Recenzja Trezora Model T (2021) – Czy to ten?

Wprowadzenie

W tym przeglądzie The Trezor Model przejdziemy przez to, czym jest Trezor Model T, jest to portfel sprzętowy, który jest następcą Trezora One. W tym przeglądzie Trezora model T dogłębnie przyjrzymy się bezpieczeństwu, projektowi, użyteczności i funkcjom portfela sprzętowego Trezor.

Ten portfel sprzętowy kryptowaluty umożliwia przechowywanie, udostępnianie klucza prywatnego na gadżecie, a następnie wykorzystywanie go do podpisywania transakcji. Kontrastuje to z tradycyjnymi portfelami oprogramowania, które są podatne na złośliwe oprogramowanie i ataki hakerskie, ponieważ są ogólnie bardziej bezpieczne.

Trezor Model T został zaprojektowany i wprowadzony na rynek przez firmę Satoshilabs i znajduje się w Unii Europejskiej wraz z zaciekłym konkurentem, Ledgerem. Satoshilabs mają siedzibę w Republice Czhech, a sam Trezor Model T jest produkowany i projektowany w Pradze.

Sposób, w jaki ten sprzętowy portfel kryptograficzny chroni Twoje zasoby kryptograficzne, polega na monitowaniu procesu weryfikacji, gdy wyświetla on na ekranie adres wysyłania lub odbierania. Następnie musisz potwierdzić transakcję, potwierdzając ją fizycznie na ekranie dotykowym. Ten portfel sprzętowy oferuje funkcje bezpieczeństwa, w tym uwierzytelnianie U2F, dane logowania SSH, a także menedżera haseł.

Cena detaliczna produktu wynosi około 149 euro 170 USD, co stanowi prawie dwukrotny wzrost w porównaniu z poprzednikiem, jednak w tym przeglądzie Modelu T przejdziemy przez dodatkowe funkcje i ulepszenia bezpieczeństwa, które zapewniają portfele.

Opakowanie

W tym przeglądzie trezor model t przejrzymy również opakowanie. W porównaniu z poprzednim modelem Trezora One, portfel T jest sprzedawany w pudełku, które jest nieco większe i cięższe w porównaniu do swojego poprzednika. Jest owinięty folią termokurczliwą, a po rozpakowaniu arkusza zauważysz, że opakowanie Trezor Model T zawiera dwie główne części, rękaw wykonany z tektury i czarne prostokątne pudełko, w którym mieści się portfel sprzętowy.

Jeśli spojrzysz na tekturowy rękaw z przodu, zobaczysz ostrzeżenie, które mówi: „Jeśli podejrzewasz, że paczka została otwarta przez kogoś innego, zachowaj pudełko tak, jak jest i skontaktuj się z naszym działem pomocy pod adresem trezor.io/support „To ostrzeżenie jest przydatne, ponieważ jest dość oczywiste, że plastikowe opakowanie, które mieli, nie byłoby silnym wskaźnikiem, że ktoś majstrował przy gadżecie, ponieważ można go skopiować, jeśli ktoś ma wystarczające zasoby i czas.

Opakowanie ma magnetyczne wieczko, które bardzo ułatwia otwieranie i zamykanie, a także tabliczkę z informacją „Bezpieczne miejsce na monety” „umieszczoną z przodu portfela przez przezroczyste plastikowe okienko. Materiał pudełka jest taki sam jak ten, który był używany w poprzednim modelu.

Rozpakowanie

Ta recenzja Trezor model T obejmuje część dotyczącą rozpakowywania. Po rozpakowaniu Trezora model T przekonasz się, że układ spisu treści pudełka jest w rzeczywistości znacznie bardziej uporządkowany niż jego poprzednik. Pierwszą rzeczą, jaką zauważysz, jest szybka instrukcja „Rozpocznij” po prawej stronie okładki z trzema głównymi krokami do wykonania. Pojawi się ukryty czwarty krok, który będzie widoczny po wyjęciu zawartości pudełka.

