Jak kupić bitcoiny w Nigerii – ostateczny przewodnik na rok 2021

Wprowadzenie

Nigeria to kraj w Afryce Południowej, który obecnie przyciąga znacznie więcej uwagi do kryptowalut niż gdziekolwiek indziej. Będąc największą gospodarką w RPA, wspierane są nowe usługi, aby zaspokoić zapotrzebowanie Nigeryjczyków na zakup kryptowalut.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, mogą być wykorzystywane przez inwestorów do płatności za towary i usługi. Płatności przy użyciu kryptowalut są bardzo bezpieczne i rządy nie mogą ich łatwo zamknąć. Transakcje przy użyciu Bitcoinów są bezpieczne i przejrzyste, ponieważ wszystkie szczegóły transakcji są podawane do wiadomości publicznej.

Większość z nich będzie używać kryptowalut jako sposobu na tanie wysyłanie pieniędzy na całym świecie i zabezpieczanie swoich transakcji, ze względu na rozwój opcji e-przelewów i powoli zmieniającą się światową gospodarkę w wirtualną bazę z potencjałem kryptowalut.

Charakter Bitcoina i innych kryptowalut jest elementem zdecentralizowanym, ponieważ w celu kupowania i sprzedawania Bitcoinów oznacza to, że rejestrujesz swoje transakcje na świecie i będą one przechowywane w łańcuchu bloków, który jest rejestrem publicznym, który znajduje się na wszystkich komputerach na świecie.

Teraz, gdy zrozumiałeś podstawowe elementy tego, czym są kryptowaluty, takie jak Bitcoin Ethereum, pierwszym krokiem byłoby wybranie giełdy kryptowalut, na której będziesz handlować swoimi kryptowalutami w kraju.

Wybierz Giełdę kryptowalut

Zanim zagłębimy się w zakup Bitcoinów, musisz wiedzieć, że istnieją setki platform wymiany kryptowalut do wyboru w RPA, zazwyczaj są one podzielone na trzy główne kategorie.

Brokerzy Bitcoinów

Brokerzy Bitcoin oferują najłatwiejszy sposób zaspokojenia potrzeb związanych z handlem kryptowalutami, umożliwiając natychmiastową rejestrację i rozpoczęcie zakupu Bitcoinów w Nigerii przy użyciu tradycyjnych metod, takich jak przelewy za pośrednictwem konta bankowego, karty debetowej lub karty kredytowej. Wadą korzystania z brokerów są ich składki z tytułu świadczonych usług. W związku z tym możesz wybrać inną opcję, jeśli opłaty są zbyt wysokie.

Platformy handlu kryptowalutami

Platformy handlu kryptowalutami to świetny sposób na kupowanie i sprzedawanie kryptowalut przy użyciu innych kryptowalut. Giełdy takie jak Kraken i Binance zwykle oferowałyby niższe opłaty za Bitcoin Ethereum w porównaniu z innymi giełdami.

Wymiany peer-to-peer (P2P)

Giełdy peer to peer pozwalają inwestorom usunąć pośrednika podczas handlu kryptowalutami. W ten sposób będziesz skutecznie komunikować się bezpośrednio z osobą, której kupujesz lub sprzedajesz. Sprzedawca będzie miał swobodę określenia ceny, jaką chce za swoje kryptowaluty, a także akceptowanych metod płatności. Korzystanie z giełd P2P zapewnia większą prywatność na całym świecie, ale prawdopodobnie ostatecznie ustalisz cenę wyższą niż Twój rynkowy kurs wymiany. Świetnymi przykładami giełd P2P są LocalBitcoins i Paxful.

Jak kupić bitcoiny

Po wybraniu preferowanej wymiany kryptowalut wystarczy ją wykorzystać i złożyć zamówienie na pierwszą kryptowalutę. Przeważnie będziesz musiał najpierw zarejestrować się na platformie, każda platforma ma inny stopień wymagań regulacyjnych i bezpieczeństwa, a wyższe przepisy zwykle wymagają więcej danych osobowych w porównaniu do mniej regulowanych.

W związku z tym możesz wybrać jedną inną giełdę, która nie wymaga tak dużej weryfikacji, ale kosztem mniejszego bezpieczeństwa. Gdy to zrobisz, będziesz musiał dokonać pierwszej wpłaty, aby wymienić Bitcoiny na platformie.

Większość platform wymagałaby wpłat dokonanych najpierw za pomocą przelewów bankowych z konta bankowego lub karty debetowej, aby uzyskać finansowanie. W związku z tym wykorzystasz te środki, aby wymienić je na Bitcoiny, które można następnie przechowywać w portfelu Kryptowaluty – więcej z nich zostanie wyjaśnionych w dalszej części tego artykułu..

Dokładne kroki i opłaty, które platforma pobiera, gdy kupujesz i sprzedajesz Bitcoiny w Nigerii, zależałyby w dużej mierze od samej platformy, więc poświęć trochę czasu na zapoznanie się z ich funkcjami i szczegółami.

Jak wybrać odpowiednią platformę

Spośród platform, które wybierzesz, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą Ci dokonać wyboru, na którą giełdę się zarejestrujesz.

Gdzie giełda jest oparta i regulowana?

Ważne jest, aby sprawdzić, w jakim stopniu giełda jest regulowana i czy jest to legalne, ponieważ niektóre giełdy mogą być oszustwem i możesz stracić swoją inwestycję.

