9 najlepszych portfeli Bitcoin w Wielkiej Brytanii (2021) – ocenione i sprawdzone

Przed przystąpieniem do zakupu bitcoinów musisz najpierw założyć portfel do przechowywania i odbierania bitcoinów lub wysyłania bitcoinów z. W tym artykule zbadamy, co musisz wiedzieć o zakupie portfela bitcoin w Wielkiej Brytanii. Omówimy różne rodzaje portfeli bitcoin i oczywiście najlepsze portfele w Wielkiej Brytanii.

Jak działają portfele Bitcoin

Pierwszym etapem zakupu bitcoinów jest zdobycie portfela bitcoin. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działają portfele. Portfele Bitcoin mają zarówno klucze prywatne, jak i publiczny adres bitcoin, podobnie jak inne portfele kryptograficzne. Klucz prywatny umożliwia dostęp do publicznego adresu bitcoin i interfejs z siecią bitcoin. Jest to tajny kod przypisany do konkretnego bitcoina, który jest zapisany w Twoim portfelu. Klucze prywatne są niezbędne do przyszłych transakcji. Z drugiej strony publiczny adres bitcoin służy do wysyłania lub odbierania bitcoinów od innych stron.

Rodzaje brytyjskich portfeli kryptograficznych

Portfele kryptograficzne i bitcoinowe mogą znajdować się na urządzeniu mobilnym, komputerze stacjonarnym, sprzęcie fizycznym lub nawet na papierze.

Portfele mobilne i stacjonarne

Główną zaletą posiadania portfeli mobilnych lub stacjonarnych jest dostępność oferowana użytkownikom. Dzieje się tak, ponieważ większość z nas zwykle nosi przy sobie smartfony lub laptopy przez cały dzień. Te portfele są również bezpłatne i umożliwiają wysyłanie lub odbieranie bitcoinów poprzez skanowanie kodu QR, zapewniając najwyższą wygodę.

Istnieje wiele błędnych przekonań, że portfele oprogramowania nie są wystarczająco bezpieczne. Nie jest to do końca prawdą, jeśli wybierzesz odpowiednią platformę ze ścisłym protokołem bezpieczeństwa (weryfikacja 2FA, weryfikacja adresu IP itp.). O ile nie planujesz przechowywać tony bitcoinów bez dotykania ich przez długi czas, portfele programowe są prawdopodobnie najlepszą opcją. Ważne jest, aby zawsze aktualizować oprogramowanie, aby zapewnić większe bezpieczeństwo portfeli mobilnych i stacjonarnych.

Fizyczny portfel sprzętowy

Najlepszą rzeczą w portfelach sprzętowych jest to, że mają one chronić klucz prywatny przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Zawsze uważa się, że jest to najbezpieczniejszy sposób przechowywania bitcoinów (co obecnie nie jest do końca prawdą). Portfele sprzętowe mogą łączyć się z dowolnym komputerem z systemem Linux, Windows lub Mac jako urządzenie zewnętrzne, co sprawia, że ​​jest przenośny, ponieważ można go używać w dowolnym miejscu na świecie.

Jednak to oczywiście nie będzie darmowe, a ceny będą się różnić. Jeśli chcesz przechowywać duże ilości bitcoinów, fizyczny portfel sprzętowy jest prawie koniecznością ze względów bezpieczeństwa. Pewna rada dotycząca ochrony kryptowaluty w portfelach sprzętowych polega na tym, że podczas generowania kluczy prywatnych należy upewnić się, że środowisko jest offline i bezpieczne.

Portfel papierowy

Jak sama nazwa wskazuje, portfele papierowe są w zasadzie tym, jak brzmią. Portfel papierowy to portfel offline, co oznacza, że ​​jest chroniony przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami i hakerami. Ten sposób przechowywania bitcoinów jest całkowicie fizyczny. Jest to fragment dokumentu, który zawiera klucz prywatny i adres publiczny. Wiele portfeli papierowych korzysta z oprogramowania, takiego jak formularz kodu QR, dzięki czemu możesz szybko zeskanować informacje, gdy chcesz kupić lub sprzedać bitcoiny. Oznaczałoby to, że będziesz musiał zachować szczególną ostrożność i ostrożność, aby chronić papier fizyczny. Na przykład poprzez laminowanie lub przechowywanie w zabezpieczonej kopercie. Oznacza to jednak również, że jest to bardzo delikatna opcja, która może być kłopotliwa.