Użytkownicy zgłaszali, że poprzednie projekty nie zawierały instrukcji na opakowaniu i udostępniali tylko instrukcję online. Jednak Trezor Model T zapewnia wskazówki dotyczące konfiguracji za pośrednictwem samego pakietu.

W momencie podniesienia uchwytu magnetycznego utrzymującego paczkę na miejscu zobaczysz portfel sprzętowy po lewej stronie i akcesoria, takie jak kabel USB, instrukcja obsługi i karta z nasionami odzyskiwania po prawej stronie małego pudełka.

Oprócz wyżej wymienionego głównego portfela sprzętowego i akcesoriów, inna zawartość pudełka obejmuje magnetyczną stację dokującą, kabel USB A do USB C, 2 karty do odzyskiwania danych i 4 naklejki dla klientów Trezora.

Magnetyczna stacja dokująca

Doskonałym dodatkiem jest stacja dokująca, którą jest smukły uchwyt magnetyczny z 3m taśmą samoprzylepną. Dzięki temu możesz podłączyć do niego gadżet sprzętowy i możesz go przykleić w miejscach, takich jak biurko lub inne powierzchnie, do przechowywania portfela. Jako takie jest to całkiem przydatne akcesorium.

Kabel USB typu A-C

Kabel USB A do C dostarczany z Trezorem Model T to inny kabel USB niż jego poprzednicy. Satoshilabs zdecydował się na dołączenie kabla USB typu A-C, ponieważ ten typ staje się standardem branżowym. Jednak kabel USB jest raczej krótki, więc musisz wziąć to pod uwagę, jeśli chcesz podłączyć portfel sprzętowy do komputera, aby uzyskać dostęp do zasobów kryptograficznych.

Projektuj i buduj jakość

W tym przeglądzie trezora omówimy projekt i jakość wykonania. W porównaniu do swojego poprzednika Trezor Model T ma nieco większy rozmiar, ale jest lżejszy waży zaledwie 15 g lub 0,52 uncji. Trezor Model T nie ma fizycznych przycisków, a przednia strona przedstawia ekran dotykowy, a także model Trezor na górze.

Jedną z wad Trezora Model T jest to, że nie jest wodoodporny ani odporny na wstrząsy, jednak nadal jest bardzo solidnie zbudowany jak na gadżet z funkcjami ekranu dotykowego. Byłoby lepiej, gdyby przyszłe projekty zapewniały bardziej odporny fizycznie portfel sprzętowy, który jest wodoodporny i odporny na wstrząsy.

Ekran dotykowy portfela sprzętowego umożliwia użytkownikom dostęp do portfela poprzez wprowadzenie żądanego kodu PIN, a także zaszyfrowanego hasła do gadżetu bez żadnego użycia lub połączenia z komputerem. Gwarantuje to, że żadne dane wprowadzone do Trezora Model T nie będą w stanie opuścić gadżetu za pośrednictwem innego nośnika. Warto zauważyć, że panel dotykowy jest raczej mały, więc osoby z większymi dłońmi mogą mieć trudności z wprowadzeniem kodu PIN i hasła. Sam portfel fizyczny jest jednak ergonomiczny i nie ma żadnych fizycznych przycisków. Ten portfel nie ma wewnętrznych baterii i może być zasilany tylko z zewnętrznego źródła zasilania.

W dolnej części urządzenia znajduje się port USB typu C, podczas gdy po prawej stronie znajduje się również gniazdo Micro SD. Po otrzymaniu nowego portfela zauważysz, że na porcie USB typu C zostanie umieszczona naklejka antysabotażowa. Naklejka jest jednak raczej trudna do usunięcia i może również pozostawić ślady kleju na portfelu, jeśli nie zostanie prawidłowo usunięta.

