Recenzja Kraken (2021) – Czy ta wymiana kryptowalut jest dla Ciebie?

Kraken z siedzibą w San Francisco działa od 2011 roku i jest powszechnie uważany za jedną z najlepszych giełd kryptowalut na świecie. Jest to jedna z najbezpieczniejszych giełd, ponieważ ta giełda kryptowalut zapewnia szeroki zakres środków bezpieczeństwa, samoregulacyjne podejście i audyty bezpieczeństwa. Jak chwali się sam Kraken, giełda ta jest „konsekwentnie oceniana jako najlepsza i najbezpieczniejsza giełda kryptowalutowa przez niezależne media”.

Określenie najlepszej wymiany kryptowalut jest bardzo subiektywne, ale z pewnością Kraken należy do tych, które są powszechnie uważane za najbardziej wyrafinowane, renomowane i bezpieczne przez uczestników i handlowców rynków kryptowalut.

Funkcje handlowe

Kolejnym dużym plusem jest to, że opłaty Kraken należą do najniższych w branży, z darmowymi depozytami i bardzo konkurencyjnymi wypłatami i transakcjami. Dodatkowo możesz handlować w podróży, jeśli masz konto Kraken, korzystając z jego platformy internetowej lub jednej z jego aplikacji mobilnych.

Kraken ma największy wolumen obrotu Bitcoinami w euro spośród wszystkich giełd kryptowalutowych, które są dostępne i konsekwentnie znajduje się na najwyższej międzynarodowej giełdzie kryptowalutowej, zarówno w zakresie kupowania, jak i sprzedaży Bitcoinów oraz wolumenu handlu we wszystkich obsługiwanych kryptowalutach. Kraken jest jedną z pierwszych giełd kryptowalut, której wolumeny handlowe i ceny są uwzględnione w terminalu Bloomberg.

Kraken oferuje wyczerpującą gamę różnych opcji handlowych, od składania zwykłych ograniczonych zleceń i zleceń stop-loss po transakcje z depozytem zabezpieczającym i ciemną pulę. Kraken to platforma handlowa, która umożliwia transakcje nie tylko między parami kryptowalut, ale także między walutami fiducjarnymi (dolary kanadyjskie, dolary amerykańskie), więc jest to doskonała brama do kryptowalut.

W czasie swojej obecności na giełdzie kryptowalut, Kraken wyrobił sobie markę dla następujących funkcji:

  • Fiat-To-Crypto onramp z wysoką płynnością. Kraken umożliwia handel ponad 32 różnymi rodzajami kryptowalut na ponad 140 rynkach z 6 różnymi walutami fiducjarnymi. USD, EUR, CAD, JPY, GBP i CHF.
  • Ciemny basen. Kraken to giełda kryptowalut, która oferuje niewidoczną księgę zamówień, zwaną inaczej ciemną pulą. Każdy handlowiec zna tylko swoje zamówienia i może handlować anonimowo, nie ujawniając swoich zainteresowań innym handlowcom. Usługa OTC w Krakowie. Przedsiębiorca, który konsekwentnie handluje z dużym wolumenem, może skorzystać z
  • Kraken OTC z usługą jeden na jeden.
  • Całodobowe biuro obsługi klienta. Kraken oferuje globalny czat obsługi klienta 24/7 na wypadek, gdyby jego użytkownicy mieli jakiekolwiek pytania wymagające pomocy.
  • Handel z depozytem zabezpieczającym i kontraktami terminowymi. Giełda kryptowalut Kraken oferuje handel z depozytem zabezpieczającym z dźwignią do 5x
  • Forex. Używając Krakena, możesz wymienić swoją walutę fiducjarną na jedną z sześciu innych obsługiwanych walut fiducjarnych.
  • Bezpieczna i godna zaufania platforma. Kraken jest liderem w branży, jeśli mówisz o bezpieczeństwie kryptowalut, ponieważ Kraken nigdy wcześniej nie został zhakowany, więc możesz mieć pewność, że Twoje fundusze są bezpieczne, gdy pozostają pod opieką giełdy.