Podsumowanie 30 sekund: moja najlepsza rekomendacja

eToro – Jest to prawdopodobnie najlepsza platforma do zdobycia własnego portfela bitcoin w Wielkiej Brytanii. Nie wspominając o tym, że jest całkowicie BEZPŁATNY (w przeciwieństwie do portfela sprzętowego, w którym kosztuje ponad 100 USD), ale jest też niezwykle wygodny. Jest to giełda, która umożliwia kupowanie bitcoinów i innych kryptowalut bezpośrednio na platformie, handel między różnymi kryptowalutami oraz łatwe wysyłanie / wypłacanie bitcoinów, kiedy tylko chcesz.

Jeśli martwisz się kwestiami bezpieczeństwa, jesteś w dobrych rękach. eToro to wysoce regulowana platforma finansowa w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Z operacyjnego punktu widzenia, 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe) jest potrzebne do zainicjowania dowolnej formy przelewu lub wypłaty, co sprawia, że ​​Cex.io jest tak bezpieczny, jak każdy portfel. Z nadejściem 4000+ pozytywnych recenzji, nie możesz się pomylić.

Jako czytelnik Crypto Digest News, możesz zarejestrować konto za darmo i odebrać swój darmowy portfel. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować (przywilej przyznawany automatycznie po kliknięciu w link, ważny tylko przez określony czas). Nie przegap tej specjalnej oferty.

Funkcje Portfela Ocena komentarza redakcji Uzyskaj najlepszą ofertę
etoro 1. Portfel oprogramowania

2. Bezpłatnie & Wysoce bezpieczny

3. Idealne dla handlowców

4. 4000+ pozytywnych recenzji

eToro to wysoce regulowana platforma finansowa dostosowana do inwestorów. Dostępny jest portfel kryptograficzny wolny przy rejestracji. Najfajniejsza część, do której możesz dojść kopiować transakcje inwestorów na tej platformie. ** 10/10 Zarejestruj się za darmo
cex.io 1. Portfel oprogramowania

2. Bezpłatnie

3. Bezpieczna platforma

4. 3000+ pozytywnych recenzji

Podobnie jak eToro, Cex.io zapewnia bezpłatny portfel bitcoin po rejestracji, z tym wyjątkiem, że eToro ma znacznie lepszy interfejs użytkownika i system bezpieczeństwa. Jest to bardzo wygodne, ponieważ możesz kupować i sprzedawać bitcoiny bezpośrednio na platformie. 9/10 Zarejestruj się za darmo
Księga główna 1. Portfel sprzętowy

2. 90 USD + (w zależności od modelu)

3. Bardzo bezpieczne urządzenie

4. 3000+ pozytywnych recenzji

Seria Ledger Nano to najpopularniejszy portfel sprzętowy. Ma niesamowity design i ma wiele poziomów funkcjonalności w zależności od zakupionego modelu. 8.0 / 10 Sprawdź aktualną cenę
Trezor 1. Portfel sprzętowy

2. 49 USD + (w zależności od modelu)

3. Bardzo bezpieczne urządzenie

4. 3000+ pozytywnych recenzji

Bliski konkurent Ledgera. Funkcjonalności są prawie podobne i mają również różne modele. Podstawowa wersja jest jednak znacznie tańsza. 8.0 / 10 Sprawdź aktualną cenę

9 najlepszych portfeli Bitcoin w Wielkiej Brytanii

Bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się 9 najlepszym portfelom bitcoin w Wielkiej Brytanii. Są one ułożone w przypadkowej kolejności i zostały polecone ze względu na swoje funkcje i niezawodność, które zyskały pozytywne opinie użytkowników.

1. Coinbase

Plusy

• Przyjazny dla użytkownika interfejs

• Wysoki poziom bezpieczeństwa

• Najlepsze stawki i niskie opłaty

Cons

• Duży ruch użytkowników może prowadzić do dłuższych czasów transakcji

Coinbase to jedna z największych platform internetowych do kupowania i sprzedawania cyfrowej waluty nawet w Wielkiej Brytanii, chociaż ma siedzibę w San Francisco w Kalifornii. Coinbase była pierwszą dużą giełdą bitcoinów w Wielkiej Brytanii, której przyznano licencję na pieniądz elektroniczny. Wtedy była to ogromna transakcja, ponieważ żadna inna duża giełda nie oferowała wpłat w GBP za pośrednictwem szybszych płatności. Dlatego możesz teraz wysłać GBP do Coinbase i zaksięgować je w Wielkiej Brytanii w ciągu kilku minut, co jest uważane za szybką i wydajną usługę..

