Wyselekcjonowane wiadomości o blockchain i kryptowalutach – tydzień 3’19

Przegląd tygodniowy

Ten tydzień jest dość interesujący, jeśli chodzi o rozwój, z kilkoma nowościami dla blockchain i innych branż. Binance otwiera drzwi dla giełd fiat poprzez ich najnowszy dodatek do platformy o nazwie Binance Jersey. Następnie naukowcy odgrywają aktywną rolę w rozwoju łańcucha bloków, mając na uwadze niesamowity cel, jakim jest przewyższenie zarówno Visa, jak i Bitcoin. Dowiadujemy się więcej o tym, co dzieje się na rynkach Darknet, i odkrywamy historię siedmiu smutnych oszustów, którzy w końcu zostali ukarani za swoje czyny. Niestety brak szczegółów na temat kary. Następnie przyjrzymy się raportowi ONZ, który mówi o technologiach pionierskich, w tym blockchain.

IBM pokazuje również w tym wydaniu cotygodniowego artykułu, w którym przyglądamy się jego Programowi Akceleratora Blockchain oraz jednemu z uczestników „Securitize”, start-upowi, który chce wyemitować papiery wartościowe reprezentujące wielomiliardowy amerykański dług korporacyjny, korzystając z technologia blockchain. Podsumowując, przyjrzymy się interesującym wiadomościom z branży bankowej. ING, holenderski bank, dokonał nieuniknionego i podpisał umowę z R3 Corda, która pozwoli im w pełni przenieść wszystkie swoje operacje na blockchain. To pierwszy bank, który o ile wiemy, podejmuje takie zobowiązanie!

Cena tygodniowa Bitcoin

Cena Bitcoina w ubiegłym tygodniu straciła część swojej wartości, przechodząc z 3656 USD na początku tygodnia, osiągając szczyt do 3756 USD 20 stycznia, a następnie gwałtownie spadając, pozostawiając pod koniec tygodnia cenę 3600 USD. Jeśli chodzi o kryptowaluty, dość minimalna zmienność, ale niezwykle wysoki wzrost wartości sugeruje walkę wielorybów, zajmujących pozycje, które mają wpływ na rynki.

Dwudziestego dnia pojawiły się dobre wiadomości, ale jest bardzo mało prawdopodobne, aby pozytywny sentyment Narodów Zjednoczonych do blockchain w ogóle wpłynął i wpłynie na ruch cenowy. Najprawdopodobniej odnotowane ruchy cen są spowodowane ruchami spekulacyjnymi, w przeciwieństwie do reakcji rynku na pozytywne lub negatywne wiadomości dotyczące Bitcoina.

16 stycznia

Nowa platforma Binance w Europie przeznaczona do wymiany fiat na kryptowaluty

Zrzut ekranu z www.binance.je

Binance po raz pierwszy w historii zanurza stopy w fiat, umożliwiając obywatelom Europy korzystanie z ich usług w celu wymiany funtów brytyjskich lub euro w celu zakupu Bitcoin lub Ethereum. Jest to ważny krok dla giełdy, który wykazuje dużą dojrzałość i zdolność radzenia sobie z istniejącymi aspektami regulacyjnymi dotyczącymi obsługi wymiany gotówki jako przedsiębiorstwa.

Ekstrapolując główną giełdę, Binance jest w stanie oddzielić działania i obowiązki, ale oczekuje się, że ten najnowszy dodatek do asortymentu usług i produktów platformy zapewni poziom doskonałości, jakiego rynek nauczył się oczekiwać od Binance. To wielki krok w kierunku promocji adopcji kryptowalut, ale szkoda, że ​​Binance nie stworzyło czegoś w rodzaju akademii czy biblioteki, z której nowi użytkownicy mogą dowiedzieć się o kryptowalutach i sposobie jej działania..