Oprócz handlu Bitcoinami, inne kryptowaluty obsługiwane przez Kraken to:

Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Monero (XMR), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Stellar / Lumens (XLM), Ethereum Classic (ETC), Augur REP tokens (REP) , ICONOMI (ICN), Melon (MLN), Zcash (ZEC), Dogecoin (XDG), Tether (USDT), Gnosis (GNO) i EOS (EOS).

Jeśli chodzi o rzeczywiste oprogramowanie handlowe, w którym kupujący i handlowcy mogą dokonywać transakcji, Kraken został uznany za dobry, ale nie pozbawiony miejsca na ulepszenia. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych giełd kryptowalut, Kraken napotyka problemy z serwerem, gdy ruch i wielkość zamówień osiągają szczyt. Jednak Kraken niedawno wydał pełną aktualizację swojej platformy transakcyjnej, która ma poprawić zarówno jej użyteczność, płynność, jak i rozwiązać problem awarii witryny w szczytowych godzinach handlu..

Oprócz zwykłej standardowej platformy handlowej do kupowania i sprzedawania kryptowalut, KRaken oferuje również doświadczonym handlowcom, takie jak handel z depozytem zabezpieczającym z dźwignią do 5x i opcją zajęcia krótkiej pozycji.

Kraken stara się dodać do swojej platformy dane rynkowe i narzędzia handlowe o wartości dodanej, często poprzez różne przejęcia, takie jak zakup strumieni cen kryptowalut na żywo w 2019 r. I Cryptowatch, który jest specjalistą od wykresów.

Podsumowując, Kraken to stara cyfrowa giełda aktywów dla traderów szukających fiat na rampie i poza nią, ponieważ Kraken oferuje różnorodne funkcje i zaawansowane opcje handlu dla każdego doświadczonego tradera, a także proste opcje handlowe dla entuzjastów kryptowalut, którzy są nowi do sceny kryptowalut.

Historia wymiany i tło

Założona w 2011 roku przez pioniera kryptowalut Jesse Powella i uruchomiona w 2013 roku. Od tego czasu stała się jedną z najbardziej renomowanych giełd w branży. Kraken z siedzibą w San Francisco w Stanach Zjednoczonych jest w pełni regulowaną giełdą, co oznacza, że ​​Kraken zapewnia, że ​​jego inwestorzy o dużym wolumenie przechodzą czeki Poznaj swojego klienta (KYC), aby móc handlować. Poza tym, spośród wszystkich giełd kryptowalut, ma zaszczyt zostać wybrany przez Sąd Okręgowy w Tokio do obsługi roszczeń odszkodowawczych klientów związanych z niesławnym upadkiem Mt. Gox w 2014 roku.

Podczas swojej wieloletniej działalności Kraken zyskał solidną reputację jako bezpieczna giełda i popularny wybór wśród traderów i inwestorów instytucjonalnych. Ut us aksi ibe, jeśli pierwsze giełdy kryptograficzne, które przejdą audyt kryptograficzny Proof-Of-Reserves i dostarczą informacje o cenie rynkowej kryptowalut do terminala Bloomberg.

Giełda Kraken podlega samoregulacji i jest zgodna z zasadami i przepisami we wszystkich obsługiwanych przez nią jurysdykcjach. Giełda Kraken jest również zarejestrowana jako MOney Service Business (MSBN) w FinCEN w Stanach Zjednoczonych (numer rejestracyjny 31000136371793) i FINTRAC w Kanadzie (numer rejestracyjny M19343731). W Wielkiej Brytanii Financial COnduct Authority reguluje kontrakt Kraken Futures (numer rejestracyjny 757895).

Centrala giełdy znajduje się w San Francisco, ale ma biura w różnych miastach na całym świecie, w tym w Nowym Jorku, Londynie w Wielkiej Brytanii, Chiyoda City w Japonii i Singapurze. Według Craft.Co, giełda Kraken otrzymała ponad 126 milionów dolarów kapitału podwyższonego ryzyka. Z tego powodu przejął szereg start-upów zorientowanych na kryptowaluty, takich jak CryptoWatch, CleverCoin, Coinsetter, Cavirter, Bit Trade, Crypto Facilities and Interchange.

