8 najlepszych giełd kryptowalut w Malezji – zaktualizowana lista w 2021 r

Wprowadzenie

Chcesz kupić Bitcoin w Malezji? Zasadniczo istnieją trzy sposoby zakupu kryptowaluty w Malezji. Możesz go kupić, wydobyć lub zarobić na sprzedaży produktów lub usług. Kupowanie Bitcoinów za pośrednictwem giełd kryptowalut to najłatwiejszy sposób.

Technicznie rzecz biorąc, nie potrzebujesz wymiany, aby kupować kryptowalutę – o ile chcesz znaleźć kogoś z Bitcoinem (lub wybraną przez siebie kryptowalutą), uzgodnij cenę, aby wysłali ją do swojego portfela (który może być oprogramowanie, którego używasz do “ przechowywania ” Bitcoinów). Kupowanie na giełdzie upraszcza ten proces. Łączy kupujących i sprzedających oraz oferuje portfel, dzięki czemu nie musisz utrzymywać własnego.

Nie chcesz jednak po prostu wybierać żadnej giełdy. giełdy kryptowalut, z których wiele jest nieuregulowanych, są celem kradzieży i oszustw. Istnieje możliwość, że niektóre giełdy znikną wraz z funduszami zainwestowanymi przez ich użytkowników. Istnieje to ryzyko, jak również i tak zmienne inwestycje w kryptowaluty.

Wybraliśmy 8 giełd kryptowalut w Malezji, które naszym zdaniem najlepiej odpowiadałyby Twoim potrzebom, gdy inwestujesz w kryptowaluty.

Najlepsze malezyjskie giełdy kryptowalut

1. e-Toro

E -toro to jedna platforma handlu społecznościowego, która pozwala kupującym i sprzedającym zobaczyć transakcje dokonywane przez innych. W związku z tym umożliwia handlowcom kopiowanie najlepszych inwestorów znajdujących się na platformie. Ma intuicyjny układ handlu w porównaniu z innymi platformami handlowymi.

Funkcje handlowe

E-toro obsługuje kryptowaluty, takie jak BCH, ZEC, LTC i inne. Można je łatwo wymienić na inne waluty za pomocą aplikacji portfela. eToro oferuje szereg metod płatności, takich jak opcje wpłat, takie jak Paypal, Giropay, karty kredytowe i debetowe, przelewy bankowe i WebMoney.

eToro umożliwia swoim kupującym i sprzedającym wysyłanie i otrzymywanie środków z portfeli zewnętrznych, ale tylko w przypadku kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum i XRP.

Opłaty

Opłaty eToro są wyższe w porównaniu z innymi giełdami internetowymi. Ich nocna pozycja w dni powszednie kosztuje 0,24 USD za każde 1000 USD lewarowanej długiej ekspozycji. eToro nie pobiera żadnych opłat za pozycje nielewarowane, ale potrójnie w przypadku pozycji lewarowanych utrzymywanych w weekend.

eToro pobiera również opłatę za wypłatę środków do banku lub karty kredytowej o minimalnej kwocie wypłaty 50 USD. Jedną opłatą, której nie ma na innych platformach, jest to, że eToro pobiera opłatę za brak aktywności, która zaczyna naliczać po roku i wynosi 10 USD miesięcznie.

Bezpieczeństwo

eToro stosuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoich kontach. Fundusze są również zabezpieczone w bankach poziomu 1, a wszystkie dane osobowe są chronione przez szyfrowanie SSL. eToro jest również regulowane zgodnie z FCA, CySEC i ASIC ze wsparciem 24/7 w przypadku jakichkolwiek problemów.

2. Luno

Luno jest jedną z najlepszych giełd, jeśli chcesz kupić Bitcoin w Malezji, ponieważ wśród walut fiducjarnych, w stosunku do których zapewniają handel kryptowalutami, zawiera MYR. Ich opłaty za usługi maklerskie (LBS) są standardową ceną rynkową zakupu i sprzedaży kryptowalut.

