Bitcoin Mining w 2017 roku

Wydobywanie dodaje rekordy transakcji do publicznej księgi Bitcoin, która zawiera poprzednie transakcje. Ten proces był kiedyś wykonywany przez indywidualne komputery stacjonarne z węzłami BTC, podczas gdy górnicy rywalizowali o rozwiązywanie problemów algorytmicznych podczas weryfikacji transakcji na łańcuchu blokowym kryptowaluty. Komputer, który jako pierwszy rozwiąże problem, zostanie nagrodzony Bitcoinami. W ten sposób do sieci wprowadzano nowe monety. Podano termin wydobywanie bitcoinów.

Więcej trudności

W dzisiejszych czasach halvings bitcoinów stały się czynnikiem. Opracowano ulepszony technologicznie i wydajny sprzęt górniczy. Jednak wszystko to zwiększyło również złożoność wydobycia, ponieważ konkurencja stała się bardziej intensywna.

„Satoshi Nakamoto”, domniemany twórca Bitcoin, zapoczątkował koncepcję milionów komputerów osobistych wydobywających BTC niezależnie na całym świecie, a później przekształciła się w tworzenie dużych farm wydobywczych. Z reguły ta farma składa się z wielu połączonych ze sobą przetwórców lub basenów wydobywczych. Rywalizuje jako jedna jednostka w przetwarzaniu transakcji w łańcuchu Bitcoin. To zasadniczo utrudnia niezależnym górnikom uzyskanie rentowności.

ROI

Zwrot z inwestycji (ROI) zwykle determinuje wykonalność wydobycia BTC.

W tym roku będzie to trudne przedsięwzięcie. Firmy lub osoby, które decydują się na zainwestowanie pieniędzy, muszą zdać sobie sprawę, że zwrot z inwestycji wynosi od 9 do 11 miesięcy, nawet w przypadku najbardziej wydajnych górników. Jednak w rzeczywistości różni się to w zależności od wydatków na energię i chłodzenie. Kraje o chłodniejszej pogodzie i tańszej energii elektrycznej mają większą przewagę pod względem opłacalności wydobycia. Obliczanie zwrotu z inwestycji zależy również od trudności sieci, która w rzeczywistości rośnie wraz z upływem czasu.

Jeśli chodzi o sprzęt, bardziej praktyczne wydaje się zainstalowanie platformy wydobywczej GPU, ponieważ górnicy i użytkownicy mają większy wybór. Dzięki układom scalonym specyficznym dla aplikacji Bitcoin (ASIC) jedyną opcją jest wydobywanie kryptowalut SHA256, chociaż kilka innych jest na etapie Proof of Work. Indywidualne wydobywanie może okazać się skomplikowane dla tych, którzy są nowicjuszami na platformie Bitcoin.

Niestabilny biznes

Według badacza Blockchain, Sean Brizendine, rentowności tej wirtualnej waluty nie można przewidzieć ze względu na jej parametry. Wydobywanie BTC może nie być satysfakcjonującą inwestycją, ale sugeruje, że posiadacze wielu monet mogą mieć jednego górnika do utrzymania sieci. Nie ma znaczenia, czy zysk może być bardzo mały.

Ten ekspert badawczy powiedział, że kupi i będzie obsługiwał jednego górnika Bitcoin, aby popierać decentralizację. Wzmocni także sieć Bitcoin. Inwestorzy mogą przechowywać monety w portfelach sprzętowych, takich jak Keep Key lub TREZOR. Ten ostatni to nie tylko kuloodporny portfel, ale także urządzenie zabezpieczające konta, hasła i e-maile. Keep Key to prosty portfel sprzętowy, który może zabezpieczyć Bitcoin i Ethereum wraz z innymi podobnymi walutami przed hakerami.

