Jak kupić Bitcoin w Australii (2021) – Gdzie handlować?

Jeśli zastraszył Cię pomysł zakupu bitcoinów i innych kryptowalut i nie wiesz od czego zacząć, jesteśmy tutaj, aby poinformować Cię, że zakup bitcoinów naprawdę nie jest taki trudny! W tym artykule przedstawimy podstawowe kroki dotyczące kupowania bitcoinów w Australii.

Wprowadzenie do Bitcoin

Wymyślony przez osobę noszącą pseudonim Satoshi Nakamoto, Bitcoin pojawił się w 2009 roku jako zdecentralizowana cyfrowa kryptowaluta. Podobnie jak waluta fiducjarna, bitcoin działa jako magazyn wartości, jednostka rozliczeniowa i środek wymiany. Jednak pod wieloma względami bitcoin jest lepszy od waluty fiducjarnej.

Bitcoin nie jest emitowany pod zwierzchnictwem żadnego organu zarządzającego, podczas gdy waluty fiducjarne są kontrolowane przez władze rządowe. To sprawia, że ​​bitcoin jest w pełni zdecentralizowaną walutą, która jest ponad prawem i przepisami jakiegokolwiek rządu. Decentralizacja waluty oznacza również większe bezpieczeństwo dla pieniędzy inwestora.

Poza tym bitcoin ma stałą podaż, która ostatecznie znajdzie się w obiegu. Według Satoshi Nakamoto liczba jednostek wyniesie 21 milionów. Ze względu na stałą podaż oznacza to, że ilość bitcoinów nie może być zmieniona przez ilość krążącą na całym świecie. To sprawia, że ​​jest lepszy od waluty fiducjarnej, ponieważ ich wartość może spaść, gdy rząd drukuje więcej pieniędzy.

Technologia kryjąca się za bitcoinem jest znana jako blockchain, która jest w zasadzie rejestrem tego, kto jest właścicielem danego bitcoina. Ta księga jest zdecentralizowaną siecią, w której każda transakcja bitcoin zostanie wysłana do sieci i dołączona do łańcucha bloków. Jest to złożony system, który jest zależny od górników w celu weryfikacji transakcji, a następnie dodania go do łańcucha bloków. Stąd bezpieczeństwo transakcji jest bardzo wysokie.

W dzisiejszych czasach liczba miejsc akceptujących bitcoiny jako płatności w Australii rośnie, podobnie jak na całym świecie. Liczba podmiotów handlujących tą cyfrową walutą w Australii również rośnie. Tradycyjnie australijscy traderzy składali się z mężczyzn w wieku od 25 do 45 lat. Jednak w 2020 roku zaobserwowano, że osoby na wczesnej emeryturze w wieku 55 lat i więcej kobiet zaczęło również handlować bitcoinami..

Najlepsze sposoby na zakup bitcoinów w Australii (krok po kroku)

Jeśli chcesz dołączyć do coraz większej uwagi poświęcanej bitcoinom, możesz zacząć od kilku prostych kroków.

Krok 1: Wybierz swój portfel bitcoin

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia kupowania bitcoinów w Australii jest zdobycie australijskiego portfela kryptograficznego w celu przechowywania kupionych bitcoinów, a także odbierania lub wysyłania bitcoinów. Istnieją różne rodzaje portfeli kryptograficznych, z których możesz wybierać. Mianowicie portfele programowe, takie jak portfele mobilne i stacjonarne, fizyczne portfele sprzętowe i portfele papierowe.

Portfele oprogramowania są bardzo dostępne, ponieważ są dostępne w wersjach mobilnych i stacjonarnych. W związku z tym możesz nosić portfel bitcoin na telefonie lub laptopie, gdziekolwiek jesteś. Chociaż zapewniają najwyższą wygodę, mogą nie być tak bezpieczne do przechowywania dużej ilości bitcoinów, więc są zalecane, jeśli chcesz przechowywać mniejsze ilości.

