Dostawca Forbes stawia na pomysł, że Bitcoin może zastąpić karty kredytowe

Drogi Czytelniku, dziś chcę porozmawiać o postępach i przyjęciu kryptowalut w obszarze sprzedaży detalicznej, niezależnie od tego, czy są one stosowane w sklepach lokalnych czy internetowych. Inspiracją do napisania tego artykułu jest kilka nieścisłości w artykule na stronie Forbesa, napisanym przez jednego z ich współautorów, do którego zamieszczam link w odpowiednim akapicie poniżej.

Ten artykuł będzie dla Ciebie interesujący, jeśli jesteś inwestorem w kryptowalutę, handlowcem lub ogólnie chcesz dowiedzieć się więcej o mocnych i słabych stronach kryptowalut w odniesieniu do handlu detalicznego i sprzedaży. Mój dwuletnie doświadczenie z technologią blockchain, kryptowalutami i stałą współpracą z Crypto-News.net w celu zapewnienia przezroczysty i bezinteresowny wkład w zdecentralizowaną inteligencję jest podstawą większości moich opinii i stwierdzeń przedstawionych poniżej.

Mogą Bitcoin naprawdę zastępuje karty kredytowe, jako jeden z współautorów Forbesa, Panos Mourdoukoutas niedawno poparł ten argument w ankiecie artykuł na swojej stronie internetowej?

Krótka odpowiedź brzmi NIE. Długa odpowiedź wymaga nieco więcej wprowadzenia i trzymania się za rękę. Zacznijmy od źródła inspiracji, którym jest artykuł w Forbes i współautor. Rzucili piłkę na ten i takie rzeczy muszą zostać zwrócone.

Artykuł i wiadomość Forbesa

Forbes ma dostarczać czytelnikom istotne i rzetelne informacje dla świata biznesu. Crypto-News.net ma je wywoływać, kiedy tego nie robią. (w odniesieniu do krypto i blockchain)

Pan Mourdoukoutas tak nie własne wszelkie kryptowaluty lub Bitcoin. W rzeczywistości uważa je za zmienny i niestabilny instrument finansowy i nie zaleca ich używania. Przestrzega przed inwestycjami i poświęca czas na wyjaśnienie, że rynki są spekulacyjne i nieuregulowane, a ludzie mogą spodziewać się utraty całości inwestycji. To godne szacunku i uprzejme, ale jednocześnie opinie i sugestie zawarte w artykule są słabe i bezpodstawne.

Jego ogólne przesłanie jest takie, że firmy obsługujące karty kredytowe i banki są w niebezpieczeństwie, że Bitcoin przejmie ich działalność. Kupcy może zdecydować o przejściu na Bitcoin jako procesor płatności, skutecznie eliminując opłaty transakcyjne zwykle związane z ich stroną równania finansowego, mówi. To zostawiłoby je w tyle, ponieważ zakłóciłoby to rynek finansowy.

Jedyną przeszkodą jest to, że konsumenci są do tego przyzwyczajeni Plastikowy (karty kredytowe) jako środek płatniczy. Cytuje Jonaha Lehrera, uznanego amerykańskiego autora piszącego o neurobiologii i ludzkich zachowaniach, aby przekazać wiadomość, że ludzie uwielbiają używać kart kredytowych.

Według niego, dla większości ludzi korzystne jest korzystanie z karty kredytowej, ponieważ wydłużają one czas między nagrodą a wypłatą. Jonah Lehrer wyjaśnia dalej, że płatności gotówkowe są bezpośrednio postrzegane jako kara, ponieważ „portfel dosłownie staje się lżejszy”, a więc tendencja dotyczy kart kredytowych.

Cytując pana Mourdoukoutasa, który mówi: „To jest złe wieści dla firm takich jak Visa i Master Card, które dominują w branży płatności kartami kredytowymi – oraz dla banków, które wydają te karty i stosują własne cięcia. Ale to jest dobre wieści dla inwestorów Bitcoin, ponieważ zwiększy to wykładniczo współczynniki przyjęcia dla codziennych transakcji i podniesie jego cenę. ”

Co wydaje się dobrym i rozsądnym argumentem, prawda? Chodzi mi o to, kto nie chciałby wzrostu cen Bitcoinów, zwłaszcza jeśli jesteś czytelnikiem Crypto-news.net. Wiemy, że masz gdzieś schowane BTC w księdze!