Prosty interfejs tego portfela jest również przyjazny dla nowych użytkowników. Ponadto jest łatwy do pobrania i skonfigurowania. Jest to przyjazny portfel do wykorzystania nie tylko dla bitcoinów, ale także dla innych kryptowalut. Coinbase to ogólnie bardzo elastyczna platforma, która obsługuje nie tylko waluty cyfrowe, ale także cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie i tokeny, umożliwiając nawet dostęp do początkowych ofert monet.

Coinbase to z pewnością jedna z najbezpieczniejszych opcji zakupu bitcoinów w Wielkiej Brytanii za pomocą przelewu bankowego. Bezpieczeństwo jest również zapewnione dzięki zastosowaniu uwierzytelniania dwuskładnikowego i uwierzytelniania poczty e-mail. Poza tym każdy może kupić bitcoiny za pośrednictwem Coinbase po najlepszym możliwym kursie, bez ponoszenia wysokich opłat. Coinbase pobierze stałą opłatę w wysokości 3,99% za wszystkie zakupy dokonane za pomocą kart debetowych, która należy do najniższych dla klientów w USA i Europie.

Jedyną rzeczą, na którą należy uważać, jest to, że możesz doświadczyć dłuższych czasów transakcji w godzinach szczytu. Dzieje się tak z powodu dużych wolumenów, które mogą prowadzić do opóźnień systemu lub awarii, które mogą zakłócać handel.

2. Coinmama

Plusy

• Szybkie usługi transakcyjne

• Pomocna obsługa klienta

Cons

• Wysokie opłaty

Coinmama to giełda i portfel dwa w jednym. Świadczą usługi brokerskie dla bitcoinów, co oznacza, że ​​użytkownicy nie będą musieli samodzielnie szukać kupującego lub sprzedawcy. Dlatego proces zakupu bitcoinów w Wielkiej Brytanii jest prosty i wydajny.

Coinmama umożliwia łatwe kupowanie bitcoinów za pomocą karty debetowej lub kredytowej, przelewu SEPA i SWIFT. Była to również pierwsza firma, która nawiązała współpracę z Apple Pay, aby umożliwić użytkownikom kupowanie bitcoinów. Ponadto transakcje są bardzo szybkie, ponieważ firma koncentruje się na zapewnieniu klientom jak najlepszych wrażeń. Zwykle weryfikacja użytkownika zajmuje około 30 minut.

Jedyną wadą byłyby wysokie opłaty. Na oficjalnej stronie ustaliliśmy, że opłata za usługę maklerską wynosi 5,9%. Oprócz tego pobierana jest również opłata manipulacyjna w wysokości 5%. Jednak wrażenia użytkownika, które będziesz czerpać przyjemność, z pewnością będą warte ceny, którą płacisz.

Coinmama oferuje dedykowane wsparcie. Większość pozytywnych opinii użytkowników chwali obsługę klienta w serwisie. Możesz poprosić o pomoc za pośrednictwem ich centrum pomocy lub wysłać do nich e-mail. Twoje prośby są zwykle rozpatrywane w ciągu najbliższych 24 godzin.

3. Trezor

Plusy

• Świetne bezpieczeństwo

• Regularne aktualizacje oprogramowania sprzętowego

• Uniwersalna kompatybilność

• Kompaktowy i lekki

Cons

• Kosztowne

• Może być trochę skomplikowane

Portfel Trezor to portfel sprzętowy, który umożliwia przechowywanie, odbieranie i wysyłanie nie tylko bitcoinów, ale także innych kryptowalut. Bycie portfelem sprzętowym oznacza większe bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjnymi portfelami programowymi, takimi jak portfele mobilne i stacjonarne. Dzieje się tak, ponieważ portfel nie jest połączony z serwerem internetowym, więc nie obawiasz się, że hakerzy lub złośliwe oprogramowanie uzyskają dostęp do Twoich zasobów.

Portfel jest uniwersalnie kompatybilny z systemami Windows, macOS i Linux i jest gotowy do natychmiastowego podłączenia i użycia. Ponadto jest kompaktowy i lekki. Waży mniej niż pół uncji, co jest idealne do noszenia w plecaku, teczce, a nawet w kieszeni.

Zespół Trezora regularnie publikuje aktualizacje oprogramowania sprzętowego, co jest świetne, ponieważ ma na celu ochronę Twojego urządzenia. Zapewnia to większe bezpieczeństwo i ochronę przed nowymi zagrożeniami. Będziesz musiał samodzielnie sprawdzić te aktualizacje, ponieważ aktualizacje nie są automatyczne. Instrukcje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej w sekcji „Aktualizacja oprogramowania sprzętowego urządzenia Trezor”.

