewni tych nowych projektów.

Jakie są zalety zrzutów kryptowalut?

 • Generuj bardzo potrzebny szum na temat nowych projektów

  Wiele z najnowszych ICO po prostu przechodzi pod radar, jeśli nie generują szumu na scenie kryptowalut. Airdrop to opłacalna kampania marketingowa mająca na celu wywołanie wystarczającej ilości szumu, aby zainteresować inwestorów nowymi tokenami.

 • Kontrolowana dystrybucja dostaw tokenów kryptograficznych

  Najbardziej udane nowe projekty kryptograficzne to te, które mają właścicieli swoich tokenów we wszystkich czterech zakątkach świata. Ci, którzy mają kilku wybranych posiadaczy tokena, doświadczą braku podaży i płynności, co może wpłynąć na jego wartość na rynku.

 • Buduj cenne bazy danych potencjalnych klientów

  Marketerzy projektów kryptograficznych wykorzystują zrzuty lotnicze jako część procesu generowania potencjalnych klientów. Mogą szybko uzyskać dane dotyczące wielu osób i potencjalnych inwestorów, aby wykorzystać je jako dźwignię w przyszłych kampaniach.

 • Nagradzaj lojalnych inwestorów kryptowalutowych

  Społeczność kryptowalut lubi nagradzać tych, którzy wcześnie angażują się w nowe tokeny kryptograficzne. Airdropy przyciągają inwestorów na wczesnym etapie, którzy chcą zgarnąć tokeny za darmo, gdy są wyceniane po najniższych cenach w nadziei, że wzrosną w przyszłości.

Przewodnik krok po kroku dotyczący ubiegania się o zrzut kryptowaluty

 • Utwórz portfel Ethereum zgodny z ERC-20. MyEtherWallet to dobry punkt wyjścia, ale portfel sprzętowy, taki jak Ledger Nano S, byłby odpowiednim długoterminowym wyborem

Cryptocurrency Airdrops: użyj MyEtherWallet do tokenów opartych na Ethereum

 • Zarejestruj się, aby założyć konto Telegram, które jest preferowanym narzędziem do ogłaszania uruchomienia ICO

Zarejestruj się, aby założyć konto na Twitterze, ponieważ nowe projekty kryptograficzne są również regularnie ogłaszane tutaj.

Zrzuty kryptowalut: zarejestruj się na Twitterze, aby gromadzić aktualizacje wiadomości na temat hashtagów kryptograficznych

 •  Niektóre zrzuty będą również wymagać ponownego przesłania tweeta lub polubienia tweeta w celu zakwalifikowania się.

Jak korzystać ze zrzutów kryptowalut w swoim kraju

Oczywiście zrzuty kryptowalut będą kwalifikowane w twoim kraju tylko wtedy, gdy kryptowaluty są dozwolone przez ustawodawstwo twojego rządu. Niektóre kraje są bardziej liberalne niż inne, jeśli chodzi o kryptowalutę. Na przykład Rosja całkowicie zabrania używania kryptowalut i giełd kryptowalut w swoich granicach. Jednak w Azji Japonia ogłosiła Bitcoin jako prawny środek płatniczy dla różnych towarów i usług.

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy kupowanie i przechowywanie kryptowalut jest dozwolone w Twoim kraju, zanim zarejestrujesz się w jakichkolwiek zrzutach i portfelach kryptowalut.

Często zadawane pytania dotyczące zrzutów kryptowalut

Jak mogę uniknąć oszustwa związanego z zrzutem powietrza?

Niestety cyberprzestępcy istnieją we wszystkich aspektach Internetu, w tym w branży kryptowalut. Istnieją różne sygnały ostrzegawcze, o których należy pamiętać w przypadku zrzutów kryptowalut: marketerzy proszą o wysłanie pieniędzy w zamian; projekty proszące o klucze prywatne użytkowników; i projekty reklamowane za pośrednictwem pozornie nielegalnych kanałów.

Dlaczego firmy miałyby dawać Ci darmowe tokeny kryptograficzne??

Jak wspomniano wcześniej, rynek ICO jest niesamowicie nasycony. Nie jest już łatwo wznieść się ponad hałas i zyskać przyczepność. Zrzut kryptowalut pozwala organizacji zwrócić uwagę inwestorów kryptowalutowych poprzez rozdawanie darmowych monet. Kosztuje to bardzo niewiele organizacji, ponieważ ich tokeny są na tym etapie prawie nic warte.

Czy potrzebuję portfela kryptowalut do przechowywania zrzutów??

Tak, na pewno będziesz. Musisz dowiedzieć się, jaki typ kryptowaluty przechowujesz, zanim zarejestrujesz się w portfelu kryptowalut. Najpopularniejszym blockchainem do zrzutów kryptowalut wydaje się być Ethereum ze względu na jego open-source’owy charakter i skalowalność. W tym przypadku potrzebujesz portfela zgodnego z tokenami kryptograficznymi ERC-20.

Czy zrzuty kryptowalut są opłacalne??

Nie ma wątpliwości, że niektóre zrzuty kryptowalut mogą przynieść długoterminowe korzyści. Niektórzy inwestorzy kryptowalut akceptują zrzuty lotnicze jako wolną od ryzyka szansę na zarabianie pieniędzy w ciągu kilku miesięcy, a nawet lat. Niektóre tokeny mogą zyskać na popularności i być warte dziesiątki, a nawet setki dolarów, podobnie jak cena Ethereum. Jednak inne tokeny mogą nigdy nic nie znieść – to jest szansa, którą wykorzystujesz.

Dlaczego amerykańska SEC nie jest pod wrażeniem zrzutów kryptowalut?

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała niedawne orzeczenie, które może zaplacić przyszłość zrzutów kryptowalut. SEC niedawno uznała „darmowe” tokeny, wyeksponowane w ramach technik marketingu kryptowalutowego, jako papiery wartościowe. Przewiduje się, że amerykańska SEC przyjmie podobny pogląd do zrzutów lotniczych i kampanii nagród, jak w przypadku ICO.