Ten cytat prowadzi bezpośrednio do tego, co próbuję poprawić w tym stwierdzeniu. Publikacje takie jak Forbes nie powinny publikować nieprzetestowanych i nierealistycznych wypowiedzi.

Krytyka

Nie spodziewam się, że ten artykuł dotrze do Forbesa lub pana Mourdoukoutasa, ale na wszelki wypadek obiecuję, że jest to jeden artykuł do obejrzenia, usłyszenia i omówienia.

Bitcoin będzie NIGDY zastąpić karty kredytowe główną metodą płatności. Nie jest to ani logiczne, ani możliwe. Atrybuty BTC, szybkość sieci, bezpieczeństwo, a także sposób, w jaki się zachowuje, wskazują na fakt, że jest to aktywa, tj. Akcje w globalnej zdecentralizowanej firmie o nazwie Bitcoin.

Spółka ta nie wypłaca dywidend interesariuszom. Nie pod koniec roku, nigdy. Ma charakter wysoce komunistyczny, ponieważ co 10 minut wypłaca dywidendę pracownikom, którzy odnoszą największe sukcesy (w tym momencie kopalnie). Dywidendy składają się z nagród blokowych i opłat transakcyjnych.

Większość ludzi nawet nie wie, że ta „firma” istnieje, a większość osób, które to wiedzą, to oni tak naprawdę nie opieka. Ludzie mają własne problemy i wyzwania, z którymi muszą sobie poradzić. Blockchain powoli staje się dobrze znanym i zrozumiałym słowem i obiecuję Ci drogi czytelniku, że to nie tylko modne hasło. (mimo że wiele osób używa go w ten sposób)

Z drugiej strony pan Mourdoukoutas stara się pozycjonować Bitcoin jako realne rozwiązanie dla handlowców w perspektywie długoterminowej, ale jest to ogromna pułapka jeśli jakiś poważny sprzedawca rzeczywiście wysłucha tej opinii i zacznie akceptować kryptowalutę w swojej działalności. Nie sugeruję czegoś przeciwnego, ale mówię, że istnieje wiele barier utrudniających pełnoprawne przyjęcie kryptowalut, a zwłaszcza Bitcoina, które zostały całkowicie pominięte w krótkim artykule pana Mourdoukoutasa opublikowanym w Forbes (studnia – znana, uznana i szanowana publikacja biznesowa, wiesz…)

Te bariery stojące przed przyjęciem kryptowalut i technologii blockchain zasługują na omówienie i wyrażenie. Są to problemy i wyzwania, z którymi musi się zmierzyć ta przestrzeń, aby się skalować. Blockchain może wpłynąć na życie 7 miliardów ludzi i zapewnić wartość całemu światu. Wygląda na to, że bardzo dużo oddajemy w ręce programistów blockchain i samej technologii, ale za każdym razem, gdy o tym wspominasz, coś już się zmieniło.

Błyskawiczna prędkość, z jaką rozwija się ta branża, sprawia, że ​​myślę, że to normalne, że ludzie potrzebują trochę czasu, aby nadrobić zaległości, więc pozwól, że pomogę panu Mourdoukoutas.

Bitcoin nie żyje, przynajmniej jako podstawowa (lub jedyna) opcja dla kupców. Nikt nie chce, aby jego transakcje były zakopane w zaległościach łańcucha blokowego Bitcoin. Zwłaszcza kupcy, którzy nie mogą sobie pozwolić na czekanie 7-14 dni (lub dłużej) tylko dlatego, że handel bitcoinami znowu spada, a ich konsumenci muszą radzić sobie z płaceniem w górę opłat w wysokości 20 USD za każdym razem, gdy chcą kupić produkt za 10 USD..