Trezor ma jednak swoją cenę. W związku z tym będzie trzeba go kupić za 99 USD za portfel. Niestety, jeśli chcesz mieć tylko niewielką liczbę monet, być może będziesz musiał dwa razy pomyśleć o tym, jak warta jest ta inwestycja. Jeśli jednak planujesz zdobyć znaczną ilość bitcoinów, na pewno będzie to warte inwestycji.

Portfel sprzętowy, taki jak Trezor, może być nieco skomplikowany dla początkujących w przestrzeni kryptograficznej. Jest to szczególnie ważne w przypadku zupełnie nowych użytkowników urządzenia. Dlatego bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi przed użyciem portfela sprzętowego, aby nie popełnić błędu.

4. CoinJar

Plusy

• Niskie opłaty

• Unikalna funkcja pakietów CoinJar

• Pomocna obsługa klienta

Cons

• Żaden

Dla nowego użytkownika CoinJar jest łatwy w użyciu i zrozumiały. Wysyłanie i otrzymywanie bitcoinów za pomocą CoinJar jest tak proste, jak użycie kodu QR, adresu portfela lub nazwy użytkownika CoinJar. Ponadto, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z portfeli bitcoin i chcesz spróbować, dodatkowym plusem są niskie opłaty. Ponadto przy wpłacie za pomocą BPAY lub PayID wymagana jest opłata za przelew płatności w wysokości 0%.

Ekscytująca funkcja oferowana przez ten portfel jest znana jako pakiety CoinJar. Ta funkcja umożliwia użytkownikom kupowanie kolekcji popularnych kryptowalut, dzięki czemu mogą zdywersyfikować swój portfel w ramach prostej transakcji. Wydajność każdego pakietu będzie automatycznie śledzona, a użytkownicy mogą rozwijać swój pakiet, dodając środki lub konfigurując płatności cykliczne.

Zespół CoinJar jest bardzo pomocny i wspiera w rozwiązywaniu problemów klientów. Zapewniają szybką obsługę, taką jak okresowe przypomnienia o dalszych czynnościach w kontaktach z klientami. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, które wymagają rozwiązania, ich wsparcie jest dostępne tylko przez e-mail.

5. Blockchain

Plusy

• Niskie opłaty transakcyjne

• Wbudowane funkcje handlu kryptowalutami

Cons

• Scentralizowany portfel

Blockchain istnieje od 2011 roku, co czyni go jedną ze starszych firm dostarczających dane bitcoin, statystyki i portfel. Portfel kryptograficzny blockchain jest uważany za jeden z najlepszych na świecie. To, co wielu w tym lubi, to niskie opłaty transakcyjne. Firma Blockchain gwarantuje, że będziesz mógł cieszyć się najniższymi opłatami za kupno, sprzedaż i handel w branży, jeśli wybierzesz ich portfel.

Portfel bitcoin blockchain jest dostępny w wersji online, a także w systemie Android i iOS. Wersja telefoniczna jest bardzo zoptymalizowana i działa płynnie. Dzięki prawie 30 milionom portfeli firmy Blockchain użytkownicy mają pewność bezpieczeństwa poprzez utworzenie hasła, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i frazę odzyskiwania.

Wersja telefoniczna zawiera również identyfikator dotykowy, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Jeśli zdecydujesz się na wersję mobilną, nie musisz martwić się, co się stanie, jeśli zgubisz telefon lub zostanie on skradziony. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja portfela Blockchain jest chroniona kodem PIN. Nawet jeśli zdecydujesz się usunąć aplikację mobilną, Twoje kryptowaluty będą nadal przechowywane w internetowej bazie danych Blockchain.

Oprócz handlu bitcoinami możesz również użyć portfela Blockchain do wymiany kryptowalut na inne kryptowaluty w samym portfelu. Te wbudowane funkcje handlu kryptowalutami są pomocne i sprawiają, że proces handlu jest płynny i łatwy. Coś, co niektórzy użytkownicy mogą uznać za problem, dotyczy centralizacji.

Bycie scentralizowanym portfelem oznacza, że ​​portfel Blockchain jest zarządzany wyłącznie przez tę wyznaczoną firmę. Ma to jednak swoje wady i zalety. Portfel może być lepszy pod względem optymalizacji i funkcji, ale może zapewniać mniejszą anonimowość.