Opłaty

Powinieneś sprawdzić strukturę opłat na każdej giełdzie, aby znaleźć najlepszą dla siebie strukturę. Jednymi z najbardziej przystępnych cenowo giełd na rynku są Kraken i Binance, które oferują konkurencyjne ceny za swoje transakcje

Limity transakcji

Niektóre giełdy na rynku nakładałyby limity wpłat lub wypłat, jeśli inwestorzy chcą korzystać z ich usług. Te limity transakcji zwykle zależą od tego, jak zweryfikowane jest Twoje konto na platformie lub od tego, jak duży jest obrót, który wykonujesz, ponieważ im większy handel, tym mniejsze limity. Niektóre giełdy nakładają ograniczenia na zegar. Na przykład, ile możesz wypłacić ze swojego konta w ciągu 24 godzin?

Obsługiwane kryptowaluty

Innym ważnym czynnikiem wymiany jest sprawdzenie, czy krypto, którym chcesz handlować, jest dostępne na platformie. Większość bitcoinów można kupić i sprzedać na giełdzie, a niektóre giełdy umożliwiają handel krypto-kryptowalutami.

Obsługa klienta

Kolejny ważny aspekt Twoich potrzeb związanych z handlem kryptowalutami, obsługa klienta jest istotnym aspektem handlu kryptowalutami, ponieważ powinieneś być w stanie szybko skontaktować się z przedstawicielami platformy, gdy napotkasz problem z transakcją. Centrala powinna oferować czat online lub linię telefoniczną dostępną przez większość godzin, abyś mógł się z nimi szybko i sprawnie skontaktować.

Reputacja

Reputacja jest istotnym aspektem dla giełd kryptowalut i możesz łatwo przeszukać nazwę platformy w Internecie, aby poznać doświadczenia innych użytkowników na tej platformie.

Zdobądź dobry portfel Bitcoin

Po zakupie kryptowalut powinieneś wybrać jeden z portfeli bitcoin, aby przechowywać swoje kryptowaluty. Portfele Bitcoin są jak twoje konto bankowe, ale zamiast przechowywać gotówkę, będziesz przechowywać kryptowaluty w portfelu.

Istnieją głównie dwa rodzaje portfeli, które są portfelami chłodniczymi lub portfelami do przechowywania gorącego. Portfel typu cold storage lub portfel offline zazwyczaj przechowuje kryptowaluty na dysku twardym lub dysku USB – bezpiecznie i z dala od Internetu. Gwarantuje to, że Twoje kryptowaluty są chronione przed włamaniami i kradzieżą online. Jednak jedną wadą jest to, że może być konieczne podłączenie sprzętu do komputera, aby uzyskać dostęp do kryptowalut.

Portfel do przechowywania na gorąco to portfel online, w którym przechowywane są twoje kryptowaluty. Zaletą tego jest to, że twoje kryptowaluty są łatwo dostępne dzięki połączeniu internetowemu. Ma jednak tę wadę, że jest podatny na włamania internetowe, chociaż niektóre portfele oferują wysoki poziom bezpieczeństwa swoich magazynów Hot.

Jak zapłacić za moje bitcoiny

Istnieje kilka sposobów zakupu kryptowalut, z których każdy ma swoje zalety i wady

Kupowanie kryptowaluty za gotówkę

Będziesz mógł kupować kryptowaluty za gotówkę w sklepach, które akceptują Naira, lub na giełdzie P2P, w której sprzedawcy akceptują gotówkę w zamian za Bitcoiny w Nigerii.

Jak kupić kryptowalutę za pomocą kuponów na żółtą kartę

Żółta karta umożliwia zakup kryptowalut online za pomocą przelewu bankowego lub rachunków bankomatowych. Jednak obsługują tylko Bitcoin Core i Dash, aw przyszłości będą obsługiwać Bitcoin Cash and Tether.

Zaletą korzystania z usług Żółtej Karty jest to, że nawet jeśli masz tylko gotówkę, możesz uzyskać kryptowalutę w sklepie z żółtą kartą lub dowolnym agentem platformy, kupując kupon na żółtą kartę od sprzedawcy, który zawiera 16- kod cyfrowy, aby zrealizować go w aplikacji mobilnej.

Bankomat Bitcoin

Innym popularnym sposobem kupowania bitcoinów w tym kraju byłoby skorzystanie z bankomatu Bitcoin. Można go użyć do wpłaty gotówki do bankomatu, którą można następnie zamienić na Bitcoin.

Transakcje kartą debetową lub kredytową

Inwestorzy mogą korzystać z kart debetowych lub kredytowych przy zakupie kryptowalut, jednak niektóre giełdy nie obsługują tych kart jako metody płatności, więc musisz sprawdzić, czy ta metoda płatności jest obsługiwana na platformie.

Kup Bitcoin za inną kryptowalutę

Jeśli masz pod ręką kryptowaluty, możesz poszukać giełd oferujących pary handlowe, takie jak BTC / ETH lub BTC / DASH, co oznacza, że ​​będziesz mógł handlować Ethereum za Bitcoin lub Dash za Bitcoin. Jest to również przedmiotem wymiany kryptowalut, jeśli zezwalają na te pary do ich obsługi.

Często zadawane pytania (FAQ)

P: Która giełda jest największą giełdą Bitcoin?

NairaEx to największa nigeryjska giełda bitcoinów.

P: Czy mogę kupić Bitcoin za 1000 Naira?

Jesteś w stanie przekonwertować tysiąc Naira na równoważną wartość Bitcoinów, co byłoby wartością około 0,00000011 BTC.

P: Jaki jest najlepszy portfel Bitcoin w Nigerii?

Najlepsze portfele do przechowywania bitcoinów to Coinbase, Blockchain Wallet, Trezor i Exodus.