Ponieważ dokładnie tak się stało W zeszłym roku w grudniu kiedy ceny wzrosły. Wolumen transakcji był tak duży, że cała sieć się zakrztusiła, a opłaty za dokonywanie transakcji gwałtownie wzrosły, czyniąc Bitcoin nieopłacalną opcją dla konsumentów. Nie wiem, czy wiesz, ale Bitcoin może zająć tylko około 8 transakcji na sekundę. Możesz mi powiedzieć, ile zakupów detalicznych dokonano za pomocą Bitcoin w tym okresie i czy konsumenci byli zadowoleni z opłat za zakup.

Wiza i karta MasterCard są (stosunkowo) drogie dla akceptantów, ale są też niezawodni, mają obsługę klienta, a konsumenci używają swoich kart kredytowych i debetowych (które już posiadają). Bycie kupcem w branży o niskiej marży (takiej jak sprzęt AGD) jest do bani, dlatego też wiele sklepów detalicznych zostało całkowicie zamkniętych..

Ale firmy obsługujące karty kredytowe świadczą usługi za opłatą i nie ma obecnie rozwiązania kryptowalutowego, które mogłoby całkowicie zaspokoić wszystkie potrzeby sprzedawców, za niższą lub wyższą opłatę. Jestem pewien, że jest w drodze i istnieją bardzo proste metody, w jaki sposób każdy sprzedawca może zacząć akceptować Bitcoin.

Ale po co na tym poprzestać?

Adaptacja handlu detalicznego i kryptowalut

Skonfigurowanie sklepu tak, aby akceptował płatności kryptowalutowe, jest proste jak jeden-dwa-trzy. Po prostu nie ograniczaj się do Bitcoin i upewnij się, że dowiesz się więcej, zanim zaczniesz nurkować.

Porozmawiajmy o tym, co jest rzeczywiście możliwe pod względem kryptowaluty i sprzedawców. W tej chwili każdy handlowiec w dobrze rozwiniętym kraju może zaakceptować kryptowalutę i wygenerować natychmiastową wymianę w USD na swój bank za pomocą CoinBase Commerce. Istnieją inne aplikacje handlowe, które umożliwiają to w innych krajach, które mogą mieć lepsze opłaty lub nie. To nie jest sponsorowana, ale praktyczna sugestia.

Tam są tysiące dostępnych obecnie kryptowalut i ponad 100 najbardziej niezawodnych może być łatwo zaakceptowanych przez sprzedawców za pomocą narzędzi takich jak Changelly.io i ShapeShift (które również mają niewielkie opłaty), aby zwiększyć liczbę opcji dla swoich konsumentów.

To fakt na świecie, gdzie jest rozwiązany problem, jest opłata, czyli cena do zapłacenia. I czy nam się to podoba, czy nie, banki i ich karty kredytowe rozwiązują wiele problemów firm i handlowców (oraz konsumentów), więc można śmiało powiedzieć, że były one pierwotnymi zakłócaczami rynku kasowego..

Kryptowaluta zmierza w tym kierunku, ale jeszcze nie osiągnęliśmy tego celu. Dlatego powinniśmy uważać na rady, których udzielamy ludziom, zwłaszcza jeśli jesteśmy publikowani w Forbes, który jest autorytetem dla wielu w biznesie. Służy to tylko do pokazania, że ​​musisz rozszerzyć liczbę źródeł, z których otrzymujesz informacje, zwłaszcza o blockchain i kryptowalutach.

Handel detaliczny może zacząć akceptować kryptowaluty już dziś, niezależnie od tego, czy będzie to rzeczywista kryptowaluta, czy natychmiastowa wymiana. Jest to teraz możliwe, ale nasuwa się pytanie: „Dlaczego nie ma więcej sprzedawców, którzy akceptują kryptowaluty?”I to wiąże się z wcześniejszym stwierdzeniem.

Większość ludzi nie jest tego świadoma, a większość osób, które są świadome, nie jest właścicielami ani użytkownikami kryptowalut.