6. Electrum

Plusy

• Intuicyjny

• Kompatybilność z głównymi portfelami sprzętowymi Bitcoin

• Szybka i łatwa instalacja

• Świetne bezpieczeństwo

Cons

• Żaden

Electrum to jeden z nielicznych portfeli Bitcoin na rynku, który wykonał świetną robotę, równoważąc łatwość obsługi z doskonałą funkcjonalnością. Wraz z rosnącą bazą klientów istnieje wiele pozytywnych recenzji na temat kupowania bitcoinów za pomocą Electrum zarówno od doświadczonych użytkowników, jak i początkujących. Posiada odpowiednią ilość funkcji, których szukają doświadczeni użytkownicy, a jednocześnie zachowuje prostotę i intuicyjność, która przyciąga nowych użytkowników.

Electrum to portfel biurkowy. Polecamy Electrum jako najlepszy portfel zapewniający elastyczność. Jest bardziej elastyczny, ponieważ możesz zainstalować oprogramowanie bezpośrednio na swoim komputerze, co daje Ci pełną kontrolę nad swoimi bitcoinami. Ponadto instalacja jest szybka i łatwa. Możesz także używać portfeli na różnych komputerach, aby mieć większe bezpieczeństwo niż portfele online. Ale upewnij się, że pobierasz najnowszą wersję portfela, aby zapewnić optymalną funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Jedną z najlepszych cech Electrum jest to, że nie pobiera całego Blockchaina, co czyni go lekkim. Electrum używa serwerów do zbierania informacji, oszczędzając w ten sposób dużo pamięci. Poza tym jest kompleksowo chroniony i szyfrowany z wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Jeśli wolisz portfel mobilny, nie martw się, ponieważ dostępna jest również wersja mobilna Electrum dla użytkowników Androida. Wersja mobilna ma prawie wszystkie funkcje wersji na komputery stacjonarne i została tak samo przemyślana, aby klienci mogli się cieszyć..

7. MyCelium

Plusy

• Niezawodność

• Bezpieczeństwo

• Szybkie i płynne połączenia

Cons

• Nawigacja może być nieco skomplikowana

Portfel MyCelium to portfel mobilny zarówno dla użytkowników iOS, jak i Android. To, co podoba się użytkownikom, to niezawodność i bezpieczeństwo, które oferuje. MyCelium przywiązuje dużą wagę do prywatności i anonimowości. Szyfrują wszystkie dane użytkownika z czatów i transakcji, gwarantując, że jedyne informacje, które otrzymują z czatów klientów, to znacznik czasu i zaszyfrowany tekst. Do MyCelium trafią tylko ogólne informacje o transakcjach, takie jak adres bitcoin, pseudonim, lokalizacja itp.

Portfel MyCelium jest specjalnie zaprojektowany dla bitcoinów. Dlatego w portfelu nie ma obecnie żadnej innej kryptowaluty. Można to jednak postrzegać jako pozytywny punkt, ponieważ MyCelium koncentruje się na dostarczaniu najlepszych wrażeń użytkownikom zainteresowanym handlem bitcoinami.

Ponadto MyCelium oferuje kilka świetnych połączeń. Połączenia z platformami takimi jak Coinapult, Cashila i Glidera umożliwiają płynne i szybkie transakcje, wpłaty i wypłaty z MyCelium. Z drugiej strony MyCelium ma również połączenia z Trezorem i Ledgerem – dwoma największymi nazwiskami w sprzęcie do przechowywania kryptowalut.

Jeśli to wszystko brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, przygotuj się, ponieważ najlepsze jest to, że ten portfel bitcoin jest całkowicie darmowy. Będziesz mieć dostęp do funkcji, a nawet dostosowywać je – wszystko za darmo! Jednak oczywiście obowiązują opłaty transakcyjne i mogą się one różnić. Ale poza tym nie będzie żadnych opłat za portfel MyCelium za korzystanie z portfela bitcoin.

Obawa, którą mają niektórzy użytkownicy, polega na tym, że portfel może być nieco skomplikowany w nawigacji, być może dla nowych użytkowników. Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem portfela bitcoin, nie powinno to stanowić dla Ciebie problemu. Jeśli jednak nie znasz się na tym, zachęcamy do wypróbowania tego i samodzielnego oceniania. W końcu portfel jest całkowicie darmowy.