Oczywiście edukacja leży po stronie jednostki, aby zadbać o siebie, ale każda dodatkowa wartość ze strony firm zaangażowanych w tę branżę jest mile widziana. Z kryptowalutami wiąże się wiele zagrożeń, o których należy informować ludzi. Adopcja jest świetna, ale musi być połączona z edukacją. Co myślisz o Binance Jersey??

Pozostałe aktualności:

17 stycznia

Amerykańscy naukowcy postanowili stworzyć kryptowalutę szybciej niż VISA o nazwie Unit-e

Wielka obietnica pochodzi od naukowców z 7 głównych uniwersytetów w USA, którzy połączyli siły, aby stworzyć kryptowalutę lepszą niż Bitcoin i VISA. Profesorowie ci pochodzą z MIT, Stanford, University of California i innych instytucji edukacyjnych i mają nadzieję stworzyć kolejną najlepszą kryptowalutę na rynku.

Ich wysiłki przypisywane są pracy „Distributed Technology Research” (DTR), fundacji non-profit stworzonej przez naukowców zaangażowanych w rozwój, organizacji, która jest finansowana przez Pantera Capital. Fundusz inwestycyjny zdaje sobie sprawę z ograniczeń kryptowalut, takich jak Bitcoin, które są skuteczne, ale trudne do skalowania. Każdy, kto był zaangażowany w kryptowaluty, poczuł niesamowite opłaty transakcyjne i zatykanie sieci. Było to szczególnie widoczne w szumie w 2017 roku, kiedy sieć Bitcoin przetwarzała niektóre płatności tygodniami, ponieważ nadawcy konkurowali z opłatami transakcyjnymi..

Pantera Capital traktuje to przedsięwzięcie jako sposób na „uratowanie” zdecentralizowanych walut, zapobiegając ich drukowaniu 3D i umożliwiając im upodobnienie się do internetu, jak powiedział Joey Krug, współzałożyciel ds. Inwestycji w Pantera Capital i członek Rada DTR. Unit-e ma wystartować w połowie 2019 r. I wykorzysta „sharding” do osiągnięcia przewidywanych wyników.

Pozostałe aktualności:

18 stycznia

Wartość dziennych transakcji na rynku Darknet podwoiła się w 2018 roku

Chainalysis, firma zajmująca się badaniem danych, odkryła, że ​​dzienna wartość aktywności na rynku Darknet wzrosła średnio do 2 milionów dolarów, czyli dwa razy więcej niż średnia w 2017 roku, jak podaje Reuters. zamknięta przez władze, co przyczyniło się do niskiej średniej z 2017 r.

Według danych firmy, rok 2019 nie będzie wyglądał zbyt dobrze na rynkach Darknet, przy zwiększonej aktywności organów ścigania w kierunku zamykania rynków oraz tendencji uczestników ciemnego rynku do powolnego przechodzenia na szyfrowane i tajne kanały. Najbardziej zaskakujący jest fakt, że 2018 był bardzo aktywnym rokiem dla rynku, niezależnie od spadku cen, co świadczy o tym, że osoby te nie przejmują się ceną, a po prostu używają krypto jako środka do wymiany wartości..

W ich przypadku anonimowość jest uważana za bardzo atrakcyjną cechę, tym bardziej że charakter większości produktów i usług dostępnych na platformie jest nielegalny. Sprzedawcy i kupujący woleliby pozostać całkowicie anonimowi, a Bitcoin daje im taką możliwość. Tworzenie publicznej księgi kluczy prywatnych i publicznych ich nie dotyczy, ponieważ wyłapanie śladu jest przede wszystkim trudne. Inna firma, która niedawno pojawiła się w wiadomościach dotyczących innych rzeczy, Bitfury ma rozwiązanie o nazwie Exonum, które umożliwia organom ścigania monitorowanie BTC i ocenę, czy krypto jest skażone, czy nie.

Śledzenie historii transakcji i pojedynczych nagrań na blockchainie może ujawnić wiele informacji dla organów ścigania, a wraz z upływem czasu agenci gromadzą więcej wiedzy o systemach i ich działaniu.