Fizyczny portfel sprzętowy to urządzenie zewnętrzne, które można podłączyć do systemu Linux, Windows lub Mac. Są przenośne i zapewniają najwyższe bezpieczeństwo spośród wszystkich typów portfeli kryptograficznych. Są zalecane, jeśli chcesz przechowywać w portfelu znaczną ilość bitcoinów.

Z drugiej strony portfele papierowe mają zasadniczo postać fizycznego papieru. Zwykle są drukowane w postaci kodu QR. Jednak ta opcja jest delikatna i wymaga dużej ostrożności.

Krok 2: Wybierz żądaną giełdę kryptowalut

Następnie musisz wybrać australijską giełdę kryptowalut, na której chcesz dokonać zakupu bitcoinów. Chociaż istnieje wiele giełd kryptowalut, głównymi kategoriami giełd, na które możesz zwrócić uwagę, są platformy handlu kryptowalutami, giełdy peer-to-peer i brokerzy bitcoinów.

Platformy transakcyjne kryptowalut

Platformy handlu kryptowalutami umożliwiają użytkownikom kupowanie bitcoinów od innych traderów na otwartym rynku, takim jak Independent Reserve lub Binance. Niektóre z nich pozwalają na kupowanie bitcoinów za pomocą waluty fiducjarnej, takiej jak AUD, podczas gdy inne nie akceptują fiat i pozwalają tylko na handel kryptowalutami. Ogólnie rzecz biorąc, platformy te wymagają podstawowej znajomości pojęć handlowych. Zwykle oferują większy dostęp do różnorodnej gamy monet, a także lepsze stawki niż brokerzy.

Wymiana peer-to-peer (P2P)

Giełdy P2P pozwalają kupującym i sprzedającym na bezpośredni kontakt ze sobą w celu handlu kryptowalutą. Giełda będzie bezpośrednio dopasowywać kupujących bitcoiny do sprzedawców bitcoinów. Sprzedający zasadniczo są w stanie ustawić własną cenę i opcje płatności, które chcą zaakceptować. Dlatego P2P zapewnia dostęp do większej liczby opcji metod płatności, takich jak PayPal, karta kredytowa, a nawet płatność gotówkowa. Zapewniają również lepszą prywatność, aby chronić Twoje dane osobowe. Jednak ze względu na korzyści, z jakich korzystają użytkownicy, kursy oferowane przez giełdy P2P są zwykle wyższe niż rynkowy kurs wymiany.

Brokerzy Bitcoinów

Broker bitcoinów to w zasadzie platforma handlowa online, która umożliwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie bitcoinów. Zwykle jest to przyjazna dla użytkownika platforma, która ma proces podobny do tradycyjnego internetowego maklera giełdowego, w którym będziesz musiał przejść przez proces otwierania konta, wpłacając środki, a następnie kupując wybraną ilość bitcoinów. Brokerzy zazwyczaj akceptują waluty fiducjarne za pomocą codziennych metod płatności, takich jak przelew bankowy, karta debetowa lub karta kredytowa oraz metoda płatności za pomocą e-portfela, co sprawia, że ​​proces zakupu jest bardzo łatwy..

Krok 3: Kup Bitcoin

Teraz w końcu możemy kupić bitcoiny. Po wybraniu giełdy, na której chcesz kupić bitcoiny, następnym krokiem jest zwykle utworzenie konta poprzez podanie adresu e-mail. W zależności od wybranej giełdy możesz zostać poproszony o podanie podstawowych informacji i szczegółów, takich jak imię i nazwisko, dane kontaktowe i dowód tożsamości poprzez weryfikację identyfikatora. Po zakończeniu weryfikacji konta możesz wreszcie przystąpić do zakupu bitcoinów! Jednak proces zakupu bitcoinów będzie się różnić w zależności od platformy, na której zdecydujesz się kupić bitcoiny.