Funkcje handlowe

Luno oferuje pewne limity wpłat w zależności od poziomów weryfikacji, które obejmują:

Weryfikacja e-mail: nie będziesz w stanie dokonywać wypłat ani wpłat, jeśli wcześniej nie zweryfikujesz swojego adresu e-mail.

Weryfikacja telefoniczna: będziesz mógł wypłacić i wpłacić do 1000 euro.

Weryfikacja dowodu osobistego: będziesz mógł wypłacić i wpłacić do 5000 euro.

Weryfikacja adresu zamieszkania: będziesz mógł wypłacić i wpłacić do 100 000 euro

Luno oferuje również własny portfel jako tymczasową opcję przechowywania monet przed przeniesieniem monet do portfela, który kontrolujesz.

Opcja handlu Fiat w Luno zapewnia również zaawansowane funkcje, takie jak raporty, automatyczne transakcje, wykresy i dostęp do API, które zapewniają użytkownikom dogłębny wgląd w ich możliwe inwestycje. Jednak na Lunie istnieje wyjątkowo niski wolumen obrotu.

Opłaty

Luno ma jedną z bardziej przystępnych stawek opłat na rynku. Nie pobierają żadnych opłat za otrzymywanie kryptowalut, ale pobierają 0,10 MYR za wypłaty i 0,70 MYR za natychmiastowy przelew FPX za wpłaty. Jeśli jednak dokonujesz wpłaty za pomocą Interbank GIRO, nie ma żadnych opłat.

Podobnie jak w przypadku większości giełd pobierają opłatę za producenta & opłaty taker zaczynające się odpowiednio od 0,25% i 0,50%, które maleją wraz ze wzrostem wolumenu transakcji począwszy od 439999,99 MYR

Bezpieczeństwo

Luno zapewnia swoim użytkownikom zabezpieczenia na poziomie banku, aby zapewnić bezpieczeństwo ich prywatnych informacji. Wszystkie klucze klienta są przechowywane w skrytkach depozytowych w bezpiecznych miejscach, a przedstawiciele firmy twierdzą, że żadna osoba nie ma dostępu do więcej niż jednej skrytki depozytowej z kluczami

3. Coinmama

Coinmama to jeden z brokerów kryptowalut, który jest jedną z bardziej renomowanych giełd na świecie. Jednak w przeciwieństwie do powszechnego przekonania, Coinmama w rzeczywistości nie pozwala swoim inwestorom na wymianę kryptowalut z innymi inwestorami, ale kupujesz i sprzedajesz krypto bezpośrednio od Coinmama.

Funkcje handlowe

Coinmama obsługuje Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Ripple XRP, Cardano, Litecoin i QTUM. Akceptują również każdą walutę fiducjarną, która obejmuje MYR. Ponieważ jednak Coinmama koncentruje się głównie na Europie, wyświetlają ceny kryptowalut za pomocą USD, EUR, GBP, CAD i AUD.

Co więcej, Coinmama pozwala na zakup Bitcoinów za pomocą karty kredytowej, ale musisz zwrócić uwagę na cenę.

Opłaty

Coinmama oblicza opłaty na podstawie procentu ceny spot z prowizją sięgającą 3,9% za pomocą przelewów bankowych SEPA i 5% prowizją za momentum w przypadku korzystania z karty kredytowej.

W porównaniu z giełdami w pozostałej części świata, które pobierają nieco mniej niż 5%, opłaty Coinmama są nieco powyżej średniej, ale nadal dość konkurencyjne.

Bezpieczeństwo

Coinmama ma jedno z najlepszych zabezpieczeń, jakie mają jakiekolwiek giełdy Bitcoin, ponieważ nigdy nie skradziono im żadnej kryptowaluty z platformy. Dodatkowo, po zakupie Coinmama dostarcza bitcoiny bezpośrednio do twojego portfela, więc jest mało prawdopodobne, że stracisz swoje środki podczas tego procesu.

Coinmama obsługuje również uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla swoich kont

4. Bitpanda

Bitpanda jest brokerem Bitcoin. To rzeczywiście dobra giełda bitcoinów, jeśli chcesz inwestować w kryptowaluty, ponieważ oferują one szeroką gamę metod płatności w dobrych cenach.

Funkcje handlowe.