8. Exodus

Plusy

• Wbudowana funkcja wymiany

• Duża różnorodność kryptowalut

• Odpowiedni dla nowych użytkowników

Cons

• Zaawansowanym użytkownikom może brakować niektórych funkcji

Exodus to portfel mobilny i stacjonarny z wbudowaną funkcją wymiany. Korzystając z tej funkcji, możesz szybko i łatwo kupować i sprzedawać jedną kryptowalutę za inną – wszystko bez konieczności zakładania konta. Jedną z najpopularniejszych rzeczy w portfelu Exodus jest to, że umożliwia wymianę na ponad 100 różnych kryptowalut.

Dzięki Exodus możesz zarządzać swoim bogactwem bitcoinów i innych kryptowalut w portfelu blockchain, który łączy solidną inżynierię i piękny design. Możesz to łatwo zrobić dzięki funkcjom, takim jak wykresy na żywo, które są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Wysyłanie i odbieranie bitcoinów jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku za pomocą adresów tekstowych lub kodów QR.

Exodus zapewnia użytkownikom światowej klasy doświadczenie w zakresie projektowania i inżynierii. Jego zespół ma doświadczenie w projektowaniu dla takich firm jak Apple, Disney, a nawet Microsoft. Dzięki temu doświadczeniu byli w stanie złożyć portfel bitcoin o doskonałej funkcjonalności, a jednocześnie łatwości użytkowania dla jego użytkowników.

Dzięki swojej prostocie Exodus to świetny portfel dla początkujących, którzy są nowicjuszami w przestrzeni kryptowalut. Poza tym ma świetną obsługę klienta, która jest również bardzo pomocna dla początkujących. Globalny zespół wsparcia oferuje usługi 24/7, zawsze gotowe do pomocy. Jednak niektórym zaawansowanym użytkownikom może brakować portfela Exodus pod względem niektórych funkcji ze względu na prostotę.

9. Copay

Plusy

• Łatwość użycia

• Elegancki i nowoczesny interfejs

• Dynamiczne ustawienia opłat

Cons

• Brak uwierzytelniania dwuskładnikowego

Copay to mobilny portfel, który oferuje łatwość użycia. Jest oferowany zarówno na iOS, jak i na Androida. Jeśli jesteś nowy w kryptowalutach, Copay będzie dla Ciebie jak powiew świeżego powietrza, ponieważ nie będziesz musiał martwić się o szczegóły techniczne. Dzięki nowoczesnemu, eleganckiemu interfejsowi pomaga to w nawigacji.

Aby rozpocząć, wybierz „nowy portfel osobisty” pod „dodaj portfel”, aby utworzyć portfel mobilny. Następnie, aby dokonać transakcji bitcoin, musisz uzupełnić swój portfel za pośrednictwem giełdy. Copay jest połączony z Coinbase i Glidera. Gdy Twój portfel zostanie zapełniony, możesz zacząć handlować bitcoinami.

Oprócz bitcoinów interesującą cechą jest to, że możesz również użyć tego portfela do zakupu kart podarunkowych Amazon. Inną funkcją, którą użytkownicy lubią w Copay, jest to, że jest ona połączona z Bitpay. To jeden z wiodących procesorów płatniczych na świecie.

Obawą, z którą boryka się większość użytkowników w przypadku portfeli bitcoin, jest bezpieczeństwo. Copay dobrze radzi sobie z ich bezpieczeństwem, a funkcje wielu podpisów zapewniają, że wszystkie transakcje są autoryzowane. Co więcej, Copay był jednym z pierwszych portfeli obsługujących protokół płatności Bitcoin (BPP), który gwarantuje, że bitcoin trafi do właściwego odbiorcy. Jedyną rzeczą, którą mogą ulepszyć, jest włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Jeśli chodzi o opłaty, Copay oferuje dynamiczną oprawę. Oznacza to, że możesz dostosować ustawienia opłat zgodnie z trybem super ekonomicznym, ekonomicznym, normalnym, priorytetowym i pilnym. Możesz dokonać wyboru w zależności od potrzeb.

Często zadawane pytania (FAQ)

P: Ile portfeli powinienem mieć?

Zalecane jest posiadanie więcej niż jednego portfela bitcoinowego. Użytkownicy mogą zdecydować się na używanie wielu portfeli do przechowywania kluczy prywatnych Bitcoin lub po prostu o dodatkowe zabezpieczenia. Ponadto, ponieważ bitcoin obejmuje różne waluty, takie jak Bitcoin Gold i Bitcoin Cash, różne portfele pomogą ułatwić łatwiejsze transakcje, oprócz zapewnienia większego bezpieczeństwa.