Strona internetowa Krakena ma całą zawartość w języku angielskim – a nawet więcej, do wyboru między językiem angielskim amerykańskim i brytyjskim, w zależności od tego, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Ponadto witryna jest dostępna w ośmiu innych językach, w tym hiszpańskim, francuskim, włoskim, portugalskim, rosyjskim, tureckim, chińskim i japońskim (mimo że Japonia nie znajduje się obecnie na liście obsługiwanych krajów)

Weryfikacja

Proces weryfikacji Krakena jest dość prosty, ale jeśli chodzi o weryfikacje wyższego poziomu, Kraken może być nieco surowy. W sumie jest około czterech poziomów. Poziom 1 może zająć tylko kilka minut i zostanie wykonany automatycznie, jeśli wszystko zostanie przesłane poprawnie. Potencjalnie może to potrwać dłużej, jeśli aplikacja wymaga ręcznego sprawdzenia.

Weryfikacja poziomu 2 i 3 zwykle trwa kilka dni, podczas gdy poziom 4, znany również jako weryfikacja korporacyjna, trwa obecnie dłużej niż 5 dni ze względu na zwiększony popyt.

Należy zwrócić uwagę na to, że Kraken nie zezwala na wpłaty, wypłaty ani weryfikację handlu. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób limity użytkowników zwiększają się wraz z poziomami.

Poziom 1 (Starter) – W przypadku Poziomu 1 użytkownicy mogą dokonywać wpłat i wypłat wyłącznie w walutach cyfrowych. Handel może być wykonywany zarówno w walutach cyfrowych, jak i fiducjarnych. Aby uzyskać weryfikację poziomu 1, należy podać imię i nazwisko użytkownika, datę urodzenia, kraj zamieszkania oraz adres fizyczny i numer telefonu.

Poziom 2 (średniozaawansowany) – udostępnione zostaną wpłaty, wypłaty i handel w walucie cyfrowej. Handel z depozytem zabezpieczającym jest również dostępny dla zweryfikowanych kont. Weryfikacja pośrednia wymaga: ważnego dokumentu tożsamości, aktualnego dowodu zamieszkania, zawodu i numeru ubezpieczenia społecznego (dla klientów z USA)

Poziom 3 (Pro) – Jeśli masz konto Kraken 3 poziomu, depozyty i wypłaty fiducjarne są ograniczone do 10 milionów dolarów każdego dnia i 100 milionów dolarów każdego miesiąca. Wypłaty w walutach cyfrowych są ograniczone do 10 mln USD dziennie i 300 mln USD miesięcznie. Konta poziomu 3 (pro) kraken nie będą miały limitu depozytów dla użytkowników wersji Pro. Weryfikacja poziomu 3 wymaga wypełnienia i podpisania dodatkowych kwestionariuszy KYC.

Opłaty handlowe

Kraken jest jedną z giełd kryptowalut, która drastycznie obniża swoje ceny, aby wyprzedzić konkurencję i jest obecnie jedną z najtańszych platform handlowych. Giełda pobiera następujące opłaty za wypłatę fiat:

Wypłata EUR SEPA – tylko kraje EOG 0,09 euro

Przelew bankowy SWIFT GBP – 0,125% z minimalną opłatą 35 USD

USD FedWire – dostępny w USA, opłata zryczałtowana w wysokości 5 USD

CAD EFT – tylko Kanada, 0,25%

JPY SWIFT – na całym świecie, 0,125% z minimalną opłatą 35 USD

Wszystkie opłaty są naliczane za każdą transakcję, oprócz opłat za wpłaty i wypłaty, i ogólnie dzielą się na cztery kategorie: zwykłe opłaty transakcyjne, opłaty transakcyjne za stablecoin, opłaty transakcyjne z ciemnego puli i opłaty za transakcje z depozytem zabezpieczającym.

Producent & Opłaty za przyjęcie

Opłaty Kraken za depozyty są stałe dla większości przelewów. ACH i Fedwire kosztują 5 USD, podczas gdy depozyty SWIFT kosztują 35 USD / EUR, a przelewy SEPA są bezpłatne, jeśli są wysyłane za pośrednictwem FIDOR Bank. Większość dokonywanych wpłat kryptowalut jest bezpłatna, z wyjątkiem mniejszych, mniej płynnych monet.