Sprzedawcy nie mają motywacji, aby podążać za rynkami kryptowalut. Lepiej rozwijają się na blockchain, aby tworzyć pragmatyczne rozwiązania, które obniżyłyby ich koszty operacyjne lub wygenerowały wspólne przedsięwzięcia oparte na blockchain.

Akceptacja kryptowaluty to plik bez myślenia dla sprzedawców, którzy kochają tę technologię, ale większość z nich niewiele o niej wie. To samo dotyczy ich stałych konsumentów i klientów, z którymi interesy się układają. I nie mają nic przeciwko płaceniu 2-4% za przetwarzanie płatności kartą kredytową, o które klienci regularnie proszą.

Rynek azjatycki ma znacznie większą szansę na całkowite przeniesienie się na waluty cyfrowe, niezależnie od tego, czy są zdecentralizowane, czy kontrolowane przez rząd. Chiny już teraz wykorzystuje wiele cyfrowych portfeli do mikropłatności generowanych przez bank, podczas gdy Europa i Stany Zjednoczone wykorzystują bankowość mobilną. Jest po prostu bardziej pragmatyczny.

Kupcy są lepiej znajdowanie sposobów na ograniczenie niepotrzebnych kosztów w zakresie operacji, księgowości i relacji biznesowych i nie należy spodziewać się, że akceptacja kryptowaluty zapewni im wiele dodatkowych przychodów lub zysków.

W tym ostatnim akapicie chcę zaprzeczać i powiem, że wszyscy sprzedawcy powinni otworzyć się na płatności kryptowalutowe (po zapoznaniu się trochę z blockchain i kryptowalutą), ponieważ nie ma żadnych kosztów początkowych, wystarczy smartfon i wydrukowany kod QR, a ty wstępnie generujesz wszystko wpływy, które są niezbędne do księgowości (zwłaszcza jeśli korzystasz z narzędzi handlowych). Co więcej, otwierasz się na nową publiczność, która przyjdzie do Ciebie tylko dlatego, że akceptujesz kryptowaluty.

streszczenie

Karty kredytowe pozostaną w pobliżu przez długi czas. Blockchain zostanie z nimi zintegrowany jako sposób na obniżenie kosztów operacyjnych dla firm zajmujących się przetwarzaniem płatności. Będzie to miało odzwierciedlenie w niższych opłatach handlowych? Nie wiem.

Nawet duzi gracze w branży informacyjnej wymykają się piłce i tworzą informacje, które nie dostarczają dobrych rad ani opinii. Zdarza się i jest w porządku, ale czytelnicy muszą traktować wypowiedzi z przymrużeniem oka.

Oczekuję od Ciebie (jako czytelnika), że będziesz nadal uczyć się o kryptowalutach i blockchainie. Jeśli wrócisz do tego artykułu, przekonasz się, że większość stwierdzeń tutaj jest zgodnych z prawdą i pochodzi z miejsca zrozumienia.

Chociaż ostatecznie oczekuje się, że blockchain i kryptowaluta albo w pełni zastąpią karty kredytowe, albo zostaną wdrożone jako sposób na obniżenie opłat związanych z ich używaniem, na razie tak się nie stanie. Poziom przyjęcia i jakość rozwiązania to co najmniej 5 lat (weź tę prognozę z przymrużeniem oka!), Aby opracować koncepcję dowodu, która nie udusić się na śmierć gdy do sieci dołącza wielu użytkowników.

Podczas Pan Mourdoukoutas uważa, że ​​przyjęcie i użycie Bitcoin byłoby złą wiadomością dla banków i podmiotów przetwarzających płatności, ta opinia jest z natury błędna.