Na platformach transakcyjnych Crypto

Jeśli zdecydujesz się kupić bitcoiny na otwartym rynku za pośrednictwem platform handlowych, najpierw będziesz musiał wpłacić środki na swoje konto. Następnie możesz udać się na rynek i znaleźć sekcję kryptowaluty, którą chcesz handlować. W takim przypadku przeszukasz sekcję BTC lub AUD na stronie giełdy. Następnie musisz złożyć zamówienie kupna. Będziesz mieć możliwość złożenia różnych rodzajów zleceń kupna, takich jak zlecenie rynkowe lub zlecenie z limitem, więc możesz wybrać w zależności od swojej strategii. Jeśli planujesz kupić bitcoiny po aktualnej cenie rynkowej, złożysz zlecenie rynkowe. Jeśli jednak planujesz poczekać, aż cena spadnie do określonej ceny przed zakupem, możesz złożyć zlecenia kupna z limitem, które zrealizują Twoje zlecenia po cenie limitu lub niższej.

Na giełdach P2P

Jeśli chcesz kupić bitcoiny na giełdzie P2P, możesz przeglądać różne oferty sprzedaży sprzedawców bitcoinów, aby znaleźć taką, która odpowiada budżetowi, który musisz kupić, i preferowanej metody płatności. Po znalezieniu odpowiedniej oferty skontaktujesz się ze sprzedawcą, aby zawrzeć z nim umowę. Ponieważ ta umowa dotyczy tylko kupującego i sprzedającego, należy uważać na oszustów. Wymiana bitcoinów P2P zwykle korzysta z usług depozytowych, aby chronić kupujących i sprzedających, ale nadal powinieneś odgrywać swoją rolę, aby uważać na wszystko, co podejrzane.

Poprzez brokerów Bitcoin

Jeśli chcesz kupić bitcoiny za pośrednictwem brokera bitcoinów, wystarczy wpisać ilość bitcoinów, którą chcesz kupić na stronie brokera. Następnie otrzymasz koszt i opcje metod płatności. Po zakończeniu płatności broker wyśle ​​Ci zakupione bitcoiny i możesz je wyświetlić na swoim koncie. Następnie możesz wypłacić go do swojego portfela bitcoin lub wysłać go komuś innemu.

Gdzie kupić Bitcoin w Australii

Teraz, gdy znasz już kroki wymagane przy zakupie bitcoinów, nadszedł czas, aby wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, kupując bitcoiny. Oto kilka najlepszych giełd bitcoinów w Australii, które uwielbiają użytkownicy, które możesz sprawdzić.

1. CoinSpot

CoinSpot to słynna giełda bitcoinów, która ma lokalną siedzibę w Melbourne w Australii. Ta giełda jest wymianą peer-to-peer, przeznaczoną dla wszystkich typów konsumentów i zapewniającą im łatwość użytkowania, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych handlowców. Jest to jedna z wiodących giełd Australii z największym wyborem aktywów blockchain w porównaniu z innymi giełdami australijskimi.

Celem CoinSpot jest umożliwienie ludziom wejścia na rynek walut cyfrowych poprzez oferowanie zaufanej i łatwej w użyciu usługi. Byli w stanie z powodzeniem dostarczać tę wartość przez lata, odkąd została założona w 2013 roku. Nie zgłoszono żadnych poważnych problemów z tą platformą, ale raczej mnóstwo pozytywnych recenzji od użytkowników.

Co więcej, łatwość obsługi z pewnością została doceniona przez użytkowników CoinSpot. Ogólnie rzecz biorąc, witryna jest bardzo łatwa w nawigacji, dzięki czemu jest bardzo intuicyjna w zrozumieniu i obsłudze dla początkujących.