Pozostałe aktualności:

19 stycznia

Siedem osób oskarżonych na Tajwanie o oszustwa związane z programami inwestycyjnymi

Oszustwa nie są rzadkością w ekosystemie kryptowalut, choć może to być niefortunne. Zdarzają się jednak przypadki, gdy sprawcy zostają złapani i osadzeni w więzieniu, i to jest jeden z takich przypadków. Siedem osób na Tajwanie aresztowanych 13 czerwca 2018 roku zostało oskarżonych o złamanie kilku praw biznesowych i bankowych. Źródła nie wskazują, jaka jest kara dla oszustów.

W swoim czasie prowadzili program inwestycyjny, który obiecał inwestorom roczne zwroty do 355%, ale później nie zapewnił wypłat większości inwestorów, bezpiecznie lądując w kategorii systemu ponzi.

Liderowi grupy, znanemu tylko jako Lin, udało się przyciągnąć inwestorów z Tajwanu i Chin i udało mu się zebrać 51 milionów dolarów od rozpoczęcia działalności w październiku 2016 r. Teraz dopadło ich prawo i otrzymali oficjalny wyrok. Kolejny przykład, że przestępstwo się nie opłaca. Inwestorzy, którzy zostali spaleni w programie, najprawdopodobniej nie odzyskają swoich pieniędzy, ponieważ do tej pory są albo ukryci, albo po prostu wydani.

Pozostałe aktualności:

20 stycznia

„World Economic and Social Survey 2018” ONZ opisuje krypto i blockchain jako nową granicę

Organizacja Narodów Zjednoczonych jest zaangażowana w poprawę jakości życia ludzi na całym świecie, a w swoim najnowszym raporcie patrzy między innymi na blockchain jako potencjalne rozwiązanie niektórych z najpilniejszych problemów na świecie. W raporcie można znaleźć wiele informacji o wszystkich pionierskich technologiach, w tym sztucznej inteligencji, technologiach energii odnawialnej, technologiach magazynowania energii, pojazdach autonomicznych i dronach oraz oczywiście kryptowalutach i technologii blockchain.

Skupiając się tylko na części raportu dotyczącej blockchain, która pokrótce wyjaśnia technologię, skąd pochodzi i jak się pojawiła. Wyjaśnia również korzyści płynące z niezawodnej modalności łańcucha bloków bitcoin, która nie wymaga centralnego organu do zarządzania księgą transakcji. Jednym z naszych ulubionych wniosków jest to, że „Technologia Blockchain daje możliwość – pierwszą w dziedzinie finansów! – że zaufanie do instytucji wspieranych przez rząd można zastąpić zaufaniem do kodu komputerowego”.

Organizacja Narodów Zjednoczonych traktuje technologię blockchain jako sposób radzenia sobie z niektórymi istniejącymi problemami, z którymi boryka się ludzkość, od maszyn, które rejestrują emisję dwutlenku węgla i automatycznie kupują kredyty węglowe, po rozwiązanie typu blockchain, które rejestrowałoby informacje dzieci jako sposób na wyeliminowanie handel dziećmi. Świat jest zmartwiony na wiele sposobów. Nieszczęście i brak sprawiedliwości są na porządku dziennym w niektórych częściach świata. Może też być tuż obok. Organizacja Narodów Zjednoczonych patrzy na blockchain i próbuje dowiedzieć się, jaki jest najlepszy sposób wykorzystania technologii.

Inne aktualności:

21 stycznia

IBM Blockchain Accelerator będzie gospodarzem „Securitize” jako dziesiątego uczestnika

IBM ugruntował swoją pozycję jako całkiem silny gracz w świecie kryptowalut i blockchain. Przyjęli blockchain i przyczynili się do stworzenia narzędzi, z których obecnie korzystają inne firmy na całym świecie. Teraz ujawniono, że jednym z 10 uczestników programu jest platforma zgodności do digitalizacji papierów wartościowych o nazwie „Securitize”. Pomysł IBM polega na prowadzeniu i mentorowaniu tych firm przez trzy miesiące, gdy pracują nad swoimi pomysłami na wprowadzenie technologii blockchain.