Regularne opłaty transakcyjne są naliczane zarówno od twórcy, jak i biorcy, i zaczynają się od 0,16% dla producenta i 0,26% dla takera. Procent opłat transakcyjnych na ogół spada wraz ze wzrostem wolumenu obrotu i potencjalnie spada do 0,00% dla producenta i 0,10% dla przyjmującego.

W przypadku par handlowych zawierających stablecoiny obowiązywałyby różne opłaty. Tutaj płacisz 0,20% lub mniej w oparciu o 30-dniowy wolumen na transakcję, niezależnie od tego, czy jesteś przyjmującym, czy twórcą. Inwestorzy o wysokim wolumenie wymieniający ponad 1 000 000 USD miesięcznie na stabilne monety nie płacą jednak żadnych opłat.

Kraken oferuje przyszłe opłaty od -0,0020%, co jest natychmiastowym rabatem dla twórców i 0,075% dla takerów.

Handel marżą

Jeśli chodzi o opłaty za transakcje z depozytem zabezpieczającym, Kraken pobiera opłatę za otwarcie w wysokości od 0,01% do 0,002% oraz opłatę za rolowanie w wysokości 0,01% -0,02% po każdych 4 godzinach do otwarcia pozycji lewarowanej na platformie transakcyjnej. W związku z tym Kraken pobiera mniej niż wszystkie główne giełdy z depozytem zabezpieczającym, chociaż te transakcje stają się droższe, im dłużej twoja pozycja pozostaje otwarta.

Limity limitu depozytu zabezpieczającego na tej giełdzie zależą również od poziomu weryfikacji, przy czym maksymalna dźwignia dostępna w Kraken wynosi 5x.

Ciemny basen

Wpłaty i wypłaty

Jeszcze jedna kategoria opłat Kraken dotyczy wpłat i wypłat. W przypadku depozytów na tej giełdzie nie są pobierane żadne opłaty za większość kryptowalut. W przypadku niektórych nowszych lub bardziej rzadkich walut będą naliczane opłaty za depozyt i portfel.

Kraken pobiera opłatę za wszystkie wypłaty. W porównaniu z innymi giełdami Kraken nie są najniższe w porównaniu z innymi giełdami, ale nie są też kosztowne i wszystko zależy od wypłaty kryptowaluty.

W przypadku walut fiducjarnych Kraken pobiera również opłatę za ich wypłatę. Standardowy przelew amerykański lub przelew bankowy kosztowałby 5 USD za transakcję, a globalna transakcja SWIFT USD wiąże się z opłatą w wysokości 35 USD. Wypłata EUR przelewem bankowym Sepa kosztowałaby cię około 0,09 EUR, podczas gdy światowy przelew SWIFT za pośrednictwem depozytu Etana kosztuje również 35 EUR. Wypłaty w CAD, GBP, CHY i JPY są możliwe, ale różnią się w zależności od metody transakcji.

W porównaniu z innymi giełdami, opłaty Kraken są tańsze niż Bitstampy na poziomie 0,5% za transakcję, ale nieco droższe niż Coinbase Pro (0,15% twórców i 0,25% takerów) i Bitfinex, który może pochwalić się najniższymi opłatami za realizację zleceń wśród głównych głównych fiat-to – giełdy kryptograficzne u twórców 0,10%, przyjmujących 0,20%)

Podsumowując, Kraken wydaje się oferować niskie opłaty, są one uzasadnione i rozsądne. W związku z tym giełda Krakena przypada na tańszy koniec regulowanych giełd.

Handlowy

Kraken oferuje mniej niż dziesięć różnych kryptowalut do handlu, ale giełda oferuje opcję dokonywania bezpośrednich transakcji między wszystkimi dostępnymi parami. W sumie pięć walut fiducjarnych, giełda daje każdemu wystarczającą liczbę opcji handlowych.