Obsługa klienta przez CoinSpot jest również na najwyższym poziomie, zapewniając sprawne usługi i szybkie odpowiedzi. Zespół obsługi klienta jest również dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc jeśli kiedykolwiek masz jakieś pytania, nie wahaj się z nimi skontaktować w celu uzyskania pomocy. W rzeczywistości niektórzy klienci uważają go nawet za najlepszy w swoim rodzaju w Australii.

2. Swyftx

Swyftx to jedna z najlepszych giełd kryptowalut w Australii, której celem jest umożliwienie Australijczykom handlu kryptowalutami w najprostszy i najwygodniejszy sposób. Wśród innych giełd uważamy, że ta platforma jest jedną z najłatwiejszych w użyciu, a jej portfel online sprawia, że ​​handel jest praktycznie bezbolesny. Zwykle wiele giełd wymagałoby przeniesienia bitcoinów do zewnętrznego portfela po ich zakupie, co może być kłopotliwe. Jednak Swyftx ułatwia handel dzienny, umożliwiając natychmiastową wymianę lub zakup bitcoinów. To wszystko dzięki zintegrowanemu portfelowi kryptowalutowemu na platformie, zapewniającemu bezproblemową obsługę.

Poza tym interfejs użytkownika Swyftx zapewnia łatwość użycia, co czyni go dobrą opcją dla nowych użytkowników. Profesjonalne wsparcie zespołu pomaga również w procesie, w którym zawsze możesz się do nich zwrócić po pomoc. Dzięki temu Swyftx może stać się wiodącą giełdą kryptowalut zarówno dla początkujących inwestorów, jak i doświadczonych inwestorów. Świadczy o tym wiele pozytywnych opinii klientów na temat tej wymiany, zarówno nowych użytkowników, jak i doświadczonych.

Inną kluczową cechą Swyftx są oferowane niskie opłaty. Zwykle, gdy giełda oferuje niższe opłaty, będziesz musiał sprawdzić, czy obejmuje to spready, gdy handlujesz kryptowalutą, czy nie. Powodem, dla którego Swyftx jest wyborem tysięcy Australijczyków, jest to, że dzięki Swyftx możesz również cieszyć się mniejszymi opłatami za spread.

Ponadto Swyftx zapewnia swoim użytkownikom bezpieczeństwo dzięki wielu warstwom bezpieczeństwa. Współpracują z firmą Auth0, która specjalizuje się w zabezpieczeniach platformy chmurowej, aby utrzymać najwyższy poziom haseł i konta w portfelu bitcoin. Twoje konto w Swyftx będzie również miało uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

3. Niezależna rezerwa

Independent Reserve była jedną z pierwszych giełd kryptowalut w Australii, założoną w 2013 roku. Nie bez powodu została uznana za najlepszą australijską giełdę cyfrową w 2019 roku. Independent Reserve ma na celu przekształcenie technologii kryptowalut w bezpieczne, solidne i regulowane usługi finansowe oraz wysoce uczciwe zachowanie.

Jedną z kluczowych funkcji giełdy jest kalkulator podatkowy kryptowaluty. Ta funkcja została opracowana przez firmę KPMG, która służy handlowcom przy szacowaniu ich zobowiązań podatkowych w zakresie ich portfela. Jest to niezwykle pomocna funkcja, z której można korzystać jednym kliknięciem przycisku. W oparciu o transakcje kupna lub sprzedaży bitcoinów użytkowników na giełdzie, narzędzie oszacuje potencjalną ekspozycję podatkową w czasie rzeczywistym. Dotyczy to nie tylko bitcoinów, ale także innych kryptowalut.

Oprócz Bitcoin na tej platformie możesz handlować innymi kryptowalutami, takimi jak Etherium i Litecoin. Dzięki wielowalutowej książce zamówień oferowanej przez Independent Reserve Twoje zamówienia mogą zostać zamienione na wybraną walutę. Zasadniczo pozwala to cieszyć się najlepszymi możliwymi cenami podczas handlu różnymi walutami cyfrowymi, ponieważ możesz przeglądać wszystkie zlecenia rynkowe, niezależnie od tego, w jakiej walucie fiducjarnej mogą być złożone.