Niestety nie jest to zła wiadomość Wiza lub karta MasterCard, ani ogólnie nie ma dobrych wiadomości dla inwestorów Bitcoin i wyjaśnię dlaczego, ale najpierw muszę przedstawić trochę mądrości kryptograficznej:

  1. Bitcoin to plik skamielina technologiczna (działający) i nigdy nie będzie używany przez sprzedawców do ułatwiania płatności (jako metoda głównego nurtu).
  2. Sprzedawcy nie muszą rezygnować z płatności kartą kredytową, aby zacząć akceptować Bitcoin lub inne kryptowaluty.
  3. Większość konsumentów nie wiem lub uznasz koncepcję kryptowaluty i Bitcoin za zbyt obcą i trudną w użyciu na co dzień.
  4. Firmy obsługujące karty kredytowe są rozwijający się własne rozwiązania blockchain, które zapewniają, że nadążają za rozwojem i konkurencją.
  5. Jest bardzo mało prawdopodobne, że zdecentralizowane rozwiązanie będzie w stanie świadczyć usługi i zaspokajać wszystkie potrzeby współczesnych sprzedawców..

Ten artykuł nie atakuje Forbesa, jestem pewien, że zarabiają na to dzięki regularnym i rzetelnym informacjom dla liderów biznesu na całym świecie. Ale, jak jestem pewien, oboje możemy się zgodzić, nawet duzi chłopcy czasami upuszczają piłkę. Crypto-news.net zazwyczaj nie jest stróżem mediów, ale jeśli chodzi o kryptowalutę i blockchain, równie dobrze możemy nim być.

Powodem, dla którego przyjęcie Bitcoinów nie jest złą wiadomością dla procesorów płatności, jest to, że ta kryptowaluta ma wolniejsze tempo, a więcej niż 8 transakcji na sekundę prowadzi do rosnących zaległości i generuje rynek opłat transakcyjnych, który odstrasza konsumentów, szczególnie w odniesieniu do małych zakupy.

Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to świetna wiadomość dla Bitcoina, chociaż może to być dla niektórych inwestorów, którzy szukają idealnej okazji do sprzedaży swoich 13-18 tysięcy dolarów BTC, co jest nieuniknione, ale wywoła tylko kolejny cykl na rynku spekulacyjnym.

Tworzymy te treści dla Ciebie, naszych czytelników, aby zapewnić Ci odpowiednie i wiarygodne źródło informacji o kryptowalutach i łańcuchach bloków, którym możesz zaufać. Potrzebujemy Twojej pomocy, aby stać się jeszcze lepszym i rozwijać się. Dołącz do nas na Facebooku, LinkedIn i Twitterze i podejmij działania, o które Cię prosimy w poniższych akapitach.

Jeśli dotarłeś tak daleko, to mamy Cię o kilka rzeczy prosić.

Po pierwsze, na naszej stronie internetowej dostępny jest przewodnik po Bitcoin Master. Nie jest najpiękniejszy, ale zainwestowaliśmy dużo czasu w badanie tych tematów, a naszym pierwotnym celem było włączenie społeczności w ten proces. Sprawdź to i udostępnij osobom, które chcą dowiedzieć się czegoś o Bitcoinie. (wyślij to do pana Mourdoukoutasa)

Po drugie, zostaw komentarz poniżej z odpowiedziami na następujące pytania:

  • Kiedy zacząłeś używać kryptowalut na co dzień?
  • Jakie było najbardziej frustrujące doświadczenie, jakie miałeś w tej zdecentralizowanej gospodarce?
  • Jakie jest twoje ulubione, najprzyjemniejsze doświadczenie?

Daj mi przykład, jestem w tej przestrzeni przez dwa i pół roku od kwietnia 2016 r., A moim najbardziej frustrującym doświadczeniem jest to, że byłem menedżerem społeczności w ICO, które dwukrotnie przesuwało datę rozpoczęcia o jednomiesięczne segmenty, a potem zdecydował o całkowitym anulowaniu całego projektu. Co byłoby w porządku, gdyby nie zlecili za swój projekt zlecenia wartego 650 tys. Dolarów zlecenia.

Moim najprzyjemniejszym doświadczeniem była możliwość wykorzystania kryptowaluty i otwarcia się na globalny rynek, na którym mogę swobodnie handlować swoimi umiejętnościami i usługami w zamian za kryptowaluty. Ilość wolności, jaką zapewnił mi w życiu, jest czymś, za co na zawsze pozostanę wdzięczny.

Twoja kolej!