Bitpanda obsługuje ponad 30 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin na swojej platformie. Podobnie jak Luno na tej liście, nakładają ograniczenia na swoich inwestorów co do tego, ile mogą kupić lub sprzedać na poziomach weryfikacji.

Weryfikacja adresu e-mail: za pomocą zweryfikowanego adresu e-mail możesz sprzedać tylko do 1000 EUR bitcoinów dziennie i do 7500 EUR miesięcznie. Nie możesz kupić żadnych Bitcoinów

Numer telefonu: Po zweryfikowaniu numeru telefonu możesz kupować Bitcoiny za pomocą dowolnych płatności, w tym przelewu bankowego Giro i przelewu bankowego, ale nie możesz kupować za pomocą kart kredytowych.

Zweryfikowany identyfikator: Po zweryfikowaniu identyfikatora możesz kupować Bitcoiny za pomocą karty kredytowej do 350 EUR dziennie i do 10000 miesięcznie.

Opłaty

Bitpanda nie wyświetla publicznie swoich opłat na swojej stronie internetowej, ale są one niskie, ponieważ ich cena spotowa monet nie jest wyższa niż jakiekolwiek inne ceny. Bitpanda pobiera oddzielny zestaw opłat za transakcje przychodzące i wychodzące z platformy. Na przykład, jeśli zdeponujesz mniej niż 0,05 Bitcoina, zapłacisz opłatę depozytową w wysokości 0,0001 BTC. JEŚLI wypłacisz mniej niż 0,0015 BTC, musisz uiścić opłatę za wypłatę w wysokości 0,00049680 BTC.

Bezpieczeństwo

Bitpanda oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoich kontach, a także przechowuje większość zainwestowanych środków swoich klientów w zimnych portfelach w bezpiecznych lokalizacjach przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Użytkownicy mogą również zobaczyć swoje aktywne sesje urządzeń i mają możliwość wylogowania się i zamknięcia aktywnych sesji przy użyciu innego urządzenia.

5. Kraken

Recenzja Kraken

Jedną z charakterystycznych cech Krakena jest to, że zapewniają wsparcie w handlu marżą, a ze względu na zgodność regulacyjną z granicami USA są dobrą opcją dla profesjonalnych handlowców i inwestorów instytucjonalnych.

Funkcje handlowe.

Kraken obsługuje dużą liczbę bitcoinów na swoich platformach giełdowych i transakcyjnych, a także umożliwia swoim użytkownikom wpłacanie dowolnych monet, które obsługują, na swoją platformę, ale wypłaty są ograniczone dla tych, którzy nie przeszli weryfikacji KYC.

Jednak weryfikacja KYC musi zostać zakończona, zanim będzie można dokonać wpłaty w walucie Fiata. Obsługiwane waluty fiducjarne to USD, GBP, EUR i CAD /

Opłaty

Kraken ma rozsądne opłaty transakcyjne, ponieważ od handlowców, którzy osiągają wolumen mniejszy niż 50000 USD, oczekuje się tylko około 0,16% prowizji od producenta i 0,26% taker fee z coraz wyższymi rabatami dla tych, którzy zwiększają wolumeny transakcji. Najwyższy rabat, jaki może uzyskać inwestor, umożliwiłby mu płacenie opłaty za producenta i tylko 0,10% taker prowizji przy 10000000 USD miesięcznie.

Bezpieczeństwo

Kraken nigdy nie został zhakowany, co czyni go jedną z najlepszych giełd kryptowalut na świecie. Oferują również szereg funkcji bezpieczeństwa, z których można skorzystać, takich jak 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe). W celu zwiększenia bezpieczeństwa możliwe są również wszelkie wypłaty dokonywane za pośrednictwem poczty elektronicznej.

6. Cex.IO

Cex.IO to giełda bitcoinów, która zapewnia swoim użytkownikom handel kryptowalutami, a także jest obsługiwana na urządzeniach mobilnych.

Funkcje handlowe.

Cex.IO obsługuje: ETH, DASH, Ripple (XRP), Bitcoin Gold (BTG), ZEC, Bitcoin Cash (BCH) i BTC. Waluty fiata, którymi można handlować, to USD, GBP, Euro, a także rubel rosyjski.