Jeśli chodzi o opłaty transakcyjne, Independent Reserve ma system wielopoziomowy. Oznacza to, że im więcej handlujesz bitcoinem, tym będzie on tańszy. Na górnym końcu opłata wyniesie 0,5%, a najniższa na końcu osiągnie 0,1%. To zachęca użytkowników do handlu w większych ilościach. To dobra wiadomość, jeśli chcesz handlować bitcoinami na większe kwoty.

4. Binance

Binance rozpoczął swoją działalność w Chinach, ale od tego czasu eksplodował i jest obecnie jedną z najlepszych giełd kryptowalutowych na świecie. Jest to zdecydowanie jeden z faworytów w Australii. Binance to nie tylko platforma wymiany, ale także własny token kryptograficzny, który jest opcją płatności na giełdzie. Ponadto Binance zapewnia użytkownikom zintegrowany portfel do łatwego przechowywania lub przesyłania ich bitcoinów.

Kupowanie bitcoinów na Binance jest dość proste. Wystarczy wpłacić trochę środków, a następnie wybierz widok podstawowy lub zaawansowany w sekcji „wymiana”. Jeśli dopiero zaczynasz handlować bitcoinami, podstawowy pogląd prawdopodobnie będzie dla Ciebie najlepszy. Najlepszym sposobem na naukę jest samodzielne wypróbowanie i zbadanie, jak działa platforma.

Binance oferuje jedną z najniższych dostępnych opłat, średnio 0,1% za każdą transakcję. Jeśli zdecydujesz się zapłacić tokenem Binance, możesz nawet otrzymać 50% zniżki na opłatę, obniżając ją jeszcze bardziej.

Chociaż Binance jest jedną z naszych najlepszych giełd bitcoinów w Australii, być może nowi użytkownicy mogą nie podobać się interfejsowi użytkownika, ponieważ jest on nieco bardziej skomplikowany. Jednak doświadczeni użytkownicy mogą cieszyć się zaawansowanymi funkcjami. Niemniej jednak nie ma nic złego w wypróbowaniu tego i samemu zdecydowaniu.

5. Wymiana CoinJar

CoinJar uważa się za najdłużej działającą giełdę kryptowalut w Australii. Będąc wielokrotnie nagradzaną i wspieraną przez kapitał wysokiego ryzyka giełdą, CoinJar jest dumny z tego, że od momentu powstania w 2013 r. Obsługiwał ponad 400 tysięcy użytkowników. Od tego czasu współpracuje ze społecznością walut cyfrowych, rządem i organami regulacyjnymi, aby wprowadzić kryptowalutę do głównego nurtu.

Zwróć uwagę, że na oficjalnej stronie internetowej znajduje się CoinJar dla Instytucji, cyfrowe konto walutowe CoinJar do codziennego użytku oraz giełda CoinJar dla traderów. Jako indywidualny handlowiec możesz po prostu ominąć CoinJar w przypadku instytucji. Jeśli chodzi o pozostałe 2 opcje, zalecamy korzystanie z giełdy CoinJar dla handlowców, aby kupować i sprzedawać bitcoiny. Wynika to z niższych oferowanych opłat i lepszych funkcji.

CoinJar oferuje handel kryptowalutami fiat, co sprawia, że ​​jest to giełda dla początkujących, przyjazna dla nowych inwestorów. Oznacza to, że użytkownicy mogą zdeponować swoją walutę fiducjarną na swoje konto za pomocą gotówki, kart lub przelewu bankowego. Oczywiście lista dozwolonych walut fiducjarnych obejmuje AUD. Zwykle korzystanie z karty kredytowej lub debetowej nie jest akceptowane przez dużą liczbę giełd, ale jest udostępniane przez CoinJar. Ze wszystkich wymienionych metod można korzystać bez żadnych opłat.