Chociaż urządzenie jest wyposażone w naklejkę zabezpieczającą, takie zabezpieczenia mają wyłącznie charakter psychologiczny, a każda osoba posiadająca wystarczające zasoby jest w stanie przechwycić paczkę, majstrować przy portfelu i przystąpić do wymiany wszelkich zabezpieczeń, które zostały naruszone..

Mając to na uwadze, wygodniej byłoby, gdyby naklejka antysabotażowa była umieszczona na pudełku, a nie na samym gadżecie, ponieważ pozostawiłaby osad na portfelu, a każda próba jej wyczyszczenia musi się upewnić, że użyte środki nie spowodują uszkodzenia. portfel w jakikolwiek sposób.

Dodatkowo: gniazdo kart SD

Ta recenzja trezor model t obejmie również gniazdo kart SD, które jest dostarczane z produktem. Jak wspomniano wcześniej, Trezor Model T ma gniazdo na kartę SD po prawej stronie portfela, chociaż tak jest, Satoshilabs nie wskazał przeznaczenia tego gniazda karty SD dla Trezora Model T na swojej stronie internetowej, która sprzedaje model.

Kiedy po raz pierwszy ogłoszono, że gniazdo karty SD znajduje się w Trezorze Model T, początkowo planowano używać go do szyfrowania przechowywania danych i możliwe jest, że umożliwia to wyeksportowanie dowolnych kluczy prywatnych na kartę SD. Ale to jeszcze nie zostało potwierdzone.

Lista recenzji Trezor Model T Obsługiwane monety

Na dzień dzisiejszy obsługiwane monety, które urządzenie może przechowywać w swoich portfelach sprzętowych to Bitcoin, Litecoin, Dash, Zcash, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ethereum, Ethereum Classic, tokeny ERC-20, Expanse, UBIQ, NEM, Namecoin, Dogecoin i Bitcoin TEstnet.

Chociaż portfel obsługuje mniej monet niż inne portfele sprzętowe do kryptowalut, Trezor planował dodać dodatkowe wsparcie dla zasobów kryptograficznych, takich jak XRP lub XMR, ale tylko do nowszego Trezora Model T.

Trezor t Recenzja – Pierwsze kroki w portfelu sprzętowym Crypto

W przeciwieństwie do wcześniejszego projektu, portfel jest dostarczany z jasnym i zwięzłym pakietem instrukcji, który pomoże ci uzyskać dostęp i zainicjować twardy portfel dość szybko, aby go skonfigurować bez większych modyfikacji. Po usunięciu naklejki sabotażowej z gniazda USB C należy najpierw podłączyć portfel do komputera za pomocą kabla USB.

Sam portfel sprzętowy jest wyposażony w program ładujący i nie ma wstępnie zainstalowanego oprogramowania układowego na gadżecie. W związku z tym musisz podłączyć urządzenie do Internetu, aby zainstalować oprogramowanie sprzętowe z oficjalnej witryny Trezsor. Trezor stwierdził, że powodem, dla którego żadne oprogramowanie układowe nie zostało wstępnie zainstalowane w portfelu, jest to, że mogą chronić klientów przed nieautoryzowaną instalacją oprogramowania układowego strony trzeciej. Dzieje się tak, ponieważ jedynym sposobem uzyskania oficjalnego oprogramowania sprzętowego jest pobranie z witryny internetowej Trezora.

Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz po podłączeniu dowolnego urządzenia Trezor do swojego komputera, będzie ekran powitalny informujący o przejściu do Trezor.io w przeglądarce. Zostaniesz poproszony o pobranie małej wtyczki o nazwie „Trezor Bridge”, która umożliwia połączenie i komunikację między portfelem w przeglądarce, a także wszelkimi magazynami zasobów kryptograficznych Trezora. Więc wtyczka mostu Trezor jest jedną obowiązkową wtyczką, aby kontynuować

Na stronie będą dwie opcje, które są opcją Trezor 1, a drugą jest Trezor Model T, który wybierzesz. Nie wybieraj portfela, ponieważ jest on obecnie w trybie beta, a jeśli wybierzesz ten portfel, pojawi się wyskakujące ostrzeżenie

Będziesz wtedy mógł kontynuować, gdy system umożliwi zainstalowanie oprogramowania sprzętowego. Bardziej wskazane jest, aby nie używać oprogramowania w wersji beta, ponieważ nie chcesz gromadzić anonimowych danych w oprogramowaniu w wersji beta.