Metody płatności Cex.io obejmują karty kredytowe lub debetowe Mastercard i Visa, a także przelew bankowy przy użyciu Swift i SEPA zarówno dla wpłat, jak i wypłat.

Opłaty

Cex.io pobiera opłaty jako procent 30-dniowego wolumenu tradera, zaczynając od 0,25% opłat takera i 0,16% prowizji producenta dla wartości poniżej 5 BTC do 0,10% opłat takera i 0,00% prowizji producenta dla wolumenu obrotu >6000 BTC w ciągu 30 dni.

Bezpieczeństwo

Cex.IO to jedna z najlepszych giełd kryptograficznych, która zapewnia bezpieczeństwo inwestycji, ponieważ wykorzystuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe, szyfrowanie danych. Certyfikaty SSL i stosowanie wewnętrznej polityki i procedur AML / KYC.

7. Binance

Binance jest znane jako posiadające jeden z najwyższych wolumenów handlu Bitcoinem na świecie, a także może pochwalić się najszybszą obecnie platformą na rynku kryptowalut.

Funkcje handlowe.

Binance obsługuje wiele kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Tezos, ORchid i Golem.

Pozwalają swoim użytkownikom dokonywać wpłat i wypłat zarówno w kryptowalutach, jak i walutach fiducjarnych przy użyciu metod płatności, takich jak karty debetowe i kredytowe, przelewy bankowe i płatności osób trzecich.

Opłaty

Opłaty Binance są wielopoziomowe i oparte na 30-dniowym skumulowanym wolumenie obrotu podobnym do Cex.io i są podzielone na poziomy VIP, począwszy od Poziomu 0 do Poziomu 9. Opłaty dla twórców i przyjmujących IT mogą wynosić od 0,1% dla producenta i odbierającego do 0,02% /0.04% na podstawie statusu poziomu VIP.

Bezpieczeństwo

Binance zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, aby chronić dane osobowe swoich użytkowników i zasoby użytkowników, w tym uwierzytelnianie dwuetapowe, uwierzytelnianie Google, uwierzytelnianie za pomocą wiadomości SMS i uwierzytelnianie adresu e-mail.

8. Lokalne bitcoiny

LocalBitcoins to giełda Bitcoin P2P (Peer to Peer), w której kupujący i sprzedający uzgadniają warunki handlowe, a LocalBitcoins.com jest używana jako depozyt. Jest podobny do Shopee lub Lazada, ale z kryptowalutami.

Funkcje handlowe.

Ponieważ LocalBitcoins to usługa depozytowa, ich użytkownicy mogą swobodnie kupować i sprzedawać przy użyciu wszelkich dostępnych metod płatności. Różnica między tą giełdą a innymi platformami transakcyjnymi polega na tym, że będziesz musiał fizycznie spotkać się lub połączyć cyfrowo z osobą, której kupujesz lub sprzedajesz.

Opłaty

LocalBitcoins pobierają tylko 1% opłaty za wszystkie transakcje, co czyni go bardzo atrakcyjnym.

Bezpieczeństwo

Jest to jedna z najstarszych platform Bitcoin P2P na rynku i wdraża KYC dla wszystkich klientów, którzy kupują lub sprzedają określoną ilość monet w ciągu roku. Podobnie jak w przypadku wszystkich platform transakcyjnych P2P, reputacja giełdy jest dobrym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z usługi, ale należy skupić się na użytkowniku, z którym masz do czynienia na platformie.

Często zadawane pytania (FAQ)

P: Czy kryptowaluta jest legalna w Malezji?

BNM stwierdza, że ​​Bitcoin nie jest uznawany za prawny środek płatniczy w Malezji i nie będzie w tej chwili regulować operacji Bitcoin.

P: Która giełda jest najlepsza dla kryptowaluty?

Coinmama i eToro to najlepsze giełdy kryptowalut w Malezji

P: Co mogę kupić za kryptowalutę?

Bitcoiny są najczęściej używane do kupowania produktów przez Internet, ponieważ są walutą w wirtualnym świecie