Kraken to również najlepszy wybór dla tych, którzy chcą mieć maksymalną kontrolę nad swoimi transakcjami.

Handel na marginesie nie jest dostępny dla wszystkich par walutowych, ale tylko dla następujących najbardziej płynnych altcoinów: Augur, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Monero, RIpple i Tether.

Użytkownicy mogą handlować tymi monetami z marżą w stosunku do USD i EUR lub z Ethereum i Bitcoinami. Jednak wysokość dźwigni zależy od monety, która waha się od 2x do 5x.

Giełda Kraken wprowadza obecnie handel futures, w którym można handlować z dźwignią do 50x. Jednak handel futures jest dostępny tylko dla zweryfikowanych użytkowników, którzy znajdują się poza Stanami Zjednoczonymi. Perpetual futures są dostępne, ale są kwotowane w USD.

Użytkownicy mogą również wykorzystywać różne typy zleceń do zarządzania ryzykiem, takie jak zlecenia z limitem, zlecenia zaawansowane z predefiniowanymi wyzwalaczami, pozycje lewarowane, transakcje z depozytem zabezpieczającym, a także krótka sprzedaż.

Łatwość użycia

Kraken to oprogramowanie, które jest wysoko oceniane zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących handlowców kryptowalut. Ich interfejs oferuje proste, średnio zaawansowane i zaawansowane szablony, które pomagają początkującym uzyskać orientację, a jednocześnie pozwalają doświadczonym handlowcom na wykorzystanie wszystkich zaawansowanych opcji, których potrzebują.

Platforma handlowa zapewnia również oficjalną aplikację na iOS i aplikację na Androida, która zawiera wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do korzystania z konta Kraken do handlu. Pamiętaj, że musisz podłączyć swój klucz API, aby korzystać z aplikacji, więc przed zainstalowaniem aplikacji musisz zapoznać się z instrukcjami konfiguracji. Platforma Kraken Futures działa obecnie w innej aplikacji na urządzenia mobilne, więc możesz ją znaleźć w Sklepie Play.

Bezpieczeństwo

Kraken jest prawdopodobnie jedną z najbezpieczniejszych giełd kryptowalut online na świecie, a poziomy bezpieczeństwa są ogólnie uważane za bardzo wysokie. Po upadku Mt Gox Kraken był jedną z pierwszych firm, które stworzyły potwierdzony kryptograficznie dowód rezerw, który pokazuje, że giełda posiada 100% środków klientów, a powinna. Większość funduszy przechowują w trybie offline w formie chłodni, a serwery są przechowywane w bezpiecznych lokalizacjach obsługiwanych przez najlepszych ochroniarzy, skanery siatkówki i nadzór wideo na najwyższym poziomie.

Jednak Kraken wymaga wysokich form weryfikacji tożsamości posiadaczy kont w porównaniu z niektórymi innymi giełdami kryptowalut. Jest to w dużej mierze związane z tym, czy posiadacze kont chcą dokonywać wpłat lub wypłat w walutach fiducjarnych, a także kryptowalutach, ponieważ Kraken dobrowolnie działa zgodnie z ogólnymi standardami bankowymi w tej dziedzinie..

Kraken zastosował również środki bezpieczeństwa, aby chronić fundusze przed włamaniem, jako takie ma reputację giełdy, która nigdy nie została zhakowana. Depozyty i środki na koncie są odizolowane od wszystkich systemów online i same są chronione przez systemy bezpieczeństwa, takie jak „uwierzytelnianie dwuskładnikowe”, więc nikt nie będzie mógł zalogować się na konto użytkownika, jeśli nie ma dostępu zarówno do nazwy użytkownika, jak i haseł.

Bezpieczeństwo w zakresie płynności Krakena jest również niezwykle wysokie przy zastosowaniu wysokiego poziomu szyfrowania. Giełda utrzymuje pełne rezerwy, więc nie ma możliwości, aby „run bankowy” zagroził płynności, a fundusze klientów są oddzielone, jak wspomniano wcześniej, od funduszy operacyjnych i rachunków.