Po wybraniu opcji instalacji oprogramowania sprzętowego portfel od razu rozpocznie automatyczne pobieranie i instalowanie zawartości. Portfel automatycznie zweryfikuje i potwierdzi podpis producenta, aby zainstalować oprogramowanie. Jedną z funkcji bezpieczeństwa, które Satoshilabs zaimplementowała w swoich portfelach sprzętowych, jest to, że jeśli Twój portfel Trezor One lub Model T jest dostarczany z preinstalowanym oprogramowaniem układowym, które nie jest podpisane przez Satoshilabs, zobaczysz ostrzeżenie.

Cały proces trwa około 30 sekund, a postęp weryfikacji i instalacji zabezpieczeń jest wyświetlany na ekranie. Po wykonaniu tej czynności gadżet automatycznie uruchomi się ponownie.

Tworzenie portfela Trezor

Utworzenie portfela w portfelach sprzętowych Trezora byłoby najważniejszym krokiem w konfiguracji klucza prywatnego. Jeśli masz już istniejący klucz z dostępem do zasobów kryptograficznych, możesz zaimportować go do portfela Trezor, jednak zaleca się utworzenie nowego, aby zapobiec naruszeniom bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli stary klucz został utworzony online lub przechowywanie zasobów kryptograficznych telefonu komórkowego

Wszystko, co musisz najpierw zrobić, to utworzyć nowy, a następnie pojawi się wyskakujący ekran przedstawiający funkcje magazynu kryptowalut Trezor, a także kilka wskazówek. Musisz wybrać opcję „Utwórz kopię zapasową w 3 minuty”, a Trezor wyświetli ostrzeżenie, które musisz potwierdzić.

Zostanie utworzony jeden zestaw 12 losowo generowanych słów dla zasobów kryptograficznych, Trezor wygeneruje go dla Ciebie i będziesz musiał go zapisać i nie zgubić. Możesz użyć broszury z nasionami odzyskiwania, która jest dostarczana z urządzeniem kryptograficznym Trezor.

Losowe generowanie słów polega na mieszaniu entropii z wewnętrznego generatora numerów sprzętowych Trezora, a także z komputera, aby zapewnić Ci klucz prywatny. Połączenie liczb generowanych z twojego systemu i sprzętu kryptowalutowego zapewnia lepszą losowość i zmniejsza ryzyko backdoora.

Wygenerowany klucz prywatny działa jako klucz główny dla wszystkich przyszłych zasobów kryptograficznych, które będziesz przechowywać i nie jest całkowicie wyjątkowy tylko dla Twojego gadżetu trezor. Może być używany do importowania do innych magazynów sprzętu kryptowalutowego, o ile jest kompatybilny.

Powinieneś dobrze dbać o swój klucz, a także o swoją kopię zapasową i upewnij się, że sprawdziłeś dokładnie każde słowo przed jego zapisaniem. Niewskazane jest robienie zdjęć klucza lub przechowywanie go w chmurze, ponieważ byłby podatny na kradzież.

Nazwanie urządzenia Trezor

Omówimy szczegóły, jak nazwać swoje urządzenie w tej recenzji trezora. Trezor umożliwia nazwanie urządzenia, co pozwala nadać urządzeniu jedną unikalną nazwę. Unikalna nazwa pomaga uchronić Cię przed atakami ze strony „Zła pokojówka”, w której napastnik zastępuje Twoje obecne urządzenie fałszywym urządzeniem, które może być wyposażone w bezprzewodowy nadajnik. Po wprowadzeniu kodu PIN do fałszywego urządzenia, myśląc, że jest twoje, może on zostać przesłany do atakującego w innym miejscu.