Cena Bitcoina

Aaron Foster, dyrektor generalny i współzałożyciel The Bit Point, uważa, że ​​rentowność wydobywania bitcoinów zawsze będzie zależała od ceny rynkowej wirtualnej waluty. W sytuacji skalowania zwroty mogą okazać się negatywne, jeśli problem ten nie zostanie natychmiast rozwiązany. Co gorsza, twardy widelec, który ma dwa łańcuchy, może prowadzić do wydobywania BTC lub BTU.

Podobnie, należy wziąć pod uwagę obserwowaną przez pana Fostera żywotność sprzętu. Ważne jest, aby wiedzieć, ile czasu upłynie, zanim urządzenie wydobywcze stanie się przestarzałe. Mali inwestorzy mogą czerpać zyski z BTC poprzez system kup i trzymaj, chyba że zatrudnią niedrogich górników mrówek lub energia elektryczna jest bardzo tania.

Inny punkt widzenia pochodzi od Freda Gondzara, prezesa i dyrektora generalnego Healthy Wealth LLC. Najlepszą strategią jest dołączanie do klubów górniczych, ponieważ możesz zdobywać nagrody za wydobywanie bitcoinów. Jako uczestnik codziennie zarabia na dywidendzie. Jest to górnictwo na dużą skalę, które sprawia, że ​​zarobki są bardziej lukratywne. Dlatego opowiada się za takim podejściem.

Patrząc wstecz

Przedsięwzięcie w zakresie wydobywania bitcoinów rozpoczęło się od niewielkiej liczby górników, którzy byli jak zwolennicy małych przemysłów chałupniczych. Później powoli przekształciło się w skoncentrowane przedsięwzięcie komercyjne i przemysłowe. Pieniądze były wtedy bardzo łatwe, dopóki problemy nie skomplikowały tego zjawiska.

Obecnie tylko osoby lub firmy, które posiadają specjalny i wyrafinowany sprzęt, mogą znacznie zyskać na wydobywaniu bitcoinów. Nie oznacza to, że wydobycie nie jest perspektywą dla wszystkich ludzi. Logika jest taka, że ​​górnicy z niedostateczną mocą odkryją, że więcej pieniędzy wydaje się na sprzęt i energię elektryczną niż na zyski. Krótko mówiąc, wydobywanie kryptowalut nie może być opłacalne, chyba że energia elektryczna jest darmowa lub bardzo, bardzo tania.

Należy również wziąć pod uwagę konwersję lub kursy wymiany z USD na BTC. Wpływa to również na rentowność tej waluty. Jeśli ktoś nie kopie w celu zbierania monet, nie ma się czym martwić. Chodzi o to, że możesz chcieć przeliczyć BTC na główne waluty; aspekt rentowności staje się problemem.

Jaki jest obecny scenariusz?

Zwykli domowi górnicy będą nadal walczyć, jeśli chcą zarobić więcej lub przynajmniej odzyskać koszty energii elektrycznej i sprzętu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​stan ten może ulec poprawie, jeśli innowacje w górnictwie ASIC osiągną tak zwany „Punkt malejących zwrotów”. W połączeniu z opłacalnymi i zrównoważonymi rozwiązaniami energetycznymi, wydobycie może stać się dochodowe dla małych graczy na całym świecie. W podobny sposób przyczyni się to w znaczący sposób do celu, jakim jest decentralizacja platformy Bitcoin i zmniejszenie ograniczeń regulacyjnych, ograniczeń biurokratycznych, a także ryzyka prawnego.

Jest bardzo jasne, że wydobywanie bitcoinów w 2017 roku może być skomplikowane, ale zawsze zależy od wielu czynników. Oczywiście nie jest to łatwe, ale indywidualni górnicy nadal mogą czerpać korzyści z ekosystemu. Planowanie strategiczne i sprzyjające otoczenie to jedne z czynników, które mogą pomóc im w rozwoju tego przedsiębiorstwa. Podsumowując, nie powinny one przeszkadzać inwestorom i górnikom w kontynuowaniu wydobycia w tym roku i później.