Jeśli chodzi o uwierzytelnianie dwuskładnikowe, firma wykorzystuje szyfrowanie PGP do komunikacji e-mail i globalną blokadę ustawień, która jest mechanizmem zapobiegającym zmianom konta w określonym przedziale czasu.

Chociaż Kraken nigdy nie został zhakowany, istnieją przypadki, w których użytkownicy zhakowali swoje konta z powodu braku uwierzytelniania dwuskładnikowego z powodu nieostrożności.

Chociaż Kraken ma najwyższy poziom bezpieczeństwa, jedną rzeczą, która przytrafia się wielu jego użytkownikom, są problemy z pojemnością, gdy na rynku występuje duża zmienność. Jest to problem, ponieważ chcesz szybko zareagować na zmianę rynku lub chcesz kupić / sprzedać, ale giełda nie reaguje.

Wsparcie

Kraken oferuje całodobową obsługę klienta za pośrednictwem natychmiastowej poczty e-mail i odpowiedzi na czacie online. Jednak Kraken nie oferuje żadnego numeru telefonu, z którym można się skontaktować, ponieważ chcieliby zapobiec oszustwom. Jakość wsparcia jest jednak raczej niska, ponieważ czasami reakcja zajmuje kilka dni i zmusza użytkowników do polegania na innych środkach, takich jak jedna osoba, która skorzystała z Reddit, aby zostać usłyszanym.

W związku z tym wsparcie jest nadal ogólnie uznawanym obszarem, w którym Kraken mógłby zrobić najwięcej, aby poprawić, a czas potrzebny na otrzymanie odpowiedzi jest najczęściej krytykowanym elementem. Poza tym generalnie nie ma innych poważnych skarg do KRaken.

Od tego czasu Kraken otworzył również własny wątek Reddit, w którym próbują się komunikować i próbować publicznie odpowiadać na zapytania użytkowników, jeśli ma to zastosowanie.

Ponadto Kraken prowadzi również unikalny system oddzwaniania, który pozwala użytkownikom zostawić im wiadomość na bilecie na platformie transakcyjnej, a obsługa klienta Kraken oddzwoni na Twój wcześniej zarejestrowany numer telefonu.

Godziny otwarcia są od poniedziałku do piątku, od 12:00 do 24:00 czasu UTC. Należy jednak pamiętać, że ponieważ wsparcie telefoniczne nie jest dostępne, uzyskanie pomocy w przypadku problemów z weryfikacją, logowaniem lub handlem może być kłopotliwe, a użytkownicy mogą być aktualizowani tylko przez Kraken za pomocą ogólnych aktualizacji i pomocy związanej z depozytami kryptowalut.

Często zadawane pytania (FAQ)

P: Czy możesz kupić Bitcoiny na Kraken??

Tak, możesz kupić Bitcoiny bezpośrednio na Kraken za pomocą przelewu bankowego lub przelewu bankowego jako jednej z wielu metod płatności. Aby dokonać zakupu na Kraken, musisz najpierw zweryfikować swoje konto.

P: Czy Kraken jest lepszy niż Coinbase?

Pod względem niskich opłat Kraken jest zdecydowanie lepszy niż Coinbase, ponieważ KRaken pobiera tylko 0,26% opłat transakcyjnych, podczas gdy Coinbase pobiera stałą opłatę w wysokości 1,99 USD + 3,99% za transakcje kartą kredytową.

P: Kto jest właścicielem Krakena?

Kraken jest własnością Payward INC., A większość udziałów posiada Jesse Powell.

P: Czy Kraken nadaje się do handlu?

Tak, Kraken jest giełdą ze stosunkowo niskimi opłatami i obecnie na giełdzie KRaken dostępnych jest ponad 30 różnych par handlowych.

P: Jak mogę wypłacić waluty Fiata z Krakena?

Pieniądze z Kraken można wypłacać tylko za pomocą przelewu bankowego w przypadku transakcji bankowych. Istnieje kilka innych opcji, takich jak używanie ACH i FedWire dla obsługiwanego typu waluty fiducjarnej. Warto zauważyć, że wszystkie pierwsze wpłaty przechodzą przez tymczasowy 72-godzinny okres blokady, a środki można wypłacić z konta dopiero po tym..