Nawet jeśli nie chcesz nadawać nazwy swojemu urządzeniu, istnieją prostsze sposoby fizycznego oznaczania urządzenia, na przykład oznaczanie go trwałym markerem.

Ustawienia kodu PIN

Kolejną funkcją zabezpieczającą portfela Trezora jest kod PIN, który dopuszcza tylko wartość liczbową 0-9, a także maksymalną cyfrę 9. Szczegóły zostaną omówione w tej recenzji modelu Trezor.

Po rozpoczęciu konfigurowania urządzenia zostaniesz poproszony o wybranie kodu PIN, a następnie przejdź do jego potwierdzenia. Za każdym razem, gdy się podłączysz i zechcesz uzyskać dostęp do swoich monet, pojawi się monit o podanie kodu PIN. Zachowaj ostrożność w tym aspekcie, ponieważ Trezor zezwala tylko na 16 prób PIN, a jeśli ostatnia próba będzie niepoprawna, dane na urządzeniu zostaną całkowicie wyczyszczone. Kopia zapasowa, którą można uzyskać tylko z ziarna odzyskiwania. Będziesz wtedy mógł odzyskać swoje kryptowaluty ze swojego urządzenia.

Wykonywanie transakcji na portfelu sprzętowym Trezor

Karta transakcji dostępna w gadżecie zawiera pełną historię transakcji wszystkich wypłat i wpłat związanych z Twoimi adresami gadżetu Trezor. Dalsze informacje znajdują się poniżej w przeglądzie trezora t

Jeśli wymagane jest etykietowanie, musisz podłączyć swój gadżet Trezor do DropBox, a następnie ręcznie dodać etykietę dla każdej unikalnej transakcji. Następnie możesz użyć paska wyszukiwania, aby ułatwić użytkowanie, aby umożliwić wyszukiwanie jednej konkretnej transakcji. Nowy gadżet Trezor umożliwia eksportowanie tych transakcji jako CSV lub PDF w przeciwieństwie do większości portfeli sprzętowych do kryptowalut.

Ta recenzja Trezor model t obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o otrzymywaniu i płatnościach

Otrzymywanie płatności

Ten gadżet Trezor umożliwia otrzymywanie płatności, przechodząc do „Zakładki Odbieranie” i po potwierdzeniu, że adres jest prawidłowy, wybierz „Potwierdź” na urządzeniu. Ten gadżet Trezor umożliwia również przedstawienie adresu w postaci kodu QR na urządzeniu, które ma zostać zeskanowane.

Wysyłanie płatności

Aby wysyłać płatności za pomocą gadżetu, musisz przejść do drugiej karty, a następnie zeskanować kod QR lub wprowadzić ważne informacje w podanych polach.

Trezor ma dobrze działający system szacowania opłat, a także umożliwia potwierdzenie kilku płatności naraz poprzez wybranie przycisku „Dodaj odbiorcę”. Jednak każda transakcja będzie musiała zostać fizycznie zatwierdzona przez Ciebie, gdy przytrzymasz przycisk na ekranie dotykowym.

Trezor wprowadził również środki bezpieczeństwa, aby zapobiec atakom ze strony „człowieka w środku”. Działa to Trezor, podając odpowiednią kwotę, opłaty, a także adres do Ciebie, nawet jeśli Twój komputer jest zainfekowany wirusami lub złośliwym oprogramowaniem.

Podpisane i weryfikacja

Inną funkcją bezpieczeństwa, która zostanie omówiona w tym przeglądzie modelu trezora, jest to, że ta funkcja firmy Trezor, aby udowodnić, że faktycznie jesteś jedynym właściwym właścicielem adresu, polega na tym, że Trezor umożliwia weryfikację wszystkich wiadomości podpisanych na Twoim gadżecie. Ta jedna funkcja jest wygodna, ponieważ jedynym sposobem udowodnienia, że ​​jesteś jedynym właścicielem dowolnego gadżetu Trezor, jest podpisanie go i przedstawienie wszelkich dowodów, że jesteś jego właścicielem. W takim przypadku zespół Trezora podpisze wiadomość i żadne poufne klucze nie opuszczą urządzenia.