To, co próbuje zrobić Securitize, to ograniczyć czas i wysiłek związany z emisją długu korporacyjnego. Według dyrektora generalnego firmy, Carlosa Domingo, Securitize chce zbudować pierwszą na świecie platformę emisji długów z technologią blockchain w 2019 roku i całkowicie przebudować istniejący obecnie papierowy model..

Ich platforma będzie korzystać z platformy Hyperledger, projektu prowadzonego przez fundację Linux, której IBM jest jednym z głównych współpracowników. Jak wspomniano wcześniej, w akceleratorze co roku angażuje się łącznie dziesięć firm, aw tym roku lista wygląda następująco:

  • Jasność – Marketing Analytics
  • TigerTrade – Rynek B2B dla nadmiernych zapasów detalicznych
  • Phunware – Oprogramowanie mobilne dla przedsiębiorstw
  • Łączenie żywności – Przejrzystość łańcucha żywnościowego
  • Ferrum – Finansowanie leasingu sprzętu
  • Wóz dla orkiestry – Firma wydająca bilety i zarządzająca fanami
  • IPwe – Rynek własności intelektualnej
  • MetaMe – Uniwersalny portfel i rynek danych
  • Z poważaniem – Publiczne odniesienie do strony trzeciej i uznanie kompetencji
Inne aktualności:

22 stycznia

Holenderski bank „ING” podpisuje pięcioletnią umowę z R3 Corda na wdrożenie na dużą skalę

Banki od jakiegoś czasu zajmują się kryptowalutą i technologią blockchain. Mieli czas, aby poeksperymentować i doświadczyć nowej technologii oraz skutków, jakie może ona mieć dla ich działalności. Ale żaden z nich nie zdecydował się zanurkować tak głęboko, jak zdecydował ING 22 stycznia, jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego R3.

ING wykonał duży krok naprzód i zobowiązał się do wykorzystania platformy komercyjnej R3 Corda i CorDapps w celu usprawnienia swoich procesów we wszystkich swoich działaniach biznesowych i oddziałach. To dopiero początek tego, co może być katalizatorem w branży bankowej. Ponieważ nikt wcześniej tak naprawdę nie zagłębił się w blockchain, banki na całym świecie będą zwracać szczególną uwagę na ING i sposób, w jaki wykorzystują tę technologię..

ING samodzielnie wybrał rolę królika doświadczalnego w próbie całkowitej przebudowy swoich procesów przez bank. Jeśli się powiedzie, ING może posunąć się naprzód i wyżej, ponieważ zaoszczędzi czas, energię i zwiększy zyski z praktycznego wdrożenia technologii blockchain. Istnieje ryzyko, ale najgorsze, co może się zdarzyć, to zmuszenie ich do poniesienia straty, przerwania transakcji i powrotu do papierowego i centralnego systemu bazy danych, z którego już skutecznie korzystają..

Obietnica jest jednak taka, że ​​dzięki blockchain wszystko stanie się prostsze i szybsze, ponieważ platforma R3 zapewnia bankowi wiele różnych narzędzi, wiedzy i wsparcia. Co sądzisz o tym skoku ze strony ING?

Inne aktualności:

To wszystko w tym tygodniu. Jak zawsze, podziel się swoimi opiniami na temat najciekawszych lub połącz te historie, które mogliśmy przegapić w naszych kolekcjach, a które w ciągu tygodnia wydały Ci się interesujące i godne uwagi. Możesz również przesłać nam sugestie dotyczące historii, które chcesz umieścić na następnej liście, jeśli znajdziesz coś interesującego w ciągu najbliższych dni.

Dołącz do nas w swojej ulubionej sieci społecznościowej:

Polecane obrazy za pośrednictwem Pexels.com & Unsplash.com