Giełda CoinJar ma przejrzysty i ładny interfejs, który nie sprawiał nam żadnych problemów. Zawiera wykres kupujących i sprzedających, co jest miłą dodatkową przewagą w stosunku do Independent Reserve. Jednak Independent Reserve wygra z CoinJar pod względem oferowanej płynności. Dlatego dla tych, którzy chcą handlować dużymi ilościami bitcoinów, CoinJar może nie być najlepszym wyborem.

Giełda CoinJar oferuje również bezpłatny wbudowany portfel i oddzielną usługę płatności znaną jako CoinJar Swipe. Jednak CoinJar Swipe jest dostępny tylko dla obywateli lub mieszkańców Australii. Istnieje również aplikacja mobilna, za pomocą której można wykonywać przelewy pieniężne, znana jako CoinJar Touch. Są to wszystkie przydatne funkcje, które możesz sprawdzić. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, CoinJar wykorzystuje w swoich portfelach uwierzytelnianie dwuskładnikowe i ochronę hasłem. Zapewniają również, że 90% walut cyfrowych klientów jest przechowywanych offline w bezpiecznych miejscach.

Gdzie używać Bitcoin w Australii

Biorąc pod uwagę wielkość samej Australii, wykorzystanie bitcoinów jest w tym kraju dość ograniczone. Dzieje się tak, ponieważ duża część kraju składa się z odległych obszarów, które nie są przyjazne dla kryptowalut. Jednak miejsca, które akceptują bitcoiny, to generalnie największe miasta w Australii. Obejmuje to Melbourne, Perth, Sydney, Adelaide i Brisbane, z Melbourne i Sydney na czele. W tych miejscach kupcy, którzy akceptują bitcoiny, obejmują hotele, a nawet restauracje.

Często zadawane pytania (FAQ)

P: Czy Bitcoin jest legalny w Australii?

Tak, handel bitcoinami w Australii jest legalny. W rzeczywistości jednym z pierwszych krajów, które dołączyły do ​​szumu kryptograficznego, była Australia. AUSTRAC, który jest australijskim organem nadzoru wywiadu finansowego, ma uprawnienia do regulowania wszystkich giełd kryptowalut w całej Australii, tak aby wszystkie kryptowaluty musiały zostać zarejestrowane. Jednak było wiele przypadków, gdy legalność bitcoinów w Australii była kwestionowana z powodu kontrowersji dotyczących nielegalnych zakupów. Ale ogólnie, w oparciu o australijskie przepisy dotyczące kryptowalut, nie ma dowodów na to, że bitcoin byłby nielegalny. W większości przypadków Bitcoin jest uważany za stosunkowo bezpieczny w handlu, o ile nie wiąże się z żadnymi nielegalnymi działaniami.

P: Czy w Australii będę opodatkowany od Bitcoin?

Tak, będziesz podlegać opodatkowaniu. Według australijskiego urzędu skarbowego Bitcoin wraz z innymi kryptowalutami nie jest uznawany za walutę australijską lub walutę obcą. Zamiast tego bitcoin jest uważany za składnik aktywów dla celów podatku od zysków kapitałowych. Dlatego dla podatników oznacza to, że każdy zysk kapitałowy, jaki uzyskasz ze zbycia bitcoinów, będzie podlegał opodatkowaniu. Jasną stroną jest to, że gdybyś trzymał bitcoina przez 12 miesięcy lub dłużej, możesz cieszyć się zniżką do 50% podatku od zysków kapitałowych.

Jeśli bitcoin jest używany w transakcjach biznesowych zamiast dla osobistych korzyści, będziesz musiał uwzględnić wartość kryptowaluty w AUD jako część swojego zwykłego dochodu. W związku z tym będziesz podlegać tylko standardowemu podatkowi dochodowemu.