Podstawowe ustawienia urządzenia

Podstawowe ustawienia urządzenia pozwalają na edycję etykiety, jeśli chcesz zmienić nazwę swojego urządzenia Trezor, która jest wyświetlana w gadżecie internetowym, a także na ekranie gadżetu Trezor. Dalsze omówienie znajduje się w tym przeglądzie modelu trezora.

Podstawowe ustawienia tutaj pozwalają również zmienić kod PIN, który pojawi się po wybraniu opcji „Zmień kod PIN”. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie starego kodu PIN, a następnie wprowadź nowy. Kod PIN można wyłączyć na karcie ustawień zaawansowanych.

Pulpit

Trezor umożliwia dostosowanie gadżetu Trezor za pomocą wstępnie wybranego obrazu ekranowego lub jednego obrazu przesłanego przez Ciebie. Możesz zmienić obraz ekranu, aby odróżnić gadżet Trezor, ale może to być mylące, jeśli udostępniany obraz ekranu jest bardzo kreatywny. „Trezor zezwala na przesyłanie tylko zdjęcia o wymiarach 144 x 144 piksele.

Bezpieczeństwo

Gdy po raz pierwszy spojrzysz na nowszą wersję Trezora w porównaniu do starszej, wydaje się, że w rzeczywistości nie było wielu ulepszeń w stosunku do poprzedniej wersji, z niewielkimi aktualizacjami z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dalsze funkcje zostaną omówione w tej recenzji modelu trezora.

Urządzenie jest jednak aktywnie aktualizowane i rozwijane, a Satoshilabs faktycznie naprawił i ogłosił wszelkie problemy, które pojawiły się z gadżetem Trezor w przejrzysty sposób.

Ściana bezpieczeństwa wokół tego gadżetu Trezor jest również znacznie podniesiona, gdy wiesz, że kod PIN i hasło można wprowadzić fizycznie na samych gadżetach.

Krytyka dotycząca bezpieczeństwa tego gadżetu byłaby taka, że ​​można by ulepszyć mikroczip o otwartym kodzie źródłowym do przechowywania poufnych kluczy zamiast głównej pamięci flash..

Recenzja Trezora Model T – podsumowanie

Gadżet Trezor to sprzętowe urządzenie pamięci masowej typu open source, które jest dobrze obsługiwane przez producenta, a także jego społeczność użytkowników.

Gadżet Trezor ma niesamowitą kompatybilność z mobilnymi magazynami kryptograficznymi i klientami i byłoby dodatkowym plusem, gdyby Satoshilabs bardziej rozwinął swojego klienta i aplikację mobilną. Podsumowując, Trezor nie zawiódł swoją najnowszą wersją, a gadżet Trezor jest wyjątkowo niezawodny i jest zdecydowanie jednym z najbezpieczniejszych i najbezpieczniejszych gadżetów do przechowywania sprzętu..

Często zadawane pytania – Recenzja Trezora Model T.

P: Jakie monety obsługuje ten gadżet Trezor?

Trezor obsługuje ponad sto monet i tokenów, w tym Bitcoin i Ethereum

P: Czy ten gadżet Trezor jest tego wart?

Jest to świetny sprzęt z istotną funkcją obsługującą ekran dotykowy, który stanowi dodatkową warstwę ochrony, ponieważ poufne dane będą wprowadzane bezpośrednio do gadżetu zamiast przez komputer

P: Czy Trezor został zhakowany?

Gadżety Trezora można zhakować, ale tylko za pomocą specjalistycznego sprzętu do wyodrębnienia poufnych kluczy.